Forum Forum prawneCywilne

opłata egzekucyjna

opłata egzekucyjna

miro35 / 192.168.254.* / 2013-02-01 10:04
jakis czas temu dostalem mandat za przekroczenie predkosci, do tej pory nie oplaciłem go. Czy groża mi jakies dodatkowe koszty zwiazane z zwlekaniem z opłaceniem tego mandatu? Jesli tak to czy sa to duże koszta i w jakis sposób zostaną naliczone?
Wyświetlaj:
andzia23 / 2013-06-03 12:50
Zawsze do grzywny zostaną jeszcze doliczone egzekucyjne oraz opłata manipulacyjna. Opłata manipulacyjna wynosi 1 proc. kwoty należności, ale nie mniej niż 1,4 zł. Koszty egzekucji to zaś 5 proc., jednak nie poniże 4, 2 zł. Czyli, gdy np. nie nie zapłaciliśmy 500 zł mandatu, nadpłata skurczy się o 25 zł kosztów egzekucyjnych oraz 5 zł opłat manipulacyjnych, więc zapłacimy 530 zł.
sensowny / 2013-06-10 09:24
a czy istnieje cos takiego jak przedawnienie oplaty egzekucyjnej? skoro mozna przedawnic mandat to czy taki temat moze tez podchodzic pod przedawnienie oplaty egzekucyjnej badz oplaty komorniczej? Moze ktos przyblizyc ten temat? Bo zastawnaiam sie czy jest cos takiego wogole mozliwe w polsce
trollek / 2013-02-01 11:02
jeśli dobrze pamietam, to ja za niezaplacony mandat zostałem obciązony dodatkowo kwota 13 zł. To jest chyba zryczałtowana opłata za egzekucje długu. Kwota mandatu plus ta opłata została pobrana przy zwrocie podatku z PITu

Najnowsze wpisy