Forum Forum prawneBudowlane

opłata użytkowanie wieczyste nieruchomości

opłata użytkowanie wieczyste nieruchomości

spyx / 2010-03-07 12:03
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać. Mam nadzieję że mój post jest w właściwym dziale.

Od marca zeszłego roku jesteśmy właścicielami mieszkania stanowiącego odrębność własność


W akcie notarialnym widnieje
"z własnością powyższego lokalu związany jest udział wynoszący 81/10000 części w nieruchomości wspólnej oraz w użytkowaniu wieczym gruntu"


Dostaliśmy zawiadomienie od gminy

"W związku z nabyciem udziału określonym na (...) części w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, oznaczonej nr działki (...)

zawiadamiam

że przenosi się na rzecz Pana opłatę roczną za użytkowanie wieczyste nieruchomości w wysokości 1% nabytego udziału"


Czy takie coś to standard? Przenoszą opłatę za "użytkowanie wieczyste nieruchomości" a moim zdaniem nieruchomość stanowi odrębną własność, tylko grunt jest w wieczystym użytkowaniu.

Nadmieniam że dostałem także decyzję w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości i nie spodziewałem się dodatkowych opłat niż to.

Dziękuję za odpowiedzi.
Pracownia111 / 194.181.22.* / 2010-03-07 21:33
Tak masz rację - tylko Twój udział w gruncie stanowi na podstawie podpisanego aktu notarialnego - prawo wieczystego użytkowania. Opłata taka dla zabudiowy mieszkaniowej wynosi 1% rocznie od wartości gruntu - w Twoim przypadku - od udziału.

Najnowsze wpisy