Forum Forum inwestycyjneFundusze

opinie o multi pin aegon 2008

opinie o multi pin aegon 2008

po / 85.222.8.* / 2008-11-14 20:12
co sądzicie o powyższym programie??? warto???

pozdr
Wyświetlaj:
detom / 2008-11-19 20:44
Apropo aegonu to poczytajcie sobie to http://www2.rp.pl/artykul/2,221122.html
alinah / 2008-11-19 20:28
Znam ten program bardzo dobrze. Uwazam, ze to ciekawe rozwiązanie inwestycyjne. Równie ciekawy jest Multi PIN AEGON PLUS 2008.
Pytasz czy warto- uwazam, że jak poznasz bliżej szczegóły, to Twoja ocena będzie pozytywna!

pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
texasranger / 195.85.249.* / 2008-11-20 10:45
oj obawiam się że nie będzie. Była w momencie jak przedstawiał mi ją doradca finansowy ale gdy wgryzłem się w temat dokładnie bez rad naciagacza to już nie jest tak kolorowo i nie skorzystałem bo nie będę dopłacał pośrednikowi kupę kasy.

No ale naganiacze szaleją na forum - ciekawe czy informują u problemach swego pracodawcy :D
Fahrenheit / 2008-11-20 11:49 / Bywalec forum
hej, a tak na marginesie -> texasranger: jaka jest różnica w cenie dla klienta, kiedy kupuje sobie ten program Aegon w np. Open Finance, a kiedy kupuje bezpośrednio u przedstawiciela Aegon???
G.Z / 95.51.160.* / 2010-10-07 14:23
Nie ma różnicy.Wszelkie promocje są ustalane przez Aegon.
texasranger / 195.85.249.* / 2008-11-20 13:36
wiesz co nie wiem jak to wygląda a Aegonie. ja gadałem z babką z expandera. opłata za wejście w ten program nie ma. Aegon przez pierwsze trzy lata przez exopandera dawał promocję że nie pobierali opłaty za zarządzenie chyba (albo administracyjnej - w sumie nieważne) Reszty dowiedziałem się z cennika i z infolinii - opłaty za ryzyko, za przewalutowanie. Najlepsz jednak była ściema że w tym programie podatku belki - owszem tylko taki mały szczegół - dotyczyło to transferów między funduszami. Trafiłe w sumie na niezłego naciagacza ale i tak program jest dość drogi - można taniej się bawić w inwenstowanie w fundusze.

pozdr
Fahrenheit / 2008-11-20 14:22 / Bywalec forum
pytałem, bo z Twojej odpowiedzi wynikało, że "nie skorzystałem bo nie będę dopłacał pośrednikowi kupę kasy" - zrozumiałem to jako fakt, że są jakieś różnice w cenie nabycia, w zależności od pośrednika, a tak oczywiście nie jest.
Dla wszystkich: Aegon, AXA, Skandia itp. - wszystkie te programy są podobne, każdy z nich poszerza (zamierza poszerzać) ofertę funduszy, opłaty we wszystkich są również podobne. Różnią się czasowymi promocjami; vide AXA - dodaje od 10-25% do składki itp. Prawda jest taka - to są programy w ogromnej większości kierowane do przeciętnego Kowalskiego, który chce oszczędzać wolne środki w długim terminie. Nie będzie zmieniał alokacji, konwertował tego 2-3 razy w miesiącu. Wpłaca, zlecenie stałe i tyle.
Pomijam osoby z tego forum -max1224, Zeus52, które rzeczywiście mają czas i wiedzę na temat tego co i gdzie wrzucać nawet kilka razy w miesiącu.
I nie gadać mi tu o tym, że są koszty, a mbanku nie ma :-P lwia część ludzi w ogóle by nie wiedziała o czymś takim jak Skandia, gdyby ktoś ze Skandii do nich nie trafił.
Uczciwość sprzedawcy lub doradcy to osobna kwestia.
texasranger / 195.85.249.* / 2008-11-20 14:37
mówiąc o pośredniku miałem na myśli aegona. Wiesz wiadomo że te programy są skierowane do Kowalskiego ale jedno trzeba zaznaczyć. Kowalski będzie miał szczęście jak przez 5 lata jest hossa ale jak sytuacja na rynku się zmienia nikt z aegona scandii czy czegos tam innego nie doradzi biednemu kowalskiemu co zrobić i budzi się potem po 3 latach ze stratą 50% (ostatni rok chociażby) więc traktuje trochę to jak maszynka do wyciągania kaski z przeciętnego kowalskiego bo nawet jeśli on traci to taki aegon pobierze sobie opłatę za ryzyko i ma to gdzieś a kowalski niewiele może albo czekać do końca programu albo płacić opłaty likwidacyjne a one są po prostu lichwiarskie. Smutne jest to że taki aegon doradzi ale klientowi z grubym portfelem a takiego kowalskiego się łapie w sieć wysokie zysku a potem się buja. Ja też nie jestem rekinem giełdowym ale wystarczy trochę się poineteresować i poczytać na formu takich goścu właśnie jak max1224 i zeus52 i jakieś wnioski można wyciągnąć. Oczywiści mbank nie jest idealny ale przynajmniej daje możliwość elastyczności i w każdym momencie z funduszu możesz wyskoczyć - realizują zlecenia do dwóch dni roboczych a we wspomnianym aegonie trwa to nawet do 7 dni roboczych przy fundach zagranicznych no i umowa na 10 lat

pozdrawiam
G.Z / 95.51.160.* / 2010-10-07 14:25
Wszytko zależy jakie relacje sa mniędzy Kowalskim a osobą z która podpisał umowę.
Fahrenheit / 2008-11-21 07:14 / Bywalec forum
Aegon ma 3 konkretne programy, z tego co wiem. Każdy z nich ograniczony opłatami likwidacyjnymi - jeden to min. 5 lat inwestycji, drugi 10, trzeci ze względu na charakter wyróżniony: Bessa. Każdy może wybrać co woli. Wiadomo, że teraz trwa zaawansowana bessa - na 99% 5 letni okres regularnych inwestycji wystarczy, żeby osiągnąć zysk. W czasie hossy lepiej inwestować 10 lat. Potwierdza się to, że to programy długiego oszczędzania.
Kolejnym etapem jest realizacja założeń planu. Np. zakładam totalny zwrot z inwestycji na poziomie 40-50% za czas oszczędzania i kiedy go siagnę przenoszę wszystkie śrdoki do pieniężnego. Jeśli nie umiem tego zrobić, idę do pośrednika, lub Aegona, gdzie jednostki kupiłem i prosze o to sprzedawcę. Jeśli mam doradcę, ustalam z nim taki scenariusz na początku.
texasranger> myślę, że nie ma między nami żadnego sporu :)
texasranger / 195.85.249.* / 2008-11-21 10:01
ależ oczywiście że nie :) każdy wybiera co woli i żadna opcja nie jest idealna niestety.
pozdr
gggofer / 2008-11-20 14:57 / portfel
truth, truth, truth, false

gdybym dokonywał konwersji tak ja doradcy z openfinance zalecają ( 100% w akcjie głównie Emerging Europe), to co mi przysyłają, co kwartał to pisałbym teraz do was z kaczej d..... pupy :] pieniążków trzeba pilnować. Fakt konwersjie w Aegonie to nie bajka ale chyba troszkę "niedokładnie" liczysz, sposoby konwersji są do opanowania - przyzwyczajenia. Mają kilka dobrych produktów dla mniej nerwowych "Aegon BESSA" bież. rok +16,33% "TO NIE JEST REKLAMA" :P od początku roku w Aegonie udało mi sie zarobić ~85% głównie dolar i UFK - BlackRock Emerging Europe (USD)
texasranger / 195.85.249.* / 2008-11-20 15:52
ok masz rację tylko Ty tego sam pilnowałeś :) wbrew pozorom nie jest takie trudne, grunt to samemu myśleć a nie słuchać wszsytkich pseudoekspertów. oczywiście nie unikniesz błędów ale cóż nauka kosztuje :)

pozdr i trafnychy decyzji
infop@politykapersonalna.pl / 79.187.187.* / 2008-11-19 16:14
Wiesz CO idz.. Sonie..kup fndusz inwestycyjny albo zaloz lokate:D

Dam przyklad allianz obligacji zrobil w ostanim miesiacu 4 %
w perspektywie pol roku tez okolo 4 % wiec masz opcje.. zaloz sobeikonto w funduszui oszcedzaj:D
infop@politykapersonalna.pl / 79.187.187.* / 2008-11-19 16:15
zrob cokolwiek:D
a najlepiejjedz na wakacje:D

załoz lokate.....etc.....
A nawet ten Aegon tylko;)0 rob..cos:D
Fahrenheit / 2008-11-17 11:40 / Bywalec forum
po> jaki jest Twój cel inwestycji w tym programie?
goblin / 2008-11-17 01:57
Ja tam juz wole sam odkladac miesiecznie na jakims koncie oszczednosciowym lub lokatach.... a jak kiedys fundusze zaczna odrabiac, wtedy mozna samemu przerzucic srodki na nie...
Fahrenheit / 2008-11-16 18:33 / Bywalec forum
Opnie o peugocie 407.
co sądzicie o powyższym??? warto???
goblin / 2008-11-17 01:51
Ja tam wole Mercedesa... (bez gwiazdy nie ma jazdy :D )
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy