Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Orlen już podał wyniki. Przed nami dane amerykańskich gigantów

Orlen już podał wyniki. Przed nami dane amerykańskich gigantów

Wyświetlaj:
brandar / 83.27.214.* / 2015-10-23 00:09
Wig to prowincja, utożsamiana przez świat ze wschodem i Rosją. Ruszy dopiero w górę, gdy Rosja, Białoruś i Ukraina zaczną gospodarczo wzrastać.
synonim / 2015-10-22 19:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Obligacje europejskie na całej szerokości ładnie dziś drożeją, oczywiście dziadek cicho w tym temacie siedzi jak mysz pod miotłą

W USA +1,70%, krach Shemitah trwa w pełni
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 19:15
Tak swoją drogą, to dlaczego wszyscy wysoce "jajeczni" inwestorzy siedzą na obligach hurtowych (o ile siedzą w ogóle), skoro istnieje ewentualność spadku ich wyceny (czasem zresztą spora ewentualność)? Detalki nie tanieją z założenia, a koszty ich obsługi są równe zeru.
synonim / 2015-10-22 19:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Detalki nie tanieją z założenia, a koszty ich obsługi są równe zeru.


Spekulanci wolą rynek wtórny gdyż po pierwsze lubią wahania a po drugie chcą mieć możliwość szybkiego upłynnienia aktywa

Jest taki norweski fundusz emerytalny, który utrzepał swego czasu kupę kasy wymieniając akcje na obligacje gdy akcje są na górkach i wymieniając obligacje na akcje gdy akcje są w dołkach. Bardzo fajna strategia niemal pewnego zarobku, przy czym w Polsce już tego nie zrobisz bo nasze obligacje są dodatnio skorelowane z naszymi akcjami (to dla zagranicznych spekulantów jest jeden koszyk risk-on) a nie tak jak amerykańskie, które są odwrotnie skorelowane (czyli obligacje są risk-off a akcje są risk-on i ich kursy poruszają się przeciwnie do siebie)
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 19:57

po pierwsze lubią wahania a po drugie chcą mieć możliwość szybkiego upłynnienia aktywa

Zapewne myślę naiwnym tokiem rozumowania leszcza, ale dla mnie obligi stanowią typową kotwicę stabilizującą portfel, a przy takim założeniu detaliczne są niemalże idealne, bo nie tanieją i nie kosztują. Do skoków akcje-obligi - oczywiście w założeniu mniej zyskowną, ale jednak - nadają się zaś fundy akcyjne i pieniężne. Te drugie - o ile zarządzający nie wykazują zbyt dużego polotu w zakupach niekoniecznie wysoce stabilnych papierów - nawet w momencie trzepania rynkami nie lecą przecież w dół o kilka procent dziennie.

No tak, ale fundy to nie jaja... ;D
synonim / 2015-10-22 20:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zapewne myślę naiwnym tokiem rozumowania leszcza, ale dla mnie obligi stanowią typową kotwicę stabilizującą portfel, a przy takim założeniu detaliczne są niemalże idealne, bo nie tanieją i nie kosztują. Do skoków akcje-obligi - oczywiście w założeniu mniej zyskowną, ale jednak - nadają się zaś fundy akcyjne i pieniężne


Mi fundy pieniężne bardzo stabilizują portfel, to jest poduszka amortyzacyjna na wypadek gdy się popłynie na akcjach, jakoś tak jest z reguły, że te fundy pieniężne wyrównują dość szybko straty na akcyjnej części portfela, oczywiście pod warunkiem utrzymania odpowiednich proporcji w aktywach i nie przesadzania z akcjami, bo jak masz 50% w akcjach i 50% w fundach pieniężnych to szanse szybkiego wylizania się choćby po czymś takim jak sierpniowe tąpnięcie na giełdach są raczej niskie

Jakoś tak się przykro złożyło, że nasza giełda jest w sekularnej bessie od 2007 roku, akcje polskie nie są po prostu dobrym interesem już od 8 lat. To cholernie długo. Ktoś kto w tym czasie trzymał pieniądze w banalnym funduszu pieniężnym dużo lepiej na tym wyszedł niż gdyby bawił się w giełdę. Ale już to kiedyś wałkowaliśmy

W każdym razie, często pozornie niewielki zysk w dłuższym okresie kumuluje się w dość ładną sumkę bez szarpania się i to są właśnie fundy pieniężne. W tym samym czasie ludzie zerują się na akcjach lub na kontraktach, czego na tym forum mieliśmy wiele przykładów niestety

No ale zawsze jak zostaje pustka w portfelu po ekscesach na giełdzie to można pocieszyć się, że się "miało jaja"
Koniec petrodolara i euro trwa / 78.8.83.* / 2015-10-22 18:34
Krach oceny stanu bankrutującej gospodarki Stanów przez Amerykanów pokazał dziś indeks Bloomberga.
Bloomberg Consumer Confidence 42.0 poprz. 45.2

National Economy Expectations tumbled to 42.0 - just above Sept 2014 lows and almost as weak as during the 2013 government shutdown. 2015's weakening streak is the worst consistent drop since 2011 (which unleashed moar QE) as Americans' spending attitudes tumble the most since May.
sir / 94.254.145.* / 2015-10-22 18:33
Zapomnijcie o wzrostach na GPW. To giełda marginalna ze śmiesznymi obrotami. Tusk zabierają kasę z OFE zupełnie ją pogrążył.
synonim / 2015-10-22 18:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tusk zabierają kasę z OFE zupełnie ją pogrążył.


Bezmyślna mantra leszczy trwającą już od kwartałów

Zabierając kasę z OFE Tusk pewnie też pogrążył giełdy innych rynków wschodzących, których wykresy przez ostatnie 5 lat wyglądają identycznie jak wykres wig20

No ale zawsze łatwiej powtarzać głupoty za innymi niż samemu sprawdzić i pomyśleć o co tak naprawdę chodzi
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 19:07

Bezmyślna mantra

Nie gadaj, co nieco dołożyli tym OFE. Ale nie zap... 150 mld, jak to powtarzają wszem i wobec, bo to były przecież obligi, tylko możliwością ucieczki z OFE do ZUS. Co oznaczało przecież drastyczne obniżenie transferów kasy na giełdę, nawet po nakazaniu OFE równie drastycznego zwiększenia zaangażowania w akcje.
synonim / 2015-10-22 19:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie gadaj, co nieco dołożyli tym OFE


Recz w tym, że nasze OFE nie generowały nawet połowy obrotu na GPW przed reformą

Nasza GPW to folwark spekulantów zagranicznych, co widać po tym, że dużo ważniejsza jest dla niej podwyżka stóp procentowych w USA niż obniżki stóp procentowych w Polsce, które w ogóle jej nie interesują

Kto myśli samodzielnie i patrzy ten widzi

A kto tylko bajki z elementarzy giełdowych dla akwizytrów TFI przepisuje to już tego nie zobaczy

A najlepiej to widać po naszym KGHM, dla którego są najważniejsze wieści z Chin i kurs miedzi oraz srebra, co z żadnym OFE nic wspólnego nie ma

Na Węgrzech żadnego OFE nie ma a ich BUX zachowuje się dużo lepiej niż wig20

Temat OFE jest przereklamowany a nasi anale są tak leniwi w podawaniu swych "wyjaśnień" na temat giełdy, że nawet nie chce im się samemu nic sprawdzać i tylko powtarzają za sobą tę mantrę. Te błędne memy krążą więc w obiegu i zarażają równie bezmyślnego leszcza. I tak trwa ten mit i ma się dobrze

A dla wig20 dużo ważniejszy jest kurs dolara niż sprawa OFE
Koniec petrodolara i euro trwa / 78.8.83.* / 2015-10-22 18:29
Straty większe od oczekiwań pokazał dziś Freeport McMoRan, Glencore na drodze do bankructwa, podobnie pokazał się dziś największy producent cynku Nystar NV, a nasze bankrutujące fundusze bezmyślnie podpomowały KGHM pod dystrybucję strat, licząc na to,że może znajdą jakichś idiotów z kasą do stracenia, kiedy wszystko bankrutuje z braku popytu, ale będą tumanić tłum do ostatniej chwili.

Complacency seemed ready to set back in, with Glencore stock recently rising as high as its recent equity offering price of 125p. And then today we noticed that not only is Glencore's CDS back above 700 bps, the widest it has been in three weeks, but that another mining company has fallen into the market's crosshairs, this time Belgium-based (with Zurich HQ) Nyrstar NV, Europe's largest refined-zinc producer, whose stock crashed the most since its initial public offering in 2007, while it bonds tumbled to a yield of 19%, suggesting a default may be imminent.
Koniec petrodolara i euro / 78.8.83.* / 2015-10-22 18:15
FTSE +0,44%.
Strefa euro dowiedziała się, jakby jeszcze nie wiedziała, że jest dno, a będzie jeszcze większe, więc euro zapikowało na dno -1,84% do dolara w parę chwil i wydaje im się, że coś tam rośnie.
Krach zbankrutowanej piramidy pogłębia się, co pokazują wszystkie dane, bo zawsze musi skończyć tak samo.
Skala idiotyzmu bije rekordy.
A to tylko dowód na utratę kontaktu z rzeczywistością, która i tak pod wpływem chorych podskoków się nie zmieni, bankrutujący desperaci narobią tylko sobie i innym jeszcze większych strat.
Koniec petrodolara i euro / 78.8.83.* / 2015-10-22 18:02
Miedź już leci na pysk po głupim podskoku zidiociałych algorytmów, kiedy zero popytu, wysyp tragicznych danych oraz wyników i prognoz spółek, i jutro luka w dół na KGHM.

Nie wiadomo dlaczego to w ogóle rosło, ale taka to już filozofia zbankrutowanych manipulantów, co potrafią tylko tracić nie zwoje pieniądze, pobierając jeszcze za to wysokie opłaty.
Tak jak rządy marnotrawić pieniądze podatników, żeby 0,1% i grupka oligarchów miało się lepiej.

I będą opowiadać bajki jak to wszystkim zaraz dołożą, jak im przedtem dwa razy tyle zabiorą, bo nie wiedzą, że najpierw trzeba zarobić, potem oszczędzić i dopiero wtedy wydać.

Cała klasa polityczna idzie do wymiany, razem z podstawionymi swoimi w nowych partyjkach, bo dosyć już opowiadania bajek o szatach, kiedy wszytko bankrutuje na rekordowych długach, które rosną przy wyprzedaży co jest rekordem niekompetencji i nieudacznictwa.
Polska nie ma już więcej czasu do stracenia na pseudo eksperymenty bez pojęcia pod dyktando chciwych zagranicznych spekulantów.

Polska to najbogatszy kraj w Europie, a tymczasem jej gospodarkę przejęli za grosze obcy i doją ile wlezie jak w kolonii, czego nie było nawet w PRL.
Nic dziwnego,że taka katastrofa,że miliony musiały emigrować za chlebem, a na ich miejsce chcą nam tu sprowadzić nowych, zamiast postawić gospodarkę na nogi i ściągnąć naszych rodaków z obcych landów.

To nie my odpowiadamy za to że upadający pseudo kapitalizm prowokuje neokolonialne wojny dla plądrowania bogactw innych narodów, pod pięknymi sloganami i frazesami, a tragiczne efekty tego widać od lat w postaci milionów niewinnych ofiar, i kompletnej ruiny wszystkiego.

Tylko partie, które zablokują psychozę wojenną i zatrzymają napływ nielegalnych imigrantów mają szanse wejść do parlamentów w Europie, bo tylko to może ją uratować przed upadkiem, a u na to jest jedynie Korwin.
synonim / 2015-10-22 16:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX +2,45%
CAC40 +2,40%
S&P500 +1,23%

wig20 -0,15%

No ale pamiętajcie, jak RPP obniża stopy a na GPW jest tanio to czekać was może tylko hossa

I mówi wam to taki koleś jak ZT z ogromnym doświadczeniem na parkiecie od 1994 roku
ZT / 83.31.67.* / 2015-10-22 17:34

I mówi wam to taki koleś jak ZT

Nie będę z tobą dyskutował bo trolla się nie karmi.
synonim / 2015-10-22 18:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie będę z tobą dyskutował


twój wybór
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-22 17:46
ZT chyba nieźle przewidziałeś wyborcze zawirowania na WIGach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 83.31.67.* / 2015-10-22 18:36

ZT chyba nieźle przewidziałeś wyborcze

Nic nie przewiduję i nic nie prognozuję, tylko obawiam się i zabezpieczyłem opcjami i tyle. Co będzie to będzie najwyżej stracę na opcjach a zyskam na akcjach i odwrotnie.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-22 17:07
Zachód rośnie jak szalony ale wiecie nikt się już nie przejmuje programami QE no i te spadające zyski spółek...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-22 17:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zachód rośnie jak szalony ale wiecie nikt się już nie przejmuje programami QE no i te spadające zyski spółek...


No DAX był na 12 400 pkt jak ty tam L na kontraktach brałeś bo Draghi uruchamiał QE, a dziś DAX jest na 10 400 po 8 miesiącach trwania Q€, ale oczywiście Q€ "działa" jak cholera
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-22 17:23
Idea była dobra tylko timing zły ha ha ha :))))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-22 17:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Idea była dobra tylko timing zły ha ha ha :))))


Od czasu jak Draghi uruchomił Q€ DAX "zarobił" minus 15% więc nie bredź o jakimś "tajmingu" bo to ma się tutaj jak pięść do nosa
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-22 17:31
Jak były QE w USA to też nieraz spadali o tyle ale.w końcu doszli tam gdzie mieli dojść.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-22 19:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jak były QE w USA to też nieraz spadali o tyle ale.w końcu doszli tam gdzie mieli dojść.


Nigdy w USA w czasie trwania QE nie spadli tyle co DAX w lato, czyli 25%

Odkąd już prawie rok trwa Q€ w wykonaniu Mario DAX nie był ani razu na plusie więc co ty w ogóle gadasz, posłuchaj sam siebie

Nigdy tak nie było w USA jak trwało QE

Q€ w wykonaniu Mario po prostu nie działa i tyle, widać to gołym okiem
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-22 19:47
2011 rok.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-22 20:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

2011 rok.


nawet wtedy nie spadli 25%, czyli tyle co DAX

A poza tym w 2011 roku indeksy w USA były na plusie od rozpoczęcia QE

A DAX jest od rozpoczęcia Q€ bez przerwy na minusie

Widzisz różnicę?
Koniec petrodolara i euro / 78.8.83.* / 2015-10-22 16:16
Krach oceny stanu bankrutującej gospodarki Stanów przez Amerykanów.

National Economy Expectations tumbled to 42.0 - just above Sept 2014 lows and almost as weak as during the 2013 government shutdown. 2015's weakening streak is the worst consistent drop since 2011 (which unleashed moar QE) as Americans' spending attitudes tumble the most since May.
Koniec petrodolara i euro / 78.8.83.* / 2015-10-22 16:11
Bitcoin najwyżej od 3. miesięcy, nie będzie opodatkowany obrót w Europie.

Pozwala to na ucieczkę z bankrutującego dolara i euro.

The EU's top court ruled bitcoin and other virtual currencies can be exchanged tax-free, putting them on a more equal footing with traditional cash.
synonim / 2015-10-22 16:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wystarczy, że nie masz żadnych długów i posiadasz zaledwie 10 dolarów w kieszeni i już jesteś bogatszy niż 1/3 Amerykanów

"If you’ve no debts and have $10 in your pocket you have more wealth than 25% of Americans. More than 25% of Americans have collectively that is.”
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-22 17:12
Ale brednie he he he . Ja nie mam długów już od roku (ostatnio jakaś laska dzwoniła z jakiegoś banku oferując mi "konsolidację kredytów" i była szczerze zdziwiona wręcz podniecona że u mnie nie ma czego "konsolidować") ale nie czuję się bogatszy od zadłużonych mieszkańców Manhattanu co długów mają na miliony zielonych ale i takie miliony zarabiają co roku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 17:32

Ja nie mam długów już od roku

Ja w ogóle nie mam, bo... moja zdolność kredytowa ze względów formalnych wynosi dokładnie 0 zł 0 gr. Przynajmniej w tzw. instytucjach zaufania publicznego, jakim ponoć są banki, bo pewnie w lombardzie by mi ileś tam złociszy pożyczyli ;)
synonim / 2015-10-22 18:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja w ogóle nie mam, bo... moja zdolność kredytowa ze względów formalnych wynosi dokładnie 0 zł 0 gr.


Ja mam konta w 5 bankach i co tydzień telefon z namawianiem na kredyt, ale moja odpowiedź jest zawsze ta sama: dziękuję

Długi są dla frajerów
synonim / 2015-10-22 17:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie czuję się bogatszy od zadłużonych mieszkańców Manhattanu co długów mają na miliony zielonych ale i takie miliony zarabiają co roku.


Miliony to w USA zarabia co roku 0,5% społeczeństwa ale żyj dalej w świecie bajek
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 16:34

i już jesteś bogatszy niż 1/3 Amerykanów

Ale to nadal ich będzie się postrzegało jako hiper cywilizację, a mnie jako zaścianek z Europy Wschodniej, choć nie mam żadnych długów i zdecydowanie więcej niż te 10 zielonych... Choć, co prawda to prawda, nie w kieszeni, te mam w tej chwili puściutkie absolutnie ;)
synonim / 2015-10-22 16:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie w kieszeni, te mam w tej chwili puściutkie absolutnie ;)


najważniejsze jest jednak żebyś "miał jaja" :)
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 16:54

najważniejsze jest jednak żebyś "miał jaja" :)

Płonne nadzieje, jako mały leszczyk z założenia nie mogę ich mieć ;D
Koniec petrodolara i euro / 78.8.83.* / 2015-10-22 16:03
Wszystkie dane z bankrtujących Stanów są już bez znaczenia.

Bo robione rekordowym długiem bez p;okrycia, którego nigdy nie spłacą.

Rynek to już wie, dlatego wywala straty.
Koniec petrodolara i euro / 78.8.83.* / 2015-10-22 15:59
Draghi powiedział,że jest dno i nie ma nadziei, więc sobie poszedł zwijać manatki, bo jest już niepotrzebny, na co bankruci rzucili się do kupowania strat, żeby mieć ich więcej.
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 15:45
Ale wystrzelili! Chyba jednak będzie te 2800 jutro i 3800 w poniedziałek-wtorek.
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 16:39

no ba :)

Ale już im euforia wystrzałowa opadła, więc wizja 3800 się oddala...
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy