Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jakie fundusze zagraniczne byście polecili??

Jakie fundusze zagraniczne byście polecili??

gosikkk123 / 2008-11-07 22:18
proszę o opinie...
Wyświetlaj:
alinah / 2008-11-11 09:38
Jeśli szukasz dobrej inwestycji, to przemyśl, czy na chwilę obecna warto wybierać tylko fundusze zagraniczne? Pamiętaj o dywersyfikacji ryzyka, a zasada niewkładania wszystkich jaj do jednego koszyka , w inwest.finansowych to podstawa!
pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
max1224 / 2008-11-10 00:07 / Tysiącznik na forum
JPMorgan, Schroder, Merill Lynch, Franklin Templeton, Credit Suisse, itd itpw każdym jest taka masa do wyboru że każdy znajdzie coś dla siebie z dotarciem do części b ędzie kłopot nie wszystkie dostępne są w naszym kraju
a tak poważnie to na tak postawione pytanie ciężko bedzie o sensowną odpowiedź zresztą wystarczy poczytać poniżej
Daxik / 83.22.234.* / 2008-11-09 10:03
ETF. Mozesz je kupic za pomoca biura maklerskiego.
Na pewno nie kupilbym funduszy ktore sa sprzedawane wylacznie na polskim rynku. Zanim zdecydujesz sie kupic jakis fundusz, upewnij sie, ze jest on oferowany np. na gieldzie we Frankfurcie.
Pamietaj, ze nasze krajowe towarzystwa korzystaja z faktu, ze przecietny Polak nie zna jezykow i nie ma pojecia jakie produkty oferowane sa na swiecie. Efektem tego sa oplaty za zarzadzanie na poziomie 4% podczas gdy na swiecie nikt nie zada powyzej 2%.
nn / 89.231.161.* / 2008-11-07 22:42
moze spróbuj w plisy inwestycyjne różnych firm mają do wyboru różne fundusze mozna zmieniać bez kosztów, chcesz inwestować jednorazowo czy systematycznie? na ile lat? czy to są wolne środki , pożyczone, czy przezyjesz jak je przepuscisz czy zamrozisz na kilka lat?
gosikkk123 / 2008-11-07 22:50
jednorazowo, czas nie gra roli, to wolne środki i przez najblizsze lata nie będą mi potrzebne. Lokaty narazie mnie nie interesują
slawek1234 / 77.114.76.* / 2008-11-07 22:23
A dlaczego chcesz inwestować w fundusze zagraniczne? Wszelkie rekomendacje sa na fundusze krajowe, a tu polecam Arkę oraz Legg Masson. Ale kup bezpośrednio tzn. bez pośredników jak Aegon, Skandia itp.
gosikkk123 / 2008-11-07 22:44
Jeśli chodzi o fundy zagraniczne to po prostu chciałam opinni zasięgnąć.... Z polskich TFI rozważam Skarbiec i Legg Masson, Arkę już mam. Dysponuję ostatnio wolnym kapitałem, który w najbliższych latach się nie przyda, a dołki to dobry okres na zakupy...Co do Aegon to tabela opłat i prowizji skutecznie mnie odstarszyła : /
pozdrawiam
slawek1234 / 77.114.76.* / 2008-11-07 23:06
Fundusze zagraniczne są trudne - trochę umoczyłem, a miałem "pseudo dordców z Aegona i Skandii. Dlatego odradzam. Z Polskich możesz jeszcze wybrać DWS. W 2007 roku byli nieco słabsi i zostali wyrzucenie z wielu portfeli. Teraz sie poprawili i mozna ich polecić. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy