Forum Polityka, aktualnościKraj

Palenie tylko w domach i wyznaczonych strefach?

Palenie tylko w domach i wyznaczonych strefach?

Wyświetlaj:
rty / 83.7.64.* / 2010-03-26 00:52
najperw wzięli się za nie zapinających pasy w swoich autach.
Później wzięli się za nie zapalających światła w dzień. Dla ich bezpieczeństwa i zdrowia, oczywiste.
Teraz biorą się za palaczy....później wezmą się za nas,
za naszą eutanazję...dla naszego zdrowia.
rty / 83.7.64.* / 2010-03-26 01:13
proponuje wprowadzić całkowity zakaz palenia i picia alkoholu (i ćpania) w sejmie i senacie!
mr. Wolf / 79.162.166.* / 2010-12-16 12:47
Bez przesady! Niech mi nikt nie soli,że jest tak dyskryminowany,bo oto NA KAŻDYM KROKU czyha cuchnący dymem stwór i atakuje niepalącego bidusia trującymi wyziewami... Zresztą,nie w tym rzecz! NIE ZGADZAM SIĘ,BY PAŃSTWO W IMIĘ CZEGOKOLWIEK,NARZUCAŁO MI SPOSÓB ŻYCIA! POZWOLIMY NA TO,A ZA CHWILE NAWIEDZONY EUNUCH BĘDZIE DECYDOWAŁ,JAK MAM UPRAWIAĆ SEKS,CZY WOLNO MI GO UPRAWIAĆ W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA itepe... Przesadzam? Ależ nie! Tak krok po kroku odbiera się ludziom wolność i zawsze znajdą się "amerykańscy naukowcy",którzy za wachlarzyk z $$$ udowodnią to,co się wprowadzić planuje... Nie będę mowił,jak wielu ludzi,zatrudnionych w branży tytoniowej,straci pracę - może powie mi pan/pani niepalący/a,jak ten problem rozwiążą? Słucham uważnie i oczekuję mądrej odpowiedzi,nie gówniarskich bluzgów anonimowych ujadaczy...
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-16 22:06
maski ochronne dla niepalących mr. Wolf, oto rozwiązanie.
hechter / 195.182.206.* / 2010-03-25 16:31
Proponuję zakazać sprzedaży fajek, to rozwiąże wszystkie problemy
rafalp / 109.243.146.* / 2010-03-25 17:04
Kary i jeszcze raz kary. Palenie wywołuje poważne choroby zarówno u palących jak i nie palących i to powinno być wystarczające do tego żeby wprowadzić poważne restrykcje dla palaczy. Z naszych podatków leczy się palaczy jak i biernych palaczy - już sam ten fakt powinien wystarczyć żeby coś z tym zrobić. Obecnie niepalący muszą prosić palących żeby Ci przestali palić mimo że znajdują się w strefie dla niepalących - to jakaś paranoja. Chcesz palić i się truć to śmiało ale nie w publicznych miejscach.
fdsfdsdfs / 193.109.225.* / 2010-03-28 09:11
Za nasze podatki będziemy również leczyć Twoją głupotę.
szaren / 213.108.114.* / 2010-03-25 23:26
Zastanawia się , czy takie opinie wygłaszaja pozytrczni idioci czy tylko idioci. Sorry za okreslenie, moim zdaniem nie obrażliwe skoro większośc społeczeństwa to idioci , ale rozumiem , że niektórzy moga poczuc sie obrazeni.
Dlatego przepraszam, za uzycie tego okreslenia.
Nie oznacza to że "wiekszośc" niepalaczy to idioci , chociaż rafalp twierdzi że palacze stanowia mniejszość.
Jezeli chodzi o kary, najwiekszą kare powinno płacic państwo, jako tzw stręczyciel. Skoro panstwo przejmuje wiekszośc zysków ze sprzedazy papierosó ( np akcyza oraz inne podatki), i sprzedaz papierosów jest legalna, to państwo powinno zapłacić kare podwójną.
Z jednej strony kara za osiąganie korzyści ze sprzedazy papierosów, a druga kara za tworzenie prawa łamiącego swobody konstytucyjne, czyli kara za tworzenie prawa wadliwego. jak można zakazywac albo ograniczac uzywania produktu który jest legalny?
Skoro to parlamentazyści twoza takie niekonstytucyjne buble prawne, powinni szanowni senatorowi płacic kary za tworzenie takiego prawa.
Powinniście zdecydować się albo, albo
Albo delegalizacja sprzedazy papierosów i w efekcie zakaz uzywania (palenia), albo sprzedaz papierosów jest legalna, papierosy obanderolowane państwowa akcyza legalne to i uzywanie legalne.
Swoistym kuriozum jest nakazywanie innym podmiotom gospodarczym aby ponosiły straty (tzn zakaz palenia w jednoizbowych lokalach gastronomicznych). Toz to nadaje si eod razu do trybunału praw człowieka. Jak można kazać przedciębiorcy ponoscic straty albo wrecz doprowadzac wielu do tzw bankructwa. Przerobiło to już wiele krajów w europie.
To własciciel powinien decydowac czy przeznacza lokal dla palacych czy dla niepalacych.
Nikt niepalacym nie kaze kozystac z lokalu w którym wolno palić.
Jezeli polski parlament uchwali to kuriozalne prawo, wystawi sobie jedynie świadectwo nie najwyzszego poziomu inteligencji panów parlamentazystów,
Przyjdzie bowiem potem po cichu wycofywac sie ze zbyt restrykcyjnego prawa. Jak spadna obroty w gastronomii a tym samym przychody z podatków jak wzrosnie liczba bezrobotnych, oraz ( o obłudo parlamentarna) ja byc może spadna przychody ze sprzedazy papierosów - poniewaz palacze faktycznie zaczną mniej palić. czym kolejny minister finansów będzie łatac dziury ? Podniesie akcyze na paliwo. opał, energię elektryczną, alkohol ? A moze podniesie vat?
Aby nie było nieporozumień, sam jestem osoba niepalaca, i niechetnie toleruję palaczy w swoim otoczeniu, ale potrafie odpowiednio zareagowac kiedy ktos zachowa się nieospowiednio, tzn pali nie tam gdzie dobry obyczaj nakazuje. Podejzewam ze te głosy tak potepiające palaczy i cieszące się z powszechnego zakazu palenia to głosy mięczaków i maminsynkó, którzy sami boją się komukolwiek zwrócic uwage. Chca aby za nich , takie sprawy regulowały idiotyczne przepisy.
elemelek / 85.89.183.* / 2010-03-25 22:17
jezeli tak uważasz to dlaczego PANSTWO na to pozwala i czerpie z tego korzyści.po prostu zdelegalizować i po problemie, nieprawdaż?
srafalp / 194.116.138.* / 2010-03-25 18:13
"....... I Skłodowska też była kobietą !!!"
Nie podniecaj się tak. Zawału dostaniesz i powiesz, że to przez palaczy !!! Idź się wysikaj i wróć bo ci pęcherz na mózg uciska !!!

Najnowsze wpisy