Forum Forum prawneCywilne

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

seba22 / 2009-07-27 21:50
witam .
Witam
Mam problem z firmą Readers Digest.
Kupiłem od nich książkę w roku 1999 i 1998. teras dostałem od firmy windykacyjnej "intrum justitia" sp.zo.o
list zwykły (nie polecony), w którym piszą do mnie, że mam zapłacić 530 zł
ale jeśli zapłacę od razu to mi umorzą 200 zł. Firma twierdzi, że są to
odsetki od zrobionych u nich zakupów, mimo, że ja zapłaciłem, chociaż nie
mam potwierdzenia gdyż minęło już 10-11 lat od tego czasu.
Do tej pory nie dostałem żadnego ponaglenia do zapłaty, ani informacji o
jakimkolwiek zadłużeniu.
Po telefonie do firmy windykacyjnej okazało się, żę podobno ponaglenia były
wysyłane.
Czy nie jest to próba wyłudzenia ode mnie pieniędzy?
Po jakim czasie sprawa tego typu powinna ulec przedawnieniu?
Firma windykacyjna żąda ode mnie dodatkowo podania pełnych danych osobowych
(łącznie z numerem PESEL) i wysłania do nich pisma, że zgadzam się zapłacić
230 zł w ciągu 14 dni zamiast 530 zł w terminie późniejszym.
Moim zdaniem sprawą tą powinna się zająć policja i prokuratura, gdyż jest to
prawdopodobnie próba wyłudzenia pieniędzy oraz moich danych osobowych.
Juz dosyc jest informacji na temat oszustwa w internecie tej firmy.
Nie wiem czy odpisywać na takie listy do firmy windykacyjnej? czy olac , czy isc na policję...
Proszę o porady w tej sprawie
Dziękuję.
Wyświetlaj:
kaska9018 / 91.145.182.* / 2010-09-01 15:05
Niestety ja również padłam ofiarą oszustwa. 30.08.2010 dostałam książkę o której nic nie wiedziałam. Moja niedoświadczona siostra odebrała ją i podpisała kwitek gdyż listonosz powiedział jej że przesyłka jest bezpłatna. Niestety dzisiaj okazało się że na kartoniku w którym znajdowała się książka dołączona została koperta wraz z rachunkami. Posłuchałam rady ludzi którzy również zostali oszukani i zadzwoniłam do obsługi klienta. Jednak jedyne co usłyszałam to cisza...Proszę was o rady bo nie wiem zupełnie co mam robić.
pabelos / 83.14.95.* / 2010-08-17 12:20
Ja dostałem tydzień temu w sobote książke której nie zamawiałem i miałem rachunek na kwote 79,55 do zapłacenia. Zadzwoniłem do nich i powiedzieli że mam odesłać i odesłałem przesyłką za którą zażądałem zwrotu kasy.
monika21038 / 2010-08-17 20:55
Moja poczta moni21038@onet.pl
Ludzie zgłaszajcie się!
Witam Namawiam wszystkich do obejrzenia materiału o oszustwie Readest Digest na
stronie internetowej program Interwencja.Sama jestem poszkodowaną przez tą firmę
dlatego zgłosiłam się do tego programu.Namawiam wszystkich tych którzy dostali
niezamawianą książkę są oszukani by zgłosili się do STOWARZYSZENIA PRAW
KONSUMENTÓW Jeśli zgłosi się więcej poszkodowanych to STOWARZYSZENIE PRAW
KONSUMENTÓW wytoczy Readest Digest proces zbiorowyJak się okazało ta firma
miała już z tym problemy wcześniej w 2003roku Stowarzyszenia Konsumentow Polskich: BEZPŁATNY TELEFON 0 800 800 008 lub 0-22 6340668, 0-22 6340669.
maghod / 85.198.234.* / 2010-08-24 22:24
Ja również dostałam ową ksiazeczke za ok 80 zł i poradziłam sobie tymi trzma pisemkami , które proponuje wam wysłać

pierwsze pisemko

Szanowni Państwo,
W dniu otrzymałem od Państwa przesyłkę pocztową zawierającą....
Oświadczam że nie zamawiałem u Państwa żadnego towaru. W myśl polskiego prawa nie doszło miedzy mną a Państwem do zawarcia umowy, gdyż umowa jest czynnością prawną, w której uczestniczą co najmniej dwie strony. Jej niezbędnym elementem jest konsens, czyli porozumienie stron. Warunkiem skuteczności umowy jest złożenie zgodnych oświadczeń woli, którym jest każde zachowanie się człowieka, które jest dostatecznie jasne i zrozumiałe, zmierzające do wywołania określonego skutku prawnego. Oświadczenia woli mogą być składane ustnie, pisemnie a także w sposób dorozumiany (milczący).
Ponieważ ani nie zamawiałem u Państwa żadnego towaru, ani nie zamierzam zatrzymać przysłanego przez państwa niezamówionego towaru, nie doszło tym samym do zawarcia między nami umowy.

Oświadczam, że nie zamierzam płacić za niezamówiony towar. Z tego samego powodu nie zamierzam także ponosić kosztów odesłania go do Państwa.
Przesyłkę, którą Państwo byli łaskawi mi przesłać można odebrać u mnie osobiście codziennie, w godzinach od... do...

Jednocześnie informuję, że w wypadku nie odebrania Państwa przesyłki, po upływie nieprzekraczalnego terminu 14 dni od daty otrzymania pisma, naliczona zostanie opłata za przechowywanie składowanego towaru.

Mam nadzieję, że przedstawiciel Państwa firmy pofatyguje się do mnie jak najszybciej w celu odebrania Państwa przesyłki. W innym wypadku podejmę wszelkie zapowiedziane kroki.


drugie pisemko

Szanowni Państwo,
Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych art. 32 ust. 1 pkt. 8 proszę o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych, oraz udostępniania tych danych innym firmom.

Na podstawie w/w Ustawy art. 33 ust. 1 pkt 1-4 oraz art. 32 ust. 1 pkt 3 proszę o pisemną informację dotyczącą:
- źródła pochodzenia moich danych w Państwa bazie
- od kiedy moje dane są przetwarzane
- pełnej zawartości zbioru danych mnie dotyczących
- w jakim zakresie oraz komu zostały udostępnione

Pisemne informacje mogą być przesłane na adres pocztowy lub e-mail:
...
w terminie przewidzianym w w/w Ustawie.

W przypadku braku informacji oraz niezastosowania się do mojej prośby skieruję sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta w .......

trzecie pisemko

WEZWANIE DO ODEBRANIA SKŁADOWANEGO TOWARU

Wzywamy Państwa do odebrania Państwa przesyłki pocztowej (zawierającej ...), która została wysłana do mnie bez zamówienia. Odebranie towaru ma nastąpić w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma. Towar można odebrać osobiście, w godzinach od... do...
Ponieważ Państwa towar zajmuje przestrzeń w moim mieszkaniu, muszę dbać o to by nie uległ on uszkodzeniu i przetrzymywać o odpowiednich warunkach, w przypadku nieodebrania przez Państwa towaru w wyznaczonym terminie naliczona zostanie opłata za składowanie towaru w wysokości ... złotych za każdy dzień zwłoki.
monika21038 / 2010-08-17 20:47
0
2010-08-17 20:45:21 | monika21038
Witam Namawiam wszystkich do obejrzenia materiału o oszustwie Readest Digest na
stronie internetowej program Interwencja.Sama jestem poszkodowaną przez tą firmę
dlatego zgłosiłam się do tego programu.Namawiam wszystkich tych którzy dostali
niezamawianą książkę są oszukani by zgłosili się do STOWARZYSZENIA PRAW
KONSUMENTÓW Jeśli zgłosi się więcej poszkodowanych to STOWARZYSZENIE PRAW
KONSUMENTÓW wytoczy Readest Digest proces zbiorowyJak się okazało ta firma
miała już z tym problemy wcześniej w 2003roku.Zara jak otrzymam nr tel do
STOWARZYSZENIA PRAW KONSUMENTÓW napisze Monika moja poczta moni21038@onet.pl
Ludzie zgłaszajcie się!!!!
skomentuj zgłoś do usunięcia
Ryszard H. / 94.75.112.* / 2010-08-16 17:07
Witam. Kilka lat temu dostałem takie samo wezwanie od firmy windykacyjnej "intrum
justitia" o uiszczenie zapłaty wraz z odsetkami za niezapłacone ostatnie raty TRZECH zakupionych produktów opiewające na kwotę ok 850 zł(?!)z odsetkami (muszę poszukać, ale jestem pewny, że nadal mam to wezwanie)
Wiedziałem, że wszystko miałem zapłacone, gdyż będąc już w Warszawie udałem się osobiście do wydawnictwa (było to na ul. żelaznej) celem zrezygnowania z prenumeraty, gdzie poinformowano mnie, że wszystko jest uregulowane i ze mogę zrezygnować z prenumeraty.
Dlatego zdziwił mnie list z firmy windykacyjnej TYM bardziej, że było to ok 10 lat po opłaceniu ostatniej jakiejkolwiek raty za zakup artykułów.
Zadzwoniłem do "intrum justitia" z prośbą o wyjaśnienie.
Jedyne co usłyszałem to straszenie że jak nie zapłacę to...komornik, itp i ze jak zapłacę szybko to umorzone mi będą odsetki.

Po 10 latach nie mam w domu dowodów wpłaty (pytanie kto takie coś trzyma w domu), a poczta ma obowiązek trzymać takowe przez 5 lat.
Oświadczając rozmówcy, że nie mam dowodów zapłaty, i że to było 10 lat temu więc sprawa uległa przedawnieniu, więc komornik nie wchodzi w rachubę, dostałem informację, że będą przysyłać mi monity ponaglające zapłatę z coraz wyższymi odsetkami.
Po informacji, że nie mieszkam pod tym adresem od kilku lat Pani zrezygnowała z dalszego straszenia mnie a sprawa ucichła.
Dziś po obejrzeniu reportażu zastanawiam się czy jakbym te kilka lat temu zgłosił sprawę na policję to czy dziś byliby jacyś poszkodowani z tego tytułu
oszukny / 80.55.70.* / 2011-01-20 09:14
ja nie otrzymalem nawet ksiazki ale rachunki to juz inna sprawa otrzymywalem ja srednio raz w miesiacu az w koncu sie skonczylo nie dlugo po tym zaczolem dostawac sms-y od biura windykacyjnego a potem telefony teraz jak dzwonia to nie odbieram bo na chamstwo chamstwem i pani mnie straszy sadem i komornikiem jak jej powiedzialem ze do zobaczenia w sadzie to mi znowu sms wyslala Inspektorat Terenowy Intrum Justita wzywa do kontaktu tel.Jego brak spowoduje zlecenie niezapowiedzianej wizyty pod adresem meldunkowym i tu moje pytanie kogo wizyty komornika czy nastepnej przesylki nic nie podpisywalem nic nie zamawialem nic nie dostalem oprocz rachunkow ludzie nie bojcie sie ich i nie dawajcie ani grosza
szmelisza / 83.17.136.* / 2010-08-04 16:42
Ja również otrzymałam informację na necie o konkursie za darmo organizowanym przez RD lecz w połowie zrezygnowałam jak wyskoczyło że muszę kupić książkę. I tu niespodzianka wczoraj odebrałam przesyłkę którą kurier zostawił pod moją nieobecność u sąsiadki, była to książka której oczywiście nie zamawiałam i wewnątrz blankiet do zapłaty kwoty ok. 80zł. Jest to ewidentna próba wyłudzenia pieniędzy, na którą łapią się na pewno osoby starsze. Naciągaczami z RD powinni się zająć reporterzy uwagi lub interwencji. Ja nie zapłacę gdyż nie zawierałam z tą firmą żadnej umowy cywilno prawnej dot. jakichkolwiek zakupów.
eva1958 / 78.8.209.* / 2010-08-16 21:58
2010-08-16/eva1958
Do mojego syna,który już nie mieszka ze mną od dwóch lat przychodza upomnienia do zapłaty za książkę,której nie zamówił.Syn obecnie przebywa za granicą,spytałam czy coś od RD dostał i okazało się że wszedł w necie na jakiś konkurs RD ale nie kliknął że zamawia tylko się wycofał ale to nic bo oni uznają to już jako zamówienie,chociaż nic nie przysłali bo przyszło by na mój adres.Teraz ciągle nękaja upomnieniami ok 80,00 zł.To jest banda i rzeczywiście nie ma z kim rozmawiać,bo synowa dzwoniła do nich ale to nie pomaga
monika21038 / 2010-08-17 20:45
Witam Namawiam wszystkich do obejrzenia materiału o oszustwie Readest Digest na stronie internetowej program Interwencja.Sama jestem poszkodowaną przez tą firmę dlatego zgłosiłam się do tego programu.Namawiam wszystkich tych którzy dostali niezamawianą książkę są oszukani by zgłosili się do STOWARZYSZENIA PRAW KONSUMENTÓW Jeśli zgłosi się więcej poszkodowanych to STOWARZYSZENIE PRAW KONSUMENTÓW wytoczy Readest Digest proces zbiorowyJak się okazało ta firma miała już z tym problemy wcześniej w 2003roku.Zara jak otrzymam nr tel do STOWARZYSZENIA PRAW KONSUMENTÓW napisze Monika moja poczta moni21038@onet.pl Ludzie zgłaszajcie się!!!!
Sska / 89.73.190.* / 2010-08-09 11:01
dokładnie mam taka sama sytuacje.!
tymi oszustami powinien sie ktoś zająć!

ja zrezygnowałem w ogóle z tego klikłem że chce sie wyrejestrować a ksiazka i tak przyszła..dzis ide ją oddac je** oszustom
Uczciwa / 87.206.191.* / 2010-07-27 14:46
Wczoraj dostałam paczkę , jest to książka , miała być za darmo, a tu list ,że mam za nią sporo zapłacić , odsyłam to dziadostwo, takiej firmy nie powinno być w internecie, nie ma dla Was miejsca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cywinsky / 89.228.248.* / 2010-08-09 00:27
Najszybszy kredyt mieszkaniowy na rynku. www.polaris-finance.pl
Rsawko / 78.88.200.* / 2010-11-29 22:45
gdzie sie zalogowales z ta oferta ,czytac nie umiesz?
Pkowalski / 213.199.225.* / 2010-07-30 10:49
Tak samo dostalem kaisazke nie zamawiajac jej i mam zaplacic 79,90 dzonilem i mowili ze mam odeslac powiedzialem a kto mi zwroci za koszt przesylki i za moj czas stania na poczcie to odpisali ze mam napisac podanie jakis zart
hesia / 80.50.235.* / 2011-01-13 18:58
Tak wlasnie dzis dostalam opasla koperte, nowa edycja jakiejs loterii, pewna wygrana !
ponad 500 tys.zl ... tylko najpierw trzeba zamowic jakis atlas !
Wszystko poszło do ... KOSZA !

Readers Digest Przegląd - nekaja mnie juz od ponad 10 lat. Nie otwieram ! Nie czytam nawet!

Do mojej sasiadki zadzwonila paniena z Readers Digest i zaproponowała w super promocji ... za 25,- zl jakis slownik, ktory normalnie kosztuje 125 zl.
Przyjęła oferte a kiedy przyszla przesyłka, to wewnatrz byla faktura do zaplaty: 125 zl podzielone na 5 wplat. Czyli owszem 25 zl ale milusińska nie dodala, ze x 5 :)))

Tepić oszustów !!!!
b.grochowski / 83.31.149.* / 2010-07-23 16:29
może zamiast dawać się straszyć przez niekoniecznie uczciwą firmę - lepiej złożyć pozew zbiorowy do sądu. Są kancelarie które to prowadzą bez płacenia- za procent od odszkodowania i to tylko w przypadku wygranej. W tym moja
TF1 / 195.74.79.* / 2010-07-29 11:29
z RD-oszustami trzeba walczyć bez względu na koszty. Młodzi ludzie są świadomi , ale starsze osoby jak np. moja Mama płaciła im przez rok - do czasu, aż się o tym dowiedziałem.
Do pozwu chętnie dołączę się sam i kilku moich sąsiadów nabitych w readers digest. e-adres : tomaszbowtruczuk@poczta.onet.pl
malop / 83.27.49.* / 2010-06-08 13:16
Witam,
mam rowniez problem z ta firma. Przez przypadek na poczatku kwietnia wzielam udzial w ich loterii, wpisujac ze nie zgadzam sie wyslanie zadnych ksiazek. Niestety wyslali, odebral je moj maz, (mnie w tym czasie nie bylo w domu) jak wrocilam dostalam upomnienie do zaplaty. Zaplacilam im calosc bo ksiazka juz byla prawie od miesiaca w domu. Zaplacilam nawet dwukrotnie 21.04 a do dnia dzisiejszego otrzymuje dalej upomnienia do zaplaty. A nadplaty jak nie bylo tak niema. Podobno wyslali 21.05. Po telefonie aby przeslali mi numer nadania przekazu pocztowego twierdza ze musza skontaktowac sie z wydawnictwem, co trwa juz 2 tygodnie. A za przesylane dalej upomnienia obwiniaja katastrofe w Smolensku i powodz. Dalam im dzisiaj termin do 15. jak nie dostane zadnej nowej informacji ide na policje.
mnika123 / 83.10.113.* / 2010-07-26 15:06
Witam równiez mam z nimiproblem raz wyslali mi konkurs oczywiście za darmo zrezygnowałam w polowie jak mi wyskoczyłyjakies opłaty az tu dzisiaj dostaje ksiazke za prawie 80 zł dzwonilam do nich i powiedziałam jaka jest sytuacja i ze nic nie zamawilam i kazli mi ta ksiazke zwróćić
Skarzych / 62.152.135.* / 2010-08-03 17:25
Do mnie też przyjechał kurier dostarczając darmową paczkę. Dopiero po podpisaniu potwierdzenia odbioru (które okazało się cyrografem) mogłem zajrzeć do paczki w której oprócz książki znajdowała się książeczka opłat za nią.
Dzwoniłem do biura obsługi klienta, a tam śmiechu warte !!
Kobieta w słuchawce zbiera moje dane (telefon, nazwisko) twierdząc, że konsultanci są zajęci. Na pytanie "kim ona jest" -bo przecież połączyłem się z konsultantem- odpowiedziała "jestem osobą, która spisuje numery podczas gdy konsultanci są zajęci" ...
Wow, nie wiedziałem że mają w Rider's Digest konsultantów konsultantów ...
Napisałem im maila, że książkę odsyłam. Ciekawy jestem co będzie dalej.
invictus@vp.pl
olenka90_87 / 90.156.98.* / 2010-07-23 10:00
hej
ja mam to samo!;/ loteria i te sprawy!od 2 miesięcy co 3 tyg dostaje upomnienia,że mam zapłacić za jakieś prenumeraty,które mi przychodzą nie zamawiane;/
monika21038 / 2010-06-17 22:40
witam ja także mam problem z tą firmą sprawą zajmie się interwencja proszę wszystkich oszukanych by zglosili się tak jak ja do interwencji podaje adres interwencja@polsat.com.pl w jednosci siła
LlLuz / 93.94.189.* / 2010-05-28 13:21
elo wszystkim;p k**** ja też mam to co wy ale sie tak nie przejmuje jak wy bo to są oszuści oszukali juz miliony ludzi na całym świecie!!!....zadna firma h** wie jaka nie wysyła ksiązki i od razu nie daje tylko pierw cza zapłacić a ta digest robi na odwrut ! to oszuści zobaczcie ile tu jest oszukanych.ja se juz dałem na luz bo sie nie boje i wy tez sie nie bujdcie nic nie płaćcie i nic wam nie zrobią np jak by chcieli do sądu sprawe założyć to nie mają sans bo my mamy w internecie dowody że to s************ oszuści dajcie se na luz a nie sie boicie że wam coś zrobią żal! nara wszystkim hehe
havard / 89.234.192.* / 2010-04-22 16:44
Ja w to samo sie wkopalem zglosmy to do CBA niech rozwala ta chora firme bo zdrowie czlowiek sobie z nimi niszczy tylko , dzwoni sie tam to sygnal jest i nagle cisza nie odzywa sie zadna japa , eh szkoda slow
robert_wariat / 188.47.44.* / 2010-11-17 18:09
Co wy piszecie głupoty, boicie sie nie wiadomo czego. W Polsce narobiło się wiele dziwacznych instytucji wyłgujących od ludzi pieniądze, czy legalnie tego nie wiem. Czyhają na naiwność ludzi. Ja zamówiłem owa książkę bo się niczego nie boję i co przysyłali mi ponaglenia a ja sie tylko śmiałem. Ludzie jak można przez internet podpisywać jakieś umowy, przecież na logikę to uczynić może za was ktoś inny.
MILI@ / 83.238.180.* / 2010-04-15 07:53
Ja również mam ten problem uważajcie to są cwaniaki!!!!!! przysłali mi jakąś gazete polska wita zdziwiona otworzyłam to bo przeciez nic takiego nie zamawialam gazeta zawierala rowniez kwit do zaplaty na caly rok calej prenumeraty na drugi dzien postanowilam im to odeslac i tak tez zrobilam oraz napisalam krotki liscik do nich ze nie zycze sobie przetwarzania moich danych itp. jeszcze na dodatek w moim adresie nie bylo numeru mieszkania w ktorym jestem zameldowana bo juz tam nie mieszkam jestem osoba bezrobotna i na pewno bym nie zamawiala jakiegos g....a!!!!!!!!! juz myslam ze bede miala spokoj minal miesiac od wysylki tej gazety gdzie wczoraj dostalam telefon od siostry ze znow przyslali mi jakies dziadostwo ...cwaniaki odeslali mi z powrotem to co ja im napislam i ta gazete ORAZZZ nastepna na kolejny miesiac...dzisiaj ide do rzecznika praw konsumenta nie beda mnie robic w konia!!!!! jeszcze przed pojsciem zadzwonie do nich moze dojdziemy do porozumienia ale z nimi to raczej sie nie da!!!!!!!!!
gege / 87.199.4.* / 2010-05-25 11:46
Wiatm. zastanawiam sie co zrobic z moim problemem. Firma
Reader's Digest przysłała mi ksiażke za cene 79,90 a chyba jak sie kazdy domysla
nie zamawialam jej.. co mam teraz zrobic, czy wyslac ja spowrotem na podany adres:
R''s D przegląd ul.Kolejowa 150 62-064 Plewiska.
Prosze o pomoc. NIe chce miec z nimi do czynienia w zaden sposob.
skomentuj zgłoś do usunięcia
wero / 88.199.82.* / 2010-03-20 15:11
Najlepiej natychmiast zgłosić sprawę na policji i zażądać odpisu protokołu zeznań na piśmie
Dawid151996 / 78.157.190.* / 2010-04-09 14:49
dostałem książke chodz wcale jej nie zamawiałem mam 13 lat i jak mogłem dostać prenumerate prosze o pilny kontkakt z firmą
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:08
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku www.prewencjawindykacyjna.pl
olunia21 / 89.230.135.* / 2010-09-15 15:40
ja tez dostalam ksiazke od tej porypanej firmy oszukancy!!!!!chca wyludzic pieniadze
patrycja87 / 217.113.128.* / 2010-11-03 20:13
Re: Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!
Ja również otrzymałam informację na necie o konkursie za darmo organizowanym przez RD
lecz w połowie zrezygnowałam jak wyskoczyło że muszę kupić książkę. I tu niespodzianka
wczoraj odebrałam przesyłkę którą kurier zostawił pod moją nieobecność mojemu tacie, była
to książka której oczywiście nie zamawiałam i wewnątrz blankiet do zapłaty kwoty ok.
80zł. Jest to ewidentna próba wyłudzenia pieniędzy, na którą łapią się na pewno osoby
starsze. Naciągaczami z RD powinni się zająć reporterzy uwagi lub interwencji. Ja nie
zapłacę gdyż nie zawierałam z tą firmą żadnej umowy cywilno prawnej dot. tego samego dnia wraz z pismem odesłałam książkę, bo nie mam obowiązku płacić za coś czego nie zamawiałam...
klaudunia / 83.27.24.* / 2010-11-08 21:11
Witam ja dzis takze dostalam ta cholerna ksiazke , niby darmowa, moj bald ze podalam tam moj adres:/ zamydlili mi oczy ze jaka loteria, duze pieniadze do wygrania itp.
Dzis kurier przyniusl mi paczke w ktorej byla ta ksiazka,ja nie wiedzac co to jest wlasciwie podpisalam ze odebralam paczke..
Nie wiem co teraz powinnam zrobic, nie zamawialam nic z tej firmy!!!
kurier spisal dane z dowodu mojego
piotr666de / 92.116.66.* / 2010-03-19 22:36
Mam podobny problem, ktoregos dnia przyszedl mi na maila list, ze mam szanse wygrania ilus tam tysiecy zlotych i ze jestem zarejesatrowany w jakims konkursie. Potraktowalem to jako jakis zart, ale napisalem, ze zadam usuniecia moich danych osobowach z ich bazydanych, bo niby skad one sie tam wziely??. Dlugo nic, w koncu ktos mi odpisal, ze niestety nie moga tego zrobic, bo nie udalo im sie odnalezc mojego konta w ich bazie danych. Kazali mi podac jakis numer klienta, ktorego oczywiscie nie mialem. Nie otrzymalem zadnej przesylki od nich, przyszlo tylko- wezwanie do zaplaty, z numerem klienta oczywiscie. Widac wzieli sie na sposob- nie mozna zwrocic czegos, czego
sie nie otrzymalo. Dodam, ze wezwanie to przyszlo na moj stary adres, pod ktorym nie
mieszkam juz od 8 lat, teraz przebywam poza granica Polski. Napisalem im, ze nie zycze
sobie zadnych przesylek. Jak tylko przyjade do Polski, skladam wniosek o probie wyludzenia pieniedzy przez firme readers digest na policje i do rzecznika praw konsumenta, o czym poinformowalem juz wydawnictwo, nawet, jezeli firma rozwiaze sprawe na moja korzysc. Proba wyludzenia to tez przestepstwo. 3 miesiace uzerania sie z tym wydawnictwem to wystarczajaco duzo czasu, a wiem, ze jezeli nie wplace tych pieniedzy to rachunki beda przychodzily coraz wyzsze.
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:08
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
xanulkax / 79.163.102.* / 2010-03-18 19:06
jeżeli dostaniecie jakąś przesyłkę to nawet nie zaglądasjcie do niej tylko od razu wyrzuccie ja do kosza, ja tak zrobiłam i mam spokój
tamriel / 83.20.121.* / 2010-03-19 17:39
co zrobic z tym tematem o bordowej kopercie (napisali ze wysylaja kasiazke... dwie koperty zwrotne-tak lub nie i co teraz??)bez sensu bo jesli wysla kasiazke bez koperty zwrotnej ktorej nie wyslalem im to pewnie ksiazke sobie wysla i beda chcieli zaplaty wielkie OSZUSTWO w..........a mnie to.
kiszka1994 / 213.77.124.* / 2010-03-17 13:27
hej ludzie a ja dostałem taki list że niby wygram jak cos tam odeśle, i że za niedługo przyjdzie jakaś bordowa koperta co to moze znaczyć?
prosze was o pomoc bo nie chce miec nimiłych sytuacji z tą firmą :(
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:09
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
udel / 88.199.82.* / 2010-03-18 19:22
Moja sprawa jest identyczna.Podobno COŚ mam wygrać,trzeba odesłać zgłoszenie,przyjdzie coś w bordowej kopercie.Ja nic u nich nie zamawiałem.Nie miałem z nimi do czynienia.Wywaliłem to do śmieci.
Interesuje mnie natomiast coś innego.Skąd ta firma ma moje dane osobowe?.Skąd ma mój adres?.Wszystko bez mojej zgody!!!Tym powinna się zająć prokuratura.A może w Polsce ochrona danych osobowych istnieje tylko na papierze?.Przecież czytają te posty także policjanci,prokuratorzy i inne odpowiedzialne za ochronę danych osobowych urzędy.Czy dalej będzie się przymykać w tym kraju oko na łamanie prawa?Czy my kiedyś staniemy się krajem przestrzegającym praw? Myślę ,że to walka z wiatrakami.Odpowiedzialni za taki stan rzeczy po prostu "olewają "ten temat.Ciekawe czy TV TVN postara się coś z tym zrobić?Podobno dostali zgłoszenie o podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa.
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:09
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
tamriel / 83.20.93.* / 2010-03-17 17:54
hej ja dostalem to samo i jak tak przeczytalem wasze wypowiedzi to olewam ta przesylke o bordowej kopercie itp bo pewnie sciema jak nic...
pabloooooo / 93.159.42.* / 2010-03-17 17:45
Witam
Ja też dostałem taki list i nie wiem o co chodzi jeśli ktoś już był w podobnej sytuacji to napiszcie o co w tym chodzi i w co można się wkopać z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
wiola23 / 80.55.118.* / 2010-03-08 14:14
Mam ten sam problem dostalam ksiazke za ktora mam zaplacic 79.00 ,a naleznosc do zaplaty o ktorej zostalam poinformowana to 19.90zl . zadzwonilam do biura obslugi i powiedzialam jasno ze nie zaplace za ta ksiazke poniewaz ,nie kupilam ksiazki za tak wysoka kwote. Po dluzszej klutni i zagrozeniu Firmie o wniesieniu sprawy do sadu,Pani kazala odeslac ksiazke spowrotem! Sprawe da sie zalatwic tylko trzeba jasno powiedziec o swoich racjach! zarzadalam zastrzezenia danych osobowych i mysle ze dotarlo do nich ze nie beda robic ludzi w buca!
zbych704 / 81.161.192.* / 2017-05-17 17:00
to jakieś szaleństwo z tą firmą oni powinni siedzieć przysłali mi książkę którą odesłałem nie otwierając nawet kartonu jej a oni twierdzą że mam im i tak zapłacić za tą książkę
Windykacja Polaris / 81.190.143.* / 2010-04-14 22:09
Odzyskamy Twoje pieniądze. POLARIS - najtańsza windykacja na rynku
www.prewencjawindykacyjna.pl
przemyslaw wisniewski / 83.3.25.* / 2010-03-15 16:45
PONIEWAZ JA TAKZE ZOSTALEM NIEJEDNOKROTNIE OSZUKANY PROSZE NIE ODBIERAJCIE ZADNEJ PRZYSYLKI OD TYCH OSZUSTOW' BO NIE MOGA SPRZEDAC BZDUR TO WCISKAJA KIT WSZYSTKIM

Najnowsze wpisy