Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Państwo dorzuci się też do kredytów złotówkowych

Państwo dorzuci się też do kredytów złotówkowych

Wyświetlaj:
emeryt zzz / 46.186.69.* / 2015-08-20 11:59
przed wyborami to się nazywa kiełbasa wyborcza
kulułe / 87.204.83.* / 2015-08-20 11:56
Zaraz zaraz, jak to dorzuci się? Proszę aby bank umorzył mi 90% odsetek a ja kapitał i pozostałe 10% odsetek będę grzecznie spłacał ! Jak równo, to wszystkim.
Quela / 78.9.110.* / 2015-08-20 12:03
jasne , składaj podanie do banku, a nóż sie uda?
olok / 85.112.222.* / 2015-08-20 11:53
dorzuci czy pożyczy?? bo to kolosalna różnica. Nie to że ma się dlug w banku to jeszcze chcą wcisnąć dodatkowy kredyt. Beszczelność!!
rtw / 31.61.138.* / 2015-08-20 11:47
państwo to my obywatele, więc to ja się dorzucę do obywateli którzy mają kredyty.
mam tego serdecznie dość!!
ewa335 / 95.158.72.* / 2015-08-20 11:59
A czy państwo dorzuci nam do wynajmowanego mieszkania ? Bo jeżeli wiem że nie będzie mnie stać na spłatę kredytu to go nie biorę.
anka2015 / 77.45.110.* / 2015-08-20 11:50
ja też! mi nikt nic nie dorzucił ...
jack455 / 89.231.48.* / 2015-08-20 11:46
panstwo sie dorzuci,PANSTWO to znaczy KTO,wielmozni panstwo,czy panstwo kowalscy,do wyprawek szkolnych sie dorzuci,do kamornego sie dorzuci,do rolnkow sie dorzuci,do gornikow sie dorzuci,do wojska ,policji,strazakow sie dorzuci,czy panstwo tez sie dorzuci do kredytow zaciagnietych przez politykow na dorzucanie
docan / 87.206.80.* / 2015-08-20 11:45
A co z kredytami na samochód. Czy będzie pmic w ich spłacaniu?
Paranoja / 82.177.8.* / 2015-08-20 11:44
Państwo dorzuci??? Ale najpierw zabierze zgadnijcie komu Lemingi...
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-20 11:32

Państwo dorzuci się też do kredytów złotówkowych

Jak to "też"? A do walutowych kredytów to niby kiedy państwo się dorzucało? Jak na razie to dorzucało się tylko do kredytów złotówkowych w programach Rodzina na swoim i Mieszkanie dla młodych. Chyba, że to jest taki element urabiania opinii społecznej, że biedne banki stracą na przewalutowaniach kredytów frankowych i państwo będzie musiało je wspomóc ze środków publicznych.
Zygmunt0102 / 31.1.160.* / 2015-08-20 11:30
Nie wińcie tylko Tuska i jego ekipy - wśród elit sejmowych u nikogo nie ma woli na faktyczne zadbanie o społeczeństwo . Te wszystkie ich zapewnienia od lewej do prawej strony - są g. warte. Mam 60 lat nasłuchałem się już o zapewnieniach , i co ? a tylko powiązanym wybrańcom żyje się lepiej.
a******** / 83.20.115.* / 2015-08-20 11:29
My wyborcy jesienią ,,dorzucimy " się do tego ,żeby te skunksy z PO-PSL-u zniknęły na zawsze....
roman 2006 / 83.23.187.* / 2015-08-20 11:28
Witam. Ja wzialem kredyt w zlotowkach w 2006 roku placilem dwa razy tyle co ci ktorzy wzieli we frankach i sie ze mnie smiali a teraz im sie proponuje pomoc . A dlaczego panowie poslowie tak chetnie chca pomagac frankowicza? bo sami maja duze kredyty we frankach i musza duzo splacac a kadencjia sejmu sie niedlugo konczy
Quela / 78.9.110.* / 2015-08-20 12:01
Równiez witam. Skąd te oburzenie akurat na frankowiczów? Panstwo od dawna rozdaje pieniądze ,dopłaca do kredytów "Rodzina na swoim " teraz dopłaca do "MdM" wspiera inwestycje typu "orliki" stadiony , drogi daje pieniądze na rozwój miast - ostatnio otrzymał Supsk , dlaczego? bo poprosił ,więc ty tez mogłeś poprosić o pomoc tak jak frankowicze. Dlaczego mamy rujnować innym życie?Śmieją się zwykle głupcy, którzy potem sami płaczą ale czy przez nich maja cierpieć inni, ci co nic nie zawinili?Polacy nigdy nie grzeszyli współczuciem do drugiego człowieka, gdyby mogli to by go w łyżce wody utopili, czy chcesz by tacy sami jak oni? Myślę że nie, denerwujesz się bo płaciłeś podwójne raty, przykre to ale takie są przypadki losowe, ja wykupiłam swoje mieszkanie za ciężko zarobione pieniądze i lata wyrzeczeń a moi sąsiedzi dostali od panstwa za 1 zł i cóz mam pomstować na nich? co by mi to dało? a tak jako sąsiedzi dalej żyjemy zgodnie i szczęśliwie mimo że to szczęście bardziej uśmiechnęło się do nich. Teraz ustanowili pomoc dla frankowiczów ale ona mnie nie obejmie mimo że równie ciężko mi spłacac , ale co zrobić, widach te szczęście nie jest mi pisane. pozdrawiam
dngjmnmjm,gk,jk,uj, / 83.17.105.* / 2015-08-20 11:09
W swoim czasie uwierzyłem zapewnieniem tuska i jego bandy, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Wziąłem kredyt i wybudowałem domek. Nie willę ale właśnie 120 m domek. Dzisiaj wiem, że nas okłamali wtedy i teraz zresztą robią to dalej. Swój kredyt spłacam, od lat nie byłem na urlopie, nawet do kina nie chodzę, tylko w zębach noszę kolejne raty do banku. Teraz szlag mnie trafia jak słyszę tym pomożemy spłacać tamtym pomożemy a innym jeszcze coś tam damy. Ludzie ja pracuję, o podwyżce nie marzę bo żeby innym dać to podnoszone sa kolejne podatki i mojego szefa nie stać na podwyżki. Ja też płacę coraz większe rachunki bo w końcu ktoś za to rozdawnictwo musi zapłacic. Czyli że ja odmawiając sobie i swojej rodzinie wszystkiego spłacam swoje zobowiązania i poprzez coraz większe podatki spłacam również czyjeś zobowiązania. To jest przecież skandal, tym bardziej że tak naprawdę nie chodzi tu o pomoc kredytobiorcom, ale o zapewnienie bankom spłacania kredytów udzielonych w wysokości znacznie przekraczającej wartość kredytowanych nieruchomości. Rządy PO nigdy nie dbały o Polaków tylko o interes banków i zachodnich koncernów i robią to nadal. !!!!!
Jacek277 / 79.186.205.* / 2015-08-20 11:43

W swoim czasie uwierzyłem zapewnieniem tuska i jego bandy, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Wziąłem kredyt i wybudowałem domek. Nie willę ale właśnie 120 m domek. Dzisiaj wiem, że nas okłamali wtedy i teraz zresztą robią to dalej. Swój kredyt spłacam, od lat nie byłem na urlopie, nawet do kina nie chodzę, tylko w zębach noszę kolejne raty do banku. Teraz szlag mnie trafia jak słyszę tym pomożemy spłacać tamtym pomożemy a innym jeszcze coś tam damy. Ludzie ja pracuję, o podwyżce nie marzę bo żeby innym dać to podnoszone sa kolejne podatki i mojego szefa nie stać na podwyżki. Ja też płacę coraz większe rachunki bo w końcu ktoś za to rozdawnictwo musi zapłacic. Czyli że ja odmawiając sobie i swojej rodzinie wszystkiego spłacam swoje zobowiązania i poprzez coraz większe podatki spłacam również czyjeś zobowiązania. To jest przecież skandal, tym bardziej że tak naprawdę nie chodzi tu o pomoc kredytobiorcom, ale o zapewnienie bankom spłacania kredytów udzielonych w wysokości znacznie przekraczającej wartość kredytowanych nieruchomości. Rządy PO nigdy nie dbały o Polaków tylko o interes banków i zachodnich koncernów i robią to nadal. !!!!!

Głównie to chodzi o to że idą wybory i każdy " polityk" chce pomóc obywatelowi ale tylko do wyborów a pózniej .....
Zygmunt0102 / 31.1.160.* / 2015-08-20 11:06
Jestem wstanie wskazać osoby , które w 2010/ 2011/ 2012 roku brały kredyty w walucie i śmiały się z innych mających możliwości tylko w złotówkach, a teraz wyciągają rączkę aby Państwo ze wspólnych pieniędzy pomagało. Czy my musimy się na to godzić ? Ja mając chwilowe trudności ze spłata kredytu - musiałem sprzedać nieruchomość po znacznie zaniżonej cenie , a teraz mam cwaniakom dopłacać ? Ludzie z sejmu - opamiętajcie się! Banki jeżeli zostaną zmuszone do tworzenia specjalnego funduszu wsparcia - to i tak te koszty przeniosą na zwykłego Kowalskiego który ma jakieś małe oszczędności lub konto na które wpływa np. renta , emerytura, wynagrodzenia. To my te wszystkie koszty pokryjemy.
W. / 212.191.39.* / 2015-08-20 13:19
Święta racja bo niby dlaczego ja mam się dokładać do "biednych frankowiczów" ,stać ich było na kredyt to niech go spłacają w całości. Mnie nikt nie dokłada do mojego kredytu, a przez durny rząd banki scedują straty na zwykłych kredytobiorcach, których pożyczki i tak są już wysoko oprocentowane.Paranoja
Jannekk / 194.9.52.* / 2015-08-20 11:03
yyy kolejny idiotyzm?
Państwo 18 miesięcy będzie mi pomagać, a potem mam całą pomoc zwrócić w ciągu 8 lat?
Czyli biorąc kredyt na 30 lat, i starając się o "pomoc" Państwa, kredyt będę spłacał 38 lat? :-))))

Teraz chce mi się śmiać - może dlatego, że jeszcze z tej pomocy nie skorzystałem, płakał będę, jak skorzystam
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-20 11:25
To zależy kiedy będziesz korzystał z tej pomocy. Jak do końca spłacania kredytu zostało ci więcej niż 9,5 roku to te 8 lat spłacania pomocy od państwa będzie pokrywało się z tymi samymi latami co spłacanie kredytu i całość spłacania zakończysz w 30 lat. Jak z pomocy skorzystasz w ostatnich 18 miesiącach trwania 30-letniego kredytu to faktycznie będziesz spłacał kredyt przez 38 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że kwota spłaconego kredytu wraz z odsetkami nie ulega w żaden sposób zmianie. Przesunięty będzie tylko okres spłacania rat.
Ktoś887 / 194.9.52.* / 2015-08-20 11:44
to wychodziłoby z tego, że jak z tej pomocy skorzystam w trakcie trwania kredytu to po 18 miesiącach będę spłacał zarówno raty kredytu jak i łaskawą pomoc Państwa i przez pewien okres załóżmy, że zamiast 1000 zł samego kredytu spłacać, będę w sumie spłacał 2000 zł? :-))))

Tonący brzytwy się chwyta, ale nie wiem jak zdesperowany musiałbym być by skorzystać z tej mega propozycji
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-20 12:39
Tak, będziesz spłacał dwie pożyczki ale nie dwa razy więcej. Skoro przez 1,5 roku będziesz miał udzielaną pożyczkę od państwa na spłatę swojej raty kredytu wynoszącej 1000zł to państwo pożyczy Ci w sumie 18x1000zł = 18 tys. zł. Tą pożyczkę będziesz później spłacał przez 8 lat czyli w 96 ratach po 187,50zł. Czyli przez te 8 lat będziesz miał do spłacania w sumie 1187,50zł miesięcznie a nie 2000zł. Jakaś to pomoc jest bo przez 1,5 roku masz szansę znaleźć pracę i ewentualnie sprzedać nieruchomości i kupić jakąś tańszą a nie czekać aż bank zabierze Ci dom i zlicytuje go za pół ceny a kredyt i tak będziesz musiał dalej spłacać bo sprzedaż domu nie pokryje zadłużenia.
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-20 12:37
Tak, będziesz spłacał dwie pożyczki ale nie dwa razy więcej. Skoro przez 1,5 roku będziesz miał udzielaną pożyczkę od państwa na spłatę swojej raty kredytu wynoszącej 1000zł to państwo pożyczy Ci w sumie 18x1000zł = 18 tys. zł. Tą pożyczkę będziesz później spłacał przez 8 lat czyli w 96 ratach po 187,50zł. Czyli przez te 8 lat będziesz miał do spłacania w sumie 1187,50zł miesięcznie. Jakaś to pomoc jest bo przez 1,5 roku masz szansę znaleźć pracę i ewentualnie rozważyć sprzedaż nieruchomości i kupno jakiejś tańszej a nie czekać aż bank zabieże Ci dom i zlicytuje go za pół ceny a kredyt i tak będziesz musiał dalej spłacać.
sir.arthy / 80.85.229.* / 2015-08-20 10:58
Jak Państwo się "dorzuci", skoro "obdarowani" muszą oddać to co dostali ?? Jakieś pomieszanie pojęć . Jak ja "dorzucę się" synowi do samochodu to nie mowie mu żeby mi te pieniądze oddał za 5 lat. Chore. Powinno być powiedziane że Państwo udzieli nieoprocentowanych pożyczek a nie "dorzuci się", ponieważ w ten sposób tumani się obywatela wmawiając mu, ze coś dostanie za darmo /wsparcie finansowe do kredytów/i jednocześnie tworzy się fałszywy wizerunek rządzących Polską jako bardzo pro-obywatelskich i godnych zaufania, podczas gdy prawda jest daleka od realiów. Platforma próbuje zbijać punkty gdzie się da aby utrzymać się przy władzy za wszelką cenę, nawet kosztem "tanich zagrywek".Wstyd.

Najnowsze wpisy