Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ostatnia szansa na tani kredyt hipoteczny?

Ostatnia szansa na tani kredyt hipoteczny?

Money.pl / 2010-11-23 15:54
Komentarze do wiadomości: Ostatnia szansa na tani kredyt hipoteczny?.
Wyświetlaj:
qibic / 90.80.1.* / 2010-11-23 17:03
A teraz spokojnie czekamy na tanie mieszkania za drogie kredyty
jq / 192.193.245.* / 2010-11-24 08:37
Ehh, jaki swiat bylby piekny bez kredytu hipotecznego... mieszkania za polowe ceny... wiekszosc wspolczesnych niewolnikow (30-letnie oddawanie do banku calych nadwyzek) zamiast brac kredyt spokojnie w 5 lat odlozylaby wystarczajaco na zakup wlasnego m, ewentualnie z pomoca rodziny i bliskich. Ale zamiast tego mamy rozwoj gospodarczy! Te same mieszkania sprzedaja sie 2 razy drozej, wieksze zyski deweloperow i bankow, gielda do gory, a przecietny Kowalski jak zwykle ma pod gorke.
jakub2 / 91.94.177.* / 2010-11-23 16:17
Banki w polsce okradają pożyczkobiorców oferując niby to takie dogodne warunki , nic nie mówiąc przy okazji co to jest wibor a jest to szczególnie złodziejski przekręt niczym nie uzasadnione pobieranie 4%,od pożyczonej sumy w skali roku , który w każdej chwili może podskoczyć ,według widzimisie banków , nawiasem mówiąc już nie polskich, a został wymyślony na potrzeby okradania biednego bezdomnego polaka i jego rodziny przez całe życie . Myślę ze nie wiele osób bierze te złodziejskie kredyty , dlatego banki przescigaja sie w tych niby dogodnościach , co też jest kłamstwem , bo to sie okazuje dopiero kiedy się zaczyna rozmowy z ich konsultantami , dowiadując się jakie mają wymagania. Często się słyszy że to jest już ostatnia szansa na te niby tanie kredyty , i bardzo dobrze niech te banki pójdą wkońcu do diabła , przecierz żyją z porzyczkobiorców i ich okradania, bankructwo dawno sie im należy bo kara musi jakaś być choć póżno przychodzi, mam nadzieję że głupich pożyczkobiorców będzie coraz mniej.
Boix / 2010-11-24 15:54
Człowieku, chyba zakończyłeś edukację na podstawówce...a i z tym pewnie miałeś problemy...
WIBOR - wg ciebie złodziejski przekręt- to procent, na który bank centralny (w naszym przypadku NBP) udziela bankom komercyjnym kredyt, który następnie poprzez banki komercyjne udzielany jest pożyczkobiorcom. To jest można powiedzieć, koszt pozyskania kapitału i nie jest on zależny od żadnego banku. "Podskoczyć" to on może, ale nie tak jak to opisałeś "według widzimisie banków" tylko decyduje o tym Rada Polityki Pieniężnej.

Powiedz mi, jak młode małżeństwo ma na starcie dorobić się własnego "m", skąd ma wziąć na to środki??
Kredyty hipoteczne są najtańsze i co do tego nie ma wątpliwości, a tanie są dlatego bo posiadają zabezpieczenie w postaci wpisu hipoteki w księgach wieczystych.
Najtańszy kredyt konsumpcyjny to kredyt od 10% w skali roku, z niskim limitem kwotowym i krótkim okresem spłaty, co daje maksymalnie kwotę 50 000 zł na 5 lat z miesięczną ratą 1200 zł.
Chcesz kupić mieszkanie?...weź dwa kredyty konsumpcyjne z rzędu, czekaj 10 lat, w tym czasie ciułaj grosz do grosza a może w po tym czasie będziesz miał własne, nie obciążone hipoteką mieszkanie.

Myślenie na poziomie 10-latka...
aron36 / 78.154.75.* / 2011-03-14 21:28
Wibor to mafjny przekręt. Jak bank nie ma pięniędzy, to niech nie udziela kredytów, a co kogo może obchodzić, jekie koszt ponósł bank. Przeczytaj więcej na www.sawicki.cc/wibor
jakub2 / 87.96.50.* / 2010-11-24 18:29
Jesteś tak głupi że nie warto z toba polemizować , pewnie masz udzial w okradaniu tych biednych pożyczkobiorców , a o kosztach pozyskania kredytu to ty mozesz opowiadac takim kretynom jak ty jesteś , ale ci co go musza spłacac to maja takie wykladnie w d..ie debi, nie zrozumiałes tego ze banki okradają , bez względu na strukturę i sposób pozyskiwania pieniędzy, jest to kradzież przy tak wysokoch odsetkach jakie musza placić młodzi ludzie przez 30 i więcej lat , a kiedy stracą prace to mogą zostac bezdomnymi , a najgorsz jest to ze tacy jak ty jeszce pomagaja okradac biednych ludzi Natomiast twój poziom jest nie porównywalny z małpą która potrafi naśladować innych jak w twoim przypadku naśladujesz reklamy banków i tak tęz jesteś mądry
Czechooy / 80.53.142.* / 2010-12-02 15:58
Jest recepta, która mimo globalizacji doskonale sprawdza się w różnych częściach globu - tradycja. Młodzi ludzie mogą przemęczyć się kilka lat mieszkając z rodzicami, odkładać gotówkę i po tym czasie najnormalniej kupić mieszkanie z 80% wkładem własnym. Ale teraz jest propaganda jak najszybszej ucieczki z domu i ładowania się w kredyt. Na pohybel bankierom, sprawcom światowej biedy! Na pohybel socjalistom, sprawcom światowej biedy! Niech żyje wolny rynek i kapitalizm, jedyny wybawiciel mas z biedy!
djey / 109.76.38.* / 2010-11-23 15:54
tak zaciagajcie kredyty ile wlezie a druga irlandia juz niebawem u nas :)

Najnowsze wpisy