Forum Polityka, aktualnościKraj

Opozycja o budżecie na 2012 rok: To bujanie w obłokach i zamki na piasku

Opozycja o budżecie na 2012 rok: To bujanie w obłokach i zamki na piasku

Wyświetlaj:
synapse / 86.21.160.* / 2011-05-06 13:10
Najgorsze jest to ze rzad i opozycja oskarżają siebie nawzajem a tak naprawde ani rzad nie mowi o szczegolach jak i opozycja nie zadaje szczegolowych pytan, w jaki sposob chca zmniejszyc inflacje ktora raczej jest zalezna od produkcji pieniadza przez mocarstwa USA, Japonie, UK, UE (wzrost podazy papierkowego pieniadza), nie za bardzo widze wplyw Pana Rostowskiego na polityke tych mocarstw a my na ten temat nie mamy co dyskutowac.

Jesli chodzi o bezrobiocie to kazdy podkresla mamy 13%, rzad bedzie 10%.
A ja zadal bym pytanie skoto mamy ok 2 076 700 bezrobotnych przy 13% czyli nasze 3% to okolo 480 000 osob, no i mam pytanie jak Pan Rostowski i reszta chlopakow chca stworzyc 480 000 miejsc pracy przy zalaozeniu ze w marcu mamy 55 000 ofert pracy. Oczywisce zeby bylo tego malo to mamy szara strefe wiec realne bezrobiocie to okolo 9% ale to nic nie zmienia bo szara strefa nie wnosi nic do naszego budzetu, a bardzo prawdopodobne jest ze nastapi wyjscie ludzi z szarej strefy ale do strefy legalnego bezrobocia, wiec musimy zostac przy naszych 13%.
Jesli ktos liczy ze kraje zachodniej europy rozwiza nasz problem to zasugeruje ze te kraje potrzebuja specjalistow z umiejetnosciami: hydraulikow, elektrykow, informatykow a nie wyuczonych magistrow bez umiejetnosci. Bankowosc zachodu i zarzadzanie przechodzi na inne kontynenty, spekulowac i zarzadzac mozna z Tajwanu gdzie koszty sa znacznie mniejsze.


Oczekiwal bym od opozycji jak i od medjow zeby wreszcie zaczeto zadawac wlasciwe pytania i zeby uprawianie szopki politycznej i medialnej wreszcie sie skonczylo.

Przed nami stoi powazne wyzwanie edukacji spoleczej ktora dotyczy finansow osobistych, a jak narazie tematu sie nie porusza, poza OFE.
arch / 2011-05-06 12:10 / Tysiącznik na forum

minister finansów Rostowski jest politykiem i ma zadanie do wykonania.


" Działacz: -No pięknieś pan nam to wszystko wyśpiewał, panie Cwynkar.
Piosenkarz: -Ja wam zawsze wszystko wyśpiewam.."- "Miś" Bareja
Tak planuje się Polski budżet / 79.185.189.* / 2011-05-06 10:13
ZAKŁADAM ŻE ZA ROK KUPIĘ SAMOCHÓD O WARTOŚCI 50 000 ZŁ, CHOCIAŻ WIEM ŻE ZAROBIĘ 30 000ZŁ I NIE DOSTANĘ KREDYTU.
arch / 2011-05-06 10:19 / Tysiącznik na forum
Tu nie potrzrba żadnej opozycji wystarczy poczytać żeby się samemu przekonać jak nieudolnie jest skonstruowany , i ile jest POzostawionych pustych miejsc niewypełnionych pozycji .

www.mf.gov.pl/dokument.php?const=1&dzial=153&id=249599

To już jest śmieszne - "Z twarzy podobny zupełnie do nikogo."-Miś
marynarz098 / 2011-05-06 13:18 / Tysiącznik na forum
Witaj.

Sledze twoje wpisy i wiem ze bedziesz potrafil na to odpowiedziec....to nie prowokacja.....to ciekawosc.

Ja widzialem, plan i zanam realia....plan jest niedoskonaly.....i mozna sie zgodzic z opozycja, ze plan jest do kitu..........

Ale innego planu jeszcze nikt nie opublikowal, i nie zaproponowal, (chyba) nie dane mi bylo porownac tego planu do zadnego innego, do zadnej innej propozycji na rok 2012........ja mam limtowany dostep do internetu i wyszukac nie dam rady..........ale moze ty masz jakas opinie wrobiona na ten temat, lub wiedze jak moglby wygladac plan na 2012 rok z punktu widzenia, opozycji......mysle ze mnie rozumiesz, ..... sama mowa ze cos jest do kitu, nie rozwiazuje tego problemu.......to kady z forumowiczow potrafi.

pozdrawiam.
arch / 2011-05-06 18:12 / Tysiącznik na forum
To co się dzieje przypomia coraz bardziej " Misia " - Bareji
" Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi:
-„Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”.
Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy... Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy... "
Postać: reżyser
marynarz098 / 2011-05-06 18:18 / Tysiącznik na forum
Pieknie odpowiedzine, mam nadzieje, ze zrozumialem.
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-05-06 09:15
Wydaje mi się, że znam część wątpliwości wyrażonych przez cytowanych polityków w artykule.
Bezrobocie spadnie, bo wyjazdy młodych ludzi do pracy za granicę po zakończeniu tegorocznej edukacji [czerwiec - wrzesień], zdecydowanie ulegną nasileniu, plus pomoże naturalny wskaźnik zgonów starszego pokolenia, ze skorelowanym niskim wskaźnikiem urodzin [czyli ujemny, bądź niski przyrost naturalny].
Bezrobocie spadnie też bo cześć ludzi straci prawo do zasiłków na skutek długotrwałego pozostawania bez pracy.
Wskaźnik planowanej inflacji spadnie, bo wysłuchane zostaną - mam nadzieję - narodowe modły o obfite plony, a świat pomoże nam cenami ropy [na skutek spadku aktywności gospodarki chińskiej i spadku zapotrzebowania na ropę wśród konsumentów indywidualnych na świeci, którzy mniej jeżdżą samochodami].
W Polsce konsumpcja paliwa też spadnie, po wprowadzeniu opłat za fracht na drogach [dziś w radio usłyszałem, że łączny koszt przejazdu samochodu z kempingiem nad morze i z powrotem, z południa Polski, to 1500 zł]
A tak na poważnie, do wyborów będzie optymistycznie po stronie koalicji i pesymistycznie po stronie opozycji, po wyborach pełny consensus: tylko pesymistycznie.
Tylko kto z kim i po co będzie rządził, oraz jaki program i w czyim interesie realizował - oto jest pytanie!!!
Szerzej na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com

Najnowsze wpisy