Forum Forum ubezpieczeńInne

Oszuści wyłudzają z polis pół miliarda złotych

Oszuści wyłudzają z polis pół miliarda złotych

Wyświetlaj:
LIkwidatro szkód / 89.228.149.* / 2012-03-12 14:35
Oszust okrada oszusta !!!! Oszustem nazywa się tego, który wyłudza odszkodowanie od Firmy ubezpieczeniowej ?... Jak więc nazwać firme ubezpieczeniową, która dramatycznie i bez skrupułów zaniża należne odszkodowanie poszkodowanemu w wypadku ?... Również " Oszust" !
Likwidator szkód / 89.228.149.* / 2012-03-12 14:28
Oszuście wyłudzają od firm ubezpieczeniowych pół miliarda złotych ?... Zgadza się !!!
Ale trzeba również zauważyć problem drastycznie zaniżanych odszkodowań na kwoty kilkudziesięcie miliardów !!!
Więc o czy tu mowa ?...
Bumelant12 / 2012-03-12 14:33 / Bywalec forum
A co robią politycy? Te wyłudzają pieniąde tylko że od obywtaeli... i co waszym zdnaiem jest gorsze?
cc / 81.190.88.* / 2010-01-17 21:03
Ciekawym pytaniem jest czy i na jaką kwotę zostali oszukani klienci firm ubezpieczeniowych?Temat chyba dość szeroki i zapewne KNF to śledzi. Czy ktoś zna publikacje na ten temat?
I. J.S... / 83.31.71.* / 2010-01-18 17:34
Walka z wiatrakami.
Sma miałem przykład wyłudzenia odszkodowania z Polisy OC.
Jadący za mna samochód marki "Fiat Dukato", twierdzil,że udeżył w tyły mojego samochodu marki 'Polonez". Podjechałem pod komisariat Policji,
Na moim samochodzie nie było najmiejszego śladu stłuczki. Samochód "Fiat Dukato, miał rozbity cały przód,
W trakcie prośby o innterwencje Policji w celu oceny sutuacji. Zauwązyłem prze okno jak faceci jadący Fiatem Dukato , Przynięśli młot około 5 Kg i zbliżali się do mojego samochodu. Chcąc zapobiec niszczenia mojego samochody opóściłem dyżurkę Policji , jeden ze stojących tam Policjantów złapal mnie z kurtkę, żebym nie mógł wybiec ,wurwał mi rekaw z kożuszka , w ostaniej chwili zapobięgłem zniszczeniu mojego samochodu. W nagrode zostałem ukarany przeż Sąd Grodzki, który nie mógł zrozumieć dla czego nie chciałem podpisać ,że robity Fiat, jest nie naprawiony z mojej polisy, skoro płaci za to ubespieczciel, skazał mnie na grzywne. Poinformowanie mojego ubezpieczciela też nie wywarło porządanego skutkuW tłumaczeniu dalszym dowiedziałem sie jakich to ja nikczemności narobiłem:
1.Pozbawiam w ten sposób pracy w zakładzie blacharskim
2. w zakładzie mechanicznym
3. ekspertów z dziedziny transportu samochodowego
4. fabryki w produkcji części zamiennych
Mimo tych wszystkich wywodów jestemnadal przeciwnikiem tego rodzaju praktyk.
Być może się myle bo nie dostrzegam planowości zagadnienia, które nie wątpliwie dostrzegl Sędzia ferujący wyrok.
jml13060 / 148.81.189.* / 2010-01-13 10:53
"Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że oszuści wyłudzili w ubiegłym roku 56 milionów złotych, ... że to tylko wierzchołek góry lodowej."

Ciekawe (1) jak oni to obliczyli (56 000 000,-)? Szczególnie uwaga o "wierzchołku góry lodowej" potwierdza przypuszczenie o małej wiarygodności tego wyniku.

Ciekawe (2) jak wygląda oszacowanie sumarycznej kwoty wyłudzonej przez ubezpieczycieli od klientów ? Czyli zjawiska przeciwnego. Ja procesuje się z Hestią o 45 000,- Nadmieniam, że jestem skromnym pracownikiem naukowym, od 15 lat wykupywalem polise, a pierwszy raz ubiegalem sie o odszkodowanie i ... juz starczy. Po doswiadczeniach z Hestia juz nigdy, niczego i nikogo nie bede ubezpieczal. TO NIE MA SENSU. No chyba, ze f-my ubezpieczeniowe (lobbując) w Sejmie RP uzyskaja ustawę o obowiązku ubezpieczania :(

(3) I kto tu jest oszustem ? Poczytajcie inne wypowiedzi na tym i innych forach poświeconych ubezpieczycielom i ich praktykom wobec klientów, to rzadko kiedy nie (!!!) pada słowo "złodziej".
free man / 89.73.203.* / 2010-01-08 22:42
Biedni ci ubezpieczyciele ;)))
Nie popieram celowych akcji samookaleczenia, ale jak się ma prawdopodobny wynik 3% wyłudzających oszustów do rzeszy ludzi oszukanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe?
matros61 / 217.113.229.* / 2009-12-28 23:19
Bardzo jestem Ciekawy ile kasy wyłudziły firmy ubezpieczeniowe od ubezpieczonych bo z moich wyliczeń prywatnych wynika że firma ubezpieczeniowa Hestia orżnęła moje dziecko na 7000 PLN
Ciekawe ilu jest podobnie oszukanych ludzi w Polsce
Piotr Nowicki / 91.198.179.* / 2010-01-21 15:53
Pracuję w Ergo Hestii i chętnie pomogę w wyjaśnieniu sprawy, którą tutaj przywołujesz. Wcześniej proszę jednak o przesłanie podstawowych informacji – numer polisy ubezpieczeniowej i szkody, a także imię i nazwisko oraz swój adres. Napisz na adres skargi@hestia.pl, a w tytule mejla podaj „Forum”. Dzięki temu łatwiej znajdę potrzebne informacje.
ekomoney / 193.109.225.* / 2009-12-28 18:41

Oszuści wyłudzają z polis pół miliarda złotych


oszuści wyłudzili w ubiegłym roku 56 milionów złotych


wyłudzacze mogą zgarnąć nawet półtora miliarda.


zdecydujcie się w końcu ile tego wyłudzili
jakew / 2009-12-28 10:44
Co do społecznego przyzwolenia, to pamiętajcie mili Państwo że Polak nigdy nie oszukuje, on po prostu jest zaradny.
JB / 2009-12-28 09:43
Brawo dla bohaterów.
Niestety od zwykłyh ludzi to ubezpieczycielskie psy wyudzająkasę.
Nie znam nikogo komu by zapłacili tyle kasy jaka była szkoda. Zawsze tak wycenią że dadzą połową realnej szkody. Mam nadziejęże ci bandyci szybko zbankrutują. Mnie warta okradła na jakieś 4tyś.
polska_patologiAA / 81.219.154.* / 2009-12-28 09:31
Za moich czasów to moczyli sobie kończyny w occie (wy odwapnić kości) lub jeden drugiemu skakał po ręce. Gdzieś tak rok 1996/96 w szkole podstawowej przy papierosku. Patologia pełną gębą! A odszkodowania szkolne miały to być.
cv / 79.173.14.* / 2010-04-28 23:46
Masz problem z ubezpieczalnią? Pozostała Ci droga sądowna? Razem z nimi wygramy... http://www.sppu.fora.pl -> Stowarzyszenie Poszkodowanych Przez Ubezpieczalnie (podaj dalej ;)

Najnowsze wpisy