Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS chce debaty, PO raczej nie przyjdzie

PiS chce debaty, PO raczej nie przyjdzie

Money.pl / 2011-08-26 10:13
Komentarze do wiadomości: PiS chce debaty, PO raczej nie przyjdzie.
Wyświetlaj:
Jest przebój na wybory / 81.219.112.* / 2011-08-26 13:56
,,Gęsi już wszystkie po wyroku, nie doczekają się kolędy
Ucięte głowy ze łzą w oku zwiędną jak kwiaty, które zwiędły
Dziś jeszcze gęsi kroczą dumnie w ostatnim sennym kontredansie
Jak tłuste księżne, które dumnie witały przewrót, kiedy stał się,,-Skaldowie oczywiście.
aaaaa1 / 2011-08-26 13:44
skoro to nie ma być debata tylko przesłuchanie, to jakoś się nie dziwię że PO nie przyjdzie
arch / 2011-08-26 14:52 / Tysiącznik na forum
Bo o czym dyskutować skoro dopiero " 10 września PO pokaże swój program wyborczy."

www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/541832,10_wrzesnia_po_pokaze_swoj_program_wyborczy_to_rozpocznie_najgoretszy_odcinek_kampanii.html

Leo zauważył że skoro nie mają programu to jak chcą rozmawiać z PiS-em?
A o czym- jeśli można zapytać? --Może jakiś leming mi POdpowie?
marzyciel-8 / 89.77.45.* / 2011-08-26 13:00
A co to ma być jakaś przyspieszona gwiazdka, że Jaromir wyszeptuje co on tam chce?
To ja też się przyłączę do tego artykułowania chciejstwa i napiszę, że nie chcę PiSu, ani debaty z nimi, ani ich udziału w życiu politycznym i jeszcze jakby można było ich pokazywać tylko w tv Trwam i nigdzie indziej, to byłoby jakby wiecznie trwała gwiazdka :P
Czego sobie i Wam wszystkim szczerze życzę.
tesa1959 / 2011-08-26 12:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Kierujesz się
ideałami?

Mam świadomość, że nigdy nie będzie idealnie i żadna partia nie ma idealnego programu. kieruje się tym, co wg mnie jest najmniej szkodliwe, a może doprowadzić choćby do ugody w zwaśnionym narodzie, a tym samym uzdrowić gospodarkę i politykę..
ale nie mów, że
jesteś niezależna bo to jest dla
mnie śmieszne.

Jestem niezależna w swoich sądach tzn. nikt nie jest w stanie mnie zmanipulować. Sama wyciągam wnioski z sytuacji, jaka jest w Polsce (czasem, gdy mam wątpliwości, pytam, ale i tak decyduję o swoim zdaniu).
Czy KNP ma szansę wygrać w wyborach? Wygrać raczej nie, jeśli masz na myśli największe poparcie. Zbyt twardy elektorat mają PO
do braci Moskali / 83.29.172.* / 2011-08-26 12:06
Zabierzcie TUSKA a oddajcie CZARNE SKRZYNKI. TUSK to specjalista od edukacji, sportu i latania. Możecie też zabrać sobie żyrandol , oświetli wam droge do świetlanej przyszłości.
goja 26 / 83.13.62.* / 2011-08-26 11:45
obie partie znów pokazały że najważniejsze to się kłócić i mam je głęboko w............. aż wstyd dla wszystkich obywateli że takie miernoty - patrz wszyscy politycy -NAS reprezentują ; może zamiast słuchać wygadywanych przez nich głupot należy się zastanowić co tak naprawdę mogłoby rozruszać ten kraj; poza tym czytając komentarze stwierdzam że dajecie się łapać na ich lep , skaczecie sobie do gardeł a oni piją wspólnie wódeczkę w sejmowej i się śmieją że znowu udało im się napuścić na siebie ludzi, przecież oni walczą TYLKO o WŁASNE KORYTA
Lewa,lewa,lewantyńczyk spolegliwy / 81.219.112.* / 2011-08-26 10:54
Podściela mu kożuszek jak własnemu dziecku
(Nie wiedząc, jaką weźmie od gościa zapłatę);
Póty dmucha, póty chucha,
Aż w nieboszczyku dobudził się ducha.
Nieboszczyk wąż jak ożył. tak się wnet nasrożył:
Rozkręcił się, do góry wyprężył się, syknął
I całym sobą w chłopa się wycela,
W swojego dobrodzieja, w swego zbawiciela
I wskrzesiciela!
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-08-26 10:13
Hallowa jak i cała PO po prostu boją się tych debat. Cała akcja tuskistów miała wyłącznie propagandowy charakter - namieszać, zaatakować, namącić ludziom w głowach. Jak zwykle.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-26 10:19
a PIS to nie? Przecież to PIS nie przyjął propozycji debaty z PO, a teraz rolę się odwóciły. Podsumowując żadna z tych parti nie chce iść na rękę drugiej, obie boją się tak samo. Jeśli tego nie widzisz to już musisz być mocno zaślepiony.
Floyd / 2011-08-26 11:11 / Tysiącznik na forum
Nie znoszę dyskusji prowadzonych przez polityków bo jeden wrzask i infantylne wzajemne oskarżenia nic nie wnoszące. Jeśli już to zdecydowanie wolę dyskusje prowadzone przez dziennikarzy czy ludzi nie związanych bezpośrednio z polityką. Tak się jednak składa, że według PiSu wszelkie wypowiedzi które nie są zgodne z ich racjami, to zdrada narodowa. Z tymi ludźmi nie da się rozmawiać.
W tv. 'Superstacja' jest taka audycja po godz 23 w której wypowiedzieć może się każdy kto zadzwoni. Najbardziej ubawił mnie demokrata z PiSu który zażądał od prowadzącego by wyłączał niektórych zwolenników PO krytykujących PiS bo mu się ciśnienie podnosi. :)
i to jest właśnie cały PiS.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-08-26 15:04

Z tymi ludźmi nie da się rozmawiać.


by wyłączał niektórych zwolenników PO

Przeciez oba te zdania swiadcza ze ty sie niczym od tych PiSowcoe nie roznisz.
Jestes takim samym zaslepionym POwcem jak oni sa zaslepionymi PiSowcami.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-08-26 10:49

Przecież to PIS nie przyjął propozycji debaty z PO

Czy ty rozumiesz co sam piszesz?
Jak mozna nie przyjac debaty proponujac debate?
To PO zaproponowalo debate a teraz sie z tego wycofuje.
andik / 89.79.215.* / 2011-08-26 13:27
A ty rozróżniasz co to jest debata a co to jest przesłuchanie ?
Przecież pis proponuje przesłuchanie a nie debate
@@@ / 89.68.115.* / 2011-08-26 14:28

Przecież pis proponuje przesłuchanie a nie debate

Leczenie by ci sie przydalo.
Wszedzie widzisz zlo.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-26 11:34
dobra to dla mniej inteligentnych napiszę tak: PIS nie przyjął propozycji debaty od PO na ich warunkach a teraz PO odmawia debaty na warunkach PISu.
Już ci lepiej?
@@@ / 89.68.115.* / 2011-08-26 14:48
Lepiej, ale to nie zminia faktu ze teraz widac ze propozycja debaty w wykonaniu PO byla falszywa od poczatku.
Chodzilo im glownie o to aby PiS odmowil i zaskoczylo ich to ze PiS sie zgodzil na debate tylko zproponowal inne miejsce.
Manipulacja sie nie powiodla.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-26 15:21
równie dobrze można powiedzieć, że to pis ma teraz fałszywą propozycję. Nie chcieli debaty, a teraz próbują zrobić coś nie dokońca związanego z debatą, a wmawiają że chcą rozmawiać
@@@ / 89.68.115.* / 2011-08-26 16:04

próbują zrobić coś nie dokońca związanego z debatą, a wmawiają że chcą rozmawiać

Pleciesz bzdury.
Czym proponowana przez PiS debata rozni sie od debat przeprowadzonych w czasie poprzednich wyborow?

Podaj jakies fakty a propagande zachowaj dla wiecow wyborczych.
jt / 78.8.231.* / 2011-08-26 15:39

a teraz próbują zrobić coś nie dokońca
związanego z debatą,
.Każdy ma odpowiadać w jednakowym czasie na dany temat.Może uzasadnisz dlaczego w/g Ciebie to nie do końca debata?.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-08-26 10:40
Przecież Hallowa nawet nie potrafiła samodzielnie odpowiedzieć na pytanie o debatę: "Zdecyduje Partia!" - jak za czasów Lenina. Czy to nie jest zaślepienie?
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-26 10:44
człowieku na jakim ty świecie żyjesz? Myślisz że gdziekolwiek na świecie każdy minister sam może decydować o kampani jak mu pasuje? Od podejmowania takich decyzji jest sztab wyborczy/premier/prezes a nie poszczególni ministrowie. Więc o jakim ty saślepieniu mówisz?
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-26 11:39
może rozwiniesz swoją wypowiedź i napiszesz coś opartego na faktach?
A fakty są taki że PO proponowało PIS debatę na swoich warunkach - PIS odrzucił to. Potem PIS zaproponował debatę na swoich warunkach i PO to odrzuca.
Ty zauważyłeś tylko jedną część tych faktów co potwierdza twoje zaślepienie.
Idźmy dalej - na świecie podczas kampani wyborczych, to sztaby wyborcze decydują kto będzie debatował, z kim i gdzie. Tak też jest u nas. Ty z kolei chciałbyś żeby zasady były inne bo łatwiej ci wtedy rzucać oskarżenia jak sobie dopasujesz regułu gry do własnych teori.
A to ponownie potwierdza twoje zaślepienie.

2-0 dziękuję
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-08-26 11:56
Nie bredź o rzekomych taktykach sztabowych. Wystarczy prosty fakt: PO nawet nie ma programu (wyborczego ani jakiegokolwiek innego) więc agresywne wyzwanie ze strony Tuska było tylko propagandą aby stworzyć temat medialny. Nie mają o czym debatować. Podobno PO będzie miało jakiś program 10 września - po 4 latach rządzenia coś ułożą?? Po przedstawieniu uczestników debat ze strony PiS peowcom po prostu zmiękła rura. O czym mieliby mówić? O budżecie który miał być wiosną ale go nie ma, bo byłaby klapa przedwyborcza? O osiągnięciach w budowie autostrad i modernizacji kolei? O uratowanych stoczniach? O umowie gazowej? O "szczęśliwych" rodzicach sześciolatków? O wydatkach na badania naukowe? TO BYŁO JASNE OD POCZĄTKU, ŻE PO TERAZ DEBATY NIE CHCE, CHCE ZROBIĆ AKCJĘ MEDIALNĄ. A do debat dojdzie pewnie po kilku tygodniach bo będzie czas w TV i tego i tak nie odpuszczą.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-08-26 12:09

Nie bredź o rzekomych taktykach sztabowych.

dorośniesz, może zmądrzejesz to pogadamy, skoro nadal się upierasz przy tym że każdy minister/poseł w czasie kampani może sam sobie decydować z kim, kiedy i gdzie będzie rozmawiał.

Wystarczy prosty fakt: PO nawet nie ma
programu (wyborczego ani jakiegokolwiek
innego)

a czytałeś program PIS opierający się na rozdawnictwie przy jednoczesnym zmniejszeniu deficytu?

po prostu zmiękła rura

jakbym to już gdzieś słyszał.

Podsumowując jesteś tumanem, bo dalej widzisz tylko to co chcesz widzieć. Czyli winisz tylko jedną stronę za brak debat a w rzeczywistości winne są obie strony. Takie są fakty ale skoro jesteś zaślepiony to i tak tego nie dostrzeżesz także szkoda z tobą dyskutować.
tesa1959 / 2011-08-26 10:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To jest właśnie polityka PiS: "nasze musi być na wierzchu" i nie ma sensu dyskusja z jego elektoratem, bo i tak odwrócą kota ogonem :)
MłodyEkonomista / 2011-08-26 11:05
A jaka jest polityka PO?

"Zawsze szlachetni i cnotliwi"

??
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:00
A i jeszcze jedno - co chwilę zerkam na komentarze, minutę temu miałem +3 a teraz mam -6 :D Gadam bzdury czy ktoś stosuję politykę PO? Czyli po cichu udusić i zgnoić?

pozdrawiam wielbiciela wbijającego mi kilka minusów w jedną minutkę! haha
tołdi / 192.193.245.* / 2011-08-26 12:09
hahahaha tak tez to mam czasami dlatego teraz jak sie nudze w pracy plusuje na korzysc PiSu (stosuje techniki PO) :D
tołdi / 192.193.245.* / 2011-08-26 12:14
myslicie ze te wszystkie plusy i minusy działaja na mentalnosc czytelnikow? :)
tołdi / 192.193.245.* / 2011-08-26 12:27
fakt :)

plusiki przy tych komentarzach to taka sama propaganda jak dane dotyczace procentowego parcia partii przed wyborami
tesa1959 / 2011-08-26 12:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
O ile ktoś w ogóle patrzy na te plusiki :)
tesa1959 / 2011-08-26 11:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlaczego od razu mnie atakujesz? Czy głos przeciw PiS oznacza opcję za PO? Nie jestem elektoratem ani PO ani PiS. Czyta więcej wypowiedzi, a potem szufladkuj.
Zgoda buduje / 87.96.71.* / 2011-08-26 12:05
PO jest zapatrzona w politykę niemiecką, jednak Niemcy potrafili stworzyć wielką koalicję... Czy my Polacy nie jesteśmy zdolni do porozumienia się
nawet w sprawie debaty ? Czego ostatnio obawia się PO ?
Debata jest niezbędnym elementem wzajemnej próby zrozumienia argumentów - a to jest takie ważne, aby powstał rząd najlepszy z możliwych o takim też programie. Wzajemne bojkotowanie się źle o nas świadczy. Politycy - stańcie na wysokości zadania ! Zwolennicy
wybierzcie dobro naszego kraju, a nie nienawiść zaślepiającą właściwe rozwiązania.
MłodyEkonomista / 2011-08-26 11:56
Nie chcę prowadzić z Tobą swoistego czatu, ale jesteś najwyraźniej przewrażliwiony. Czy ja Ciebie zaatakowałem? Jestem ciekaw za kim jesteś jeżeli ani za PO ani za PiSem - głosujesz na JKM, PSL, SLD, czy może na Zientka z PPP?

Nikt nie jest idealny ale warto się opowiedzieć po jakiejś strony barykady i bronić swoich konkretnymi argumentami i takimi samymi atakować drugą stronę i przede wszystkim pokazać tym którzy się tym nie interesują kto im tak naprawdę w oczy sypie bzdurami i obietnicami.

Odpowiadam: wcale nie uważam, że głos przeciw PiS oznacza opcję za PO.
tesa1959 / 2011-08-26 12:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

ale jesteś najwyraźniej
przewrażliwiony

Możliwe, bo zwykle tak jest: jeśli opowiem się przeciw PiS, obrywam, że jestem za PO, jeśli odwrotnie - obrywam, że jestem za PiS, ale nie tylko. Podobno należę też do sekty.
A poważnie, nie jestem przewrażliwiona. Przyzwyczaiłam się do ataków, nawet do propozycji spalenia na stosie i pożarcia przez lwy.
Jeśli chodzi o preferencje partyjne, to nie mam żadnych. Jestem niezależna w swoim myśleniu i uważam, że ani PiS ani PO nie zasługuje na mój głos. Skłaniam się do głosowania na KNP (JKM) odkąd wycofali się z eutanazji i aborcji (broń dla wszystkich nie przejdzie). Dlaczego akurat oni? Po pierwsze: trochę namieszają w Sejmie i mam nadzieję, że na korzyść jak wynika z ich programu.Po drugie: są jedyni, którzy mówią o sposobach osiągnięcia celu (PJN ? Spadochroniarze z PiS mnie nie interesują - nie wierzę im). SLD? Tak, jeden głos oddam na stałego posła, zasiadającego od początku pseudo demokracji: Tadeusza Tomaszewskiego, a to dlatego, że sprawdził się jako dobry działacz w moim regionie, głównie na rzecz edukacji i niepełnosprawnych, ale nie tylko. PSL? Nie mam zdania, są tacy kamienni. PPP? Nie znam ich i nie mam więcej głosów.
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:18
"Jestem niezależna
w swoim myśleniu i uważam, że ani PiS
ani PO nie zasługuje na mój głos.
Skłaniam się do głosowania na KNP
(JKM) odkąd wycofali się z eutanazji
i aborcji (broń dla wszystkich nie
przejdzie). Kierujesz się ideałami?

Jedyny sensowny argument jaki napisałaś to ten z posłem Tomaszewskim, ale nie mów, że jesteś niezależna bo to jest dla mnie śmieszne.

I odpowiedz mi na pytanie, jedno jedyne, czy KNP ma szanse wygrać w tych wyborach?

Bo ja uważam, że w dzisiejszych realiach politycznych głosować na partię z poza PiS/PO to głos stracony.

Pozdrawiam

PS: może już nie komentuj tylko normalnie wstaw komentarz bo kolumna do pisania jest coraz węższa :)
Kamil B / 2011-08-26 12:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i taki typ myślenia prezentuje znaczna cześć elektoratu, dlatego nic w tym chorym kraju się nie zmieni
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:49
Gdyby mógł to bym to zmienił, ale tak po prostu jest, i Ty też tego nie zmienisz.

Life's brutal
tesa1959 / 2011-08-26 13:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Odpowiedziałam Ci powyżej w komentarzu z adresem do Ciebie. A tu akurat zgadzam się z Kamilem B.
tesa1959 / 2011-08-26 13:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Odpowiedziałam Ci powyżej z adresem do Ciebie :). A osobiście zgadzam się z Kamilem B.
MłodyEkonomista / 2011-08-26 15:36
Nie rozumiem Ciebie i Kamila. Rozumiem to, że w waszej wizji byłoby lepiej, ale nie przekonasz mnie, że wygra inna partia niż PiS czy PO albo że jesteś w stanie przekazać ten zacny komunikat by każdy głosował na PO czy PiS czy inną partię choćby KNP z racji swoich poglądów czy przekonań.

Powiedz mi, że jest inaczej, że jesteś w stanie zmienić realia.
Chciałbym żeby Ci się udało ale jeszcze raz tylko powtórzę.

Jeżeli zagłosujesz powiedzmy na PPP bo to uważasz za słuszne to czy Twój głos się nie zmarnuje, PPP i tak nic nie znaczy i raczej to się nie zmieni - powiedz, będzie warty ten głos cokolwiek?
tesa1959 / 2011-08-26 15:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

czy Twój głos się nie zmarnuje,

Mój głos się nie zmarnuje, bo wierzę, że KNP ma szanse wejść do Sejmu. Gdyby każdy myślał tymi kategoriami (nie koniecznie na KNP), a nie trzymał się manipulacji sondażowych, w Polsce można by wiele zmienić. Niestety, większość myśli tak jak Ty i głosuje na tych, co mają największe szanse, czyli PO i PiS i dlatego nic się nie zmienia.
Jeśli na prawdę chcesz, aby mi się udało, to dołącz do mnie. W jedności siła.
Ps. Mogłeś odpowiedzieć wyżej, pod tamtym komentarzem ze względu na kolumnę :))

Najnowsze wpisy