Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS ciuła większość w Sejmie

PiS ciuła większość w Sejmie

Money.pl / 2006-09-22 07:15
Komentarze do wiadomości: PiS ciuła większość w Sejmie.
Wyświetlaj:
warszawianka / 83.24.43.* / 2006-09-22 11:04
Dokładnie tak wyglądały rządy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Od awantury do awantury, koalicje zmieniały się co kilka miesięcy. A na koniec ten niszczęsny Obiecankiewicz. Powinien starać się o etat w Syrenie na Litewskiej, a nie kandydować na prezydenta.
. / 83.31.68.* / 2006-09-22 11:37
"warszawiankę" na Prezydenta.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-22 10:30
Regulamin forum
ws / 83.31.68.* / 2006-09-22 11:36
Dlaczego Administrator nie wykasował "NoDucks" skoro tą samą wypowiedź kopiuje pod każdym artykułem? Brak konsekwencji którą Administrator zapowiadał.
Redakcja forum / 2006-09-22 19:40 / Administracja forum
Oczywiście, że usuwamy. Pozdrawiamy i prosimy o szacunek dla innych - to pod adresem NoDucks'a.
realista / 80.53.153.* / 2006-09-22 10:20
Mam wrażenie , że PiS dąży do stworzenia państwa zwanego Kaczorolandją jak na wijskim podwórku . Lepper miał racje że walczył o pieniądze dla rolników bo jak rolnictwo upadnie to państwo bedzie" tanie" jak nigdy . Rolnicy mają dobrze bo dostają tzw. dopłaty ja k twierdzą niektórzy ,a te dopłaty mają dwa razy zabrane w paliwie nawozach itp.
P.S.
Nie bronie Leppera ale ci na górze może powinni posłuchać w końcu prostych ludzi co sądzą na ich temat i na temat ich rządów a nie uparcie bić sie o stołki!!!!!!!!!!!!
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-22 10:09
Udało mi wiosną przewidzieć rozpad "układu" rządzącego na jesieni więc spróbuję przewidzieć co nas czeka. Ano do połowy października czeka nas targowanie się z PSL, bo nie wystarczy "wyskrobków" z SO i PO by rządzić większościowo. Innych rządów Pan K. nie uznaje. One wymagają konsensu politycznego. Czegoś, co z definicji zakłada ustępowanie z części własnych pomysłów. Natomiast Państwo K. uważają, że każdy, kto nie zgadza się w 100% z tworami ich wyobraźni, jest wrogiem i należy do "układu". To proste myślenie egzorcysty, któremu nie idzie wypędzanie diabła. Winien jest oczywiście diabeł.
Pawlak wie już jak wyglądają obietnice, a jak ich realizacja w wykonaniu PiS. Słupki sondażowe PSL pójdą w górę, jeśli PSL przejmie część elektoratu SO. Tylko, że świadczeniobiorców i roszczeniowców trzeba zaspokoić obietnicami i przynajmniej część z nich zrealizować. Premier już tak ma, że nie pozwoli na żaden sukces koalicjanta, albo go zdyskontuje dla PiS. I to Pawlak też wie. Po zakończeniu kadencji koalicyjnej grozi więc PSL odejście do historii. Może więc raczej odbudowywać elektorat tkwiąc w opozycji i korzystając z osłabienia SO, które znacznie tracąc na sile wygeneruje "wolne elektrony wyborcze"? No, ale jeśli wybory będą w listopadzie, PSL może nie zdążyć z zagospodarowywaniem tych elektronów. Tak więc w interesie Pawlaka leży odciągnięcie wyborów przynajmniej do wiosny poprzez przedłużające się pertraktacje koalicyjne. Czyli balansowanie jeszcze przez 3-4 tygodnie. Później negat koalicyjny i wybory na wiosnę. W czasie pertraktacji prezentacja własnych propozycji programowych. Dużo zrównoważonego PR pokazującego jak stabilny i państwowotwórczy jest spadkobierca Witosa. I ludzie to kupią. Słupki wzrosną, a po wyborach wejście w koalicję z PO, która te wybory wygra.
Ciekawe czy się sprawdzi.

Na marginesie - Gilowska okazała się tajną bronią przeciw SO. Ciekawa rola Pani Profesor.
. / 83.31.68.* / 2006-09-22 11:31
do "kafki". Przewiduję, że jutro będzie nowy dzień. Wróżę, że rano napiję się herbaty i zjem chleba. Na koniec dnia zajdzie słońce i zrobi się ciemno. Wróżę, że po roku 2006 nastąpi rok 2007. Ja to już dawno przewidziałem. Hurraa jestem jasnowidzem, wspaniałym, mądrym i chwalcie mnie za to, że tu wypisuję, bo nikt by na to nie wpadł.
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-22 13:55
Chwalę Cię anonimie. Jesteś jasnowidzem, wspaniałym, mądrym i wypisuj dalej.
xyz1 / 212.182.117.* / 2006-09-22 10:07
KOMISJA DS BANKOW NIEZGODNA Z KONSTYTUCJA - TAK ORZEKŁ WŁASNIE TK
HURRRRAAAAAAAAAA
PRZYNAJMNIEJ JEDNA MADRA DECYZJA W TYM KRAJU ODKAD RZADZA NAMI IDIOCI
Felek / 195.238.245.* / 2006-09-22 12:32
Nie masz się z czego cieszyć. Widzę że lubisz być okradany przez Banki
Sabre / 2006-09-22 08:25 / Tysiącznik na forum
Chamstwo versus Warcholstwo. Co zwycięży? PiS teoretycznie jest w lepszej pozycji, ale jeśli podbieranie posłów nie wystarczy, to zostaną mu przedterminowe wybory. Ale najpierw pewnie poprą ustawę autorstwa PO, o zakazie kandydowania osobom skazanym prawomocnym wyrokiem (rozwiązałoby to problem Samoobrony). Jeśli podbieranie im się uda (jeśli minister „Szukajcie, aż znajdziecie” dostarczy odpowiedniej ilości haków), ustawy nie poprze ... .
Zupełnie jak z Gilowską. Zyta wraca do rządu - prezydent wetuje nową ustawę lustracyjną (by oszczędzić jej powtórki), ustawę autorstwa PiS:). Zyta nie wraca – prezydent ustawę podpisuje.
Samoobronie zostanie jedynie bicie piany - Andrzej robi to coraz lepiej.
TKMSpieprzajDziadu / 2006-09-22 07:15
"Po krótki czasie powrócił do czegoś co można określić jednym słowem: warcholstwo. My warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować". No chyba, że warchołem i podżegaczem jest politruk Kurski. Ale to jest warcholstwo twórcza (dla PiS).
Kolejny miesiąc rozmów, trzy miesiace targów, góra pół roku koalicji (dłużej z Wielkim Wodzem chyba nikt nie wytrzyma) i kolejny kryzys kolejna koalicja itd. A co z nami co zpodatkami? Ustawami pchającymi nas do przodu w rozwoju? Nie ma dla Pana typu Gosiewski znaczenia. A to podobno poprzednio PO pchnęło ich w ramiona LPR i SO. Teraz mogą to naprawić, ale chyba się nie palą.
P.S. Po wczorajszym wyroku sądu w sprawie przeciwko Wielkiemu Wodzowi bezkarnie mogę napisać: PiS to organizacja debilna ! I nic mi nikt nie może zrobić. A może ten wyrok dotyczył tylko Wielkiego Wodza? Ups.
TKMSpieprzajDziadu / 2006-09-22 07:17
Nie ma dla Pana typu Gosiewski znaczenia.Miało być panów z PiS. Ale na jedno wychodzi.

Najnowsze wpisy