Forum Forum podatkoweOdliczenia

Odliczenie podatku od przedmiotów wirtualnych

Odliczenie podatku od przedmiotów wirtualnych

qestal / 2017-02-09 16:51
Witam,
Mam pewien problem, prowadzę działalność gospodarczą o numerze PKD
Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach 47.41.Z.


Mam pytanie dotyczące odliczania kosztów utrzymania od podatku są tutaj 2 niejasne kwestie.

Są to przedmioty wirtualne, kupuję je za pośrednictwem różnych stron online np. opskins oraz czasem od użytkowników.
Nie są to firmy, nie wystawiają rachunków/paragonów/faktur.

Czy mogę to w jakiś sposób odliczać, przeważnie płacę paypal'em za tego typu zakupy, bo strony nie obsługują polskich banków, czy przelew na konto paypal i wrzucenie PDF'a do księgowego wystarczy? Czy nie przejdzie to? Moze trzeba to zrobić w inny sposób?


Reklamy
Reklamy przeważnie są u prywatnych osób które także faktur nie wystawią, np. fb kampanie itp. tam ta sama kwestia płatność paypal ;/
To samo użytkownicy prywatni przelewy bez rachunków

Nie chciałbym wkopać się w "oszustwa podatkowe" stąd moje pytania.
Z góry dziękuje za poświęcony czas.

Ps. przy okazji szukam księgowego który mógłby się zając tego typu rozliczeniami więc w razie wu zapraszam do kontaktu mailowego
adrianopaluch@gmail.com
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-02-10 10:10
To pytanie nie tyle podatkowe, co księgowe.

Podatkowo bowiem, jeśli wymienione koszty są niezbędne/związane z przychodami, z utrzymaniem ich źródła- a wygląda z opisu, że są- należy je jako KUP działalności uznać, rozliczać i księgować w PKPiR.

Księgowo- chyba wyciąg z konta paypal ma (nie wiem, nie używam) wszystkie elementy identyfikujące wymagane - dane podatnika, daty poniesienia kosztu, uzyskania przychodu, kwoty. Więc jest dokumentem księgowym. Jeśli nie ma kompletu danych, jako dok. kosztowy trzeba zdaje się podpiąć tzw. fakturę wewnętrzną.

Pozostaje kwestia przeliczania kosztów/przychodów na PLN i czasem niestety rozpoznania różnic kursowych - jeśli konto paypalowe nie jest prowadzone w naszej walucie.
qestal / 2017-02-10 16:19
Czyli nie powinno być kłopotow w takim razie czas znalezc rzetelnego księgotwego który się tym zajmie, co do paypal konto paypal jest prowadzone w polskiej walucie, wydryki można także robić jako potwierdzenia wydatków i tak być musi.

A kupowanie przedmiotów jest obowiązkowe i trzeba to odliczyć bo to one są sprzedawane, gdybym ich nie odliczał musiałbym naliczyć marżę 2-krotnie wyższą na cena przedmiotu a to raczej nie miałoby sensu ^^
wiwan / 2017-02-10 19:02
No więc kwestii walutowej nie ma, to sporo upraszcza.
Księgowy każdy ma być rzetelny. A zwykłą PKPiR prowadzić to chyba żadna wyższa szkoła jazdy.

Najnowsze wpisy