Forum Forum finansoweKarty

okres bezodsetkowy - wątpliwości !!! proszę o wyjaśnienie

okres bezodsetkowy - wątpliwości !!! proszę o wyjaśnienie

sikora_007 / 83.27.60.* / 2010-02-01 11:50
proszę o wyjasnienie laikowi co sie dzieje w następującej sytuacji
limit na karcie to 10000. W jednym mies. wydałam 5000 na operacje gotówkowe i 5000 na bezgotowkowe, a następnie w następnym dokonałam spłaty na kwotę 5500.
1)Zatrzymany został bieg odsetek za operacje bezgotówkowe. natomiast w wyniku braku spłaty całości naliczane sa odsetki od bezgotówki. Czy te obie rzeczy dzieją się od momentu spłaty czy początku kolejnego cyklu?
2)w następnym mies. znów byłam rozrzutna i wydałam te wpłacone 5500 (pomniejszone oczywiście o odsetki od gotówkowych, prowizje) w całości, tym razem na operacje bezgotówkowe.
Wyświetlaj:
xx23gdser / 94.42.48.* / 2010-02-10 08:46
nie do konca jest tak, jak pisze paula, to zalezy od regulaminu danej karty. w wiekszosci kart wplata kasy idzie najpierw na pokrycie transakcji gotowkowych, potem dopiero bezgotowkowych. zadzwon na infolinie swojego banku lub zanalizuj regulamin tej karty.
paula123 / 217.153.72.* / 2010-02-01 12:21
1) wisisz bankowi 4500 + odsetki od całości zadłużenia (gotówkowe i bezgotówkowe, odsetki liczone od dnia dokonania transakcji) ponieważ nie nastąpiła całkowita spłata zadłużenia ale tylko częściowa
2) kwota będzie jeszcze mniejsza (bo odsetki od bezgotówkowych też zastały pobrane). Pewnie że możesz wypłacić, tylko mniej.
Pamiętaj, że karta nie opłaca się wybierać pieniędzy z bankomatów. No i najlepiej nie korzystać z kredytu na karcie tylko spłacać całość zadłużenia....

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: