Forum Forum prawneCywilne

Ograniczenie wladzy rodzicielskiej- prosze o pomoc

Ograniczenie wladzy rodzicielskiej- prosze o pomoc

ewunia68 / 2008-03-11 17:52
Mój szwagier ma obywatelstwo Szweckie...jest ojcem dwójki dzieci nad którymi przejął władzę rodzicielską, a była żona ma ograniczona władzę do prawa współdecydowania o istotnych sprawach dzieci takich jak wybór szkoły sposobu leczenia wyjazdu dzieci na stale za granice... Szwagier ma również nadzór kuratora
I teraz istota sprawy- Szwagier po zakończeniu roku szkolnego chce wyjechać z dziećmi do Szwecji na stale i ma dylemat czy musi napisać do sadu o zgodę na wyjazd czy może jechać bez żadnej zgody?
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-12 00:06 / Bywalec forum

była żona ma ograniczona władzę do prawa współdecydowania o istotnych
sprawach dzieci takich jak wybór szkoły sposobu leczenia wyjazdu dzieci na stale za
granice...

jak sama piszesz nie moze takiej decyzji podjac samodzielnie a rowniez matka dzieci musi wyrazic zgode.

Szwagier ma również nadzór kuratora

tzn nad kim kurator sprawuje nadzor nad szwagrem czy dziecmi??
ewunia68 / 2008-03-12 08:31
Dziękuje za odpowiedź, a kurator ustanowiony jest na sposobem
wykonywania władzy rodzicielskiej na małoletnimi dziećmi...
Tzn, że chcąc z nimi wyjechać zgodę musi mieć od sądu jak i od matki dzieci? A jeśli matka nie wyrazi zgody? I znając jej podły charakter na pewno tak będzie,a ona przecież w ogóle się nimi nie interesuje nie pomaga w ich utrzymaniu tylko wciąż działa na ich szkodę...Uważam ,że to prawo jest trochę pokręcone
Młody Rentier / 2008-03-12 12:49 / Bywalec forum
naturalnei matka prawdopodobnie sie nie zgodzi ale jeżeli kurator wyrazi zgode to sadowo mozna nei uwzgledniac decyzji matki.
ewunia68 / 2008-03-12 14:35
czyli najpierw opinia kuratora jest potrzebna, a później należy złożyć wniosek do sadu o zgodę na wyjazd?? Mam nadzieje ,że dobrze rozumie..Jeszcze raz bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi pozdrawiam
ewunia68 / 2008-03-12 12:39
Chciałam jeszcze dodać co do działania matki na szkodę dzieci,gdyż chciałam nadmienić,że to matka oddala dzieci do tymczasowej rodzinny zastępczej gdzie dzieci przebywały przez półtorej roku póki ojcu dzieci udało sie je odzyskać uznając ze jest on w stanie wykonywać władzę rodzicielska nad małoletnimi dziećmi a matce ograniczone te prawa z braku zainteresowania sie dziećmi działanie jedynie na ich szkodę czyli znęcanie sie psychiczne nad dziećmi I Ja nie rozumie dlaczego tego szwagier miałby pytach kogo kolwiek o zgodę na wyjazd dzieci one potrzebują normalnego życia i spokoju tym bardziej ze one same nie chcą mieć nic wspólnego z matka....

Najnowsze wpisy