Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze obligacji

Fundusze obligacji

szoszon73 / 2009-10-13 23:04
Witam
chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tych funduszach, np:
-kiedy warto w nie inwestować i czy w ogóle
-kiedy ich notowania podlegają spadkom a kiedy rosną
-czy teraz warto trzymać kasę w dolarowych
-itd
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-10-14 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
- w ogóle? Warto - świetna inwestycja dla osób preferujących średni termin (rok, dwa) i umiarkowane ryzyko
- kiedy? Najlepiej od pierwszych oznak spowolnienia/recesji (kiedy pojawia się presja na obniżki stóp) do pierwszych podwyżek stóp (kiedy wchodzimy w okres ożywienia)
- wycena obligacji to jedno, a zyski z oprocentowania to drugie, choć są też obligacje zerokuponowe - najczęściej obligacje lecą w dół kiedy spada popyt, a popyt może spadać bo: wysokie stopy czynią lokaty bardziej atrakcyjnymi od obligacji, sytuacja gospodarcza nie skłania do kupowania obligacji, rating lub sytuacja gospodarcza emitenta mogły ulec pogorszeniu, z powodu różnic kursowych, przyczyn może być mnóstwo
- nie powiem czy warto inwestować w $, bo na forexie się nie znam
- bardziej konkretne pytanie, to bardziej konkretna odpowiedź
szoszon73 / 2009-10-14 22:18
no dobrze, a czy w okresie wzrostów na giełdzie i gdy gospodarka wychodzi z dołka, nadal warto "siedzieć" w funduszach obligacji?
druga sprawa to fundusze inwestujące w obligacje USA - czy w tej chwili to dobra inwestycja i dlaczego
Pilsener / 2009-10-15 17:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Gdy gospodarka wychodzi z dołka lepiej nie siedzieć w obligacjach - popyt na nie jest zbyt niski, a rosnące stopy dodatkowo czynią obligacje mniej atrakcyjnymi, z kolei łatwiej dostępne stają się kredyty i firmy emitują mniej obligacji lub dają mniejszy procent i tak dalej..
2. W USD ja bym nie wchodził dlatego, że zbyt duża zmienność a niska rentowność - obligacje dolarowe to jakbyś w 90% kupował same dolary, ale jak już pisałem nie jestem ekspertem od walut - uważam ten rynek za zbyt ryzykowny, zwłaszcza w tych niezbyt pewnych czasach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy