Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Orlen przegra w walce z litewskim rządem?

Orlen przegra w walce z litewskim rządem?

Money.pl / 2009-09-23 20:40
Komentarze do wiadomości: Orlen przegra w walce z litewskim rządem?.
Wyświetlaj:
Sałatka / 188.33.172.* / 2009-09-24 11:41
Zarząd PKN Orlen ciągle podejmuje ble decyzje. najpierw kupił stacje BP w Niemczech, gdyz chciał uratować angielskie BP, a potem sprzedał ze stratą. Także przeholował i na tym rynku litewskim. A paliwo w Polsce w cenia prawie jak w krajach zachodnich. A zarobki prezesów i premie wybójałe. Ale można dodrukować akcji i zaspokoić żądania parnerów litewskich, albo znowu odsprzedać udziały ze stratą.
issael / 188.33.27.* / 2009-09-23 20:40

wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski stwierdził m.in., że polsko-litewski strategiczne partnerstwo na forum UE nie przekłada się na relacje na poziomie spółek w kluczowej kwestii dla PKN Orlen.

Z tego wynika ze nie jest to partnerstwo trwałe, posadowione na wspólnych interesach i wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu.
Litwa jest państwen o duzej skali fobii, fobii na różnych poziomach.
przejawia się to w dyskryminacji mniejszości polskiej w rejonie wileńskim. Przejawia się to na wielu poziomach wspólpracy biznesowej czy gospodarczej.
Polska powinna byc bardziej stanowcza, twarda wobes swojego litewskiego "partnera".
Ale bez specjalnego przymusu, to Litwini musza umieć znaleźc się w sytuacji nie tylko Polska.
Nie widze problemu w tym abu PKN Orlen "pozbył" sie "kłopotu" z litewskim klejnotem gospodarczym w postaci rafinerii w Mozejkach. wystawiajac tezne "klejnot" na sprzedaz,
Najpierw litewskiemu rządowi a jak nie zreflektuje, nastepnym chetnym, jezeli tacy pojawia sie.
Ltwa powinna rozwazyć co jest dla niej korzystniejsze, czy uirzymanie rafineri czy pozwolenie Orlenowi zabezpieczyc rentownośc Możejek poprzez udziały w porcie przeładunkowym podstawowy surowiec dla tych morzejek.
zapewne dla litwy najlepszym rozwiazaniem byłoby aby polski podatnik dopłacał do interesu, czy jednak jest to najlepsze dla podatnika polskiego?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy