Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W Polsce trwa seria obniżek stóp procentowych i można spodziewać się, że atrakcyjność kredytów złotówkowych będzie rosła.

W Polsce trwa seria obniżek stóp procentowych i można spodziewać się, że atrakcyjność kredytów złotówkowych będzie rosła.

Wyświetlaj:
zgredek / .* / 2005-08-21 03:24
Rady analityków WGI należy traktować bardzo ostroznie. Wyniki zarządzania przez Grupę własnymi portfelami inwestycyjnymi są żałosne (do sprawdzenia na ich stronie - są jawne). Bez wzgledu na walutę czy strategię (agresywną czy bezpieczną) za lipiec prawie wszedzie minus. Tak fatalne wyniki niestety nie uwiarygadniają zatem analityka z WGI.
wsal / .* / 2005-08-19 23:52
wziąłem kredyt w dolarach, i na razie nie żałuję - spłata w przeliczeniu na złotówki jest coraz nizsza, mimo podwyżek stóp procentowych LIBOR; ale ryzyko jest - pamietam, jak drożało euro, i ludzie na gwałt przewalutowywali na inne waluty... w perspektywie 25 lat spłaty kredytu trudno przewidzieć, jak często takie sytuacje moga się powtórzyć - no chyba że wejdziemy do strefy euro!
kredytobiorca / .* / 2005-08-19 23:07
Kiedy rok temu marzec-kwiecień brałam kredyt w CHF wszyscy nas przekonywali do złotówek efekt z 200 000 mam teraz do spłaty o ile pomnę 180 000 bo o tyle spadł CHF, za to złotówki z promocyjnych stóp poleciały w górę. Na pewno słuszen jest twierdzenie o braniu kredytów w walucie w której się zarabia, ale nic nie jest napisane o małej stabilności politycznej w naszym kraju i niesamowitych pomysłach polityków. Ja wolę kredyt w stabilnej walucie
watson / .* / 2005-08-20 10:50
z tym tylko, że właśnie głupie pomysły naszych polityków moga spowodować spadek wartości złotówki, a co za tym idzie pomimo stabilności franka będziesz płacić o wiele większe raty, bo jego cena w złotówkach wzrośnie
testbest / .* / 2005-08-20 11:23
mówisz tylko o ryzyku kursowym jak przeliczyłam CHF musiałby wzrosnąć o około 35% żeby zacząć się zastanawiać nad przewalutowaniem. Zaś moje oprocentowanie 2.55% nadal nie da się porównać z żadnym złotówkowym.Nie umiem przewidzieć co się stanie przy zmianie złotówek w euro rozsądne wydawałoby mi się tak pokierowanie polityką, żeby jak najwięcej dostać euro za te nasz złotówki a wtedy co z kredytami? Stosunek CHF a EURO jest bardzo stały więc wyjdę na tym i tak najlepiej

Najnowsze wpisy