Forum Forum prawnePracy

Okresy rozliczeniowe

Okresy rozliczeniowe

tomekck / 2010-06-19 11:32
Witam wszystkich!

Jestem nowy na Forum i potrzebuje pomocy ze strony ludzi obytych w temacie.

Zacznę od tego, że przeczytałem KP (dział 6) co na najmniej 3 razy. Teoretycznie wszystko jest jasne ale potrzebuje przykładów w zastosowaniu praktycznym.

Jestem programistą i obecnie pracuje nad programem do układania Harmonogramów Pracy. Pytania mogą wydać się chaotyczne ale to wynika tylko z braku wiedzy na ten temat.

Mam kilka pytań związanych z Czasem Pracy:

1. Skoro w KP jest sformułowanie "okres rozliczeniowy nie przekraczający 1 miesiąca" - to czy to znaczy, że może być 4,3,2 lub 1 tydzień okresu rozliczeniowego? Jeśli tak to które są to okresy i jaki jest sens ich stosowania?

3. Podano że można stosować okresy rozliczeniowe w tygodniach lub miesiącach. Czy w tym przypadku okres rozliczeniowy może wynosi maksymalnie 4 tyg. (podając w tyg.) i 12 mc (podając w mc)? Nie może być np. 5 tyg lub więcej?

4. Jeżeli występuje 4-tygodniowy okres rozliczeniowy to można Grafik ułożyć na pełny miesiąc z ewentualnym zaznaczeniem, że 28 przypada okres rozliczeniowy? i Jak to w praktyce wygląda łączenie Grafików z okresami rozliczeniowymi.

To na razie tyle, pewnie wyjdą kolejne pytania w praniu. Te pytania są po to, żeby przewidzieć wszystkie możliwości, które będą zastosowane w mojej aplikacji do układania Grafików.

Dzięki z góry za wsparcie.

Najnowsze wpisy