Forum Forum finansoweKarty

Oszczędzać, czy nie oszczędzać?

Oszczędzać, czy nie oszczędzać?

rrppp / 193.200.83.* / 2010-09-28 14:23
Kto z nas nie pamięta dźwięku wpadających do skarbonki monet, które najczęściej przeznaczane były na różne przyjemności beztroskiego dzieciństwa. Niektórym zapewne przypomina się obrazek z dawnych lat- „kolorowa skarbonka”, do której wrzucaliśmy monety pochodzące z kieszonkowego od rodziców lub z okazji urodzin, imienin i świąt od dziadków, braci, czy też wujków. Również szkoły od samego już początku starały się wypracować w nas nawyk oszczędzania w postaci bankowych książeczek oszczędnościowych, na które dzieci regularnie wpłacały zaoszczędzoną przez siebie kwotę. Pewnie wspominacie tamte czasy z uśmiechem na twarzy. Tego typu zabiegi w tak młodym wieku to doskonałe doświadczenie, które pomogło nam zrozumieć mechanizm budowania kapitału. Bo najważniejsze jest właśnie to, by od jak najmłodszych lat wykształcić w sobie nawyk oszczędzania pieniędzy.
W latach 80. rodzice wyposażali swoje pociechy w książeczki oszczędnościowe, czy też specjalne lokaty długoterminowe. W dzisiejszych czasach sytuacja znacznie się zmieniła. Często zdarza się tak, że młodzi ludzie na własny rachunek już wcześniej, w trakcie szkoły zaczynają zarabiać swoje pierwsze pieniądze, które lokują w bezpiecznych i sprawdzonych instytucjach. Sami dążą do tego, by w myśl złotej zasady- „od zera do milionera”, na ich kontach sumy powiększały się o kolejne zera. Od zawsze wpajano nam, że pieniądze należy oszczędzać i zawsze trzeba coś odłożyć na „czarną godzinę”.
Należy budować zaplecze finansowe już od najmłodszych lat po to, by po latach zebrać jeszcze więcej owoców. Jak do tego doprowadzić i w jakim najlepiej pójść kierunku by zapewnić sobie w przyszłości stabilizację finansową?
Czasy znacznie się zmieniły. Coraz częściej obserwujemy zjawisko omijania banków, które również kuszą swoich klientów ciekawymi ofertami w postaci różnego rodzaju kredytów, kont, pożyczek, kart kredytowych, albo samych lokat krótko, czy też długoterminowych.
Ludzie myśląc o przyszłości nie tylko swojej, ale przede wszystkim swoich dzieci, coraz chętniej jednak przystępują do różnego rodzaju Towarzystw Ubezpieczeniowych, które w swojej ofercie mają długoterminowe programy oszczędnościowo- ubezpieczeniowe i które są w stanie zaoferować osiągnięcie znacznego zysku w długim terminie. Dość ciekawy wachlarz ofert proponuje nam szwedzka firma Skandia działająca na naszym rynku już od 10 lat, której produkty możemy nabyć za pośrednictwem firmy Novision. Wykupienie polisy na życie to coraz popularniejsza forma zabezpieczenia na przyszłość. Tego typu forma zabezpieczenia finansowego przeznaczona jest dla osób, które z góry mogą pozwolić sobie na zamrożenie znacznej kwoty pieniędzy na wiele lat i dlatego musi to być decyzja bardzo dobrze przemyślana.. W życiu różnie bywa i nigdy przecież nie wiadomo kiedy i gdzie może nam się przydać suma, z której nie możemy skorzystać przez najbliższych 15, a nawet i 30 lat. Na rynku finansowym mamy wiele ciekawych rozwiązań i każdy z Was zapewne ma jakieś ciekawe propozycje. Jedno jednak jest pewne i wciąż nieustannie przez wiele lat nasuwa się ten sam wniosek- oszczędzajmy, bo zabezpieczenie finansowe jest równie ważne dla każdego z nas. Nieustannie należy myśleć o przyszłości i o tym co może się wydarzyć za rok, dwa lub za 15 lat.

Na czym właściwie polega proceder oszczędzania i jakiego rodzaju polisę na życie najlepiej nabyć w Towarzystwach Ubezpieczeniowych- na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź już niedługo. Przegląd firm wraz z najciekawszymi ofertami już wkrótce na stronach grandblog.pl
Wyświetlaj:
wolny człowiek / 83.27.19.* / 2010-10-05 18:28
Bez jaj !!!!!!!, albo ubezpieczenie na życie, albo oszczędzanie. Połączenie polisy na życie z oszczędzaniem to świetny pomysł ....... ale dla firm ubezpieczeniowych i ich agentów.
audi43 / 2010-09-28 15:08 / portfel / Bywalec forum
Novision nie stać was na reklame w mediach???????....to co z was za firma???
roverroo / 83.22.239.* / 2010-09-29 16:34
To nie jest żadna reklama tylko całkiem ciekawe spojrzenie na temat oszczędzania. Produkty Skandii oprócz firmy Novision sprzedają też chyba inna firmy pośredniczące. Czy wiecie kto jeszcze sprzedaje Skandie?
rupst / 83.21.194.* / 2010-10-05 16:00

Czy wiecie kto jeszcze sprzedaje Skandie?

Open, Expander, Efect, Profit, Xelion chyba tez, Deutsche Bank itp. itd.
audi43 / 2010-09-29 20:35 / portfel / Bywalec forum
...to jak nie reklama to prowokacja a nie ciekawie spojrzenie na temat oszczędzania a Skandie sprzedawać każdy może bo to hybrydowy badziew
rudyr / 193.200.83.* / 2010-09-30 11:10
a generali?

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: