Forum Forum dla firmZakładanie firmy

otwieram punkty przyjęć pralni chemicznej - podstawowe pytania

otwieram punkty przyjęć pralni chemicznej - podstawowe pytania

kg83 / 83.29.105.* / 2007-10-08 20:21
Witam, zamierzam otworzyc ok 4 - 5 punktów przyjęć pralni chemicznej. Czyli będe tak jakby pośrednikiem między pralnia a klientami. I tu mam kilka pytań:
1. Czy jest to usługa czyszczenia czu jakas inna? (chodzi mi o PKD)
2. Skoro punktów - lokali bede dopiero szukal z czasem to co mam wpisać we wniosku o wpisie do ewidencji jako siedzibę firmy?
3. Czy w miare zwiekszania ilosci punktow musze cos znow zalatwiac?
4. Jak najtaniej zatrudnic pracownika - jakiego pracownika zeby koszty byly najniższe w ZUSie?
5. Jaką powinienem wybrać formę opodatkowania?
6. I czy Twoim zdaniem opłaci się to, skoro dostane 30% przychodów jakie uda mi się uzyskać we wszystkich moich punktach? Chodzi mi tu także o podstawowe koszty jakie muszę ponieść comiesięcznie.
Prosze o odpowiedzenie na te pytania w miarę możliwości. Z góry bardzo dziękuję...
Wyświetlaj:
Arek Jadajnik / 178.36.192.* / 2020-10-21 08:49
Poczytaj http://erytrocysteina.pl/szybkie-pranie-dywanow-w-dobrej-cenie-we-wroclawiu/ myślę że dobrze opisane wszystko,sporo się dowiesz.
przewodnick / 2007-10-08 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Jest to usługa czyszczenia - jest na to numer PKD - z pamięci - brzmi pranie dywanów i futer (korzuchów?)
2. Firma musi mieć siedzibę. Może to byc miejsce zamieszkania.
3. Kazdy wynajęty punkt musi być zgłoszony do US
4. Na umowę-zlecenie (studenta)
5. NIe wiem jaka to bedzie firma
6. Powiem szczerze, że gdybym trafił na to pytanie na samym poczatku, to nie byłoby tego postu, ale skoro napisałem parę punktów........ Jak można otwierać firmę (i to kilka oddziałów) bez biznesplanu? Bez zorientowania się jakie są koszty wynajmu lokalu (zazwyczaj kaucja wynosi dwukrotność czynszu) itd.
Proszę otworzyć jeden punkt i pracowac w nim osobiście, zanim wszystkie oszczednosci czy kapitał zakładowy "pojdą się gonić"..... Po roku-dwóch można pomyśleć o kolejnych oddziałach.
kg83 / 83.29.107.* / 2007-10-09 11:08
czynsz za lokal bedzie do 600zł. potrzebne sa lokale nawet o 10m2. tyle wystarcza. ja tylko musze znalezc lokal i pracownika, nic poza tym. lada, wieszak i reklama nalezy do nich.miesieczne koszty wyjda ok 2300 od punktu + koszty zusu mnie jako wlasciciela, prawdopodobnie moge byc zwolnionyu w vatu ze wzgledu na nie przekroczenie bariery (nie wiem dokladnie ile jest) przychodow.takze skladki zus przy rozpoczeciu dzialalnosci przez pierwsze 2 lata sa nizsze o polowe. z tego co sie zdazylem zorientoac to tak to wyglada.
przewodnick / 2007-10-09 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Musisz to wszystko pomnożyć razy 4-5 punktów. Zapewne nie wszędzie uda Ci się znaleźć studentów wiec dolicz trochę ZUSu. Jesli myślisz o dobrej lokalizacji (np. w centrum handlowym) założyłeś za mały czynsz.

Najnowsze wpisy