Forum Spółki giełdowe GPW SA

Ostatnia sesja na GPW. WIG20 obroni ważny poziom?

Ostatnia sesja na GPW. WIG20 obroni ważny poziom?

Wyświetlaj:
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-30 13:33
Po tąpnięciu giełdy w USA w piątek dziś giełda arabska leci coraz mocniej w dół

http://www.bloomberg.com/quote/SASEIDX:IND

Hossa hossa
dertek / 212.87.231.* / 2012-12-30 08:56
Witam

Ciułacz i Synonim bardzo fajna rzeczowa i ciekawa dyskusja.
Oby więcej tu było takich na forum...

Z pozdrowieniami i życzeniami wszelkiej pomyślności w 2013 roku
bebe nielogo / 77.254.206.* / 2012-12-30 03:43
mówi się na gpw 0 KLIFIE.?.- hamerykńskim.......
a co...u NAS ?
na ucho : klify, wybrzeża...- szczególne "wyboiska/tektonika /!/. matki natury

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klif
------------
ależżżżżżżżżz pomrocznoczność jasną należy kontynnować...;)..- a cooo..;-)
-------
giełdowa hameryka się nam wdziera...- wobec tegoż/powyżej.. .- ma styl, a jakże !...- szum taniego z supermarketu szampana...
---------------
tu moge sie wpisywać,...- bez zalogowania, bez nikakich obiekcji....;-)
aleeeee..
w moim !!!
portfelu
JUŻ NIE../?/
ciekawostka for/umów ?
bebe..
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 21:28
Spekulanci grający na rynku akcji w USA są zlewarowani najmocniej od 5 lat a długie pozycje netto otwarte na indeks Russell 2000 są najwyższe w historii

First as the NYSE just reported margin debt just soared to a near five year high, with Margin Debt at a whopping $327 billion, surpassing the highest print since the Lehman collapse, and the highest level since February 2008. Not only is everyone all in based on , but they are all in on nearly record amounts of leverage. The net non-commercial spec longs in the Russell 2000 have never been more bullish

Siedzą na maksymalnych lewarach gdzie bardzo często grają nawet na 10-krotności posiadanego kapitału

A to oznacza, że wystarczą niewielkie spadki aby wykosić z rynku masę spekulantów i uruchomić lawinę zleceń sprzedaży

Będzie ciekawie
odstraszam ludzi od gieldy za pieniadze / 176.109.164.* / 2012-12-29 22:22
misiu, dla ciebie jesteśmy w tym samym miejscu co w 2007 roku ?
aaaaaaaaahahhaahah
jakieś pixy trzeba ci przepisać
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-30 10:46

misiu, dla ciebie jesteśmy w tym samym miejscu co w 2007 roku ?

Nie "dla mnie" tylko tak pokazują obiektywne dane z rynku

Ale ja wiem, ty myślisz, że ciągle jesteśmy w dołku bessy tak jak w 2009 roku po 4 latach wzrostów o 130% i z KGHM po 200 zeta

Niezły dołek bessy

A ty w tym "dołku bessy" idealnie wszedłeś w papier bu he he he he
odstraszam ludzi od gieldy za pieniadze / 176.109.164.* / 2012-12-30 11:16
to ty tu manipulancie wiecznie piszesz o dołku bessy, tyle miesięcy błaznowania zapadłbyś się w końcu po ziemie
wstyd jakiś masz ?
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-30 11:24

wiecznie piszesz o dołku bessy

że to wy wiecznie uważacie, że załapaliście się na dołek więc nie pitol krętaczu

Dla mnie to jest górka i wiele razy o tym pisałem
Ciułacz / 2012-12-29 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie klifu fiskalnego w USA to sie nie podniecajcie bo nic nie jest czarne ani białe.
Te ulgi fiskalne o które sie toczą przetargi są mnogie i nie koniecznie muszą być przyjęte lub odrzucone jako pakiet, czyli już do tej pory są uzgodnienia z obu stron na pewne ustępstwa ale tych ulg jest bez liku i dalej toczy sie walka ile i jakie zostaną przedłużone a do niektórych ulg mogą być zmienione warunki.
Panowie cierpliwości prasa szuka sensacji i tu jest okazja , tak czy tak to juz jest zaplanowane głosowanie w obu izbach na niedzielę ale do ostatniej chwili będą przetargi i co utargują strony to utargują , ale klamka zapadnie przed nowym rokiem.
Według mnie to będzie kompromis.
To nie znaczy ze nastąpi dobrobyt bo z pustego to i Salomon nie naleje.
Musimy pamiętać że nie tylko drukarnia FEDu potrafi kreować pustego pieniądza ale i giełda też .
W Stanach 75% emerytur jest zależna od notowań giełdowych czyli jak są długoterminowe spadki to będą mniejsze emerytury czyli mniej pieniądza na rynku a więc droga otwarta do recesji ???
Obecnie zaczynają o tym coraz więcej bębnic bo Obamie i jego ekipie się wydawało że giełda to tylko dla bogatych a tych trzeba wycisnąć.
dertek / 212.87.231.* / 2012-12-30 09:03
Ciułacz - jeśli możesz to proszę komentuj rzeczywistość częściej na tym forum...

Miło się twoje posty czyta
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 14:19

Odnośnie klifu fiskalnego w USA to sie nie podniecajcie


Nawet jak w USA unikną klifu to i tak będzie recesja i tak w 2013 roku

Zwykłe prawidła cyklu koniunkturalnego

90% wskaźników makro już jest na recesyjnych poziomach
Ciułacz / 2012-12-29 15:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz :
Nawet jak w USA unikną klifu to i tak będzie recesja i tak w 2013 roku

Jak nie będzie klifu to jednak pozostanie stromy pagórek ;-))
Jak go zwał tak go zwał a cykle koniunkturalne zawsze będą, tylko jest szkopuł w tym że nie tak łatwo ustalić dokładną datę, a pomylić się o tydzień czy miesiąc to może zdrowo kosztować.
To że ktoś ponoć już w przeszłości trafnie przewidywał to nie znaczy że od 20 lat ma sukcesy w inwestycjach, chyba że wielki teoretyk co nigdy nie zainwestował na giełdzie ale żyje z publikacji i jest dobry krasomówca i przepowiada cykle z dokładnością do 2 lat ;-))
Tak czy tak to bogaci jeszcze się będą bardziej bogacić a biedni coraz bardziej się będą zubożać.
Tu jest sprawa dyskusyjna kogo nazwać bogatym a kogo nazwać biednym.
Ja bym się pokusił określić że zaczynamy być bogatym gdy przez ostatnie 5 lat mieliśmy nadwyżki budżetowe 15-25% co je pozwala zainwestować pomnażając dochody.
A biedny ? to bardziej skomplikowane, bo można uchodzić za bogatego ale jak przez 5-10 lat biedniejemy to są przysłani do tego że następne pokolenie nic nie dostanie ale to nie znaczy że będzie biedne bo może mieć zapewnione dobre wykształcenie.
Po trochu by się sprowadzało do starego powiedzenia : biedny bo głupi itd.
Tak trochę napisałem aby pobudzić do innej dyskusji.
Biedny, bo głupi / 178.36.185.* / 2012-12-29 19:55
W roku 2010 zatwierdzono w Polsce tylko 199 patentów, w tym samym roku mała Irlandia miała 443 patenty, a na świecie 163 938, czyli Polacy stanowią 0.12% światowej nauki.
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/mammografia_a_sprawa,p117435517
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 15:29

Jak go zwał tak go zwał a cykle koniunkturalne zawsze będą, tylko jest szkopuł w tym że nie tak łatwo ustalić dokładną datę


To prawda, nie da się ustalić dokładnej daty

Ale wcale nie trzeba jej ustalać

Średnio trend wzrostowy na giełdzie trwał w ciągu ostatnich 100 lat jakieś 34 miesiące

Obecny trend wzrostowy trwa już 47 miesięcy

Średnio odległość między recesjami w USA to 44 miesiące co daje początek następnej recesji na marzec 2013

To oczywiście nie apteka ale nie trzeba być wielkim matematykiem żeby zorientować się, że jesteśmy dużo bliżej końca hossy niż początku

A wystarczy obejrzeć wykresy indeksów z ostatnich 12 lat aby zorientować się, że wchodzenie na rynek na potencjalnych szczytach jest obarczone dużo większym ryzykiem niż zyskiem

No właśnie, czy ktokolwiek z byków w ogóle stosuje jakikolwiek wskaźnik zysku do ryzyka? Szczerze wątpię
Ciułacz / 2012-12-29 19:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszesz jak w dyskusji akademickiej:
Średnio trend wzrostowy na giełdzie trwał w ciągu ostatnich 100 lat jakieś 34 miesiące

Czyli średnia wybiła i przekładamy wajchę oraz obstawiamy spadki , a tu niespodzianka
Obecny trend wzrostowy trwa już 47 miesięcy

Czyli od ponad roku dobrze w plecy ?
Będąc jakimś zarządcą funduszu to łatwo się pożegnamy z pracą.
Czyli dalej pozostaje nam codzienna AT i wypatrywanie przyszłego trendu.
Hm... a to ze :
oczywiście nie apteka ale nie trzeba być wielkim matematykiem żeby zorientować się, że jesteśmy dużo bliżej końca hossy niż początku

Niby tak ale jednak większość spekulantów się bije o ułamki procenta .
Jak byśmy wszyscy szli za logiką to by wystarczyło przyjmować zlecenia tylko raz w miesiącu bo to w końcu inwestycje to nie musi być co dziennie, a tak to staramy się urwać parę groszy z większym lub mniejszym skutkiem.
W tym fascynującym świecie możemy mieć rożne zdania i nie koniecznie innych musimy przekabacić na swoją stronę ;-))
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 20:29

Niby tak ale jednak większość spekulantów się bije o ułamki procenta


Większość spekulantów jest na minusie. Widziałeś wyniki funduszy hedgingowych próbujących nadążyć za rynkiem? Większość jest na minusie od lat

Zarabiają tylko ci co podążają za długoterminowym trendem. Kto wszedł na rynek w 2009 roku i trzyma do dziś ma świetny performans

A kto wchodzi dopiero teraz w bardzo stary trend najprawdopodobniej skończy jak ci co weszli dopiero w 2007 roku

Wszyscy mówią: płyń z rynkiem, trzymaj się trendu

Co zrobił ktoś kierujący się tą zasadą w 2007 roku? Wszedł na samym szczycie

Co zrobił ktoś stosujący tę zasadę do spółek z indeksu Nasdaq w 2000 roku? Też wszedł na samym szczycie

Dlatego uważam, że ta zasada ma sens tylko po zastosowaniu do młodych trendów. A wszystko wskazuje na to, że obecne trendy wzrostowe na rynkach akcji są już bardzo stare
Ciułacz / 2012-12-30 00:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz :

Zarabiają tylko ci co podążają za długoterminowym trendem.

Święta racja! tylko dalej jesteśmy w punkcie wejścia jak to zdeterminować kiedy sie to zaczyna a kiedy kończy.
W poprzedniej hossie z moich analiz mi wynikało że powinienem wiosna 2007 wyjść z parkietu na 18-24 miesiące, co też uczyniłem wychodząc w Marcu i Kwietniu i pozbyłem się kasy kupując grunty rolne , trochę mi było żal jak widziałem jak do lata jeszcze wszystko rośnie, ale jednak i na większe spadki przyszedł czas.
Troszkę się uśmiechałem pod nosem widząc co się dzieje ale zgodnie z moją analizą zacząłem powoli wchodzić na rynek jesienią 2008, jakieś z miesiąc przed słynnymi bankructwami banków w Stanach , to mnie troszkę zdestabilizowało , na szczęście był mały kapitał i trochę stopy uchroniły.
Dopiero wiosną 2009 przystąpiłem do masowej inwestycji nawet za pomocą lewara.
Dzisiaj z perspektywy na to patrząc to muszę sobie przyznać racje ,że w przeszłości moje analizy i decyzje były jak najbardziej na miejscu , ale to wcale nie oznacza że dzisiaj wiem jak się ostawić na najbliższe 2 lata. przyznam się szczerze że mam małe obawy aby to sie nie przerodziło w długo trwałą powolną bessę ale z cyklicznymi odreagowaniami bo powojenny wyż demograficzny będzie odchodził na emerytury przez co z parkietu sporo kasy odpłynie a młodziaki nie maja kasy aby odkładać na emeryturę.
Hm... jednak jeszcze pozostają kraje rozwijające się .
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-30 11:12

Święta racja! tylko dalej jesteśmy w punkcie wejścia jak to zdeterminować kiedy sie to zaczyna a kiedy kończy.


Nie trzeba determinować. Podoba mi się to co powiedział kiedyś Rockefeler zapytany jak to robi, że zarabia tyle pieniędzy na giełdzie. Odpowiedział: "Po prostu nigdy nie kupiłem na dołku i nie sprzedałem na górce"

Niektórzy mają taki filtr, że kupują dopiero po wzroście o 20-30% od dołka i nie starają się go łapać. W ten sposób załapują się na trend gdy jest on jeszcze bardzo młody

Co do górnego ograniczenia to myślę, że sprzedaż po 100% wzrostu bez czekania na szczyt też jest dobrym sygnałem wyjścia. Obecnie rynki urosły już 130% przez 4 lata i szansa, że urosną drugie tyle jest prawie zerowa
Umowa śmieciowa / 77.254.52.* / 2012-12-29 14:06
Od dwóch lat tak targują się i nie są w stanie nawet sklecić budżetu, bo jazdy na coraz większym długu bijącym kolejne rekordy nie da się już po prostu dalej bezkarnie kontynuować, kiedy gospodarka się sypie w oczach, bo zamiast do oszczędzania naganiali stale ludzi do życia ponad stan za pożyczone od innych, którym oddali pracę, co jest kompletną fikcją i dotarło do swoich granic totalnego absurdu.

Tak samo jak pożyczanie tego, czego w ogóle nie ma w systemie piramidy finansowej opartej na bankowości frakcyjnej, kiedy pożycza się wielokrotnie te same pieniądze zabierając czyjeś pieniądze z depozytu, zapewniając jednocześnie, że nadal one na nim są...
Longterm / 2012-12-29 13:32 / Mostek Zwyciężymy!
Korzystając z okazji pragnę złożyć czytelnikom najlepszego serwisu ekonomicznego w Polsce - Money.pl najlepsze życzenia noworoczne oraz dedykować moje skromne przesłanie:

http://tnij.org/tuor
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 02:44
Apple zrobił nowe dno i jest już 27% od szczytów z tego roku

Kontrakt na S&P500 tąpnął -2,03% po zamknięciu rynku kasowego w USA i długa czarna świeca na wykresie

Jak to w hossie
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 02:07
Kapitał ucieka już nie tylko z funduszy akcji w USA ale też i z funduszy obligacji amerykańskich

W tym roku tylko przez 2 tygodnie z 52 tygodni saldo napływu gotówki do funduszy akcji w USA było dodatnie

Investors grew wary of U.S. securities overall and pulled $149 million out of U.S. stock funds and $495 million out of U.S. bond funds. Retail investors committed money to U.S. stock funds in just two out of 52 weeks this year, EPFR Global said

http://www.reuters.com/article/2012/12/28/investing-fundflows-epfr-idUSL1E8NS2TS20121228
Etermit / 2012-12-29 00:53 / Tysiącznik na forum
przed momentem agencja bloomberg podała, że po wielogodzinnych negocjacjach doszło do porozumienia Obamy z opozycją w sprawie klifu no i o co było to big halo???

nawet niemowlęta wiedziały, że i tak się porozumieją bo inaczej być nie mogło
Filip de Fleury / 178.235.0.* / 2012-12-29 09:33
jeszcze raz powtarzam to nic nie zmieni. kraj w którym morduje się dzieci i nauczycieli nie zasługuje na żadną hossę
Eternit z Azbestu / 2012-12-29 03:14 / Tysiącznik na forum
Republikanie nie mają interesu w finansowaniu leniuchów pieniędzmi podatników.
kri / 95.49.31.* / 2012-12-29 03:05

przed momentem agencja bloomberg podała, że po wielogodzinnych negocjacjach doszło do porozumienia Obamy z opozycją w sprawie klifu no i o co było to big halo

U nas odwrotnie zyjący na kredyt Tusk z grupą kiepskich doradców o mentalności komunistycznej pod wpływem lobby Putin-Merkel do porozumienia z prawicą katolicką nie dojdzie w sprawie kolei ziemi dla rolników czy projektów typu Polskie nawozy i Polskie inwestycje grożacych utrata resztek aktywów, a co gorsza utratą resztek suwerenności i korupcją wszystkich organów. Od 2010 Cofamy się do okresu kryzysu z lat trzydziestych w hiszpanii i niemczech jakiego na polskiej ziemi jeszcze nie było. Ostatni rok 2012 był na giełdzie łaskawy, ale przejadanie zasobów kiedyś się kończy. Aż strach sie bac. (:00
Eternit z Azbestu / 2012-12-29 03:13 / Tysiącznik na forum
Problem w tym, że tak zwana prawica ma poglądy komunistyczne i chce, by wszystko było państwowe, podczas gdy prawdziwa prawica powinna być zwolennikiem własności prywatnej.
USA_man / 94.154.97.* / 2012-12-29 03:02
Etermit, dlaczego kłamiesz?!
Gdybyś znał języki i wszystkie literki, to byś sprawdził, że nic nie uzgodnili. Czarny zasłania się społeczeństwem, co oznacza jego leniwych wyborców, którzy republikanie mają gdzieś.


Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji podanych przez agencję Bloomberg, prezydent USA Barack Obama miał przedstawić w piątek nową propozycję rozwiązań w sprawie klifu fiskalnego, zawierającą ustępstwa wobec wcześniejszego planu prezydenta USA.

ZOBACZ TAKŻE
Europejscy socjaliści domagają się zmiany strategii gospodarczej UE
Nerwowa końcówka roku
Co z tym "klifem" w USA?

Obama rzeczywiście spotkał się z przedstawicielami Demokratów i Republikanów zasiadającymi w amerykańskim Kongresie, ale spotkanie nie przyniosło efektu w postaci nowego planu uniknięcia klifu fiskalnego, czyli zniesienia od 1 stycznia ulg podatkowych przy równoczesnym znacznym ograniczeniu wydatków federalnych. Pociągnęło to giełdowe indeksy w dół w ostatniej godzinie handlu.
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 02:36

przed momentem agencja bloomberg podała, że po wielogodzinnych negocjacjach doszło do porozumienia Obamy z opozycją w sprawie klifu no i o co było to big halo


2:34 a serwisy z Reutersem na czele nic o tym nie wiedzą

Bloomberg online też nic o tym nie wie

bajkopisarz giełdowy bu hahahahahahahahaha
2700, kto da więcej? / 62.121.64.* / 2012-12-29 01:18
Od miesiąca słyszymy takie ploty, którę następnego dnia dementuje druga strona naiwny indolencie giełdowy
2700, kto da więcej? / 5.174.212.* / 2012-12-28 23:42
VIX +16,69%

No to zaczynamy
Etermit / 2012-12-28 23:48 / Tysiącznik na forum
pozytywne info! wysoki index VIX oznacza, że wkrótce mogą nastąpić mocne wzrosty, dzięki, mogę spać spokojnie choc i bez twojej marnej pomocy bym sobie doczytał :D
Etermit / 2012-12-28 23:32 / Tysiącznik na forum
z technicznego punktu widzenia, dobrze by było gdyby Wig20 zaraz na początku stycznia obniżył wartość indeksu o symboliczne i koniunkturalne 12-16% bo otworzyłoby to drogę do dalszego odreagowania wzrostowego powyżej poziomu 2700-2800

liczę na to!!! :D
2700, kto da więcej? / 37.249.133.* / 2012-12-28 23:22
Kontrakt na S&P500 ostatecznie tąpnął -2,03% i długa czarna świeca na wykresie

Piękne będzie sypanie od nowego roku i wyzeruje trollujące dzieci neostrady na max
Etermit / 2012-12-28 23:38 / Tysiącznik na forum
a propos, wyzerowani zostali już pół roku temu ci co to puty i eski do wora ładowali przy 2000 :)))))))

a kto im tak doradzał? kto odgadnie?

:D
2700, kto da więcej? / 31.2.27.* / 2012-12-29 01:04
Ty ostatnio doradzałeś 3000 w lutym ha ha ha ha ha
Etermit / 2012-12-28 23:26 / Tysiącznik na forum
to dobrze :) im należy się odreagowanie
Etermit / 2012-12-28 22:51 / Tysiącznik na forum
Synonim, jeśli czytasz jeszcze to forum, to życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2013. Jeśli masz zamiar dalej inwestować to płyń z prądem bo jak sam widzisz granie pod prąd zawsze źle się kończy.

Pozdrawiam :)
2700, kto da więcej? / 37.249.133.* / 2012-12-28 22:35
Kontrakt na SP500 -1,5% i grubo poniżej 1400 pkt

Pokazuje kierunek na 2013
Etermit / 2012-12-28 22:48 / Tysiącznik na forum
nowy, gołym okiem widać że dopiero uczysz się giełdy, poczytaj sobie o koniunkturze giełdowej to będziesz rozumiał o co chodzi z tym -1,5% i ze to nie pokazuje kierunku bo jakbyś miał więcej niż kilka miesięcy doświadczenia to już byś wiedział, że nic takiego kierunku nie pokazuje (nawet wróżka Eleonora nie wie co będzie, bo rynek jest nieprzewidywalny)

ale spoko, to tylko sugestia, z czasem się wtrybisz
Etermit / 2012-12-28 22:13 / Tysiącznik na forum
Liczyłem, że chociaż na ostatniej sesji tego roku zaszczyci nas swoją obecnością Pan Synonim i zapowie wielki krach od stycznia tak samo jak równo rok temu w 2011 zapowiedział to samo, ale się przeliczyłem. Wyputowało go chyba bardziej niż sądziliśmy.

rajdu mikołaja też przecież miało nie być w tym roku ;)

Tak czy inaczej mam cichą nadzieję, że pomimo iż hossy w 2012 nie było i raczej w 2013 tez nie będzie to do końca przyszłego roku uda się odrobić straty do poziomów z 2007 roku. Może po przekroczeniu bariery 3900 na W20 pojawi się szansa na hossę, czego sobie i Wam życzę :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy