PEP

Maciek1981 / 2008-12-10 17:04
czy z tą spółką cokolwiek będzie się jeszcze działo? Od miesiąca prawie codziennie ten sam poziom na 19.50pln
Maciek1981 / 2008-12-15 09:56 / Bywalec forum
Elektrownia Połaniec zwarła 12 grudnia umowę ze spółką Polish Energy Partners w oparciu o którą wybudowana zostanie farma wiatrowa w okolicy miejscowości Gościno, o łącznej mocy zainstalowanej ok. 20 MW.
Elektrownia Połaniec zawiązała z Polish Energy Partners spółkę “Beta”, której celem jest m.in. Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę farmy wiatrowej.

Docelowo, 70 proc. udziałów w Becie ma mieć Elektrownia Połaniec a 30 proc. PEP (obecnie PEP posiada 51 proc. udziałów w spółce Beta).
Jak poinformowano w komunikacie PEP, nabywcą praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach (tzw. "zielone certyfikaty") oraz energii elektrycznej wytworzonej przez Farmę Wiatrową Jarogniew/Mołtowo będzie Electrabel na podstawie 12-letnich umów zawartych z Beta.

Miejscowości Jarogniew i Mołtowo leżą na terenie powiatu kołobrzeskiego. Obok leży farma wiatrowa Karścino-Mołtowo o mocy 69 MW wybudowana przez koncern Iberdrola.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy