Forum Forum inwestycyjneFundusze

Przeganiać doradców z Aegona, Skandii i innych pośredników.

Przeganiać doradców z Aegona, Skandii i innych pośredników.

slawek1234 / 77.114.76.* / 2008-11-07 23:30
Kto stracił i został naciągnięty przez pośredników niech sie dopisuje do ninijszego postu. Zobaczymi ilu nas zostało oszukanych. Pośrednicy powinni zniknąc z rynku.
Wyświetlaj:
max1224 / 2008-11-10 23:22 / Tysiącznik na forum
chłopie a kto Ci bronił jak zaczęło spadać siąść do kompa dać konwersje w bezpieczne fundy (obligacyjne, pieniężne) i spać spokojnie prawdopodobnie nieodparta chciwość i syndrom hazardzisty (jeszcze się odkuję) a teraz po fakcie szukasz winnych poza sobą
nie nie jestem doradcą sprzedawcą czy kim tam jeszcze poniewieranym kupując produkt poczytałem pomyślałem i cały czas próbuję szukać najlepszych dla mnie rozwiązań
wasze wpisy wyglądają tak jakbyście kupili ferrari i mieli pretensje do producenta że za szybko jeździ, a przecież nabywając jakiekolwiek nowe urządzenie pomimo zachwalania przez sprzedawców czytamy instrukcje obsługi i staramy się poznać jego wady i zalety
a w tych produktach najwspanialsze jest to że to my decydujemy gdzie są ulokowane nasze pieniądze
z jednym się zgodzę wysokość prowizji tfi powinna spaść o połowę czyli do normy i to że wszędzie znajdą się menty
slavus / 195.140.236.* / 2009-03-20 21:13
W tym roku we wrześniu minie 5 lat jak "wstapiłe" do Skandii. Na początku nie byłem przekonany, ale regularne wpłaty kilkuset złotych zaowocowały tym, że w przeciągu tych kilku lat "uzbierałem" na polisie kilkanaście tysięcy. Często odwiedzałem Portfel Online i oglądałem rosnący wykres moich inwestycji. Dodam, ze portfel składal się z propozycji doradców Skandii w związku z moim zakladanym planem finansowym na okres do 30 lat.
Oglądałem wykres i nagle zaczął mi opadać. Zacząl się kryzys a ja nadal nic nie robiłem. Dopiero jak straciłem 30% funduszu napisałem list z pytaniami do Skandii. Wysłałem emailem i na drugi dzięń rano była odpowiedź, co mam robic jesli jestem nieusatysfakcjonowany. Właściwie przed całkowitym wycofaniem powstrzymała mnie zaporowa kwota wykupu cos ponad 50%. Wkurzyłem się mocno i to zmotywowało mnie do tego, żeby w końcu zainteresować się tym co się dzieje z moimi pieniedzmi. Od tamtej pory (ponad miesiąc) czytam, porównuje, sledzę notowania giełdy, i robię konwersje. Zaczeło mi to sprawiac przyjemność. Rozumiem teraz czym jest "szaleństwo" giełdowiczów. A mojego agenta nie widziałem od momentu podpisania umowy i wzięcia pierwszej wpłaty. najbardziej wkurzyło mnie to kiedy się zorientowałem, że opieka onlina polegała na kosmetycznych zmianach zawartości mojego portfela w obrębie już wybranych fonduszy, za które pobierali opłatę.
Jeśli już jesteście w Skandii czy innym aegonie, zainteresujcie się, co się dzieje z Waszymi pieniędzmi. Kto? co? W jaki sposób? Inaczej zostaniecie rzeczywiście oszukani przez te spółki ale ale na własne rzyczenie.
Pozdrawiam
slavus / 195.140.236.* / 2009-03-20 21:15
Robię straszne błędy orto. Przepraszam :)
Zeus52 / 2009-03-20 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie szkodzi,daje się przeczytać. Ale z tego,co napisałeś wniosek sam się nasuwa...że jak sam sobie nie pomożesz,to nikt tego nie zrobi.. A zobacz na wpis poniżej,gdzie jakiś kretyn o nicku"mezo" właśnie nazwał w niewybredny sposób jednego z bardziej kumatych facetów na forum(max) za to,że ten właśnie próbuje coś robić i robi to skutecznie...
_maciejk / 2009-03-20 22:43
i do tego jeszcze okazuje bezinteresowną pomoc mniej doświadczonym forumowiczom. Max, wielkie dzięki!!! Zeus52, Lukaszn i inni Wam też bardzo dziękuję !!!
max1224 / 2009-03-21 01:12 / Tysiącznik na forum
choćmy stąd mamy nowy wątek he he
Mezo / 79.188.250.* / 2009-03-19 12:38
:) gratuluję poziomu wiedzy:)!!! A kto mądry i rozeznany w rynku robi konwersję w czasie bessy chyba ostatnii idiota lub ten, który przerzucił się z handlu pietruszka i ziemniakami na grę na giełdzie. Czekać i jeszcze raz czekać. Dane historyczne potwierdzają, że giełda odbijała się nie z takich kryzysów jak dzisiaj o ok. 80% na plus. A kolegom i koleżankom nie majacym zielonego pojecia o giełdzie doradzam mniej nerwowa inwestycję:) w proszki na uspokojenie:) pozdraiwam wszystkich zorientowanych w temacie a siejacym niewiedzę i sztuczny popłoch polecam odwiedzić aptekę:) Mezo
max1224 / 2009-03-21 01:59 / Tysiącznik na forum
no to już tak na koniec
25 listopad wejście w 5 funduszy MLJapan opportunites, MLGold,dwsakcji, templeton BRIC, ml minning po 20% wyjście 13 grudnia zysk 8,5%
13 grudnia do 8 stycznia allianz obligacji 100% zysk 2,5%
8 stycznia do 13 lutego temleton Bric 100% zysk prawie 17%
13 lutego do 9 marca skarbiec kasa 100% zysk 0,15%
od 9 marca ml gold 100% inwestycja jeszcze nie zamknięta więc podaję tylko wynik w tzw. międzyczasie zysk 5,24% noic więcej nie napiszę a kilku ludzi w moim imieniu się wypowiedziało za co im serdecznie dziękuję
_maciejk / 2009-03-21 11:34
ten zysk na BRIC'u (był) jest imponujący - jeszcze raz dzięki!
Zeus52 / 2009-03-19 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polecam ci chłopie, kurację na nogi...w twoim wypadku to jeszcze może da się uratować...
tomasz_skandia / 84.10.103.* / 2009-03-19 18:28
Mezo, czy Ty przypadkiem wiesz, co to jest matematyka? A może nie miałeś takiego przedmiotu?
Pozwól, że Ci wytłumaczę: 70% na minus ze 100 - zostaje 30. Dodajemy te 180 % i w rezultacie mamy aż 84 - hurra!!!
Zalecam powrót do szkoły :)
max1224 / 2009-03-19 16:29 / Tysiącznik na forum
chciałbym by świat był pełny takich idotów jakim jestem tylko co ja bym na tym forum robił a Ty czekaj pozdr
Zeus52 / 2009-03-19 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu zostawmy tego rdzenia z kapusty. Zobacz na wątek z tego tygodnia,bo chłopaki tam aż piszczą z emocji(właśnie są wyniki odpowiedniej konwersji!) ML5=+14,65%,a ML6=+10,90%...to tylko za dzisiaj,jutro ciąg dalszy nastąpi.
Zeus52 / 2009-03-19 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
A głąb niech trzyma akcyjne i niech czeka...
max1224 / 2009-03-20 00:15 / Tysiącznik na forum
święte słowa niestety nie mogłem się dorwać do neta wxześniej ale teraz w ciszy i spokoju się podelektuję chyba mi się to należy?
Zeus52 / 2009-03-19 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,nie denerwuj się! Nie widzisz,że to gostek z gatunku tych,co gdyby milczeli,mogli by uchodzić za filozofów...gdybyż chciał milczeć... Ale nie! Musiał zabrzmieć.Jako.... i miedź brzęcząca Pzdr.
max1224 / 2009-03-19 20:23 / Tysiącznik na forum
ależ ja to na zupełnym luziku zwłaszcza po ostatnich dwóch dniach he he
może nie udało mi się wykazać ironii cóż mam cokolwiek bardziej ścisły niż humanistyczny umysł nobody's perfect
Zeus52 / 2009-03-19 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem! Chyba obaj gdzieś,kiedyś wybraliśmy raczej nauki ścisłe(matematyka,chemia). Ale życie nauczyło mnie trochę bardziej"kwiecistego"języka...szkoda,że nie słyszałeś mojego komentarza na żywo...to,co tutaj...to takie bardzo stonowane. Ale musiałem odpisać,bo takie elementy...pseudodoradcy,lub raczej zmatoleni przez nich naiwniacy,jak wiesz działają na mnie jak płachta na byka. na ra
tedchom / 2009-03-19 13:08 / Tysiącznik na forum
mezo pozwolę sobie zadać Ci pytanie czy ty na pewno chciałeś komentować wpis maxa???
Zeus52 / 2009-03-19 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie sądzę. On raczej chciał się pochwalić sukcesem,jakim był dla niego fakt,że nauczył się składać literki. To niewiarygodny sukces...zwłaszcza,że sznurówki pewnie zawiązuje mu mama. Pzdr.
tedchom / 2009-03-19 21:45 / Tysiącznik na forum
myślisz że już umie pisać? wydaje mi się że kopiował po jednym wyrazie
jertom / 2008-11-10 18:18 / portfel / Bywalec forum
co to znaczy stracił co to znaczy został naciągnięty przez pośrednika
ja na żadnym funduszu nie straciłem owszem zmalała mi kwota i procent zysku ale straty nie mam i nikt mnie nie naciągał bo zrozumiałem na czym inwestowanie w fundusze polega
pytaj się tych co inwestowali w pierwszy polski fundusz pioniera zrónoważony czy oni stracili przez te 16 lat inwestowania -średnioroczna stopa zwrotu ponad 100% na pewno odpowiedzą że nie stracili choć było różnie
a kto stracił
pazerny żądny szybkiego zysku ignorant który nie pamięta jak pośrednik w maju zeszłego roku uprzedzał nie wszystko w akcje ale nikt nie słuchał wszyscy słyszeli tylko o rekordach na giełdzie i o poteżnych zyskach czy to funduszy czy to giełdy w krótkim czasie zapominając o podstawowych zasadach inwestowania w fundusze czyli że jest to inwestycja długoterminowa i im dłuższy czas inwestowania tym lepiej kazdy kto myślał że zainwestuje a po roku będzie bogaty to sie zawiódł
faktem jest że śą różni pośrednicy tacy co dla prowizji zrobią wszystko nie dbając o klienta i ale są też i prawdiwi doradcy finansowi którzy pomogą daradzą tak jak jest wszędzie i robienie odpowiedzialności zbiorowej że wszyscy są żli jest błędem
alinah / 2008-11-09 09:55
zastanów sie jakie skutki przyniósł kryzys finansowy na swiecie? a dopiero wtedy obwiniaj doradców. Ja jestem doradcą d/s inwest. Aegon i mam zadowolonych klientów, bo lubię swoją pracę i znam się na tym co robię / doświadczenie, wykszt. wyższe ekonomiczne, kursy, szkolenia, pasja /. Wiem jaka to trudna praca, jeśli zależy nam na dobrych efektach. Bardzo zależy mi na dobrych relacjach z klientami, bo zadowolony klient, to dla mnie satysfakcja i kolejne referencje!!! pozdrawiam / kontakt 504 054 257/
Kierownik z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM. / 83.26.115.* / 2009-01-22 23:35

znam się na tym co robię / doświadczenie, wykszt. wyższe ekonomiczne, kursy,
szkolenia

Ha! Ha! jak Byś był taki MUNDRY i WIELCE WYKSZTAŁCONY jak Piszesz to Miałbyś dobrą pracę, a nie zabawiał się w Akwizytora i wydzwaniał po ludziach z tekstami: "Może by Pan kupł jakąś Poliskę....?. To tyle w temacie. PZDR.
kiewus / 2009-01-23 23:13
ja też jestem doradcą Aegona, ale nie chdzi mi o bezkrytyczne zachwalanie firmy. Niejednokrotnie odsyłam do inncyh miejsc, jak chociażby SI mBank. Zanim jednak napiszesz cokolwiek o doradcach wrzucając ich do jednego worka to miej na uwadze dwie rzeczy: produkty tego typu jak PINy w Aegonie są skierowane do klientów, którzy mają określony cel w przyszłości, który osiągną dzięki regularnemu odkładaniu pieniążków. Taki cel osiąga się po minimum 10latach, a dla wielu klientów to wisi, czy wchodzą na górce, czy na dołku, bo korzystają z bezpiecznej alokacji (do 10% w akcyjne). WIęc jeżeli chcesz pobawić się w inwestora 2-3 lata i spadać to później widzisz tego efekty an takich forach. To nie miejsce dla krótkookresowych graczy i tych co to się spodziewają zysków po 50% rocznie i planują grać tylko na akcyjnych. Druga sprawa to toże firmy tego typu nie prowadzą niemalże selekcji przy naborze doradców. Masz własną działalność i umiesz się wysłowić to masz pracę. Każdy jest zobowiązany przygotować listę kilkuset osób, znajomych, potencjalnych klientów. I z tej listy zazwyczaj ma pierwsze polisy. Jak trzeba podziałać dalej, na referencjach to lipa, bo skąd referencje jak nie ma pojęcia o funduszach. Dopóki ustawodawca nie wprowadzi obostrzeń co do agentów, lub same Towarzystwa coś z tym nie zrobią, to dalej takie fora będą przepełnione wypowiedzimi ludzi, którzy obwiniają doradców za straty. Nawet najlepszy doradca nie zwalnia Cię z obowiązku pilnowania swoich pieniędzy, no chyba że nie są dla Ciebie nic warte. Mimo panującej opinii wśród doradców są też wyjątkowi specjaliści, ale oni do Was nie zadzwonią z pytaniem . Powróci hossa i takie tematy na forach znikną
antek2004 / 94.254.210.* / 2009-01-23 14:06
witam mam prozbe che zaczac prace w novision czy mozesz mi podpowiedziec w czym mam sie podszkolic co powinnam wiedziec aby byc dobrym dziekuje poadrawiam
techno2345 / 77.114.176.* / 2008-11-09 12:16
Doradcy sa po to aby pomóc przetrwać kryzys finansowy skoro zwą sie doradcam. W końcu za coś bierzecie pieniądze. Chodzi o to, że lansowane przez was zalety Aegona, Skandii etc. po prosu nie zadziałały. Jeśli jdnek założenie jest takie, że klienci muszą sami sie martwic o swoje finanse to po co płacić doradcom i pośrednikom? Po co inwestować w aegon i nakładać na siebi karę za to że inwestuje sie własne pieniądze. To czysty absurd. Teraz to widzę. A zadowoeni kien? Bo nieśiadomi. Ja uważam, po przestudiowaniu opinii forumowiczów, że całe zło to brak informacji o pośrednikach i stąd podejmowanie błędnych decyzji i rozczarowanie - prościej nazwać to oszustwem, bo w istocie tak jest. Kto by wpłacił pieniądze do Aegona jesli by wiedział, że w sytuacji kryzysowanie nic nie zdąży zrobić? Jeśli ktos podejmie decyzję i przystąpi do Aegona, ale w pełni świadomy to ok. Problem największy to presja wyniku sprzedawców - prosze samemu spojrzeć na tablice wyników handlowych w swoim biurze regionalnym i otwarcie powiedzieć forumowiczom z jakich pobudek działacie. Gratuluje samozadowolenia.
alinah / 2008-11-10 17:29
ja mówię o prawdziwym doradctwie, a także o świadomych klientach . Nie oceniaj wszystkich jedną miarą, a klientów nie rób takich głupich. Możesz mi wierzyć, chcesz dobrze zainwestować, otrzymać rzetelną informację o produktach i kosztach Aegon, to dołączysz do grona moich zadowolonych klientów . Kazdy klient umie czytać, powinien wiedzieć co podpisuje / takie są zasady zawarcia umowy z Aegon /. Dlatego firma już niejednokrotnie otrzymała nagrodę fair play, za jawność i czytelność kosztów.
Zastanówcie się lepiej jakich doradców mamy w bankach??? ile tam ludzie stracili inwestując w funduszach!!!
pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 16:13
Przyłączam się do komentarza "alinah" chociaż jestem z konkurencji :) , nie mierzmy wszystkich jedną miarą , ja w swojej już 8 letniej pracy mam setki zadowolonych klientów , którym mogę spojrzeć prosto w oczy , mogę do nich wrócić i zaproponować inny produkt , bessa i hossa to normalny cykl giełdowy i jak klient jest o tym poinformowany to moja prowizja mu nie przeszkadza . A tak nawiasem mówiąc "teściu" czy chciałbyś być obsługiwany za darmo ?! darmo czy tanio oznacza jedno - bubel .Pozdrawiam
ucziwa1 / 83.5.255.* / 2008-11-11 17:42
Ja właśnie zostałam dwa lata temu wprowadzona w błąd przez akwizytora AXA z DSA. Na dzień dzisiejszy jestem stratna prawie 100 000 zł. Nie odrobie tego w przeciagu najblizszych 5 lat.
kalkulek / 77.253.241.* / 2009-01-23 00:02
Ludzie, teraz to narzekacie że straciliście "kupe" pieniędzy i macie pretensje do wszystkich i o wszystko. Zastanówcie się czy za jakiś czas, kiedy będą wzrosty, do kogo będziecie mieli pretensje, że Wam rośnie?? Zapewne do nikogo. A komu podziękujecie za możliwość podjęcia inwestycji, czy to emerytalnej czy jakiejkolwiek innej, czy to w Aegonie czy innej firmie?? Zapewne też nikomu.
A po drugie. Osoba, która wie na czym polega inwestycja to nie mówi że straciła, gdyż nie możemy mówić o stracie do momentu wypłacenia pieniędzy. Np. jeżeli mam 100$, to czy dolar stoi po 2 zł czy 3,5 zł to ja nadal mam 100$. W inwestycji jest dokładnie tak samo. Należy patrzeć na ilość nabywanych jednostek a nie na aktualną cenę.
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 17:56
To ciekawe ! 2 lata temu AXA weszła na rynek ale jeszcze nie miała programów inwestycyjnych( oferowanych przez DSA.S.A.) tylko OC komunikacyjne , następnie programy ubezpieczeniowe , dopiero w tym roku wprowadziła inwestycje ; zakładając że straciłaś ok 100 tys. powinnaś wpłacić ok 200tys bo mamy w chwili obecnej spadki na poziomie 50 % , coś mi się tu nie zgadza . Natomiast wrócę do poprzedniego komentarza - nie mierzmy wszystkich jedną miarą i w DSA .S.A. zdarzają się niekompetentni akwizytorzy (którzy potem "muszą"odejść ) .
Ja właśnie zostałam dwa lata temu wprowadzona w błąd przez akwizytora AXA z DSA. Na dzień
dzisiejszy jestem stratna prawie 100 000 zł. Nie odrobie tego w przeciagu najblizszych 5
teść / 77.115.250.* / 2008-11-08 19:27
Na szczęście nie dałem sie żadnejj z tych firm naciągnąć. też słyszałem, mże to złodzieje.
nowynowy / 77.113.165.* / 2008-11-08 19:56
Ja niestety również wtopiłem, że też ich ziemia nie pochłonie łobuzów. Na pochybel z nimi.
max1224 / 2008-11-09 00:16 / Tysiącznik na forum
daj kierowcy samolot to się zabije
Zeus52 / 2008-11-09 01:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo dziecku granat...
Fahrenheit / 2008-11-09 22:37 / Bywalec forum
ja jednej rzeczy nie łapię - równo 7 m-cy temu zacząłem regularne wpłaty. Zostałem dokładnie uprzedzony o możliwościach bardzo dużych wahań ceny jednostek, o potencjalnych zyskach, o potencjalnych stratach.
-gdyby ktokolwiek powiedział mi, że "to na pewno będzie rosło", "będziesz miał milion za 8 lat", to bym się zaśmiał.
-jak to wtopiłeś? Przez nich? A bozia rozum odebrała?
-teść słyszał od wujka z targu, który miał kuzyna, że to złodzieje. Wicie rozumicie.
-nie, nie neguję, że część tych "doradców" to łobuzy, którzy podniecają się na myśl o prowizji. Ale ludzie - na Boga - opamiętajcie się; wszyscy to złodzieje, ONI mi to zrobili, ONI mnie namówili, ONI mi kazali, to ICH wina....
Zeus52 / 2008-11-10 07:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem tylko,dlaczego wpisałeś ten post pod moim? Ja nie narzekam! Aegon,czy Skandia dają szeroką platformę funduszy wśród których można całkiem skutecznie się poruszać...
anty ING / 78.102.255.* / 2008-11-10 17:11
Zauważ jednak ze to zarzadcy polskich funduszy powinni " sie poruszać" aby maksymalizować zyski a minimalizować straty a nie sami klienci. Jesli klijnci maja "sie poruszać" i cały czas trzymać rękę na pulsie to po co płacić marżę tym cwaniakom za ich pseudozarzadzanie. Raz zainwestowałem w fundusz w Polsce i już wiecej tego w zyciu nie zrobię
teść / 77.113.43.* / 2008-11-10 17:34
I własnie o tym mówię od dłuższego czasu na tym forum. Jeśli mam płacić za pośredników, a dodatkowo mam być karany za wycofanie moich własnych pieniędzy (przypomina mi się film Vabank), to znaczy, że doradcy powini mi doradzać. A tu sie okazuje, że nie. Ich clem jest normalna ordynarna sprzedaż na marży. Pamiętam jak mnie namawiali, gdy miałem sporo funduszy w mBanku i poprosiłem o ustawienie portfela finansowego, jak gorąco przekonywano mnie do Skandii. Tak mi ustawili portfel, że straciłem kupę kasy. Ponoć te programy miały pomóc w zysku bez ryzyka, ale bez doradztwa lub samodzielnego śledzenia rynku one nie maja najmniejszego sensu. A powiem Ci więcej. Zrobiłem kilka dni temu eksperyment i swoim "pseudo" doradcom powiedziałem, że nie będę juz inwestował w nowe produkty, no chyba że za jakis czas sie przekonam. Wysłałem maile z prośba o rekomendacje i jaka jest ich reakcja? Nawet nie odpisuja na maile. Jestem osobą raczej zajetą, ale temu formu poświęcam wyjątkowo duzo czasu, aby przestrzec wszystkich przed kupowaniem funduszy w Skanidach, Axach, Aegonach itd. To kosztuje i to dużo, daje własciwie niewiele, a może doprowadzić do utraty wszystkiego, jak to sie stalo w przypadku jednego forumowaicza, który zrezygnowal ze Skandii przed upływem dwóch lat. Problem polega na tym, że te programy, firmy itd. zakładają ludzie, którzy wiedzą jak szkolić agentów do sprzedaży. Patrz skyline itp. piramidy finansowe.
Fahrenheit / 2008-11-10 10:06 / Bywalec forum
Zeus52> Moja pomyłka. Post rzecz jasna do "nowynowy" i "teścia".
teść / 77.113.43.* / 2008-11-10 12:25
Witaj, nie chodzi o to czy Bozia dała rozum - teraz widzę, że chyba mi nie dała skoro dałem sie naciągną. Ale po kolei. Kiedy dokupiłem nowe programy w Aegon po styczniowych spadkach, byłem zapewniany przez pseudo doradcę, że trzeba się spieszyć bo w cudzysłowiu zaraz zabraknie. Świadomy zagrożeń zainwestowałem i to sporo. Były drobne wachaniua i stała tendencja w spadkowa. Nie zrazony pytałem doradcy, czy by nie zrobic konwersji. I co usłysząłem? Podełsano mi komentarze, że od maja to będzie hossa. Pózniej że od czerwca. Czy coś robić. Nie, bo we wrzesniu to już na pewno będzie pionowo w górę. I co??? No właśnie. Aby korzystać z tych programów trzeba przyjąć jakieś zalożenia. Ja przyjąłem zufanie do doradcy. I przed tym własnie wszystkich przestrzegam. Polemizujący na forum "sprzedawcy" nie sa wirygodnii - trochę jak sprzedawcy piramid finansowych. Posłuchaj opinii zwykłego kowalniego - nawet jeśli Bozia nie dała mu rozumu jak w moim przypadku.
Fahrenheit / 2008-11-10 13:29 / Bywalec forum
ok. przyznaję, padłeś ofiarą sprzedawcy.
Zgadzam się, że zbyt dużo jest ludzi bez podstawowej wiedzy, a tym bardziej zasad. Bez urazy.
Zeus52 / 2008-11-10 14:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. To nie produkty są złe,ale są dobrzy doradcy i są"krawaciarze". Pzdr
techno2345 / 77.113.43.* / 2008-11-10 17:08
Mnie sie trafiaja sami "krawaciarze" w spódnicy. Ale na pewno po wejściu na strone skandii można przeczytać :"wprawiamy finanse w ruch". Oj tak wprawiają.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy