OPTOPOL

kisiel2 / 2008-02-12 12:50
MINUS:
C/Z wyjdzie na ok. 30; (23,23% * 8400000000) / (3300000 * 20) = 30 (prognoza za rok 2007, prognoza za rok 2008 jest dosc zawyzona pewnie dla lepszej oferty publicznej)
Nie za bardzo wiem w jakim sektorze umiescic ta spolke, wydaje mi sie ze chyba najbardziej podobny bedzie przemysl chemiczny albo przemysl lekki.
Tak przegladajac te sektory C/Z ok 25-30 jest raczej wysoka.

PLUS:
Z drugiej strony spolka jest rozwojowa (przemysl optyczny w Polsce jest na wysokim poziomie) i ma pare nowych (i nowoczesnych produktow).
Wedlug mnie wyniki za 1-3 kwartal 2007 i prognoza 2008 robiona pod IPO.

PLUS:
Free float maly, 23.23%. Panstwo Bogdani chca zachowac kontrole na spolka (zreszta rodzinna)

PLUS:
Pula emisyjna na Program Motywacyjny to 360000 po cenie 18PLN, czyli raczej fair.
Co nie znaczy ze za pare miesiecy nie bedzie emisji po 1 gr ;-)

MINUS:
Dr Maciej Wojtkowski, (ten ze zdjeciem w prospekcie publicznym) jakos nie figuruje w zadym wiekszym indeksie publikacji.
Reszta wsparcia naukowego tez jakos nie jest specjalnie aktywna naukowo - prof. Andrzej Kowalczyk ma tylko jeden wpis w bazie DBLP. (kto wie to wie o co chodzi)

PODSUMOWANIE:
Perspektywiczna branza i niezle fundamenty (chociaz robione pod IPO) z drugiej strony: wysoki C/Z w porownaniu z reszta rynku, malo aktywne wsparcie naukowe (wazne w okulityce!)
No i nienajlepszy trend teraz - ja spasuje na IPO.

P.S.
To sa tylko moje dywagacje, zadna analiza ani nic takiego, kazdy kupuje na wlasne ryzyko :-)

Co sadzicie o tej ofercie?
Wyświetlaj:
blueberg / 2008-02-13 23:31 / Tysiącznik na forum
mało akcji przydzielonych indywidualnym, moga być mocne przepychanki na początku,
ja wziałem w IPO, za cześc gotówki,
z tego co pytałem w moim oddziale Di BRE - dość duże zainteresowanie, redukcja może być duuuża
kisiel2 / 2008-02-18 17:29
redukcja ogromna - 97.53%
ktos sie orientuje kiedy jest debiut?
blueberg / 2008-02-18 23:00 / Tysiącznik na forum
jutro
rano:)
Fulgenty / 2008-02-23 21:30
Bardzo interesująca spółka, świetnie zarządzana, ogromne perspektywy, sztandarowy produkt high-tech (optyczny tomograf) światowej klasy. Wzorcowy przykład współpracy nauki z przemysłem. Oby takich więcej. Do poczytania:

http://www.sii.org.pl/Raport%20IPO%20Optopol%20Technology%20SA.pdf
Fulgenty / 2008-03-03 20:10
No i proszę... Rynek amerykański otwarty !!!

03.03.2008 19:48

OPTOPOL TECHNOLOGY SA przyznanie certyfikatu

Raport bieżący 18/2008

Zarząd OPTOPOL Technology S.A. w Zawierciu (Emitent) informuje, że w dniu 03 marca 2008 r. otrzymał od firmy Reichert ze Stanów Zjednoczonych (wyłącznego dystrybutora produktów Grupy OPTOPOL na rynku amerykańskim), informację o przyznaniu certyfikatu amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration) dla spektralnego optycznego tomografu komputerowego SOCT Copernicus. Uzyskanie powyższego certyfikatu pozwala na wprowadzenie SOCT Copernicus do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

kom espi amp/

Depesza pochodzi z Serwisu Ekonomicznego PAP z 03.03.2008 19:48
Maxymilian / 158.75.5.* / 2008-02-13 17:48
Proponowałbym przegladanie profesjonalnych baz prac naukowych:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/PubMed/
i profesjonalnych indeksow prac naukowych:
www.isiknowledge.com/
Dla tych ktorzy nie maja dostepu podaje te "indeksy" dla prac dr Wojtkowskiego:
ilosc prac indeksowanych 42
ilosc cytowan:624
h-factor: 11
ilosc cytowac bez autocytowan: 301
kisiel2 / 2008-02-13 23:23
Totez ponizej sie zreflektowalem :) Gosc jest aktywny.

Nie znam wagi indeksow medycznych.
Jednak Pan Maciej Wojtkowski jako fizyk powinien miec cos w Springerze albo DBLP - a tego nie znalazlem.

mimo wszytsko C/Z = 30 jest zbyt duza jesli o mnie chodzi.
kisiel2 / 2008-02-12 12:58
poprawka:
Dr Maciej Wojtkowski i reszta ekipy ma jednak sporo publikacji co dobrze swiadczy o jego aktywnosci anukowej. Z drugiej strony jakos nie za bardzo widac te publikacje w jakims znaczacym indeksie a to mimo wszytsko jest najbardziej miarodajne - nie wiem co o tym myslec, ale zakladam ze wsparcie naukowo/rozwojowe wie co robi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy