Forum Forum prawneCywilne

odmowa obrońcy z urzędu

odmowa obrońcy z urzędu

portos555 / 2007-11-26 05:20
czy sąd może odmówić pełnomocnika lub adwokata z urzędu?-otrzymałem odmowę od Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie o zadośćuczynienie od ZUS-u.Powołując sie na art 117 kpc-jednak spełniam warunki zawarte w tym artykule- wydaje mi się,że to wbrew konstytucji RP.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2007-12-06 18:44 / Bywalec forum
no z konstytucja tu nie wyjezdzaj bo sie za duzo filmow naogladales amerykanskich:)
Jasne ze sad moze odmowic jezeli, uzna ze udział adwokata lub radcy prawnego w sprawie uzna za niepotrzebny. A jaki mianowice warunki spełniasz??
portos555 / 2007-12-10 08:30
ano-jestem inwalidą 2-gr,Sąd zwolnił mnie z częściowej opłaty od żądanej kwoty- nie mogę stać ani sam chodzić,mieszkam w Jaworznie a sprawa jest w Katowicach,samochodu nie mam-musiałem sprzedać aby córka mogła skończyć szkołę zdać maturę i iść na studia,a samochód miałem przyznany w 1994 r. z PFRON-u dla inwalidów-czy to wystarczy?-aby mnie reprezentował pełnomocnik z urzędu?
Młody Rentier / 2007-12-10 11:59 / Bywalec forum
prawdopodobnie są uznał ze udział adwokata lub radcy prawnego w sprawie za zbedny.
Powinienes napisac zażalenie na to postanowienie o odmowie przyznania ci pełnomocnika i jeszcze raz szczegołowo przedstawic swoja sytuacje materialna i rodzinna oraz twoj stan zdrowia. Musisz wykazac w tym ze nie mozesz bez uszczerbku w utrzymaniu swojej rodziny, poniesc kosztów wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego. napisz rwoniez ze spełniasz warunek z art. 117 p1 kpc gdyz zostałes zwolniony z cześci kosztów sądowych.
Ta decyzja jest w pełni uznaniowa ale jezeli wykazesz ze ten uszczerbek na utrzymaniu rodziny to powinienes pelnomocnika otrzymac.
Pamietaj o dochowaniu terminu zazalenia a jezeli zostal przekroczony to napisz o przywrocenie terminu.
Jezeli sam sobie nie radzisz ze sprawami prawnymi udaj sie do studenckiej poradni prawnej, ktora dziala przy kazdym wydziale prawa(wiec w katowicach tez pewnie dziala), otrzymasz tam wszelkie bezplatne porady prawne wraz z napisaniem wnioskow itp. jezeli nei mozesz udac sie tam osobiscie zadzwon do nich a napewno pomoga.
Studencka Poradnia Prawna - Koło Naukowe
Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 11B, pok. 39, 40-007 Katowice
tel.: (032) 359 14 22
portos555 / 2007-12-12 04:51
wykazałem ,że bez uszczerbku na utrzymaniu rodziny nie jestem w stanie wpłacic kwoty żądanej przez Sąd-tj.7500,-zl,ponieważ mam emeryturę w wysokości 1950,49 zł a raty spłacane od zaciągniętych kredytów co miesiąc w wys. 2350,-zl-co przypuszczam było powodem zwolnienia mnie z częsci opłat-pierwszy raz sąd obniżył do 2000,- zł,po ponownym zażaleniu-obniżył do kwoty 1500,- zł-napisał również ,że niżej już nie może obniżyć kosztów-wziołem więc jeszcze chwilówkę w w/w kwocie i wpłaciłem na konto sądu.
Młody Rentier / 2007-12-21 14:25 / Bywalec forum
no wiem juz mowiles ze zostales zwolniony z kosztow sadowych i jest to jeden z warunkow aby miec przyznanego pelnomocnika ale fakt zwolnienia z kosztow nei powoduje atomatycznego przyznania takowego. Jak juz wszczesniej pisalem jest to decyzja uznaniowa. Rozumiem twoja sytuacje to walczysz z ZUSowcami ale jezeli zazalenia na nieprzyznanie pelnomocnika nie pomoglo to jedyna sznasa zebys zglosil sie do organizacji charytatywnych w ktorych pracuja prawnicy ktorzy podejma sie sprawy.
Młody Rentier / 2007-12-21 14:29 / Bywalec forum
http://www.wykluczeni.com4.pl/ - zobacz tu
Wesolych Świąt i powodzenia w Nowym Roku w walce z Zusem.
Na pocieszenie powiem Ci ze takie instytucje jak ZUS lub firmy jak TPSA zawsze sa winne wiec wierze ze uda Ci sie.
Pozdrawiam
Michał

Najnowsze wpisy