Forum Forum inwestycyjneFundusze

pewne jak w banku?????????

pewne jak w banku?????????

max1224 / 2008-10-10 08:02
to przysłowie do lamusa
po pierwsze w banku jak jest pewne każdy widzi
po drugie gwarancje bankowe tylko do pewnej kwoty

paradoksalnie pewniejsze są TFI
proponuję nową dyskusję dla zabicia czasu w oczekiwaniu na wykrwawienie rynku
ot czarny humor;-)))
Wyświetlaj:
mac78 / 79.97.90.* / 2008-10-10 12:29
Pewne to jest to że zawsze bank i firma to będzie najlepszy interes Ja widzę same plusy amerykanie wezmą sie do roboty a nie kombinowania nieruchomości i ziemia stanieją do rozsądnych cen ropa też ( araby wcześniej informowali ile ropa powinna kosztować a ile to spekulacje) Swiat ma szansę uwolnić się od monopolów USA My zdurnieliśmy w czasie II wojny i USa to wykorzystały Problem tkwi jedynie w mądrych rządach które odpowiednio to wykorzystają Gdzieś ktoś pisał że np można teraz wykupic eureko ( firmę która za pożyczoną kasę chce zrobić skok na o wiele większą kasę realną) Brakuje mi jeszcze wyroków dla prezesów upadłych banków ( my też mieliśmy artykuły jak się bawi zus i służba zdrowia ) Nie ich kasa to co będą oszczędzać państwo da i to jest chore
maciejk / 195.116.0.* / 2008-10-10 11:35
Rozumiem, że dla zabicia czasu :) dalej siedzisz w polskich obligacyjnych ?
Szykujesz może jakiś ruch?
Dobrze, że znów jesteś na forum!
Fahrenheit / 2008-10-10 11:33 / Bywalec forum
max1224> popieram, żeby to był wątek nienawiązujący do pytań o giełdę i rynek, tylko ogólna dyskusja :P Wszyscy znamy korzyści z TFI :-)
Ale co do tego "jak w banku" - ostatnio byłem w PKO i pytam tam znajomego Pana: Jak klienci, ciągną teraz do Was? A on się skrzywił i mówi: Niech Pan da spokój. Przychodzą i pytaja o wycofanie przynajmniej części lokat. Łapiecie? Nawet "starzy ludzie" - wojenne roczniki nie ufają PKO; dla mnie to jest miara zawirowania psychologicznego. Podobnie jest w Banku Spółdzielczym - też Pani z okienka powiedziała, że wycofują średnio 1,2 lokaty z 2-4 które posiadają i przenoszą do innych banków. Dywersyfikacja.
Na marginesie, jak myślicie - gdyby polskie banki miały kłopoty to JUŻ o nich byśmy wiedzieli (czyt. juz by to wyszło), czy naprawdę są czyste? A może jeszcze nie czas na ich ujawnienie; spółki matki nie są tak zagrożone?
PS: Dzisiaj widziałem kolejkę pod PKO - normalne, bo to PKO powiecie. Ale to była kolejka jak na zakup akcji na debiucie. Tyle, że z tego co mówili stojący w kolejce, nie przyszli wpłacać $$$ na kosmiczną lokatę PKO oprocentowaną 80%*
---

* oprocentowanie w skali 156 miesięcy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy