Forum Forum podatkoweOdliczenia

odliczenia z tytułu remontu mieszkania

odliczenia z tytułu remontu mieszkania

Kubasia / 2008-12-06 19:20
Witam
bardzo proszę o pomoc :)
Sprzedaję mieszkanie, jednak musze zapłacić podatek, ponieważ nie mineło 5 lat od kupna. Remontuje nowe mieszkanie (spadek po mamie) i wiem, że część pieniędzy ze sprzedaży starego mieszkania mogę zadeklarować w US na remont nowego. Nie mam zupełnie pojęcia jak to zrobić (jakie dokumenty są potrzebne) oraz co mogę odliczać, np. robociznę (remontuje je firma), jakie inne materiały.
Prosze o poradę
Pozdrawiam Iwona
Wyświetlaj:
Tadek333 / 178.36.192.* / 2020-11-05 11:58
U mnie wszystko wyszło bardzo tanio http://studio-izabell.pl/remont-mieszkania-na-co-zwrocic-uwage/ a robiłem remont generalny.
belladonna / 2008-12-09 16:37 / Tysiącznik profesjonalny
Nakłady poniesione dokumentuje się fakturami VAT. Ale istotne, czy to mieszkanie nabyłaś przed 1 stycznia 2007, bo tylko przy sprzedaży takich nieruchomości są stare ulgi. Przy sprzedaży nieruchomości nabytych od 1 stycznia 2007 jest tylko ulga meldunkowa :)
Kubasia / 2008-12-09 21:52
Belladonno, bardzo dziekuję za podpowiedź. Mieszkanie kupilam w 2004r. A może ktos wie, co mozna odliczać, bo np. ktos powiedział mi, że elementy pod stała zabudowę też. Czy znaczy to, że moge odliczyć meble kuchenne pod zabudowę??? Może, ktos wie, gdzie szukac takich informacji w necie. Przekopałam troche stron, ale wszędzie sa informacje dotyczące odliczeń, kiedy ktoś wybudował dom. ja nie budowałam domu :) niestety:))
Pozdrawiam
belladonna / 2008-12-10 19:52 / Tysiącznik profesjonalny
Meble pod zabudowę, czy szafy wnękowe nie wchodziły do ulgi remontowej, jak i nie wchodzą do zwrotu różnicy VAT, więc co do tego mam wątpliwości :) Przypuszczam, że tutaj co do nakładów to ma związek z tym co można było odliczać przy uldze remontowej :)

Najnowsze wpisy