Forum Forum prawneGospodarcze

Piracki program w firmie - kto ponosi odpowiedzialność?

Piracki program w firmie - kto ponosi odpowiedzialność?

Wyświetlaj:
asdasdasdasd / 79.190.36.* / 2013-01-23 11:47
i te przepisy to w ogóle żyją?
moja firma nie ma ani jednego orginalnego programu ofisy, widowsy, photoshopy, autocady i jakos nikt nigdy nie skontrolowal i ma to wdupie. co za frajer kupuje orginalne programy do firmy
Krisdar / 83.8.174.* / 2009-05-26 15:36
Zgodzę się z bosm@nem. W wielu firmach i urzędach państwowych aż roi się od programów pirackich. A kto sprawdza zasadność korzystania z prywatnych komputerów na Komendach Policji. Wielokrotnie pokazywano reportaże, że policjanci przynoszą z domu prywatne akcesoria. A to również jest już naruszenie prawa bo licencja na prywatnym komputerze nie przewiduje obsługi firmy. Myślę, że takich spraw jest masę ale łatwiej jest czepiać się pijaczka na ławce niż zająć się prawdziwymi przestępcami, którzy czasami są ochraniani przez ........ sami wiecie kogo.
pojaskjdkjsk / 77.113.31.* / 2009-04-21 12:23
nie napisano tu o art. 278par.2 kk. a w przypadku kradzieży (uzyskania programu komputerowego bez licencji) on powoduje najsurowszą odpowiedzialność karną.
poijlkdsjflj / 77.113.31.* / 2009-04-21 12:21
dziwi mnie, dlaczego nikt nie napisał o art. 278 par.2 kk. Artykuł ten co prawda odnosi się do kradzieży, ale każde uzyskanie w tym wypadku programu komputerowego bez licencji rodzi odpowiedzialność karną jak za kradzież. "Tej samej karze (od 3 mies. do lat 5) podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej." - w tym wypadku korzyścią majątkową jest już samo osiągnięcie programu bez płacenia za niego lub po niższej cenie.
Pabloo86 / 79.185.43.* / 2009-04-15 09:21
Umowa tworzy stosunek obligacyjny (zobowiązanie), a nie "obligatoryjny".
ffdh / 83.29.65.* / 2009-04-15 01:21
karze sie za takie drobne przewinienia a wypuszcza sie grubych przestepcow i daje im niskie wyroki. Ale broni sie dzielnie praw autorskich bo to zawsze bogaci ludzie za tym stoja a interesow bogatych ludzi zawsze nalezy chronic przed biednymi.
bosm@n / 213.238.92.* / 2009-04-14 23:17
wpierw należałoby sprawdzić twarde dyski w Komendach Policji, które tak wzorowo tropią piratów, uwzględniając lata wstecz, kiedy to nawet Worda nie miał im kto zasponsorować a jakoś dokumenty tworzyli???
to wszystko jest śmiechu warte i dziwnym trafem jakoś dotyczy tylko szarego mieszkańca tego kraju a nigdy urzędów państwowych, wszyscy wiedza ale wszystkim nie na rękę takie kontrole, prawda???
kondziu89 / 212.76.37.* / 2009-11-24 13:15
moim zdaniem ponosi pracodawca.Skad pracownik moze wiedziec ze pracuje na nielegalnym oprogramowaniu.To moim zdaniem nie jest jego wina.
cos podobnego widziałem tutaj oni-nielegalni.pl

Najnowsze wpisy