Forum Forum inwestycyjneFundusze

Ostrzegam przed CZESKĄ spółką Capital Partners a.s.

Ostrzegam przed CZESKĄ spółką Capital Partners a.s.

slawek1234 / 77.114.76.* / 2008-11-07 22:06
Szanowni Państwo

Odradzam wszystkim firme Capital Partners. Powodów jest wiele, ale przytocze dwa.
1. Nie maja autoryzacji w Polsce i naciagają poprzez inne firmy np. Bochemia. W konsekwencji nike nie bierze odpowiedzilaności za straty i doradzanie.
2. Maja fatalnych analityków. Na 7 rekomendacji zakupu, żadna, powtarzam żadna transakcja nie zakończyła sie sprzedażą z zyskiem. Inwestują na chybił trafił mozna liczyć chociaż na jeden traf. W Bochemia i Capital Partners nie. Szczerze odradzam i przestrzegam. Decyzja i ryzyko nalezy do Ciebie. Fora sa jednak po to, aby eliminować z rynku niuczciwe i nierzetelne firmy. Pozdrawiam

UWAGA! Capital Partners a.s. i Bohemia IZ to czeskie spółki, które poza zbieżnością nazwy, nie mają nic wspólnego z notowaną na giełdzie w Warszawie spółką Capital Partners SA
Wyświetlaj:
Tanita / 87.244.142.* / 2019-02-18 08:42
Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/
Agata1901 / 31.179.152.* / 2017-01-04 16:42
Pracowałam dla nich w 2008 roku. Klient, którego dostałam "w spadku" po poprzednim pracowniku wciąż tracił pieniądze. "Analityk" Janek H. celował niemalże rzucając ołówkiem nad kartką papieru. Wszystko szyte grubymi nićmi, jedna wielka ściema. Niedoszła Klientka, którą pozyskałam sama - pani Basia, emerytowana nauczycielka, po spotkaniu ze mną nieomal nie zainwestowała wszystkich oszczędności swoich i córki. Zrezygnowała chwilę przed podpisaniem umowy po moim telefonie do niej. Dzwoniąc z prywatnego telefonu (bo było podejrzenie, że służbowe są na podsłuchu) poinformowałam ją, żeby natychmiast rezygnowała, że to oszustwo, że straci wszystkie pieniądze. Dzień wczesniej zobaczyłam po raz pierwszy umowę, którą ta kobieta miała podpisać. Bagno.
jojjo / 82.139.13.* / 2011-12-07 21:46
Wszyscy piszą o inwestowaniu na giełdzie,a jak to wygląda gdy zakłada się lokatę?Czy tu jest ok?
5424 / 2010-12-10 10:08 / Fan Linuxa Ubu
To co tutaj czytam to jakiś absurd chory sen wariata rozumiem że Capitals Partners przerąbał wam kase na giełdzie a wy żeście im za to jeszcze zapłacili cięzkie pieniązki ????????/// to jakaś paranoja.

PS. Akcje tego Capitala to nawet patykiem nie ruszę raz miałem i stratę na nich zrobiłem że daj Bożę zdrowie no cóż jaka firma takie akcje
Pablo Inwestor Blogger / 31.175.207.* / 2012-12-10 13:39
teraz widzicie kto wprowadza inwestorów w błąd
jakiś tam / 62.87.185.* / 2010-04-20 12:11
A to zabawne:) Też miałem telefon od Pana z Bochemii. Zapamiętałem nazwę i postanowiłem sprawdzić. Twierdził że rozmawialiśmy kiedyś nt. inwestowania ale nic takiego nie miało miejsca. Podał nazwisko prezesa który już nie pracuje u nas w firmie ale dzwonił na telefon ogólny więc ciekaw byłem dlaczego nie dostał telefonu bezpośredniego, np. na komórkę. Odczepić się nie chciał nawet jak powiedziałem (kilka razy) ze to pomyłka. Ofiarował pomoc w zakupie większej ilości akcji PZU. Wygląda mi to na naciągactwo... nie wiem czy mają jakieś koncesje ale uważajcie na firmę;)
Devil666 / 83.31.214.* / 2010-04-24 14:05
a koncesje wydaje sie w posce na

1.poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin, wydobywanie kopalin ze złóż, bezzbiornikowe magazynowanie substancji oraz składowanie odpadów w górotworze, w tym w podziemnych wyrobiskach górniczych.
2.wytwarzanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią i amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
3.wytwarzanie, przetwarzanie, magazynowanie, przesyłanie, dystrybucja i obrót paliwami i energią.
4.ochrona osób i mienia.
5.rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych.
6.przewozy lotnicze.

wiec nie wiem po co ludziom sprzedajacym akcje jakas koncesja Panie "wyglada mi to na naciagactwo"
Devil666 / 83.31.214.* / 2010-04-24 11:10
jezeli chodzi o akcje pzu to Capital Partners wchodza w debiut jako inwestor instytucjonalny i maja dostep do wiekszej ilosci akcji i sprzedaja je klientom.. ot cala filozofia .. jak nie chcesz korzystac albo nie masz srodkow i ci zal sciska gardlo to twoj problem.. poza tym firma juz dluzszy czas istnieje na wielu rynkach i jakos nikt jej seszcze nie zamknol nawet pan prokurator z chocimskiej (swoja droga nie wiem jak zamieza zamknac jeden z najwiekszych domów maklerskich w czechach) no, ale zycze mu i tobie powodzenia.. i ciekawe jakie to fakty. ciekawe czy ktos z was byl w tej firmie i widzal ja, czy z gory wieszacie psy na czyms czego nie znacie, nie wiem ze strachu czy zazdrosci to tez wasz problem. A co do brania odpowiedzialnosci za straty to nie wiem skad ten text ? nawet jak inwestujesz w fundusz to dostajesz do podpisania ze jestes swiadomy mozliwosci utraty czesci lub calosci srodkow. kupujesz akcje a nie pralke..na to nikt nie daje gwarancji...
grzegor99 / 77.253.101.* / 2010-01-10 18:29
Negatywne komentarze ad. firmy Capital Partners to zwykłe pomówienia - nawet nie chce mi sie komentować tego błota które tu sie pojawiło. Jest to wynik anonimowości w sieci - gdy była odpowiedzialność za bezzasadne pomówienia tego błota by tu nie było.
Capital Partners to renomowana firma która należy do grona największych rozgrywających w Polsce i Czechach a to co ją różni na korzyść spośród innych wielkich firm to właśnie częsty kontakt z klientali ich firmy i regularne raporty z parkietów giełdowych Polski i USA.
Zachęcam do korzystania z usług tej firmy bo warto.
Pozdrawiam
ITALIA / 178.36.75.* / 2012-03-15 19:56
Panowie z Bohemi z Al. Jerozolimskich w Warszawie. bylem waszym klientem. wiem ze negatywne opinie na wasz temat sa prawda. Dla mnie nie zarobiliscie ani centa.
Duzy dom maklerski z Czech ,
ktory ma podobna nazwe do Powaznej instytucji Miedzynarodowj jaka jest firma Capital Parner ze USA. Wpolsce zainwestowal w czynsz za biuro , kilku studentow, moze telewizor.
fakt Ja bylem naiwny ze dalem sie namowic, i przez was I i oszukani przez was ludzie nie maja zaufania do sektora finansowego.Pamietaj kolego z Bohemi ze w USA w ostatnich latch tacy jak wy siedza w wiezieniu , za obiecanie gruszek na wierzbie.wszystkie firmy krzak dzialaja na innym NIP i REGON niz POLSKI,powazne instytucje otwieraja biznes w Polsce.
OLACY / 77.112.59.* / 2010-05-27 17:45
Złodzieje, złodzieje i jeszcze raz złodzieje!!!!.

Pół roku dzwonili i namawiali na inwestowanie, przysyłali fantastyczne dane, opowiadali o klientach którzy zarobili sporą kasę itd. W końcu w listopadzie 2009 podpisałem z nimi umowę, inwestując stosunkowo niewielką kwotę 20000 USD. Na początku moim "doradcą" był oszołom Antonio, który przeprowadzał transakcję niemalże codziennie. Każda transakcja (kupno+sprzedaż) to 3,8% dla Bohemia. Po trzech miesiącach zostałem obrany z 4 tys. USD, przy czym Bohemia zarobiła 7 tys.!! Później zmienił się doradca - nie pamiętam nawet imienia. Chciałem wycofać pieniądze, ale twierdził że teraz na pewno zarobimy, bo Antonio nie mógł się zająć moimi finansami bo awansował!!! - jak rozumiem k... za moje 7 tys. Nowy doradca trochę zwolnił tempo transakcji, niemniej jednak traciłem kolejne pieniądze - Bohemia oczywiście świetnie zarabiała. Nawet jeśli pojawiał się jakiś zysk, natychmiast pożerała go prowizja. Gdy na moim rachunku zostało 14,5 tys. USD, wysłałem wszystkie dokumenty i żądanie zamknięcia rachunku. Było to w marcu. Obecnie jest 27 maja i dziś otrzymałem informację o zamknięciu rachunku. Pieniędzy jeszcze nie dostałem. Od momentu wydania dyspozycji do chwili zamknięcia firmie Bohemia udało się jeszcze oskubać mnie na kolejne 2 tys. USD.
Złodzieje i amatorzy.

Niestety doradcy (i również analitycy - jeśli w ogóle tacy w firmie są) nie mają bladego pojęcia o inwestowaniu. W czasie trwania mojej "przygody" indeksy giełdy amerykańskiej wzrosły. Trzeba mieć naprawdę talent, żeby z taka skutecznością nie trafiać.

Chętnie podam swoje dane zainteresowanym osobom, jak również przedstawię historie transakcji. Mogę również spotkać się w sądzie z każdym pracownikiem Bohemia, który czuje się urażony. Zamierzam również założyć stronę www, która skupi innych oszukanych przez tych amatorów.

OLACY
via 1957 / 77.253.120.* / 2014-05-29 12:12
podałam ich do sądu na 28-08-2014 mam termin rozprawy, poszukuję ludzi tak samo oszukanych jak ja bardzo proszę o kontakt
ola wojciech / 89.78.66.* / 2014-07-10 10:20
witam,
w jakim obszarze Pani z nimi współpracowała? Mnie aktualnie namawiają swoje usługi..
italia / 178.36.75.* / 2012-03-15 19:59
ZE MNA ZROBILI TO SAMO. WITAM KLIUBIE.
Nie boj sie Bohemi nikt cie za prawde nie poda do sadu.
leo74 / 79.191.42.* / 2011-01-15 22:17
Witam, firmy tego typu zawsze zakładane są w celu oskubania naiwnych i chciwych, zakładanie łancuszka firm pośredniczących służy rozmyciu i wyłączeniu odpowiedzialności za jawne przekręty, przekręcenie w ten sposób kilku milionów dolarów jest dziecinnie proste a ryzyko odpowiedzialności karnej jest minimalne podczas gdy za pospolitą kradzież o wartości powyżej 250 zł grozi kilka lat odsiadki, kanalia w białych rękawiczkach dalej jest jednak tylko kanalią i żadne pozory tego nie zamaskują, pozdrawiam i namawiam do walki z takimi hienami.
tuchol / 87.205.158.* / 2010-08-04 15:39
WSZYSTKO CO NAPISAŁEŚ JEST PRAWDĄ ZAINWESTOWAŁAM W LISTOPADZIE 2009-17500 USD OBECNIE ZOSTAŁO MI 5900 .CZUJE SIĘ OSZUKANA I BEZRADNA. JAKO PIERWSZA WPISUJĘ SIĘ NA TWOJĄ LISTĘ . ZŁOŻYMY WSPÓLNY POZEW DO SĄDU O OSZUSTWO BO INACZEJ INWESTOWNIA Z TA FIRMĄ NIE MOŻNA NAZWAĆ
WSZYSTKO CO NAPISAŁEŚ JEST PRAWDĄ ZAINWESTOWAŁAM W LISTOPADZIE 2009-17500 USD OBECNIE ZOSTAŁO MI 5900 .CZUJE SIĘ OSZUKANA I BEZRADNA. JAKO PIERWSZA WPISUJĘ SIĘ NA TWOJĄ LISTĘ . ZŁOŻYMY WSPÓLNY POZEW DO SĄDU O OSZUSTWO BO INACZEJ INWESTOWNIA Z TA FIRMĄ NIE MOŻNA N
SPEK / 79.189.0.* / 2010-06-02 15:29
byłem na spotkaniu - i nie ukrywam że wygląda to "nieco dziwacznie" na razie nie zrobiłem jeszcze nic - ale nie ukrywam że zamierzałem --- dzięki za info!!! jak założysz forum to daj znać!!!
qqzmm / 79.190.135.* / 2010-09-07 14:53
mnie prawie naciągneli na 860tysPLN,w pore sie zorientowałem.
pozdro
M.
sb / 83.238.208.* / 2010-01-19 07:46
Skoro Kolego tak chwalisz tą firmę to polecę Ci konsultację u Prokuratora T. Bazana z Okręgowej Prokuratury na chocimskiej. Ma stanowczo odmienne zdanie poparte faktami.


Pozdrawiam
via 1957 / 77.253.120.* / 2014-05-29 12:16
podaj mi namiary na tego prokuratora może mi pomoże
zezi / 83.17.70.* / 2010-01-14 13:13
Przed chwilą dzwonił do mnie przedstawiciel firmy Bohemia IZ i wciskał mi że w zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o inwestowaniu. Jakiś totalny absurd w życiu z gościem nie rozmawiałem (chyba że przez sen) a on mi wciska i podaje mi adres maila na który wysłał informacje. Co dziwne jest to adres firmowy którego bym mu nie podał do tych celów, ponieważ podaję prywatny. Jak zacząłem dociekać skąd ma moje dane zaczął się motać i chrzanić coś o jakiejś tajemniczej bazie danych!!!!!!! UWAŻAJCIE !!!!!!NACIĄGACZE!!!!!!!!!!NACIĄGACZE!!!!!!!!!!
italia / 178.36.75.* / 2012-03-15 20:02
gdzies kupili baze danych om mnie dowiedzieli sie z openfinance.
edi1 / 2010-01-11 19:40
Witam,
sporo ostanio zainwestowałem w ta firmę i liczę na pokazne zyski.
Fakt firma jest OK i godna uwagi
Liczne negatywne uwagi pod katem tej spolki to typowa demagogia aby odstraszyc przyszłych potecialnych inwestorów, akcje spolki od pewnego czasu są zbierane,
wartość księgowa ponizej obecnejwartość akcji tylko brać
W przeszlosci na cpa sporo zarobiłem i obecnie liczę na powtorkę historii.

Pozdrawiam
inwestor cpa

Ps krytykujacy podpiszcie pradziwymi sie nikami.......
italia / 178.36.75.* / 2012-03-15 20:08
gdybys zarobil to bys nie odwiedzal tego forum i nie fatygowal sie pisac.
wooooojtekkk / 195.242.255.* / 2010-12-09 14:19
ja jestem juz w bochemi od roku i takich baranoww ktorzy nie maja pojecia o inwestowaniu i analizowaniu danej sytuacji na rynku jeszce nie spotkalem , najlepsze ze zarobic mozna z tymze niestety trzeba samemu podejmowac decyzje w innym przypadku bedziecie w plecy, ja po roku pogonilem mojego pseudo doradce i sam odrabiam straty,jak tylko to zrobie wychodze z tego badziewia, sa domy maklerskie ktore biora duzo nizsza prowizje,dam wam jeszce znac jak nazywa sie ten jelop
italia / 178.36.75.* / 2012-03-15 20:04
po co tobie doradca i Bohemia, zeby placic prowizje. nie obrax sie, absurd.

masz wybor AXA, EGON, ARUM
zdziwiony / 83.238.147.* / 2010-08-30 23:01
A dlaczego ty nie podajesz prawdziwego nazwiska ?
WiFi / 77.236.13.* / 2009-11-26 18:17
Bzdety i tyle a przed umową radze przeczytać info o rodzaju działalności, zupełnie legalnej i zarejestrowanej.i nie pisać powyższych opini w oparciu o brak kompetencji ale własnych.Inwestowanie zawsze jest ryzykowne zwłaszcza w kryzysie jedni wolą biura maklerskie polskie a inni zagraniczne.I właśnie tym Bochemia ma pomóc.
gdziejestuokik / 94.254.162.* / 2009-10-07 14:18
Wydzwaniaja do mnie i wydzwaniaja, powiedzialem ze maja mnie skasowac ze swojej bazy danych bo nie chcialem nie chce i nie bede chcial korzystac z ich uslug i nic. co pare tygodni wciaz to samo. Chyba sie do nich w koncu wybiore i skuje morde jednemu drugiemu...
arti007 / 83.31.85.* / 2010-03-22 18:41
witam , do mnie tez sie "przyczepili" od paru tygodni :( po wielokrotnych odmowach z naszej strony . W dniu dzisiejszym powiedzialem konsultantowi pare niemilych slow ....
niestety wicewersa natretny pan konsultant byl o wiele bardziej nietaktowny...ktos powinien sie tym zajac bo widze ze nie tylko mnie to spotkalo.
Pozdrawiam.
malina / 62.121.87.* / 2009-03-09 15:56
Witam! Właśnie przypadkiem weszłam na to forum i się przeraziłam. Dostałam propozycje współpracy z tą firmą, ale teraz boję się tam iść skoro to jacyś naciągacze. Proszę doradźcie czy warto.
Zuza I / 77.113.230.* / 2009-03-31 21:45
Witm
Dzieki za ostrzezenie. Właśnie zostałam zaproszona do nich na rozmowę.
dzieki jeszcze raz za ostrzeżenie
robert 1 / 83.15.58.* / 2009-02-10 19:05
hm.moge coś powiedzieć na ten temat.Pewnego dnia zadzwonił do mnie telefon z tej "cudacznej firmy" głos z telefonu opowiadał jakies niestworzone rzeczy o inwestycjach na giełdzie.Posłuchałem i zajrzałem do tej firmy.I co ? To wygląda na jeden wielki przekręt.Jacy maklerzy ,jacy analitycy...!!!??? kilku cwaniaków którzy wyrwią gruba kasę od kilku naiwniaków ,którzy wpłacą pieniadze i znikną.Biuro w warszawie a jakze wynajęte w reprezentacyjnym biurowcu Compensy ale Tu firma Capital Partners a.s.czechy ,a wchodzisz do Bohemia to pośrednik niby(!!z Wrocławia dzwoniła kobieta do mnie od jeszcze innego pośrednika który pracuje dla Capital Partners a.s.-UWAGA!!!!)jakie oni mają zezwolenia polskie na działalność? jakie rekomendacje?poprosiłem o papiery i.......Powinna tym się zając prokuratura i to szybko bo szkoda ludzi którzy im wpłacą ciężko zarobione pieniążki.jak starcić kasę to na fajnej imprie z fajnymi foczkami przynajmniej nie będzie żal :-))))
eks / 77.115.36.* / 2008-11-25 18:31
Mojego znajomego równiez naciągneli na ponad 19 000 USD. Oni w Polsce nie moga legalnie dzisłać i działaja przez taką Spółkę Bochemia IZ. Wyjątkowi naciągacz i oszuści.
zalamany / 77.112.191.* / 2008-11-24 18:13
Czekam na przelew od tych łobuzów juz ponad dwa tygodnie pomimo, że maja na to tydzień. Dodatkowo nekaja mnie zmiana umowy, gdyz wyszło na jaw, że nie mogą prowadzić działalnosci na rynku Polskim. Czy ktoś wie, gdzie mozna złozyć skargę i zlecić kontorlę
teść / 77.115.250.* / 2008-11-08 19:14
Jakis czas temu do mnie dzwonili, ale nie miałem czasu gadać. Co jest w nich nie tak?
techno2345 / 77.113.165.* / 2008-11-08 19:49
To sa kanalie. W moim przypadku gośćktóry mnie namowil na kupno jednej spółki z adwa dni sie zwinął. Nastepny powiedział, że to nie od doradzał, a ostatnio stwierdziłe, że nie jest doradca tylko przekazuje informacje od analityków. Ludzie z daleka od Capital Partners i ich popleczników z firmy Bochenia.
teść / 77.115.250.* / 2008-11-08 19:19
Dzięki za info. Będe ich unikał. Forum to jednak fajna rzecz. Pozdro
slawek1234 / 77.115.250.* / 2008-11-08 19:17
Zainwestowałem z nimi znaczne środki. Maiałem świadomość, że nie kaza transsakcja kończy sie sukcesem, ale dzięki ich anlityce i doradzaniu naciągnęli mnie na minę. 10 nieudanych pozycji, aż w koncu straciłem cierpliwość i ... oczywiście znaczną kasę. Mam w zwyczaju ostrzegac przed nieuczciwymi ludzmi, firmami etc. odradzam i przestrzegam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy