Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Pierwsza oficjalna reakcja Chin na atak Korei Płn.

Pierwsza oficjalna reakcja Chin na atak Korei Płn.

Wyświetlaj:
Rea24 / 70.107.218.* / 2010-11-24 15:34
Decyzja o ataku zapadla w Chinach. Korea Pln. jest tylko narzedziem w rekach Pekinu.
Atak jest czescia wojny walutowej pomiedzy Chinami i USA. Byl odpowiedzia na ostatnia akcje drukowania dolara ogloszona przez FED. Glownym celem bylo pokazanie determinacji Chin oraz wzmocnienie amerykanskiej waluty. Wszystko inne to nieistotne skutki uboczne. Swiat stoi na krawedzi zalamania finansowego wiec wszystkie srodki sa dozwolone. W przyszlosci prosze spodziewac sie jeszcze ciekawszych zdarzen.
Pozdrawiam.
grau42 / 195.150.63.* / 2010-11-24 21:26
Niech mnie ktoś sprostuje jeśli głupoty piszę.
Amerykanie kupują straszne ilości chińskich towarów. W konsekwencji tego Chiny już mają olbrzymie rezerwy amerykańskiej waluty. Jeśli USA drukuje dolary to osłabia dolara i zabiera ciężko zarobione pieniądze Chińczykom. Chińczycy się na to nie godzą i każą Korei Północnej zaatakować Południową? Po co? W jaki sposób wzmacnia to dolara?
kri / 95.49.176.* / 2010-11-24 18:25
Chiny szykują się do panowania nad światem. Nie wystarczy im już Azja. Jeśli mimo konfliktow granicznych dogadają się z Rosją będzie wszystko jasne. Ale mają trochę doswiadczenia z 3tys lat historii i dyplomacji. Z USA i państwami demokratycznymi lepiej nie zadzierać, ich siła tkwi w samoregującej się gospodarce narodowej, żrodłem czego jest najwyższy poziom innowacji w dowolnej dziedzinie.
issael / 109.243.229.* / 2010-11-25 00:57

Z USA i państwami demokratycznymi lepiej nie zadzierać, ich siła tkwi w
samoregującej się gospodarce narodowej, żrodłem czego jest najwyższy poziom innowacji w dowolnej
dziedzinie.

Już nie, od kiedy w tzw demokracje zachodnie zostały zdominowane przez tzw socjalistów-socjaldemokratów czy jakich tam zwać, to ten czynnik, czyli samoregulująca się gospodarka i innowacyjność uległy mocnemu osłabieniu, w niektórych dziedzinach wręcz paraliżowi.
Co nie powinno dziwić, do tego zawsze doprowadzi przerost (ogromny) biurokracji i tzw "regulacje" gospodarki.
Zachód jest jeszcze rozpędzony korzyściami z przeszłości, ale już coraz mniej innowacyjny. To co obecnie się obserwuje to jedynie kosmetyczne zmiany istniejących technologii, które to zmiany mają napędzać koniunkturę.
Zresztą, to co dzieje się obecnie na świecie, jest potwierdzeniem tego.
Fakt większość (zdecydowana) populacji nic nie widzi (może to i dobrze?), część coś widzi i jeszcze więcej się domyśla, ale błądzi ( coś jak w powiedzeniu, - "słyszą , że dzwoni ale nie wiedza w jakim kościele"). Nieliczni, widza więcej. Najlepiej zorientowani są ci , którzy aktywnie w tym uczestniczą, prowadzą te rozgrywki, ale w ich interesie ( obydwu głównie zainteresowanych stron, ale i tej trzeciej "biernie?" się przyglądającej) nie jest aby ludzie orientowali się w sytuacji. co jest zrozumiałe, zawsze niewiedza pospólstwa była gwarantem władzy elity.
chick korea / 83.30.141.* / 2010-11-24 17:19
Ci chińczycy muszą być strasznie przebiegli. Nigdy bym nie pomyślał, że naród jeżdżący w trampkach na rowerach może być zdolny do takich kombinacji. Już prędzej bym uwierzył w atak rakietowy na amerykańską mennicę.
jliber / 2010-11-24 15:12 / Tysiącznik na forum
Komuniści są zawsze debeściarscy. Ktoś ci rakietą w dom przywalił? Uspokój się!!! Ustabilizuj się!!!

Najnowsze wpisy