Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS chce by media publiczne były finansowane z budżetu

PiS chce by media publiczne były finansowane z budżetu

Wyświetlaj:
andrzej636 / 195.78.239.* / 2015-08-17 01:51
Nie płacę i nie będę płacił.
Publiczna telewizja i radio są tubą propagandową partii rządzących.
Ok. 20 % czasu antenowego to reklama niechcianego badziewia albo kredytów lub ubezpieczeń.
Niech płaci ten, komu to pasuje.
SUBIEKTYWNIAK / 46.186.71.* / 2015-08-16 21:54
TVP WON Z MOJEGO TELEWIZORA
ET / 31.11.223.* / 2015-08-16 21:19
cały czas kasa, kasa, kasa ale nic o zmianie wynagrodzeń dla tych pseudo gwiazd z telewizji i opłat za horrory w postaci p*****.... seriali dla psychicznych oglądaczy
ink / 212.182.104.* / 2015-08-16 21:18
Z jakiej racji (nie mając TV) mam płacić z podatków za to, czego nie mam i czego nawet nie oglądam? Opodatkujcie mi jeszcze kota, psa i chomika, bo mają po 4 nogi i zużywają tlen! A, co się tyczy mediów publicznych to niech się wezmą do roboty i mają konkurencyjny na rynku program z ofertą a nie wciąż te same bloki programowe. Chcą więcej kasy? To niech sobie walną reklamy ( i tak ich nikt nie ogląda tylko przerzuca programy)
ja560 / 195.88.145.* / 2015-08-16 21:02
Jeszcze fuzja na ścianie, jeszcze niedźwiedź w kniei a oni już dzielą skórę... kochany PiS-ie trzeba jeszcze tylko wygrać wybory a my do tego nie dopuścimy! I tyle!
desmede / 109.173.212.* / 2015-08-16 22:04
chciec to sobie mozesz
Murgrabia0312 / 89.228.203.* / 2015-08-16 20:36
Sellin, pisowski pomiocie, wprowadź opłatę za koty !
stara baba / 159.205.149.* / 2015-08-16 20:25
A ja pergolę , nie mam TV od lat i nie zamierzam mieć, pocałujcie mnie w ... coś tam.
zdziwi / 213.25.120.* / 2015-08-16 18:33
Jeżeli PIS wygra i nie zrobi porządku z TVP,Służbą zdrowia,ZUS,KRUS,komornicy i sądownictwo to dopiero mafia oraz policją która wzorem SS poluje na obywateli zamiast im pomagać to za 4 lata Polacy wyślą ich w kosmos tak jak PO
facet / 88.156.159.* / 2015-08-16 15:45
Pamiętacie głupie lemingi co mówił wasz największy oszust i kłamca który zwiał do Brukseli???? Przypomnę wam "Haracz ściągany z ludzi, archaiczny sposób finansowania mediów publicznych, ciężar, który urąga poczuciu przyzwoitości - to tylko niektóre określenia, jakimi premier Donald Tusk (54 l.) określał abonament radiowo-telewizyjny. W 2006 r. nawoływał nawet do tego, by go nie płacić. A teraz...
Co nam mówił Tusk w sprawie abonamentu:
Październik 2007 r. To nie jest telewizja publiczna
Przestańmy udawać, że płacimy abonament na telewizję publiczną, a ona jest telewizją rządową. Będziemy chcieli wyegzekwować misyjność mediów. Będę zawsze wszystkim mówił kolegom z PO i PSL, że kto rządzi mediami publicznymi, przegrywa wybory. Chcę, żeby wybili sobie wreszcie z głowy to, że muszą być koniecznie w mediach publicznych. Ta ekipa zrobiła z telewizji publicznej rzecz najgorszą, mamy zwyrodnienie w ośrodkach regionalnych. Wszystkich, którzy tak drastycznie nadużyli mediów publicznych do własnych celów politycznych, czeka bardzo surowe rozliczenie. Nie wykluczam, że także w trybie karnym. Nie chcę straszyć prywatyzacją, lecz oczekuję od mediów publicznych misji.
Listopad 2007 r. To wyłudzanie pieniędzy
Wszystkie dotychczasowe starania, takie jak (...) instytucja abonamentu, mające prowadzić do ochrony mediów publicznych przed nadmiernym upolitycznieniem, okazały się wyłącznie instrumentami - mówię to z pełną odpowiedzialnością - wyłudzania pieniędzy od Polaków na rzecz budowania propagandowej machiny rządowej.
Kwiecień 2008 r. Abonament to haracz
Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. (...) Nie wyobrażam sobie jednak, aby w finale utrzymać ten niesprawiedliwy, a kosztowny system. (...) Mamy zbyt wiele informacji na temat nieracjonalnego wydawania pieniędzy publicznych, pieniędzy podatnika, jeśli chodzi o media publiczne.
Maj 2008 r. To wyjątkowo obłudny system
Chciałbym powiedzieć, że nie spoczniemy dopóty, dopóki nie zmienimy tego wyjątkowo obłudnego systemu narzucania haraczu Polakom szczególnie niezamożnym po to, by nieliczna grupa ludzi mogła korzystać z tego materialnie w sposób nieuzasadniony, poza jakąkolwiek kontrolą, i żeby niektórzy najbardziej ambitni politycy wykorzystywali te media publiczne we własnym interesie.
Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować – to jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary…”
jacko224 / 89.78.84.* / 2015-08-16 14:06
Niech PIS odpier..... się od naszych pieniędzy !!!
facet / 88.156.159.* / 2015-08-16 14:49
Bo PO się do nich przyp.......ło???? tępy lemingu.
Jacus / 78.11.150.* / 2015-08-16 11:07
A co chce rząd,czy rząd ma pomysł?? Tusek apelował by nie płacić?
Adam996 / 5.172.247.* / 2015-08-16 10:23
Bogaczom daje się przywileje a od biednego społeczeństwa zabiera ostatnią złotówkę. Często ta złotówka dla bezrobotnego czy emeryta, czy zarabiającego 3-7zł/h to jest dużo. I to ma być PiS?
Realista / 217.99.42.* / 2015-08-16 00:15
Wprowadzić system Japoński . Tam każdy w dekoderze jak w telefonie komórkowym ma kartę SIM i płaci temu kogo ogląda. Proste i sprawiedliwe. No ale wtedy jak wejdzie system rynkowy nie znajdzie się miejsce dla kolesi jak w ulubionym KGHM , który stał się domem spokojnej starości dla "towarzyszy działaczy"..
666zxc / 178.235.36.* / 2015-08-16 11:20
sygnał jest cyfrowy, w dobie wolnego rynku i demokracji zakodować sygnał i zobaczyć kto chce ten chłam oglądać i kto chce się na zarobki dworaka składać i jemu podobnym pajacom :), sellina wywalić z pisu to się nauczy szanować wyborców :). może tak referendum to mendy z pisu zobaczą czego chcą polacy :). polacy nie dali sie po a teraz pis straszy :)
Maria. / 85.193.253.* / 2015-08-15 22:55
No przecież, ta uprzywilejowana, chora, pasożytnicza zachłanna kasta partyjna miernot do n-tej potęgi uważa, że Polacy mają zafajdany obowiązek ją utrzymywać z budżetu Państwa dożywotnie oraz utrzymywać tabuny niezbędnych jej doradców, przychylne jej media, kolesiów i nepotów. Bo przecież, tym pazernym partyjnym sektom daleko nie wystarcza, że "za pełnienie" funkcji posła każdy poseł otrzymuje ogromne wynagrodzenie, kasę na utrzymanie biura poselskiego, samochody służbowe + limity na własne auta, bezpłatne przejazdy środkami transportu publicznego oraz na ośmiorniczki, kolacyjki, winka, wycieczki zagraniczne i ogrom innych przywilejów, nie wspominając o braku odpowiedzialności, o immunitetach i bezkarności. A reszta partyjnych "towarzyszy" powinna zakasać rękawy i brać się do uczciwej pracy, jak każdy dorosły człowiek. Niestety, ta mafia pasożytów z PO, PiS, SLD, PSL, i ich pomiotów posuwa się do szantażowania Polaków,strasząc, że w przypadku odmowy ich finansowania z budżetu sięgną po łapówki od biznesu. Zapominają tylko, że łapówkarze i szantażyści w ogóle nie powinni być posłami, a poza tym, tymi wszystkimi szantażystami i łapówkarzami powinna zwyczajnie zająć się prokuratura już na podstawie ich oświadczeń. Bo w przypadku tak ogromnej pazerności i szantażu oraz wszelkich, masowych przepoczwarzeń pod nowymi szyldami tych samych mordek, trudno uwierzyć, że dotychczas te łapówkarskie praktyki nie były przez nie stosowane. Można sądzić z ogromnym prawdopodobieństwem, że w tym jest cały problem Polski, grabieży i wyprzedaży majątku polskiego, szkodliwych gniotów prawnych dla funkcjonowania Państwa i czas najwyższy podczas referendum opowiedzieć się za JOWami oraz skończyć z finansowaniem i utrzymywaniem tej pasożytniczej, partyjnej kasty z budżetu Państwa.
Kalina. / 85.193.253.* / 2015-08-15 23:07
Polacy ! ! ! Nie pozwólmy się więcej szantażować tej bezkarnej, partyjnej mafii. Dość okradania Polski i dojenia Polaków ! ! ! Polsce potrzebni są dobrzy polscy gospodarze a nie złodziejskie, przekupne partie i ich marionetkowe rządy, wywodzące się z tych partii.
Okok / 89.68.19.* / 2015-08-15 19:08
Po pierwsze nie mam TV który odbierałabym programy cyfrowe a nie stać na kupno nowego tv.
Po drugie co to sa media publiczne i dlaczego miałbym na nie płacić, szalety publiczne tez spełniają ważna role i jak ktoś chce skorzystać to płaci.
Po trzecie jak mam płacić to powinienem mieć wpływ na to co oglądam, nie interesuje mnie co jedna słuszna partia czy jedyny wódz ma do powiedzenia.
Po czwarte zakodujcie kanały i każdy jak bedzie chciał to zapłaci bedzie oglądał i to jest demokracja ale abonament czy inna opłata to przymus
pe m / 85.222.16.* / 2015-08-15 20:34
za tv komercyjne placisz,a czy masz wplyw na zawartosc.abstrachuje od wolnego wyboru place-nie place
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy