Paliwa nie stanieją

Money.pl / 2008-05-29 11:18
Komentarze do wiadomości: Paliwa nie stanieją.
Wyświetlaj:
00000masakra zloby / 83.22.246.* / 2008-07-02 20:48
pLiwo do gory podatki do gory wpływy sie zwiekszają. ALe co z drogami ....??? Jaką my mamy ich
jakosc ??? Wczoraj wracałem z warszawy i jechalem nowym odcinkiem drogi, nie moglem uwierzyc ze co
chwila mną trzęsło , nie moglem 5 sekund jechac plynnie i cieszyc sie jazdą... To poprostu
koszmar... U nas wszsyko to paranoja , nie wspominam nawet juz o starych drogach po ktorych wogole
nie da sie jezdzic nie wymianiajac zawieszeina co roku....Po jaka cholere wydalem majatek na auto
skoro to zaraz bedzie ruina.... Panowie ministrowie czy ktorys z was widzial jak sie buduje drogi w
niemczech??? Jak tam to jest rozwiazane??? Jadac jakakoliwke tamtejsza drogą trudno jest znalesc
jakas łatkę w asfalcie nie mowiac juz wogole o dziurach czy nieroznosciach ktorych poprostu nie
ma... Druga sprawa ceny paliwa na poiomie europejskim to jak najbardziej sie zgadza tylko jakie
Prezes3113 / 87.205.48.* / 2008-05-30 09:14
liberalnych i prorynkowych rozwiązań, Boże broń od takich liberałów.
UrRabbits / 213.132.254.* / 2008-06-04 14:43
zastanawia mnie tylko dlaczego ci co teraz najwiecej krzycza w obronie kierowcow nie obizyli akcyzy kiedy byli przy wladzy.
z tego co wiem akcyza nie jest procentowa wiec latwo policzyc stosunek akcyzy do ceny paliwa teraz i wtedy.
zby79 / 89.174.83.* / 2008-06-16 19:20
Może dlatego, że benzyna była tańsza? I jeśli mówisz o PiS to oni dali radę obniżyć akcyzę, a PO liberalne nie da rady?
POLiTiCiAN ON LSD / 82.146.248.* / 2008-07-15 16:57
przeciez jak obnizyli akcyze o 25gr to ceny spadly 1.dnia o 22gr 2.dnia bylo to juz 10gr 3.dnia cena byla praktycznie taka sama jak dwa tygodnie wczesniej kiedy mowiono o podwyzce akcyzy paliwa "nagle" podskoczyly o 15gr zeby po dwoch tygodniach spadly o 22gr,potem podniuosly sie o okolo 12gr i tak po 3 dniach od upadku akcyzy mamy taka sama cene jak przed, ale wyzsza niz przed 2 tygodniami. o dziwo paliwa przez caly czas wzrastaly regularnie mimo wojny w iraku i afganistanie, a tu nagle informacja o akcyzie i paliwo przestraszone "wznioslo ceny" az o 15gr. nooby u wladzy!!!
mycha10 / 2008-05-31 19:30 / Bywalec forum
To nie są liberalne rozwiązania,tylko prosocjalne.Za pieniądze z akcyzy i vat-u będą finansowane podwyżki dla nauczycieli i innych nierobów z budżetówki.Jak wzrosną ceny produktów, to wzrośnie Vat i podatki i tym samym rozdawnictwo.Niestety grupa roszczeniowa jest za duża w naszym kraju, a rząd jak każdy poprzedni zapomniał o tych co płacą podatki i nie chcą pieniędzy z budżetu.Gdyby obniżono akcyzę, zwłaszcza na olej wtedy zyskaliby wszyscy.Firmy paliwowe są wprawdzie prywatne, ale skarb państwa jest ich udziałowcem i znów dywidendy muszą byc duże,żeby zasilic budżet, a poza tym odprawy prezesów-orlenu były ogromne i gdzie tu wolny rynek-chyba tylko w opini mocherów
d.Ewa / 91.145.128.* / 2008-05-29 23:35
"Zastrzegł, że nie można liczyć, aby benzyna w Polsce była radykalnie tańsza niż w innych krajach".
A na Litwie dlaczego jest tańsze paliwo? Dlaczego my nie mamy zarobków, emerytur jak w krajach UE?
a szkoda gadać / 83.7.99.* / 2008-05-29 20:32
Mądry Polak po szkodzie.
W listopadzie krzyczałem to nie słuchaliście.
Nauka kosztuje.
Patrzcie jakie brednie wygaduje premier.
"Trzeba policzyć ........" Kur...... co tu liczyć to jest oczywiste i proste.
hen / 83.12.76.* / 2008-05-29 20:07
dopiero na początku marca PB 98 przełamała 4 zety ,więc jeśli porównamy ceny,nie z majem ubiegłego roku tylko z lutym to mamy wzrost ceny o ok, 1 zł na litrze,i z powodu tego wzrostu o ok. 1 zł fiskus bierze o ok 22 gr więcej vatu z każdego litra,więc gdyby teraz akcyzę o 20 gr obniżyć to w porównaniu z pocżąkiem roku 2007 wpływy podatkowe ze sprzedaży 1 litra byłyby takie same
a kaczorek ma motorek / 79.184.18.* / 2008-05-29 19:02
Kryzys dotknął cały świat rosnące ceny ropy, rosnące ceny żywności spowodowane zwiększoną podażą a Azji.
Za wyjątkiem chyba polskiego rządu inne kraje starają się jak mogą by załagodzić swym obywatelom rosnące ceny różnymi sposobami . Nasz „ kochany” Rząd z Dyzmą na czele robi wręcz odwrotnie. Jest jak widać zadowolony z takiej sytuacji ,droższe paliwa większy zysk z akcyzy Można zrozumieć że ropa drożeje ale na jakie podstawie akcyza też ? naliczanie jej procentowo od ceny paliwa jest najzwyklejszym złodziejstwem wymierzonym w najbiedniejszą część społeczeństwa Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć że wyższa cena brutto paliwa wpływa na ceny wszystkiego Wie o tym Dyzma wiem i my. A co na to entuzjaści PO?
DA-old / 217.172.247.* / 2008-05-29 17:16
Co tu ma do gadfania fiskus. Premier rządzi czy tylko pisatuje , jak pajac, swe stanowisko!!!!!!!
Tuskong / 77.115.86.* / 2008-05-29 16:07

Jacek Kapica. Wykluczył on możliwość obniżki akcyzy. Uważa, że cena paliwa w Polsce odpowiada cenom w pozostałych krajach europejskich

tylko realne zarobki po przeliczeniu Euro są w Polsce kilka razy niższe !
a cena jest od dawna sztucznie zawyżona !
60% ceny to akcyza i podatki
CzarnyZajaczek / 2008-06-13 20:59
Po pierwsze, jeśli ktoś przytacza fakt że ceny paliw u nas są na europejskim poziomie a płace 3 x niższe i na tej podstawie wnioskuje że ceny paliw u nas są zawyżane, to chyba nie wie o czym mówi. Paliwa sprowadzamy zza granicy, ściślej z paru krajów arabskich i Rosji - i nie będą przecież nam sprzedawać taniej niż np. Niemcom tylko dlatego że jesteśmy biedniejsi. Tak samo jak my nie sprzedajemy za 1/5 ceny naszej żywności dla krajów afrykańskich dlatego że oni są dużo biedniejsi - musielibyśmy być skończonymi idiotami żeby tak robić.

A z drugiej przeciętny poziom zarobków zależy od stopnia rozwoju gospodarczego naszego kraju - jeśli Niemcy, Francja miały gospodarkę rynkową przez ponad 50 lat, a my mamy od niecałych 20 i wcześniej byliśmy dodatkowo okradani przez Rosję, to trudno się dziwić że kraje zachodnie to tej pory wypracowały znacznie lepszą infrastrukturę niż my.
zby79 / 89.174.83.* / 2008-06-16 19:32
Skoro tak jest to dlaczego na Ukrainie cena benzyny jest 2.5zl za litr? Tam przecież nikt nie dopłaca. Więc niech u nas będzie nawet 3zl. Ale liberalnemu rządowi jest mało. LPG mamy mieć na 2 miejscu w Europie pod względem ceny. Nie wierzyłem w drugą Irlandię bo jestem człowiekiem racjonalnym. Ale miałem nadzieję, że coś potrafią zrobić. Niestety myliłem się.
jaffa77 / 89.76.145.* / 2008-06-01 17:01
ceny ropy powinny być regulowane przez państwo podatkiem i akcyzą i pewnie tak jest ale nie w tą stronę.Za drogo realna cena dla benzyny powinna wynosić wdg.mnie to ok.3,6 zl.czyli o złotówke mniej.A z drugiej strony zbyt tanie paliwo w stosunku do innych krajów EU zwiększa popyt a co za tym idzie cena przez dystrybutorów jes podnoszona.Wzrost i rozwój naszego kraju najważniejszą rzeczą jest.Niech nasze mądre głowy w parlamencie coś z tym robią...
pozdrowienia dla kretynskich ministrow / 85.193.238.* / 2008-05-29 14:14
pLiwo do gory podatki do gory wpływy sie zwiekszają. ALe co z drogami ....??? Jaką my mamy ich jakosc ??? Wczoraj wracałem z warszawy i jechalem nowym odcinkiem drogi, nie moglem uwierzyc ze co chwila mną trzęsło , nie moglem 5 sekund jechac plynnie i cieszyc sie jazdą... To poprostu koszmar... U nas wszsyko to paranoja , nie wspominam nawet juz o starych drogach po ktorych wogole nie da sie jezdzic nie wymianiajac zawieszeina co roku....Po jaka cholere wydalem majatek na auto skoro to zaraz bedzie ruina.... Panowie ministrowie czy ktorys z was widzial jak sie buduje drogi w niemczech??? Jak tam to jest rozwiazane??? Jadac jakakoliwke tamtejsza drogą trudno jest znalesc jakas łatkę w asfalcie nie mowiac juz wogole o dziurach czy nieroznosciach ktorych poprostu nie ma... Druga sprawa ceny paliwa na poiomie europejskim to jak najbardziej sie zgadza tylko jakie zarobki smiech!!!
P******* / 83.16.4.* / 2008-05-29 14:14
Może mi ktoś wyjaśni ile akcyzy,Vatu,sratu itp,itd jest w benzynie np. w Wenezueli gdzie 1 litr benzyny {slownie: jeden litr benzyny kosztuje siedem groszy.}
P******* / 83.16.4.* / 2008-05-29 14:05
"Właścicielom" paliw Walduś od Pawlaka powinien umarzać wszelkie kary. A benzyna na koniec 2008 r będzie po "dysze". Tak Walduś. Nawet do pożaru będziesz pchał Żuka albo Kasztanka.
nicko / 195.42.249.* / 2008-05-29 13:44
Nie głosowałem na PO (tylko koalicję UPR i LPR) i mam nadzieję, że w następnych wyborach na PO nie zagłosuje nikt :)
Floyd / 2008-05-29 13:51 / Tysiącznik na forum
Na pewno wszyscy zagłosują na UPR.
antypiss / 83.17.191.* / 2008-05-29 14:38
no szczegolnie w koalicji z LPR hehe
taki tam / 87.205.69.* / 2008-05-29 17:08
Ty tylko na specjalistów głosujesz, prawda?
brydzia / 2008-05-29 12:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rostowski od początku zachowuje się jak totalny nieuk ,

cena netto paliw wynosi z zyskiem stacji 2 zł , reszta to akcyza i podatki , więc jak można powiedzieć że obniżając podatki cena nie spadnie

ale wyrzucili Gomułke zostawili nieudacznika który nie potrafi się wysłowić , więc jak on liczy to w ogóle szkoda pisać
jan kowalski / 2008-05-30 17:17 / Tysiącznik na forum
tylko ten Gomułka też jakiś przeciwny obniżaniu podatków. Widać w tym PO same nieuki i idioci, a jeszcze nie dawno zarzucali PiSowi debilizm. A tu widać, że są siebie warci, a my cierpimy.
też przyjechałem furą do roboty / 82.177.0.* / 2008-05-30 11:44
dobrze, że Ty hurtowniku opinii na forum jesteś elokwentny. Szkoda tylko, że brak Ci umiejętności czytania ze zrozumieniem. W artykule jest wyraźnie powiedziane, że nie ma żadnej gwarancji, że jeżeli budżet lekką rączką wywali 1,5 mld, to czy znacznej części z tych pieniążków nie przejmą producenci, hurtownicy i sprzedawacy! Rząd obniży o 20 gr a na stacji cena spadnie o 5. Kapiszi? Nasz narodek jest tak pazerny, że nie przepuści tej okazji. Paliwko i tak musisz kupić i tak musisz. Ja uważam, że tylko masowe odstawienie samochodów jeszcze przed wakacjami na znak protestu może wpłynąć na cały łańcuszek pasożytów żerujących na paliwku. Stać Cię na to, czy potrafisz tylko krzyczeć na forum na takiego czy innego rządzącego?
leiho / 2008-05-29 13:28 / "Tu Ne Cede Malis"
dokładnie. Kiedy Polacy sobie uswiadomią, ze cena benzyny to 2 zł, a reszta to złodziejski podatek? Idealne źródło dochodu dla rzadu, przeciez paliwo jest we wszystkim, w cenie chleba, butów, usług, wszystkiego. Ale to jest kolejny czerwony rząd, ktory żeruje na ludziach, na potęgę.
POLiTiCiAN ON LSD / 82.146.248.* / 2008-07-15 17:12
co za roznica gdzie placisz i tak kraj potrzebuje tyle i tyle zeby moc sie budowac, zapewnic bezpieczenstwo itd, zeby funkcjonowac. jesli obnizysz akcyze, zarobia na tym:

hurtownicy oraz stacje paliw ktore tez DYKTUJA CENY. to samo bylo jak kaczynscy obnizyli akcyze, od ogloszenia ze akcyza spadnie do momentu obnizenia akcyzy, ceny paliw wzrosly, potem opadly o 22gr, potem wzrosly o okolo 10gr i wkoncu wyrownaly sie do ceny sprzed akcyzy (pomijajac wzrost cen o 15gr wywolany ogloszeniem zamiaru obnizenia akcyzy)

ludzie ktorzy tankuja najwiecej czyli firmy transportowe, taxowkarze, autobusnicy itd.. glownie diesel. najmniej skorzystaja ci ktorzy jezdza malo, bo poprsotu najmniej zaoszczedza na malej ilosci paliwa. jesli chcecie dac pieniadze tym bogatym, a biedni maja na tym stracic to jest nie fair. taki sam problem jest z doplata do dzieci pro-rodzinna tzw. im wiecej placisz podatkow i im wiecej masz dzieci tym wiecej zaoszczedzasz. jesli masz 10 dzieci, ale zarabiasz 2k zl.. to i tak malo odliczysz.. jesli masz 2 dzieci ale zarabasz 10k to odliczysz wiecej.

obnizyc paliwo najlatwiej tworzac inicjatywe europejska.. ktora wlasciwie zostaje powoli aktywowana przez prezydenta francji i zdaje sie ze nasz rzad to podlapal, prezydent rowniez. nalezaloby obnizyc limity akcyzy w europie bycmoze utworzyc gorna granice, i moiim zdaniem najwazniejsze... biopaliwo, oby polska byla kiedys glownnym producentem, to bybylo super. przeciez juz dzis moge zalac do mojego diesla obojetne ktory olej roslinny ze sklepu, albo nawet przefiltrowany olej stary po frytkach taki.. i moge jechac bez problemu! czemu o tym sie nie mowi?
Grupa paliwowa / 62.69.200.* / 2008-05-29 12:38
brydzia spadaja ceny hurtowe, a na stacjach sa ceny detaliczne. Sama jestes nieukiem bo nie rozumiesz.
hen / 194.213.1.* / 2008-05-29 12:03
zabawną rzecz znalazłem w necie
"21.09.2005 07:15
Debata przedwyborcza – Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe
Waldemar Pawlak, Grzegorz Schetyna
G.S.: Żeby obrazowo, trzeba by mówić o konkretach. Wprowadzenie, obniżenie VAT na benzynę z 22% na 15% to jest obniżenie ceny za litr benzyny o 30 groszy. To jest skala takich obniżek i o tym mówimy"

G.S to rzecz jasna Grzegorz Schetyna, cenę benzyny o 30 groszy można obniżyć bez zmiany vatu ,przez obniżenie akcyzy,a do tego wystarcza rozporządzenie ministerstwa finansów,wystarczy tylko chcieć

przypomnę że premier belka we wrześniu 2005 obniżył akcyzę o 25 groszy na litrze,gdy ceny benzyny na stacjach zbliżyły się do 4,5 zł,i potem pisowcy tę obniżoną akcyzę utrzymali przez cały rok 2006,teraz ceny na stacjach dawno przekroczyły 4,5 zł,jak analitycy głoszą na wakacje ceny mają dojść do 5 zetów,więc może by tak rząd liberałów akcyzę w końcu obniżył
karlik83 / 89.107.158.* / 2008-05-29 14:54
A od stycznia 2007 roku Pisowcy podwyzszyli akcyze o 25 groszy i od tamtej pory do dzisiaj jest na takim samym poziomie. Chyba Pisowcow denerwowala tania benzynka pod koniec 2006 roku, pamietam jak tankowalem po 3,33 w Chorzowie.
bubu / 2008-05-29 15:34 / Bywalec forum
Historia obniżania akcyzy wygladała tak:
19 września 2005 min. Gronicki (rząd Belki) obniża ją czasowo (do końca roku 2005)
Gilowska przedłużyła ten termin do końca roku 2006.
W budżecie na 2007 przywrócono stawki akcyzy z 2005.
Patrząc z perspektywy czasu widać jak duży był to błąd - wpływy do budżetu i tak były wyższe (deficyt wyniósł niecałe 17 mld wobec planowanych 28) a zsumowało się to z aprecjacyjnym trendem na ropie co dodatkowo nakręciło inflację.
bubu / 2008-05-29 11:36 / Bywalec forum
Szkoda bo prócz obniżenia kosztów co np: dla przeżywającej poważny kryzys branży transportowej ma obecnie kluczowe znaczenie obniżka akcyzy byłaby bardzo pożądana z punktu widzenia inflacji która napędzana jest głównie przez ceny paliw i żywności.
Z drugiej strony argumentacja dotycząca mniejszych wpływów do budżetu nie jest do końca prawdziwa. Wzrost cen powoduje bowiem iż aktualnie fiskus otrzymuje wyższe wpływy z tytułu podatku VAT (to samo tyczy się gazu i energii elektrycznej).
Takie podejście Min. Fin. do tej kwesti sugeruje że najprawdopodobniej mogą się pojawić problemy z realizacją zaplanowanych na ten rok dochodów budżetu ogółem.

Zresztą tak jak pisałem tu wielokrotnie rząd nie planuje obniżek podatków a raczej podwyżki (pośrednich jako mniej widocznych) - podniesiono akcyzę na papierosy, od 2009 planowane jest podniesienie akcyzy na gaz (do samochodów), wprowadzenie akcyzy na CNG. Zapewne planowana jest także podwyżka akcyzy na paliwa ....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy