Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

PGNiG chciałby podwyżki taryfy na gaz od 1 maja

PGNiG chciałby podwyżki taryfy na gaz od 1 maja

Wyświetlaj:
~jurga / 89.230.200.* / 2010-04-08 21:32
Pieprzenie PGNiG :

Według PGNiG cena samego gazu stanowi około dwie trzecie kosztów na rachunku odbiorcy; dochodzą jeszcze m.in. koszty dystrybucji.

Jeśli tak znają swoje koszty jak strukturę kosztów, które płaci odbiorca gazu, a którymi PGNiG obciąża go na fakturze, to nic dziwnego, że gdy na świecie odbiorcy gazu dostają obniżki, te darmozjady wciąż chcą podwyżek. Od kiedy zacząłem opłacać rachunki struktura kosztów na rachunkach otrzymywanych z PGNiG wygląda następująco :
gaz ~ 47%
opłaty abonamentowe, stałe,zmienne ~53 %
Może przy okazji zatwierdzania stawek, URE zajął by się tą chorą strukturą kosztów , którymi jest obciążany odbiorca gazu ? Bo można oszczędzać do us...nej śmierci, a nasz monopolista dzięki takiej strukturze obciążeń odbiorcy gazu i tak wyjdzie na swoje. A jeśli URE nie ma materiału porównawczego- służę fakturami od 2005 r.
456123 / 83.11.80.* / 2010-04-08 21:04
obnizcie pensje to bedziecie mieli pieniadze, jeszcze troche i wykonczycie kraj. ciekawe co poradzi wtedy wspanialy premier
Sindar / 2010-04-08 21:05 / Bywalec forum
ja wiem co pokaże uśmiechnie się i powie ze jest cudownie w naszym kraju ;) i my buraki nie potrafimy tego docenić ;D
bura jadzia / 157.25.157.* / 2010-04-08 18:37
Monopolista napycha swoje kieszenie twoim kosztem drogi obywatelu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy