Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co z tymi funduszami obligacji

Co z tymi funduszami obligacji

vam / 2008-11-08 09:48
Wszystkie kraje dookoła obniżają stopy procentowe. Pewnie Polska też obniży w najbliższym czasie. Kupować fundusze obligacji w tej sytuacji czy nie ?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-11-09 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja bym się jeszcze wstrzymał - wystarczy popatrzeć, co się stało z SEB2 - przecież to są DRWINY z inwestorów, może się okazać, że to dopiero czubek góry. Poczekam co najmniej do końca I kwartału, zanim znów pomyślę o obligacjach. Źle mi na lokatach 8-9%?

Zresztą to wszystko jest grubymi nićmi szyte - fundusze często mogą inwestować tylko w lokaty czy papiery dłużne danej grupy kapitałowej to raz - dwa - już nie ma lokat czy obligacji, są wszelkiej możliwej maści "instrumenty" - czytasz ten prospekt i jesteś głupszy, niż przed lekturą - nie mówiąc już o tym, że oni wcale nie są skorzy wyjawiać, co kupują, gdzie i za ile. Masz im zaufać - a jak stracisz to nic nie dostaniesz, natomiast w banku dostaniesz 8-9% 100% zysku - bo BFG gwarantuje każdy depozyt do 50 tysięcy euro.
alinah / 2008-11-09 10:35
Witaj,
ja wstrzymałabym się z zakupem funduszy obligacji. na chwilę obecną polecam fundusze rynku pieniężnego np. UNIWIBID oraz DWS PLYNNA LOKATA ! To bezpieczna i spokojna inwestycja, póznie zobaczysz jaki będzie trend na rynku, i wtedy dokonasz transferu w fundusze bardziej zyskowne.
pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
max1224 / 2008-11-08 10:55 / Tysiącznik na forum
bliżej do kupna niż sprzedaży choć ja zacznę niedługo sprzedawać
lukaszn19 / 2008-11-08 12:49 / Tysiącznik na forum
jak to bylo : "nie chce byc zlym prorokiem"
max1224 / 2008-11-08 14:08 / Tysiącznik na forum
i udało się nie zostałem;-))
Info@politykapersonalna.pl / 79.187.187.* / 2008-11-08 13:32
ja wierze,ze bedize mozna zarobci nafunduszach obligacji

Choc sa ryzyka typu jakie obligacje ma fundusz..etc.. czy sa to tylko obligacje krajowe
czy Firm..jest wielpytan..ale jest przednimi przyszlosc
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy