opowiem bajeczkę

max1224 / 2008-07-06 18:39
miało być 2500 i jest co dalej?
jedni wieszczą krach (większość) to dobrze tym czasem zagranica bazując na ogólnym pesymiźmie szykuje się do wejścia na gpw co wyjaśnia nie tyle osłabienie euro po podwyżce stóp prze ebc ile nieracjonalne i nieuzasadnione umocnienie złotego idące w parze z kolejną falą spadkową przewalającą się przez gpw
wniosek wielce prawdopodobnym staje się krótkoterminowe odbicie gdzieś w okolice 2700-2800 sęk w tym że obarczone dużym ryzykiem i małą ze względu na sentyment inwestorów szanse dlatego odważni mogą zarówno wiele zyskać (10-12%) w krótkim czasie ewentualnie połowę tego starcić kolejny przystanek 2340 a to będzie na moje oko 6-8% spadku
PS1. to tylko amatorska bajeczka nie brać serio
PS2. jak się podoba?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-07-09 10:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Osłabienie euro nastąpiło nie z powodu podwyżki stóp,bo z resztą nie mogło,ale z powodu sugestii,że więcej podwyżek na razie nie będzie.Klasyczny przykład wcześniejszego zdyskontowania podwyżki stóp.Co ciekawe nasze rozważania(2dni wcześniej)o grożącym spadku złota,a zwlaszcza spółek(czyli w zasadzie o wzroście dolara),które opierały się na AT,świadczą o tym,że z ATwynikało co Trichet powie,mimo że on sam jeszcze pewnie nie wiedział co w komentarzu powiedzieć!Można by krzyknąć:"Ha!Ha!Ha!",gdyby nie właśnie ci "ONI"o których Ci pisałem jakiś czas temu. Ale teraz mam dylemat,bo tego,co stało się dzisiaj-chodzi o Iran-chyba żadna AT nie mogła uwzględnić. To niespodzianka. Czy wziąć to pod uwagę,czy o...ć sikiem prostym!? Pozdro
max1224 / 2008-07-09 10:07 / Tysiącznik na forum
no ale co z tym iranem bo nigdzie się doszukać nie mogę
Zeus52 / 2008-07-09 10:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też dowiedziałem się dopiero z wątku głównego na "Money".Pchełek też tam był. Podobno Iran dziś rano przetestował 9 rakiet balistycznych,m.innymi o zasięgu 2000gm!,oraz zapowiedział,że jeśli choć 1 pocisk karabinowy spadnie na ich terytorium,to spotka sie to z natychmiastowym atakiem rakietowym na Izrael i na wszelkie będące w zasięgu instalacje i bazy amerykańskie.
max1224 / 2008-07-09 10:35 / Tysiącznik na forum
my się produkujemy z bajeczkami a ONI się bawią;-))
czy raczej ;-((
pieczek_zzz / 2008-07-09 12:28
ja dzisiaj wchodzę w polskie akcyjne z nowym kapitałem(krótkoterminowo) i robię to w mbanku bo w skandii mam portfel zablokowany przynajmniej do piątku :(
krzysiek29 / 2008-07-09 10:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Prosze

Iran przeprowadził w środę rano próby dziewięciu pocisków rakietowych, w tym nowej rakiety dalekiego zasięgu Shahab 3 - podała teherańska telewizja.

Pociski wystrzelono z jednej z baz na irańskiej pustyni. Testy stanowiły część wojskowych manewrów, prowadzonych obecnie przez Iran w Zatoce Perskiej.

Testowano serię różnych rakiet. Wystrzelony m.in. pocisk Shahab 3 - podano - ma zasięg dwóch tysięcy kilometrów i jest w stanie razić cele w Izraelu. Przeprowadzono także test rakiety Zelzal o zasięgu 400 km oraz rakiety Fateh, mogącej razić cele w odległości 170 km.

Próby przeprowadzono w momencie rosnących napięć w stosunkach Iranu z Zachodem, dotyczących programu atomowego realizowanego przez Teheran.

We wtorek doradca najwyższego przywódcy irańskiego ajatollaha Chameneiego, Ali Szirazi, zagroził uderzeniem na Tel Awiw, amerykańskie bazy w rejonie oraz instytucje USA na świecie jeśli w niebezpieczeństwie znajdą się instalacje jądrowe w Iranie. "Po pierwszej kuli wystrzelonej przez Amerykę w Iran Teheran zniszczy najważniejsze obiekty amerykańskie na świecie" - cytuje agencja IRNA słowa Sziraziego wypowiedziane do Strażników Rewolucji.
max1224 / 2008-07-09 10:26 / Tysiącznik na forum
dzięki!!!
no tak u mnie leci tvn cnbs biznes a nie tvn24
brzmi niepokojąco
ropa już drożeje oczywiste w teej sytuacji bo wg at miało być jeszcze kilka $ niżej
Zeus52 / 2008-07-09 10:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie! To mi psuje cały misterny plan. Ropa powinna polecieć okresowo oczywiście do około 130$,a tymczasem drożeje,bo komuś zachciało się jakiś czas temu zapowiadać atak na Iran.(nie chcę nawet przypominać stanowiska Rosji w tej sprawie...po prostu grozi to tym,że między Meksykiem,a Alaską wyląduje około 30.000głowic jądrowych jednocześnie,bo tylko taka opcja wchodzi w grę...może z 15 sztuk uda się amerykanom strącić...pozostanie jeszcz 29.985)
max1224 / 2008-07-09 10:54 / Tysiącznik na forum
a ropa łatwopalna jest cokolwiek
zaś co do planu popsutego to w tych realiach warto poszukać tzw. planu b
Zeus52 / 2008-07-09 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,ja tak myślę, i to może być najbardziej zaskakujące,że plan awaryjny,czyli plan"B",to będzie po prostu plan"A"...pierwotny. Zanim wszyscy ochłoną i wydarzenia potoczą się zgodnie z AT,mam szansę,być może niepowtarzalną,wyjść z małą stratą..Cały czas powstrzymuje pewne decyzje ten czas transferu(2 dni robocze).Już myślałem,że czas ciąć straty...a tu miły prezent!
max1224 / 2008-07-09 11:25 / Tysiącznik na forum
coś w tym jest ;-)))
max1224 / 2008-07-08 21:25 / Tysiącznik na forum
bajki bajkami ale to się musiało stać tym razem przegrałem z rynkiem tzn. dokonałem złego wyboru mialem w ubiegłym tygodniu spadać w temp5 wygrała chciwość i załapałem się na korektę sch1 straty nie są bardzo dotkliwe ale tak jak chwaliłem się sukcesami tak przyznaję do porażek kolejne wyzwanie odrobić stratę
w dalszym ciągu pozostaję powyżej 20% i to znacznie
ducha i głowy nie tracę cel lipiec zamknąć na zero
Zeus52 / 2008-07-08 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. W ubiegłym tygodniu nie zwiększyłem udziału SCH1,mimo sugestii doradczymi,gdyż krzywe dla ropy(MACD,Stochastic)zaczęły się niebezpiecznie zbliżać,a także zaginać na poziomie powyżej80.Pod koniec tygodnia mieliśmy już 1 sygnał sprzedaży na ropie(górne exstremum) W poniedziałek stoch.wyraźnie już dążył do 80-ciu,a dziś przebił ten poziom.Oznacza to ni mniej ni więcej,zmasowaną wyprzedaż w najbliższym czasie. Co prawda zjazd ropy został dziś zatrzymany na poziomie silnego wsparcia,jakim jest luka hossy z 3.07,ale nie sądzę aby to wsparcie zostało utrzymane,gdyż jak napisałem powyżej po dzisiejszym dniu zostaną uruchomione masowo zlecenia sprzedaży. Kiedy można spodziewać się nowego sygnału zakupu...nie wiem...trudno spodziewać się,aby dwie rozbieżne linie się przecięły. Sytuacja przypomina tę,z którą mieliśmy do niedawna do czynienia na wykresach DJ,czy Bovespa. A co to w konsekwencji może oznaczać dla giełd...sam sobie dopowiedz(wreszcie taniejąca ropa...). To tyle,jeśli chodzi o najbliższą przyszłość,przynajmniej na wykresach. Ciekawa bajeczka...???
max1224 / 2008-07-09 00:16 / Tysiącznik na forum
podoba mnie się podoba to by potwierdzało moje przypuszczenia i dawało podstawy do optymizmu na njbliższe dni
Zeus52 / 2008-07-09 04:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry! W pośpiechu pomyliłem tylko daty. Wszystko,co powyżej przesuń o jeden dzień wstecz. To się zaczęło od połowy tygodnia,a w poniedziałek był ostateczny sygnał wyprzedaży. We wtorek ropa przebiła od góry średnią(wstęgi Boolingera),a to pozwala na określenie tymczasowego zakresu ruchu cen. Wypada to na obecną chwilę na około 130$. Dolna wstęga-obecny poziom to:130,61$,ale to z czasem może ulec zmianie. Spółki złota...identyczna sytuacja,tylko,że średnią osiągnęły już wcześniej(przebicie średniej od góry)...więc też niekończący się zjazd(chyba faktycznie będzie można kupić ML5 po 45$!). Wymowa tego wydaje się dość jednoznaczna. Trza wypie....ć z tego,co zostało.
Zeus52 / 2008-07-09 03:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy o tym myślałeś,gdy pisałeś,że "zobaczymy może jeszcze w tym tygodniu,może w czwartek,lub piątek"?...to jakoś tak brzmiało...w innym wątku. Pozdro.
Pilsener / 2008-07-08 19:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pierwotnie plan zakładał, że sprzedam obligacje a podwoję liczbę akcji, jednak trochę go zmieniłem - liczbę akcji podwoiłem, jednak poświęciłem na to środki z funduszu zrównoważonego (który miał najgorsze wyniki w moim portfelu rzecz jasna), natomiast obligacje zmieniłem na lokaty, gdyż z obligacji ostatnio niewielki jest pożytek - za ostatnie pół roku +2% to nie jest wynik. Jeszcze rok temu 90% miałem w obligacjach, teraz 80% lokaty. Pierwsza lepsza lokata daje 6%, tymczasem RPP raczej jeszcze raz lub dwa razy podniesie stopy procentowe.
Zeus52 / 2008-07-09 04:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
I chyba dobrze zrobiłeś,bo te same wskaźniki,tak niekorzystne w tej chwili dla ropy,czy spółek złota(zobacz wpisy pod maxem!) są za to obiecujące dla DJ-a. Full Stochastic minął właśnie dolne extremum i jest już blisko przecięcia dolnego ograniczenia(kwestia 1 sesji). Szybki Stoch.już je przeciął. A więc...czas na powroty na giełdy.i .. przynajmniej do...11750.!?
pchelek / 2008-07-09 08:45 / Tysiącznik na forum
Z wielka niechecia zlikwidowalem jeden z fundow - latin we franklinie [pewno dobrze zrobilem] - ale mam na nim niezle zyski - wiec kasa bedzie - a kasa cieszy jak sie ja wydaje
Zlota nie likwiduje bo to fund na przyszlosc - za kilka lat sie przyda
Natomiast fund surowcowy to szkoda zem go wczesniej nie przekonwertowal - jak bylo powyzej 100$ - teraz to mi sie nie oplaca go ruszac
A co do fundow najlepszych to nev energy sprawuje sie rewelacyjnie w tych niepewnych czasach.
Jak na razie nie mam strat zadnych - co przy tragicznych notowaniach polskich fundow [straty powyzej 50% rocznie] wydawac sie moze nieprawdopodobne - mam nawet zyski - male - ale sa
Pilsener / 2008-07-09 08:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja na polskim portfelu mam za rok wstecz około -8%, co też nie jest tragedią. Zakładałem nie więcej niż -5%, ale rozczarowały wyniki jednego z fundów i obligacji rzecz jasna. Dodatkowo dwie decyzje były nieudane: o zakupach na styczniowych dołach (żeby zarobić na odbiciu, którego nie było) i w październiku zrezygnowałem z wyjścia z jednego funda zrównoważonego (miałem pecha, bo dostałem zastrzyk gotówki i postanowiłem go zostawić, tak na "wszelki wypadek").
Zeus52 / 2008-07-09 09:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czy nieprzewidywalne wydarzenia z dzisiejszego poranka nie popsują moich rozważań na temat AT( IRAN!!!)
pchelek / 2008-07-09 09:47 / Tysiącznik na forum
dlatego surowcow sie nie pozbywam - one sa taka atomowa bronia wobec USA - to zemsta swiata arabskiego i Rosji [przy okazji] za Irak
Pilsener - to masz dobre pomysly jak straty tylko 8 % - to jak nic, zero, nul.
pozdrawiam i zycze dalej takiej rozsadnej w inwestowniu glowy
Zeus52 / 2008-07-09 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też gratki dla Pilsenera! To post wyżej,ale myślę,że przeczyta.
Jędrek_ / 83.14.70.* / 2008-07-08 09:42
czekam na 1900 :]
Zeus52 / 2008-07-09 05:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tym razem! Będziesz musiał poczekać na następną falę spadków. Na razie jedziemy do góry.
Pilsener / 2008-07-07 13:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak będzie odbicie to nie teraz - poza tym co to za odbicie do 2700-2800? 3150-3300 toby było coś :) Teraz mamy nowy dołek i prawdopodobnie czeka nas nowy trend boczny i testowanie tego dołka. Gdy przy pierwszym poważniejszym ataku dołek się obroni to podwajam liczbę akcji - kto nie ryzykuje, ten nie ma. Najwyżej będę znowu dokupywał przy 2300. W20 stracił już 35% - to ponad połowa potencjału spadkowego, a małe i średnie to potraciły już chyba z 50%.
LdN / 2008-07-07 14:23 / Bywalec forum
Czyżbyś się zgadzał ze mną, że WIG20 może spaść do 1600 pkt. (napisałeś, że 35% to ponad połowa potencjału spadkowego).
Pilsener / 2008-07-07 22:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, szacowałem paroma metodami - wychodziło pomiędzy 1600 a 1900, ale to oczywiście statystyka i spekulacje, bo projektując wały nie bierze się pod uwagę możliwości nadejścia powodzi większej niż historyczna :)

Co ciekawe, brak fundamentów do tak dużych spadków - brakuje tu jakiejś Argentyny, serii bankructw dużych banków, a mimo to mamy 35% w dół - źle to wróży na przyszłość. Źle do kwadratu, gdy sytuacja makro i mikro jest względnie dobra. Mnie nie martwią same spadki (już dawno się zaasekurowałem), tylko perspektywa wychodzenia z doła, która może potrwać 3-5 lat. Wtedy dopiero nie będzie wiadomo co zrobić.
LdN / 2008-07-06 21:35 / Bywalec forum
A gdzie w tej bajce jest smok ? Bajka bez smoka jest nudna ;)
max1224 / 2008-07-06 22:45 / Tysiącznik na forum
a smok zgarnie nagrodę główną
LdN / 2008-07-07 10:59 / Bywalec forum
Czy to ten sam smok co zżera indeksy ?
max1224 / 2008-07-07 11:11 / Tysiącznik na forum
ot właśnie żre na krótko i jak ten pęknie z obżarstwa to się drugi długi pojawi
poczekaj do końca tygodnia bo to się ma w tym tygodniu zdarzyć o ile się zdarzy
(środa , czwartek)
LdN / 2008-07-07 11:16 / Bywalec forum
Na razie czekam aż LBW spadnie poniżej 0,50 zł żeby dokupić. Spólka o niezłych fundamentach, kurs sporo ponizej wartości księgowej, zarabia i wypłaca dywidendę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy