Forum Polityka, aktualnościŚwiat

OECD: Wielkie gospodarki odbijają od dna

OECD: Wielkie gospodarki odbijają od dna

Money.pl / 2009-11-07 16:58
Komentarze do wiadomości: OECD: Wielkie gospodarki odbijają od dna.
123 xyz / 78.88.9.* / 2009-11-07 16:58
A oto dane świadczące o "odbiciu" w gospodarce w Niemczech :

1/ "...Sprzedaż detaliczna w Niemczech spadła we wrześniu o 3,9 proc. podczas gdy ekonomiści spodziewali się spadku o 2,2 proc. r/r. Oczekiwania odnośnie do bezrobocia w strefie euro także nie napawają optymizmem...
...We wrześniu sprzedaż detaliczna była o 0,5 proc. niższa niż w sierpniu, wynika ze wstępnych danych przekazanych przez Federalny Urząd Statystyczny.
W ujęciu rocznym sprzedaż spadła we wrześniu o 3,9 proc. To już piąty z rzędu miesiąc jej spadku.
Analitycy ankietowani przez Reutersa prognozowali 0,6 proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z sierpniem i 2,5 proc. spadek w ujęciu rocznym. ..."

2/ "... Federalny Urząd Statystyczny podał, że liczba ogłoszonych niewypłacalności spółek wzrosła w sierpniu o 12,3 proc.
Niemieckie sądy zanotowały ich w sierpniu 2619. Od początku roku było ich 21.807. .."

3/"... Po dziewięciu miesiącach ilość zużytego w Niemczech gazu i energii elektrycznej spadała po ok. 7 proc., poinformowało stowarzyszenie branży energetycznej BDEW.
Powodem spadku zużycia jest mniejsza aktywność gospodarcza spowodowana kryzysem. Największa europejska gospodarka skonsumowała w okresie styczeń-wrzesień 384 mld kWh energii. Zużycie gazu spadło w tym samym okresie 633 mld kWh.
- To największy spadek, jakiego branża energetyczna i gazowa doświadczyła od zjednoczenia Niemiec – poinformowała BDEW..."

Najnowsze wpisy