Forum Polityka, aktualnościGospodarka

OPEC drastycznie obniża wydobycie ropy

OPEC drastycznie obniża wydobycie ropy

Money.pl / 2008-12-17 17:28
Komentarze do wiadomości: OPEC drastycznie obniża wydobycie ropy.
Wyświetlaj:
trocki :) / 83.4.147.* / 2008-12-28 08:56
Dopóki ten system będzie działał w ten sposób (kartele, zmowy, układy), dopóty nie będzie balansu. Potrzebujemy całkiem nowego systemu, który nie jest warunkowany niekończącym się wzrostem a stała równowaga.
Logik / 77.113.159.* / 2008-12-19 19:15
Ciekawe ,że jak było 150 $ za baryłkę, to gnojki nie chcieli podnieść wydobycia !!! Zarabali ile wlazło, a teraz to kombinują co zrobić zy znów kase brać mimo ,że społeczeństwa ubożeją.
JAW / 84.10.239.* / 2008-12-17 22:48
Mogą zmniejszyć nawet o 5 mln baryłek, a nic to nie da. Jest kryzys i popyt na ropę maleje. Zwiększanie ceny spowoduje zaś zmniejszenie zakupów i przedłużenie kryzysu. OPEC może najwyżej zwolnić tendencje spadkowe. Zakosztowali niczym nieuzasadnionych zwyżek, teraz za to płacą i choćby na głowie i turbanach stanęli nie zmienią wiele. Zresztą giełdy zareagowały po ogłoszeniu decyzji... spadkiem cen
xcv / 85.221.171.* / 2008-12-20 15:23
popyt nie maleje, ale mniej jest kasy na spekulacjie, ot co.
arekla / 78.102.111.* / 2008-12-17 19:02
kartel to kartel... robi co chce...
sc / 99.232.235.* / 2008-12-17 17:54
To jest zupelnie bez znaczenia w obecnych czasach i tylko spowoduje szybszy spadek cen ropy poniewaz jest bardzo silnym potwierdzeniem recesji. Jedynym znaczacym wskaznikiem pozostaje zapotrzebowanie na rope w USA.
kozyk / 77.112.79.* / 2008-12-17 17:28
Ograniczyli wydobycie a ropa dalej w dół :P
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-12-17 19:48
Nie.
W momencie pojawienia się informacji o tej redukcji ropa kosztowała 40USD, więc jednak poszła do góry, teraz myślę, ze przez jakiś czas się ustabilizuje cena, a potem jednak będzie pole do dalszych spadków, tym bardziej, że nawet jak się kryzys skończy to już nie będzie się tak dużo ropy zużywać (np popularne do niedawna SUVy w USA ustąpią miejsca samochodom małolitrażowym). Mam nadzieje, ze ropa już nigdy poważnie nie zdrożeje a zastąpią ją inne źródła energii (dziś w USA galon ciekłego wodoru jest w cenie galona benzyny co prawda mało samochodów dziś jeździ na wodór, ale za kilka lat kto wie ....)
manfred11 / 83.31.97.* / 2008-12-17 21:06
Dokładnie, wystarczy sprawdzić kontrakty na ropę na NYMEX na przyszły rok, średni 50$
sc / 99.232.235.* / 2008-12-17 22:27
Ale presja jest bardzo silna w dol. Kontrakty sa wystawione na wabia. Widoczne hamulce istnieja na poziomach $20 -30 za barylke. Slychac coraz wiecej glosow potwierdzajacych ale tego nikt nie wie. Zobaczymy co sie stanie.
sc / 99.232.235.* / 2008-12-17 20:08
Prawidlowa analiza. Ja bym dodal tylko to, ze poniewaz kanadyjska gielda jest dzisiaj zamknieta z powodu awarii to inwestorzy handlujacy ropa musieli przerzucic sie do Nowego Yorku co spowodowalo najpierw spadek a pozniej minimalny wzrost zamiast najpierw wzrost a pozniej minimalny spadek cen ropy. Ale to tylko moja spekulacja. Tak wlasnie latwiej bylo zarobic inwestorom. Poza tym dzien sie nie skonczyl jeszcze a na dluzsza mete to...nie wiadomo.:)
nie / 77.113.75.* / 2008-12-18 10:32
analizy trafne wyloncnie przy zalozeniju ze celiem dzian opek esc podwyszenie ceny ropy przez zmniejszenie podarzy. gdyby na tomiast celiem bylo niewielowanie strat [ im mniej spszedam ropy za wpuldarmo tym mnijszy straty poniose], a ze pienionz na zaspokojenie wydatkow bierzoncych nadal bendzie potrzebien, a zyzsk ze zmniejszonej sprzedarzy taniej ropy go nie zaspokoi zacnom spszedawac papiery wartosciowe ktyre posiadajom ,a ze som to w wienkszosci papiery amierykanskie to kosekwiencje dla zadlurzonej po uszy gospodarki usa bendom katostrofalne. zwlascia ejrzeli zamiast pszejadac te szraiodki pujdom w sliady rossii [ napszyklad zacnom budowac konserny samochodowe w poloncieniu z rafineriami, samochud takiego konsena kupi na stacii paliwowej tegorz konserna paliwo taniej nirz cena rynkowa. cili sraty z obnirzonej ceny paliwa z nawiasem pokrywam przez dochud z chandliu samochodami, ciensciami zamiennymi ,serwis no i dadziom liudziam prace ], pszed tym mieli durze klopoty z brakiem taniego prondu ale od ciasy gdy iran wyrwal sobie prawo do eliek. jondrowej situacja zmienila. a to aznacialo by ze zrezygnowali z planow ratowania gospodarki usa, na rzec tego o cim zawsze marzyli rozwoju wlastnego. pszed tym nie odwarzyliby na takie zagranie z obawy ze zachud w ramach walki z konkurencjom zrobi z nimi to co z irakiem,albo zamknie rynek pszed ich towarem, ale w sytyacii gdy zachud jesc powarznie oslabiony 2,5 milliarda chincikow i chindusow za pare liat wzbogaciom i pujdom na zakupy, a prszyszly prezydent usa ma ojca muzulmanina mogom zaryzykowac.
tttttttttttt / 85.89.184.* / 2008-12-20 00:59
najpierw to naucz się pisać zgodnie z
ortografią,a potem
komentuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
axxel / 83.143.213.* / 2008-12-18 23:10
widzisz jakie rady otrzymujesz ?

nie spodobała sie twoja wypowiedż to masz rade, zmień forum

no i nie badż komunistą , jezeli jesteś, kto wie może niektórzy maja jasnowidzenia?

moim zdaniem, pluralizm na tym polega ze, wypowiaś sie moze kazdy, nawet jak dosyc niewyraźnie pisze/mówi po polsku.

ja zrosumiałem co napisałeś, niekoniecznie sie zgadzam z twoja opinią, ale coż, pozyjemy zobaczymy,

troche twoja prognoza wyglada na zyczeniową,

ja mam nadzieję że, tak źle nie bedzie.
ttttttttttttttttt / 85.89.184.* / 2008-12-20 01:01
sorki nie tutaj napisałem poprzedni komentarz.
ttttttttttttttt / 85.89.184.* / 2008-12-20 00:58
najpierw to naucz się pisać zgodnie z ortografią,a potem komentuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
axxel / 83.143.213.* / 2008-12-20 22:17
nie czytaj,
nie ma przymusu,
a tak merytorycznego coś?

pozatym co ttttttttttttttttttttt tak wnerwiło w mojej wypowiedzi, coś zabolało? nozyce sie odezwały?

biorac pod uwagę, wiekszośc wpisów na tym forum, tylko moje błedy , tak wnerwiły?

nie katuj sie, jak zobaczysz pierwszy błąd w mojej wypowiedzi, nie czytaj dalej,
sc / 99.232.235.* / 2008-12-18 15:02
Za duzo mysli biega w twojej chorej glowie i nie ma to kompletnie sensu. Nie wiadomo o co ci chodzi. Nawet slownik i tlumacz nie pomoze tobie bo nie ma zadnej logiki. To co mowisz to smierdzi komunizmem. Czy wiesz co to jest wolny rynek? Nawet w Rosji juz tak nie ma. Zrezygnuj z tego forum lub pisz wylacznie na temat.

Najnowsze wpisy