Forum Forum prawneKarne

odroczenie wykonania kary

odroczenie wykonania kary

marian65 / 2008-11-26 22:24
5 lat temu mialem 2 sprawy z tego samego artykulu i mi je odwiesili do tej pory pisalem odroczenia ale disiaj mialem sprawe po ktorej sedzia podtrzymal wyrok zasadzony 5 lat temu i poradzil mi napisac prozbe do prezydenta o ulaskawienie czy to oznacza ze do czasu rospatrzenie mojej sprawy przez prezydeta niemogo mnie aresztowac?prosil bym o szybka i szczera odpowiedz.dziekuje!
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 18:21
Prośba o ułaskawienie nie wstrzymuje wykonania kary.
Policja może więc przyjść w każdym czasie jeśli nie stawisz się dobrowolnie.
A poza tym Kaczyński podobno jest niechętny ułaskawieniom (krytykował kiedyś Kwaśniewskiego za zbyt liczne ułaskawienia), więc raczej jak nie jesteś kaleką, nie masz na utrzymaniu 5 dzieci, nie spalił ci się dom itp. to nie masz szans na ułaskawienie.

Nawet wniosek o odroczenie wykonanie kary nie wstrzymuje wykonania kary, ale przy takim akurat wniosku przeważnie sędziowie wtedy z dobrej woli wstrzymują przymusowe doprowadzenie.

Złóż wniosek o wyrok łączny, możesz na tym coś zyskać (mniejsza kara łączną niż dotychczasowe 2 kary) - ale o ile będą tzw. przesłanki do wydania wyroku łącznego, a to zależy od dat czynów i dat wyroków.

Najnowsze wpisy