Forum Forum finansoweInne

Paypal czy to bezpieczne??

Paypal czy to bezpieczne??

iizabelaa / 80.50.233.* / 2008-01-05 23:32
Zastanawim się czy to bezpieczny system, w końcu podam mu wszystkie dane, numer karty kredytowej itp.
Wyświetlaj:
Magdziołek / 5.173.21.* / 2022-07-02 15:02
PayPal to uszusci.Już zgłosiłam ich w Wydziale Cyberousztw.Zostałam oszukana w internecie na 82 dolary a oni nie chcą mi zwrócić pieniędzy bo podobno zleciłam przelew na konto indywidualne.To jest kłamstwo, ponieważ system po zalogowaniu nawet mnie nie pyta jaka to jest płatność.Policjanci mi wyjaśnili,że ponieważ nie mam konta internetowego tylko kartę płatniczą,to dlatego pojawia mi się tylko ikonka "zapłać" bo w moim przypadku możliwy jest tylko przelew komercyjny . Gdybym nawet chciała przelać komuś pieniądze na konto indywidualne to nie mogę tego zrobić nie mając konta internetowego.To jest ich ewidentny błąd ale oczywiście do nich to nie dociera.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iwona695 / 178.43.237.* / 2018-01-16 13:16
Właśnie dzięki PayPal straciłam ponad trzy tysiące. Ktoś włamał się na moje konto, dokonał trzech identycznych transakcji, po czym, w następnej minucie, zamknął konto. Zorientowałam się, co się dzieje niemal natychmiast, bo właśnie przeglądałam maile, zablokowałam w banku kartę, podpiętą do rachunku, ale już nie mogłam (bank Paribas) zablokować przelewów. Dziwne to, przecież taka możliwość powinna być, ale na infolinii stwierdzono, że nie. PayPal przyjął zgłoszenie, po czym odpisał, że moje konto jest bezpieczne (a przecież jest zamknięte) i że nic w mojej sprawie nie zrobią, bo nikt nieupoważniony z niego nie korzystał... Zrobienie trzech takich samych transakcji, wyczyszczenie konta (na czwartą już nie starczyło kasy) i zamknięcie konta nic dla nich nie znaczy. A przecież sam adres IP musiał być inny, niż wykorzystywany do tej pory. Kwoty przelewów są w blokadach bankowych i też niewiele można zrobić, poza złożeniem reklamacji, na rozpatrzenie której bank ma 30 dni... A tymczasem pieniądze pójdą dalej... Przestrzegam, nie ufajcie PayPal, bo na ich pomoc w razie kłopotów lepiej nie liczyć.
mariolka540 / 195.248.246.* / 2013-05-30 22:46
Płaciłem kilkakrotnie i zadziałało bez zarzutu, aż nagle, pewnego dnia D...PA. OMIJAJCIE TĘ FIRMĘ Z DALEKA, a już na pewno nie przelewajcie tam gotówki z konta. Zamówiłem buty. Coś mnie tknęło, więc - tylko 1 parę. Przeczucie mnie nie myliło. Chińczyk (nie wiedziałem, że firma w której zamawiam jest poza EUROPĄ, bo wówczas fakt darmowej przesyłki przy tak małej kwocie zamówienia już by mnie otrząsnął), poprzez Singapur, przysłał mi długopis w kopercie. Twierdził, że zamówienie zrealizował - powołując się numer tej przesyłki poleconej. Oczywiście skorzystałem w proponowanej pomocy PAYpAL, ich gwarancji zwrotu kasy itp. Automatyczne zgłoszenie nie pozwalało na precyzyjne opisanie problemu - co skrzętnie wykorzystywali na moją niekorzyść. Prowadzili procedurę sporu ok. 40-45 dni (max., ile się dało - tak, żebym jej nie mógł ponownie wdrożyć). Po czym, powiadomili mnie, że rozstrzygnięto ją na moją korzyść i oddadzą pieniądze - po zwrocie przeze mnie długopisu do Chin. Już miałem zapakowaną kopertę, ale jeszcze raz sprawdziłem pocztę. I szok... Okazało się, że po kilkunastu minutach PayPal nadał kolejny komunikat, że jednak nie oddadzą mi kasy, bo przecież dostałe towar, a oni oddają tylko w przypadku, gdy zamawiający go nie otrzymał (akurat, tak przyjęli w przypadku mojego zgłoszenia sporu). Przypominam - zamawiałem buty (Chiny), a otrzymałem gadżet reklamowy/długopis (Singapur). Z koperty nie wynikało żadne powiązanie biznesowe, długopis nie miał oznaczeń, a w kopercie nic innego nie było. Sprzedający Chińczyk nie miał w ofercie takiego długopisu, a mimo to PayPal uznał, że towar mi dostarczono. Wszystko miałem udokumentowane, zrzuty z ekranu, porobione fotki, kopie maili. Koperta z długopisem miała wymiary ok. 11 x 18 cm (buty się nie mieszczą). Ewidentny przekręt, a mimo to PayPal trzymał stronę oszusta. Po mnogiej wymianie mailowej korespondencji zaczęli mnie ignorować, zbywać, traktować jak intruza, bezczelnie odpowiadać, czy wręcz informować, że znają już wszystkie moje pytania i udzielili mi wszystkich możliwych odpowiedzi. Przerwałem dalsze zaloty i skorzystałem z innej ścieżki odzyskania kasy. Na szczęście zapłaciłem w PayPal kartą kredytową Maestro i poprzez bank, który ją wydał zacząłem ściganie PayPal-a. Mimo, że duży bank - z początku nie wiedzieli o co mi/oszukanemu przez chińczyka frajerowi chodzi. Po krótkiej reprymendzie pozbierali się i po dwóch dniach już wiedzieli, że faktycznie jest taka procedura. I tak w spór z PayPalem weszło Maestro, a to już inna liga. Przesłałem im wszystkie materiały, opisałem sprawę, byłem w kontakcie i po kilku tygodniach kasa pojawiła się na koncie. Nie wiem kogo ścignęli; PayPal-a, chińczyka, czy oddali mi ze swoich środków, ale faktem jest, że odzyskałem co moje. Po jakimś czasie chińczyk stronkę zamknął, ale co chwilę widzę klona tej, na której ja zamówiłem i dalej PayPal umożliwiał płacenie - a przecież nie jest statystycznie możliwe, żebym tylko ja się naciął. Musieli więc mieć wiedzę, że współpracują z oszustem. Reasumując - nie polecam tej firmy...
kupujący / 89.69.81.* / 2015-03-25 13:34
Ja również odradzam korzystanie z PayPala.
Mnie rzekomy sprzedający stuknął na 389 zł za rzekomą subskrypcję. Kwota może i nie jest wielka ale co by było jakby "sprzedawca" wpisał sobie kilka tysięcy? A PP tłumaczy że nic nie może zrobić i muszę się z tym pogodzić. Zdecydowanie odradzam.
ewa1112 / 94.251.223.* / 2012-02-25 10:38
U mnie tez zablokowane konto ,tylko dlatego ,ze przelaliśmy pieniadze z konta pay pala, mąż-dla żony,nie podoba mi sie ich działanie pomimo wyjasnień jakie pisaliśmy zablokowane sa środki na nim.
Marcin J / 91.188.109.* / 2011-11-03 13:56
Ja korzystałem przez kilka lat do czasu otrzymania towaru zlej jakości. Oczywiście Paypal chwali się na eBay , że gwarantuje transakcje.
Po zareklamowaniu płatności oczywiście paypal przyjął temat następnie otrzymałem propozycje za pośrednictwem Paypal śmiesznej redukcji płatności ze strony sprzedawcy oraz informacją że mogę ją odrzucić do 10 dni.
Oczywiście po zalogowaniu się do serwisu takowej opcji nie ma wiec nic nie zrobiłem. Ku mojemu zdziwieniu po kilku dniach otrzymuję odmowę z serwisu gdyż nie odrzuciłem propozycji , ani jej zaakceptowałem. Co prawda serwis w regulaminie dopuszcza przywrócenie sprawy do 10 dni od powzięcia informacji ale mi odmówili .

Na zarzuty, że opcja odmowy propozycji sprzedawcy nie widnieje w panelu serwisu nawet nie odpowiedzieli , pomimo kilku maili . Mają klienta w ....

Umówmy się, jak obie strony są uczciwe wszystko gra, a jak nie no cóż . ALE PO CO NAM WTEDY ta firma.
ewellaa / 2011-11-03 15:11
ja nie mogę narzekać na Paypal, a też często korzystam z eBay
kat14 / 217.196.242.* / 2008-01-15 13:25
uzywam paypal'a od 2 lat, i wszystko jest ok , wydalem juz z 15000zl, na ebay'u. Polecam
filo / 93.105.189.* / 2009-01-08 23:02
Bezpieczne i coraz wygodniejsze - tyle robią, żeby zadowolić klienta i umożliwić wygodnie korzystanie z serwisu. Korzystam regularnie z PayPala i bezstresowo kupuję na eBayu, nie ma się czego bać!
Metyl / 2008-01-15 13:56 / Bywalec forum
ja tez używam bez problemów.
przewodnick / 2008-01-05 23:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli korzystasz z zaufanych firm, to jest to bezpieczne. Wszelkie transakcje są rejestrowane, otrzymujesz potwierdzenie na adres E-mail.
ansidhe / 193.111.166.* / 2008-01-15 16:30
A słyszałem kiedyś narzekania ludzi, których PayPal w jakiś tam sposób wyrolował. Nie wiem ile w tym faktu oczywiście, a ile fantazji frustratów, ale spotkałem się w necie z niejedną opinią, że czasem trudno z PayPala wyciągnąć swoje pieniądze, jeśli coś im się nie spodoba w relacji z klientem. Nie pamiętam już teraz o co dokładnie chodziło, ale było to na tyle mocne, że skutecznie zniechęciło mnie do korzystania z ich usług. Trochę tak jak z e-gold i podejrzanymi brokerami forex-owymi - niby wszystko fajnie, ale jak przychodzi co do czego, to jest się kompletnie na łasce "bezdusznej koproracji" i ich indyjskiego call center.

Nie chodzi mi tu o zniechęcanie do PayPala - jak komuś pasuje, to przecież nie ma znaczenia co ja o tym myślę. Natomiast chciałbym sam się przekonać, bo to wygodna forma płacenia za towary z USA. Więc jeśli ktoś coś wie na ten temat to chętnie się dowiem.
peppe / 217.153.177.* / 2008-01-15 17:00
bardzo bezpieczne, jest obsluga klienta pod telefonem i mailem, firma nalezy do eBaya i ma oficjany statut banku w EU. maja 153 mln klientow na swiecie i jest notowana na gieldzie, nie ma nic wspolnego z forexem czy egoldem. uzywam od 4-5 lat, do miedzynarodowych zakupow idealne.
rafalwit / 2008-02-14 08:41
od 3 lipca moj ekonto jest zablokowane po probach włamania hakera.
Do dzisiaj nie zostało naprawione.
Pieniądze 12 $ odeslali do Fotolii.
DO dzisiaj nie wrocily.
Wysylalem faksy do Luksemburga.
JUż straciłem do nich cierpliwosc.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: