Forum Polityka, aktualnościKraj

Pawlak: Trzeba dokapitalizować banki

Pawlak: Trzeba dokapitalizować banki

skomentuj
Wyświetlaj:
historyk / 80.50.180.* / 2008-11-17 17:41
pomysł iscie liberalny, a tak niedawno pluto że poprzednio rządzili socjaliści o poziomie Gomułki, a teraz zamiast dokapitalizować obywateli to się dokapitalizuje kapitał, zabrać tego Pawlaka z rządu za takie pomysły niech sie rozliczy ze swojej fundacji, przecież cały rok nic konkkretnego nie zrobił i jeszcze bredzi o 5% wzroście poziom członków tego rządu jest żenujący
andowc / 83.30.55.* / 2008-11-15 17:22
Każdy właściciel dokapitalizuje swój "bank".
Jaki bank "Pawlaka" ?,- to go "dokopalizuję". (do "dupy" nakopię).
Na tym polega "dokopalizacja" (na nakopaniu do "dupy").
śmieszno i durno / 83.23.148.* / 2008-11-15 16:23
Chyba się ustroje pomyliły tym naszym rządzącym.
Jeśli my wszyscy mamy dawać bankom pieniądze za friko, to już mamy socjalizm, ale tylko dla bogatych, dla maluczkich -śmieszny niby wolny rynek....Zmień Pan czapkę Panie premierze....
Bogumił Ciborowski / 83.16.188.* / 2008-11-15 14:50
Dokapitalizować banki (mądrze) nie oznacza nic innego jak tylko utrzymać deponentów, a to oznacza zapewnić im zwrot wkładów (do czego deponenci nie muszą wcale się spieszyć), a także zagwarantować im stosowne odsetki. Nie może bowiem być sytuacji, gdy bank ma wyłącznie kredytobiorców (mniej lub bardziej wypłacalnych) i innych dłużników, a nie ma deponentów.
espera / 79.189.2.* / 2008-11-15 13:01
Taak to interesujace podejscie - a kto dokapitalizuje drobnych przedsiębiorców, gnebionych przez kolejnych obiecujacych, ..." teraz pozwolimy na przedsiebiorczość MSP..." - za 2,50 lub 1,50 zł. niedopłaty utrata prawa do chorobowego zasiłku, niewydanie zaśwaidczenia uniemozliwiajacego start w przetargu, odmowa prawa do urlopu wychowowczego i obowiazek zapłaty pełnej składku ZUS, obowuiązek płatności pełnej lub zwielokrotnionej składki zdrowotnej mimo braku zysku w działalnosci a jednocześnie umarzanie milionowych długów "krętaczy" upadających w piatek i działajacych juz od następnego poniedziałku w wersji "BIS" i.... "dokapitalizować banki???? - to dopiero pomysł! brawo bis, a z czyjej kieszeni - z tego drobnego MSP, który płacze i płaci chociaż nie ma z czego. Zwrot VAT-u z budżetu trwa 270 dni (180 + 60-70 od dnia zakupu i zapłaty) - nie mamy prawa odlixczyć VAT-u od paliw, chociaż stacje paliw przy zakupie płacą i my płacimy drugi raz - opodatkowanie wynosi więc 44%, TO SAMO DOTYCZY HOTELI, GASTRONOMII ITP. -Gdyby MSP mogło 2 x opodatkować i pobierać 2 x opłate za jedna usługe czy towar to byłaby dopiero przedsiebiorczość. Tu rozwój, rozwój a tu kara - grzywna 6% funduszu płac przy przekroczeniu zatrudnienie powyżej 25 etatów - to dopiero dyskryminacja - możeby zasponsorować decydentom korepetycje z ekonomii ???, a może każdemu z nich zalecić samodzielne prowadzenie działalnosci gospodarczej w stworzonych przez nich warunkach??? - to byłaby dopiero kapitalizacja i dokapitalizowanie.
MSP 7 / 2008-11-15 10:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Każdy pomysł jest dobry, jeżeli prowadzi do kutku zamierzonego jako cel - w tym przypadku jak najmniejsze osłabienie tempa wzrostu gospodarczego i niepoddanie się ogolnemu kryzysowi.
(W stanach banki prywatne wstrzymują się jak mogą dofinansowania państwowego, gdyż równa się t później z interwencją państwa w decyzje - u nas te dwa banki nie będą się wstrzymywać, gdyż są w większości państwowe).
Taka polityka może jedynie wspomóc gospodarkę w przyszlości (oczywiście rozsadnie poprowadzona).
Osobiście nie jestem zwolennikiem Pawlaka jak i innych partii (uchowaj Boże przed komunistami).

Tutaj kierowanie sie emocjami - jak wiele wypowiedzi poniżej do niczego dobrego nie prowadzi - w końcu gdzies musicie "wypisać się".
MSP 7 / 2008-11-15 10:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w pierwszym wierszu miało być "skutku" a nie "kutku"
zdradziecki pies / 85.31.233.* / 2008-11-14 19:26
Najlepiej jak PSL wsiądzie na traktory i weżmie się do roboty na której się zna.
semeo / 2008-11-14 18:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale ten nasz Waldek optymista:)
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-11-14 14:08
Oj banki, banki... Oj Unio, Unio... a kto oddał całe systemy bankowe w ręce prywatne, międzynarodowe ręce prywatne. Przyniosło to multum korzyści, ale jak widać - niekoniecznie długoterminowych. Panie Pawlak, nasza gospodarka nie utrzyma dobrego tempa wzrostu, bo nie jest samowystarczalna. Jesteśmy zależni jak małe dzieci od rodziców - albo dostaniemy ciastko, albo nie i każą nam siedzieć cicho :)
isael / 81.190.10.* / 2008-11-14 15:19
niekoniecznie, wicepremier ma powody do umiarkowanego optymizmu, wprawdzie gospodarka Polski nie jest samowystarczalna, ale to co jest przyczyna tej nie samowystarczalności, ulega dużej przecenie na minus, co jest nienajgorszym prognostykiem, są tez inne, nie zepsucie rynku wewnętrznego, który jest baaardzo istotny,
wprawdzie owe 5% wicepremiera , to (ho ho) spory optymizm ale nawet nieco mniej nie jest złym osiągnięciem, jest warunek nie spieprzyć , i jest to warunek najtrudniejszy, bo co ja co ale spieprzyć to co dobre to w Polsce potrafią , chyba żeby szło na zmianę (hasło Obamy aktualnego prezydenta elekta) a zmiana polegała by na tym ze Polacy potrafią (zarówno obywatele jak i zarządzający Polską) wykorzystać szanse
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-11-14 15:34
Zgodzę się z Tobą w tym, że niezepsuty rynek wewnętrzny może dużo zdziałać dla tempa wzrostu gospodarki. Ale w moim przekonaniu wysokie stopy procentowe i nie tylko skorygowany w dół, ale bardzo osłabiony przy tym złoty wyniszczają nasz rynek wewnętrzny. (Nie mówię oczywiście o kredytach na mieszkania w CHF zaciąganych w tym roku bo to jest w ogóle śmieszny i oddzielny temat). Jedyne co zdziałano tak wysokimi stopami jakie u nas wprowadzono to pozwolenie na napływ kapitału spekulacyjnego (który właśnie niedawno odpłynął) i osłabienie pozycji naszych przedsiębiorstw, dla których pieniądz jest teraz droższy. Dlatego moje zdanie jest takie, a nie inne.
Jacqb / 2008-11-14 16:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ze stopami się zgadzam. Ale sądzę też, że niedlugo zacznie się cykl obniżek. Natomiast złoty chyba jest w dobrym kursie w tej chwili, Zbyt mocny szkodzi eskporterom, a zbyt słaby gałęziom zależnym od importu. sam jestem ciekaw jakie bedziemy mieli wyniki. Sądzę jednak że PKB moze spasc nawet do 2 % w przyszlym roku. I to jeszcze okaze sie dobrym wynikiem na tle pozostalych gospodarek. Podobno kraje bałtyckie juz maja dramat..
skomentuj

Najnowsze wpisy