Forum Forum podatkoweInne

Opodatkowanie samotnych rodziców.

Opodatkowanie samotnych rodziców.

mamaWdomu / 2012-02-10 15:15
Witam, wiem, ze samotni rodzice mogą skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania, ale czy jeżeli jestem w separacji (zatwierdzonej przez sąd) to moge się rozliczyć jako rodzic samotnie wychowujący dziecko, czy muszę być rozwodnikiem?
Wyświetlaj:
mariakiri / 2012-02-10 15:54 / Bywalec forum
Jeżeli sąd orzekł o separacji i faktycznie sama wychowujesz dziecko, to jak najbardziej możesz skorzystać z preferencyjnego opodatkowania dla samotnie wychowujących
gj3345 / 195.149.64.* / 2012-02-10 16:23
No właśnie jest to główny powód rozwodów w Polsce - preferencje podatkowe. Haha wiwat durny socjalizm.
belladonna / 2012-02-10 22:53 / Tysiącznik profesjonalny
Przepis sprecyzowali.... jeżeli samotnie wychowuje... rozwodnicy (małżonkowie w separacji) mieszkający razem samotnie nie wychowują, więc na to trzeba brać poprawkę :)
tańczący_z_fundami / 83.6.96.* / 2012-02-10 23:00
Nie rozśmieszaj mnie, jeden rodzic melduje się u swoich rodziców, drugi u swoich i co im udowodnisz ? A jak przypadkiem urzędnik zrobi wizytację to go nie wpuszczą do mieszkania. Pełno teraz takich rozwodów, biorą rozwód na papierze, ale w życiu nic nie zmieniają i nikomu o tym nie mówią. Sąsiedzi nic nie musza wiedzieć. A zawsze trochę kasy do kieszeni wpadnie. Ludzie to nie idioci jak sądzi durna władza PO i potrafią liczyc pieniądze.
H Szatkowski / 2012-02-11 11:44
Nie dość, że troll to jeszcze pochwala złodziejstwo.

Najnowsze wpisy