Forum Polityka, aktualnościKraj

Pawlak zapowiada ofensywę i skarży się na PKW

Pawlak zapowiada ofensywę i skarży się na PKW

Wyświetlaj:
Waldiqazi / 83.9.140.* / 2011-09-27 21:54
Każdy ma prawo chorować
Halina Kurtyka, piątka na liście PSL w krakowskim okręgu, na plakacie wyborczym przedstawia się jako menedżerka, która "zawsze lubiła robić coś dla innych i widzieć tego efekty, a praca w PKP uświadomiła jej, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, jak bardzo trzeba się starać, żeby żadne prywatne interesy nie brały góry nad tym, co należy się zwykłym ludziom".

Była wójt Zabierzowa, gdy obejmowała w 2008 r. stanowisko dyrektora Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w krakowskim oddziale PKP, wzbudziła wśród pracowników kolei kontrowersje. Na forach kolejarskich wrzało, że "magister wychowania fizycznego, która przegrała wybory na kolejną kadencję w gminie, zastępuje dyrektora z 30-letnim stażem, magistra budownictwa, który na tej pracy zjadł zęby". Sama Kurtyka w liście wyborczym do kolejarzy pisze, że od tamtego czasu zdążyła poznać problemy firmy, a za przyznanie pracownikom PKP podwyżek straciła tamto stanowisko, przez co obecnie tylko pełni obowiązki dyrektora Oddziału Dworce Kolejowe w Krakowie.

"Gazeta" ustaliła, że Kurtyka w pracy nie pojawia się od dwóch miesięcy. Od lipca przysyła kolejne zwolnienia lekarskie. W PKP dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że dyrektor Kurtyka nie przychodzi do pracy od czasu wpłynięcia notatki służbowej wskazującej na poświadczenie przez nią nieprawdy w dokumentach.

Dotarliśmy do tego dokumentu. Chodzi o protokoły z negocjacji i umowy podpisane z czterema firmami w marcu br. Kurtyka miała dać je do podpisania jednemu z zastępców, który według władz firmy "ani w marcu, ani w żadnym innym terminie w negocjacjach z podanymi firmami nie uczestniczył". Według naszych źródeł władze PKP zamierzają o tej sprawie zawiadomić prokuraturę.

Zapytaliśmy przełożonych Kurtyki, czy wiedzą o tym, że ich podwładna prowadzi kampanię w czasie nieobecności w pracy. - Pani Halina Kurtyka od lipca przebywa na zwolnieniu lekarskim, więc nie jest możliwe wręczenie jej żadnego dokumentu. Wszelkie szczegóły tej sprawy dotyczą jednak relacji pomiędzy pracownikiem i pracodawcą, więc nie będziemy ich komentować na łamach mediów - poinformował nas Łukasz Kurpiewski, rzecznik Grupy PKP.

O jaki dokument może chodzić? Osoba związana z PKP mówi nam nieoficjalnie: - Zachowanie pani Kurtyki jest skandaliczne. Pokazuje się w telewizji, podczas gdy do nas przysyła tylko kolejne zwolnienia. Nie możemy jej przez to wręczyć wypowiedzenia, ale nasza cierpliwość już się kończy i zawiadomimy o tym ZUS.

Dzwonimy do Haliny Kurtyki. - Od dwóch miesięcy jest pani na L4, a w tym czasie aktywnie prowadzi kampanię wyborczą.

Kurtyka: - Spodziewam się kontroli ZUS, ale się tego nie boję, bo moje zwolnienie lekarskie jest uzasadnione.

"Gazeta": - 29 sierpnia wystąpiła pani na konferencji prasowej PSL, na której mówiła pani o pomyśle na uzdrowienie kolei. Prowadzi pani kampanię wyborczą, ale do pracy nie przychodzi. Z jednym wyjątkiem: w ubiegłym tygodniu przecinała pani wstęgę podczas otwarcia parkingu dla rowerów na dworcu...

Kurtyka: - Nie jestem w stanie chodzić do pracy, bo kosztuje mnie ona zbyt wiele stresu. Potrzebuję złapać oddech, poza tym muszę dokończyć serię badań.

"Gazeta": - Może powinna więc pani zrezygnować z pracy, zwłaszcza że jest już wyznaczona osoba na pani stanowisko (chodzi o Aleksandrę Koniak).

- Nie rezygnuję, bo zamierzam zmienić pracę, ale w ramach tej samej firmy. Dostałam propozycję pracy w PKP w Warszawie.

Sekretarz komitetu wykonawczego PSL w Małopolsce Władysław Kosiniak-Kamysz: - O sprawach służbowych pani Haliny Kurtyki i zwolnieniu lekarskim nie wiedziałem, ale też o to nie pytam. Każdy z kandydatów wypełnia ankietę osobową i ja jej nie weryfikuję, bo wierzę w oświadczenia, jakie kandydaci mi składają. Poza tym sprawy osobiste mnie nie interesują. Każdy ma prawo chorować i nie wnikam, co to za choroba.

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,10353733,Kandydatki_PSL_kampania_na_zwolnieniu_lekarskim.html#ixzz1ZBUGRo00

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,10353733,Kandydatki_PSL_kampania_na_zwolnieniu_lekarskim.html#ixzz1ZBTz1gnk
marynarz098 / 2011-09-27 16:25 / Tysiącznik na forum
Nie zapowiadaj tylko plac !!!!!!!!!

10 lat to za krotko by sie wyjasnilo co i jak......... fantazja??????
i to by było na tyle / 83.5.255.* / 2011-09-27 14:41

Sprawa dotyczy rozliczenia kampanii wyborczej z 2001 roku

Naprawde był mało czasu! Ale co tam gooowniane 18 mln zlotych, wolontariusze WOŚP zbierają więcej.
c h l o p / 77.254.241.* / 2011-09-27 13:05
Wynocha !!!
Wynocha !!!
Wynocha !!!
Wynocha !!!
.....
Opirok / 82.160.253.* / 2011-09-27 11:56
umorzono odsetki ? to demoralizujące !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Donek King / 195.138.211.* / 2011-09-27 11:47
Bardzo chętnie przyjmę 18mln na 10 lat i oddam bez odsetek , a niech stracę oddam 10% więcej.
Papcio / 62.159.242.* / 2011-09-27 11:45
najbardziej szkodliwa dla Polski partia. Jakie umażanie odsetek, raty?!! Czy zwykły obywatel/przedsiębiorca miałby na to szanse?
kiki / 192.193.116.* / 2011-09-27 11:11
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
a co ma / 88.199.57.* / 2011-09-27 10:51
Zdaniem Waldemara Pawlaka nie można ufać sondażom i jak wyjaśniał powinno się ograniczyć ich publikowanie. Sondaże spełniają dość destrukcyjną rolę, zwłaszcza, że często się nie potwierdzają - dodał lider Ludowców. Jego zdaniem sondaże odgrywają nieraz rolę ukrytej propagandy. --- z tym zgodzi się chyba większość.
Ale z procedurą rozłożenia PSL długu na raty ( 18mln z poprzedniej kampanii) i umarzania odsetek----
z tym nie zgadza się na pewno żaden zdrowo myślący Polak !!!!!!

Najnowsze wpisy