Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS i PO tracą poparcie. Kto szybciej?

PiS i PO tracą poparcie. Kto szybciej?

Money.pl / 2011-04-22 08:59
Komentarze do wiadomości: PiS i PO tracą poparcie. Kto szybciej?.
Wyświetlaj:
wtg / 2011-04-26 18:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciekawe, czy bukmacherzy przyjmują zakłady ?
Jeżeli nie, to gówno mnie obchodzi która partia traci i ile w/g sondaży. Dla mnie wszystkie obecne i już nieobecne partie dawno zeszły do zera.
Doradca Donka / 84.75.178.* / 2011-04-22 23:53
Najwazniejsze jest tutaj to, ze PO coraz bardziej zbliza sie do PISu, a nie ze PIS i PO traca.
Ciagle matactwa, nawet w prasie.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-22 10:47
Gdyby sondaż był zrobiony w środowisku gej i lesbijek to z pewnością SLD miało by 80% poparcia a PO 20%. PiS nie wszedł by do sejmu...

Ale czy zdrowe społeczeństwo powinno głosować na partie (SLD, PO) które wspierają zboczenia...?
1. związki partnerskie...
2. adopcja dzieci przez owe związki...
3. Szkolnictwo które młodych ludzi ukierunkowuje na zboczone zachowanie...

Sondaże są zależne od sposobu wykonania oraz od tego kto za nie płaci...
tesa1959 / 2011-04-22 12:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Z 1 i 2 punktem zgadzam się, że są niewłaściwe, ale 3? Nic takiego się nie dzieje w szkolnictwie. A na marginesie: co masz go gejów czy lesbijek jako takich?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 13:03

Nic takiego się nie dzieje

W Polsce moze jeszcze nie ale juz idzie w tym kierunku. (edukacja seksualna).
W krajach bardziej "rozwinietych" tematy o ktorych pisze Lumen111 sa w szkolach obowiazkowe i czesto prowadza do oplakanych rezultatow.
N.p. edukacja jak nie popelniac samobojstwa prowadzi do wiekszej liczby samobojstw wsrod sluchaczy.
tesa1959 / 2011-04-22 13:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie edukacja seksualna, a wychowanie do życia w rodzinie i to nie idzie w tym kierunku, chyba, że trafi się nauczyciel, który stawia seksualność jako priorytet.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-04-25 20:23
@tesa1959
Doświadczenia pokazują coś innego - w Wielkiej Brytanii edukacja seksualna i przygotowanie do życia w rodzinie zaowocowało rosnącą liczbą ciąż wśród coraz młodszych.
W jednym ze stanów USA (a w zasadzie, okręgów w stanie), gdzie nie dawały rady, prośby, groźby, zakazy, obrączki czystości, edukacja i seksualna i rodzinna a ciąże itp. były powszechne wprowadzono inny eksperyment. Po prostu zaprzestano mówienia o temacie w ogóle, a za to dzieci dobrano przymusowo w pary i każda dostała na miesiąc fantom niemowlaka, który wymagał opieki i uwagi. Problem wczesnego współżycia, ciąż, nieślubnych dzieci zniknął niemal automagicznie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 13:13
Ja go zwal tak go zwal. Efekt bedzie ten sam.
Czy Pani wie ze nowa oficjalna juz nazwa wojny to "akcja kinetyczna" a wyslani na wojne zolnierze to "doradcy"?
Budyń / 89.72.232.* / 2011-04-25 20:26
@ @@@
Doradców to ZSRR i USA wysyłały już do Wietnamu i wcześniej :>
Co do (non)kinetic actions - niekinetyczne to "hearts & minds" (poczytaj o tym, w kontekście brytyjskiej SAS) a kinetyczne to "blood & guts".
tesa1959 / 2011-04-22 13:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Efekt bedzie ten sam.

Mam nadzieje, że nie.
nowa oficjalna juz nazwa wojny to "akcja kinetyczna"
a wyslani na wojne zolnierze to "doradcy"?

Nie, nie wiem. A skąd Ty o tym wiesz?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 19:03
http://nation.foxnews.com/libya-war/2011/03/23/white-house-libya-fight-not-war-its-kinetic-military-action
sceptyk / 2011-04-22 13:44 / Tysiącznik na forum
Nadziej jest matką głupich.
Szczególnie tych "młodych wykształconych z dużych miast", którym prano mózgi od przedszkola.
tesa1959 / 2011-04-22 13:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pytał Cię ktoś o zdanie? Człowiek wykształcony nie ubliża innym!
sceptyk / 2011-04-22 14:06 / Tysiącznik na forum
Ja, decyzją redaktora MIchnika z Gazety Wyborczej, jestem wykluczony z grupy ludzi wykształconych, bo nie jestem wyborcą PO. Dlatego zakaz ubliżania mnie nie dotyczy.
tesa1959 / 2011-04-22 14:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja też nie jestem wyborcą PO, ani PiS ani innej opcji. Głosuję na człowieka, a nie na partię, a nikomu nie ubliżam. Człowiek niekoniecznie wykształcony, ale kulturalny nikomu nie ubliża, więc pokaż swoją kulturę a nie jej brak.
marynarz098 / 2011-04-22 17:00 / Tysiącznik na forum
Sceptyk poczul sie wykluczony.........czyli co????.... wbrew sobie zgadza sie z Michnikiem.
Czy to nie zabawne?
sceptyk / 2011-04-22 14:16 / Tysiącznik na forum
A na jakiego człowieka możesz głosować, który nie jest z listy PO lub PiS (bo o przystawkach szkoda gadać)?
Logika dokładnie taka, jakiej można spodziewać się po tuskowniarstwie. "Nie głosuję na listę PO tylko na człowieka z tej listy i dlatego NIE JESTEM wyborcą PO".

PARADNE! Mrożek nie byłby w stanie tego wymyśłić!
tesa1959 / 2011-04-22 14:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie jest ani z PO, a tym bardziej z PiS i jest w Sejmie. Kto to taki? Nie Twój interes,ważne, że jest człowiekiem na poziomie, pochylającym się nad potrzebującymi i nie ubliżającym nikomu. Bez odbioru.
sceptyk / 2011-04-22 14:26 / Tysiącznik na forum
Ha ha ha ha!
Jest w sejmie NIE Z LISTY!
I się POchyla!
Takie misie to tylko tzw. lobbyści. Albo np. Rosół. Też się z czułością POchylał. Nad ustawą hazardową.

Naprawdę tylko udajesz głupią, czy rzeczywiści ejesteś głupia?
tesa1959 / 2011-04-22 14:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przyganiał kocioł garnkowi...
sceptyk / 2011-04-22 14:34 / Tysiącznik na forum
Ależ piszę wyżej, że zostałem uznany za głupka. Nawet NAJWIĘKSZEGO. I że z radością to akceptuję!
pozytywnie reagujący / 137.56.163.* / 2011-04-22 17:13
... nie ty jeden. Stąd też POpłoch wśród oświeconych kagankiem wiedzy sralonowej.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-04-22 11:31
A jaki byłby wyniek gdby sondarz zrobiono wśród parafian ojca Rydzyka i łozycieli na RM i TV Trwam? Jaki gdby zrobic wśród najgorzej wykształconych, tych lumpów spod sklepu, co cale życie z MOPSa żyja? Ja tam jestem pewny wyniku, bo nieudolna indoktrynacje w ich wydaniu mam co pare dni, jak musze iśc do sklepu.
sceptyk / 2011-04-22 12:48 / Tysiącznik na forum
Kilka drobnych uwag:
1) "łozyciele na RM i TV Trwam" robią to DOBROWOLNIE, więc nic ci do tego, co robią ze swoimi pieniędzy, w przeciwieństwie do wszystkich obywateli, którzy POD PRZYMUSEM MUSZĄ "ŁOŻYĆ" na telewizję prostytucką (ops! publiczną) w której pięknie różni się Lis od Żakowskiego;
2) jak rozumiem, jesteś zwolennikiem demokracji PRZYMIOTNIKOWEJ, tzn. prawo głosu mają mieć tylko "młodzi wykształceni z wielkich miast", czyli wyborcy POszustów i złodziei od Tuska, mira rycha i ździcha; w twojej demokracji nie miejsca dla innych;
3) jak rozumiem jesteś również tolerancjonistą, czyli domagasz się tolerancji dla własnych POglądów, ale wykluczasz z przestrzeni publicznej wszystkie inne niż twoje POglądy;

Podsumowując:
musisz sobie zatem zdać sprawę, że, zgodnie z definicjami z Gazety Wyborczej, jesteś FASZYSTĄ.
A z takimi jak ty, główny ANTYFASZYSTA Kraju, redaktor Adam MIchnik załatwia się krótko i węzłowato:
- pozew
- skazanie
- egzekucja
wszystko lege artis w 5 minut - jeden artykuł.

Zastanów się nad sobą i zawczasu złóż samokrytykę, to wtedy egzekucja będzie mniej bolesna.
sceptyk / 2011-04-22 11:06 / Tysiącznik na forum
Myślę, że błędnie zakładasz zaledwie 20% POparcia dla POszustów i AŻ 80% dla SLD.
Zboczeńców w środowisku LGTB jest najwyżej 10% i to ONI zagłosują na zboczone SLD.
Normalni LGTB zagłosują na normalnych czyli PO.
wojens / 46.113.131.* / 2011-04-22 10:58

Ale czy zdrowe społeczeństwo powinno głosować na partie (SLD, PO) które wspierają zboczenia...?

Zdrowe spoleczeństwo powinno glosować na PO. Na SLD nie wiem kto. Za to wiem, że na PIS wariaci, analfabeci.
3. Szkolnictwo które młodych ludzi ukierunkowuje na zboczone zachowanie...

Na to szkola nie ukierunkuje. Z tym się czlowiek rodzi. Więc slowo zboczenie nie pasuje do tej sytuacji.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-22 11:32

Zdrowe spoleczeństwo powinno glosować na PO. Na SLD nie wiem kto. Za to wiem, że na PIS wariaci,
analfabeci.

Trzy lata "rządów" PO to trzy lata zmarnowane dla Polski...

Na to szkola nie ukierunkuje. Z tym się czlowiek rodzi. Więc slowo zboczenie nie pasuje do tej
sytuacji.

Człowiek rodzi się jako dziewczynka albo jako chłopiec. a nie jako gej czy też lesbijka. Po za tym z homoseksualizmu można się wyleczyć. Pociąg seksualny do tej samej płeci nie jest czymś normalnym więc śmiało można powiedzieć że jest to zboczenie...
A wmawianie homoseksualistom że zachowanie ich jest czymś normalnym jest po prostu oszukiwaniem ich i robieniem im krzywdy.
Pozwolenie na adopcję dzieci jest wyrządzeniem wielkiej krzywdy temu dziecku oraz świadczy to tym że społeczeństwo jest chore...
wojens / 46.113.131.* / 2011-04-22 13:08

Człowiek rodzi się jako dziewczynka albo jako chłopiec. a nie jako gej czy też lesbijka

Tak rodzi sie jako dziewczynka lub chlopiec ale jednak homoseksualiści.
Po za
tym z homoseksualizmu można się wyleczyć

Piramidalne bzdury. Ciemnota i zabobon. Homoseksualizmu nie da się wyleczyć ponieważ homoseksualizm nie jest chorobą. Chyba, że przeszczepic takim delikwentom mózgii. Ale jeszcze takich cwaniaków nie ma, którzy potrafia to robić.
Pozwolenie na adopcję dzieci jest wyrządzeniem wielkiej krzywdy temu dziecku oraz świadczy to
tym że społeczeństwo jest chore...

Z tym się zgadzam w calej pelni.
jakub2 / 91.94.9.* / 2011-04-23 00:01
"wojens " Taki zboczeniec jak ty pewnie wie najlepiej o samym sobie że jest nie uleczalny , tobie by nawet przeszczep mózgu nie pomógł , na szczęście nie chcesz adoptować dziecka , pewnie myślisz że sobie sam zrobisz z kolesiem z PO? to ci się nie uda , homoseksualiści są na ogół bezpłodni , debi
sceptyk / 2011-04-22 11:11 / Tysiącznik na forum
Czyli uważasz, że zdrowe społeczeństwo kocha POdnoszenie POdatków, wszechobecną inwigilację (kamery, POdsłuchy, tajne służby)?
I wszyscy, którzy domagają się wolności to wariaci?

Ciekawe masz POdejście. Zapewne zostałeś właśnie tak ukierunkowany w szkole, w domu i przez przekaziory, bo zapewne należysz do tych "młodych, wykształconych z wielkich miast".
Tak was właśnie kształcą: żebyście wolność widzieli w zboczeniach i wysokich POdatkach, w wszystko inne uznawali za wariactwo.
Gratuluję skuteczności macherowm od świadomości sPOłecznej.
wojens / 46.113.131.* / 2011-04-22 13:01


Czyli uważasz, że zdrowe społeczeństwo kocha POdnoszenie POdatków

Jeśli ktoś mówi, ze nie podniesie podatków to nie mówi prawdy. W Polsce niestety nie mozna mówić prawdy bo slowo podatek dziala na ludzi jak plachta na byka. W ekonomi tak jest, że jak można to obniża się podatki, ale jak trzeba to się podnosi. Taka byla sytuacja. Zresztą to podniesienie nie bylo chyba tak dotkliwe. Twoim zdaniem żeby nie wiem co się dzialo to podatków ruszyc nie wolno?

wszechobecną inwigilację
(kamery, POdsłuchy, tajne służby)?

Tego to nawet nie chcę komentować. Nie warto zajmować się urojeniami albo zwyklymi zagrywkami politycznymi opozycji.
marynarz098 / 2011-04-22 13:44 / Tysiącznik na forum

W Polsce niestety nie mozna mówić prawdy bo slowo podatek dziala na ludzi jak plachta na byka.

A pieniadze w budzecie biora sie z powietrza, a nie z podatkow.

Uproscilem i pominolem potrzebe oszczedzania, ......ale jak do tej pory nawet szlachetny PIS, nawet wtedy gdy mial szanse, nie wprowadzil wielkich oszczednosci, a szanse mial bo z LPRem i Samoobrona (...... o moze nie powinienem tego przypominac, tej niechlubnej przeszlosci.) mogl cos zaoszczadzic, koniunktura byla piekna,a samoloty spadajace z nieba nie przyslanialy rzeczywistosci.
wojens / 46.113.79.* / 2011-04-22 15:19
I obok przystawek byla jeszcze PO chętna do glosowania za racjonalnymi rozwiązaniami a nie tak jak teraz PIS -nie bo nie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 15:33
Juz przestan bo sie osmieszasz.

PO chętna do glosowania za racjonalnymi rozwiązaniami

Jak glosowanie z LPR-em za becikowym aby tylko na zlosc PiS-owi.
sceptyk / 2011-04-22 13:43 / Tysiącznik na forum
Kolego,
żyjesz w wirtualnym świecie ulicy Czerskiej 10.
Fakty są POnure:
uchwalona przez PO ustawa stanowi, że operatorzy komórkowi MUSZĄ dostarczać nie tylko billingi swoich klientów, ale także parametry logowania do stacji transmisyjnych (czas, miejsce).
Tajnych służb uprawnionych do otrzymania takich danych jest w Polsce rządzonej przez platformerski ubekistan JEDENAŚCIE. Żadna nie potrzebuje zgody sądu, czy choćby prokuratora.
Od 1 lipca wprowadzone sa na drogach bramki rejestrujące ruch pojazdów (póki co ciężarowych, ale jest już też furtka do osobówek).
Kamery POdglądające nasze życie są już umieszczone WSZĘDZIE. Oficjalnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. A przestępstw jakoś nie ubywa.
I co? to są wymysły i zagrywki opozycji??
marynarz098 / 2011-04-22 13:48 / Tysiącznik na forum
Niech sie boja CI co maja cos do ukrycia.

Poza Rosja, o!.... ale ona tu chyba nie jest wytyczna, wszystkie kraje rozwiniete bardziej niz Polska sa okamerowane.

.......taka swiatowa tendencja, BIG BRATHER patrzy, wszedzie.
wojens / 46.113.131.* / 2011-04-22 10:36
Nie ma się co przejmowac sondazami Wiadomo, że wygra i to ze znaczną przewagą PO.
Jest ważniejsza najświezsza informacja. Otóż MSZ poinformowalo wdowy o tym, ze drogą dyplomatyczną wrócila do Polski tabliczka z kontrowersyjnym napisem. Jest w idealnym stanie ( więc obawy wdów byly na wyrost ) i jest do odebrania. Wspaniale jest nasze MSZ i minister Radek Sikorski. Zrobili prezent wdowom na święta. Będą mogly sobie powiesic tabliczkę. spotkać się pod nią, powspominać mężów. A moze wykombinować jeszcze jakąś prowokację?
Wapniak / 2011-04-22 10:10 / Tysiącznik na forum
No właśnie. Największe zmartwienie przeciętnego Polaka...
gaga2 / 77.114.221.* / 2011-04-22 10:08
Jestem pod wrażeniem tego co czytam. Co za bzdety.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 10:12

Co za bzdety.

No wreszcie ktoś to zauważył. Fajnie, ze są jeszcze tacy ludzie, co nie biegną owczym pędem. Niestety to gatunek zagrożony.
oborowy / 79.185.105.* / 2011-04-22 09:07
Te firmy sądazowe pewno zrażają obywateli do wyborów. Jezeli robi śie srednio kilka sądaży na miesiąc, to ludzie juz maja tego dość.

Drugie pytanie jest kto te sadaże inwestuje??/ Kto za nie płaci i PO co????

Co Ciekawe o ubustwo zadna firma zajmujaca sie sondazami nie pyta obywateli?/ Czy maja na chleb?/ ćzy mają sie w co odziać???Czy mja za co kupić opał??
tesa1959 / 2011-04-22 09:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

ubustwo

ubóstwo, bo ubogi.
sądazowe

sondażowe (dzięki @@@:))
sceptyk / 2011-04-22 11:13 / Tysiącznik na forum
Masz rację.
Ale jest "bUl na konkusie PALEM"
I taka pisownia obowiązuje.
tesa1959 / 2011-04-22 11:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy wszystko musi kojarzyć Ci się z gafą prezydenta?
sceptyk / 2011-04-22 12:55 / Tysiącznik na forum
Kpisz, czy tylko udajesz głupią?
Skoro z poprzedniego prezydenta tacy jak ty szydzili, że jest KURDUPLEM, bo nie był tak piękny jak Lis ani tak rudy jak Tusk, ani tak biuściasty jak Senyszyn,
to obecny PIĘKNY, MĄDRY, EUROPEJSKI i SALONOWY prezydent, który na każdym kroku przynosi wstyd krajowi i Polakom, jest zwykłym CHAMEM.
I nie usprawiedliwiaj chama, którego wybrałaś, bo cham na każdym kroku udowadnia, że chamem był, jest i będzie.
wojens / 46.113.131.* / 2011-04-22 13:26
Mamy bardzo dobrego prezydenta. Cieszę się, ze Komorowski jest prezydentem a też i jestem dumny z siebie bo glosowalem na niego. Mam satysfakcję, że kolejny raz udalo mi się zrobic coś dobrego dla naszej kochanej ojczyzny. Ty nie potrafisz ocenić jego pracy bo zajmujesz się bzdetami zupelnie bez znaczenia. Na te bzdury nikt kumaty a też i glowy obcych państw nie zwracają uwagi.Kaczyńskiego nie szanowalismy bo nie byl dobrym a nawet więcej byl marnym prezydentem. Pisowskim funkcjonariuszem. I świat go nie szanowal. Prowadzona przez niego polityka zagraniczna wespól z Fotygą przypominala zabawę dzieci w piaskownicy. Takiego obciachu nie bylo po 1989r. Najgorszy prezydent . Walęsa więcej dobrego dla Polski zrobil. O Kwachu nawet nie wspominam
sceptyk / 2011-04-22 13:47 / Tysiącznik na forum
Żałosny tekst fanatyka broniącego przegranej sprawy.
Zastanów się, czy warto.
wojens / 46.113.79.* / 2011-04-22 15:27
Przecież nie macie szans. Nie ma tylu debili w Polsce którzy zaglosowaliby na pisowską holotę. Więc zwycięstwo bedzie nasze. Dla dobra kochanej ojczyzny.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 15:35

Dla dobra kochanej ojczyzny

Napisz ty wreszcie jakiej ojczyzny bo nie jest mozliwe aby taki debil jak ty mowil o Polsce.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:20
Niedlugo bedziemy odnotowywac ze zdziwieniem wystapienia Komorowskiego podczas ktorych gafy nie popelnil.
marynarz098 / 2011-04-22 13:54 / Tysiącznik na forum
Kwasnieski pil.
Kaszynski mowil bez wyrazu.
Komorowski strzela gafy.

A kto jest bez wad, niech pierwszy rzuci kamieniem.
tesa1959 / 2011-04-22 12:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie przesadzaj. Będąc prezydentem ani razu nie odniósł się w sposób lekceważący, nie mówiąc już o chamskim do ludzi mu przeciwnych.
sceptyk / 2011-04-22 13:07 / Tysiącznik na forum
Pan Komorowski używając języka polskiego w sposób wulgarny lekceważy mnie i tych, którzy się tym językiem posługują poprawnie.
Za taką ilość błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych (zostańmy już tylko przy sprawach językowych, bo na wszystkie pozostałe szkoda już czasu), uczeń Komorowski NIE ZDAŁBY w mojej szkole matury.

A student historii Komorowski za brak wiedzy, kiedy i w jakiej kolejności uchwalano pierwsze KONSTYTUCJE europejskie, nie powinien NIGDY zostać MAGISTREM historii. No, chyba, że tytuł magistra historii dostał po zdaniu egzaminu z "Krótkiej historii WKP(b)", co jest wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę zażyłe relacje z wysokiej rangi oficerem KGB, piastującym obecnie funkcję premiera w sąsiednim państwie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:48
Tylko co to ma wspolnego z tym co napisalem?
tesa1959 / 2011-04-22 13:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To, że popełniane gafy nie dyskredytują go jako kulturalnego człowieka.
sceptyk / 2011-04-22 13:11 / Tysiącznik na forum
Nie rozśmieszaj mnie bo mam zajady!
Komorowski i kultura?????? Ha ha ha ha!!!!!
Te dwa pojęcia są doskonale ROZŁĄCZNE.

Siedzi cham, kiedy kobieta stoi - to jest KULTURA? Chyba kultura oborowego.
Co tam oborowego! zwykłego ŻULA!
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 13:07
Ma pani racje, mozna byc kulturalnym i zarazem niedouczonym tylko takich nie powinno sie wybierac na prezydenta 38-milionowego panstwa w srodku Europy.
tesa1959 / 2011-04-22 13:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A drugi kandydat jest wg Ciebie omnibusem?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 14:51
a co ma drugi kandydat z nieuctwem tego wybranego?
Czyzby miala Pani jeszcze jakies uczucia do Chruszczowa.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-22 16:54

0
2011-04-22 13:07:33 87.207.29.* | @@@
Ma pani racje, mozna byc kulturalnym i zarazem niedouczonym
tylko takich nie powinno sie wybierac na prezydenta
38-milionowego panstwa w srodku Europy.
skomentuj zgłoś do usunięcia

0
2011-04-22 13:09:55 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
A drugi kandydat jest wg Ciebie omnibusem?
skomentuj zgłoś do usunięcia

0
2011-04-22 14:51:26 87.207.29.* | @@@
a co ma drugi kandydat z nieuctwem tego wybranego?
Czyzby miala Pani jeszcze jakies uczucia do Chruszczowa.

Zastanawiam się, czy większość wyborców nie idzie na wybory z takiej pobudki jaką jest przekora...
sceptyk / 2011-04-22 13:53 / Tysiącznik na forum
Aj waj!
A gdyby drugi kandydat był murzyńskim gejem, wychowującym samotnie pięcioro dzieci urodzonych przed zmianą płci, spłodzonych przez różnych ojców, w tym dwóch transseksualistów?
To który lepiej będzie spełniał twoje kryteria nowoczesnosnego, postępowego, europejskiego prezydenta?
tesa1959 / 2011-04-22 13:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dobrze się czujesz? Mam wątpliwości, bo większych głupot nikt nie jest w stanie wymyślić. Nie wnosisz nic konstruktywnego swoimi wypowiedziami i zaśmiecasz forum po to, aby kogoś wkurzyć? To jest Twoim celem? Zważ więc\, że mnie nie jestes w stanie wkurzyć, co najwyżej popatrzę na Ciebie z politowaniem.
sceptyk / 2011-04-22 14:13 / Tysiącznik na forum
Oj tam, oj tam!
To już zeszliśmy na emocje?
POlitowanie POwszczyków mam w bardzo głębokim POważaniu.
Od wykształciucha, którym zdaje się jesteś, należy wymagać minimum logiki.
Skoro nawymyślałem "te większe głupoty", to znaczy, że KTOŚ jednak je wymyślił. Zatem twoja teza, że
większych głupot nikt nie jest w stanie wymyślić


jest FAŁSZYWA. Chyba, że uważasz, że większych głupot od MOICH NIKT nie jest w stanie wymyślić, wtedy należałoby jednak użyć innej semantyki i składni w celu logicznego przedstawienia myśłi. Tak czy inaczej twoje stwierdzenie mi POchlebia. Miło być uznanym przez uskowniarstwo z NAJWIĘKSZEGO GŁUPCA. To prawdziwa nobilitacja.
a ile bulu przy tym / 77.247.181.* / 2011-04-22 17:21
oj Panie "sceptyK" !. Pan łamiesz kręgosłupy POsrańcom, niczym zapałki. Jeszcze paru takich i POpłoch gwarantowany.
tesa1959 / 2011-04-22 14:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pełna kultura wypowiedzi, bez obelg w moim kierunku. Aż miło:( . Bez odbioru.
esu / 78.8.1.* / 2011-04-22 08:59
Więc czemu ludzie mieliby częściej głosować na jedną z nich?
oborowy / 79.185.105.* / 2011-04-22 09:19
esu. Nie możesz sie dopatrzyć róznicy, czy tylko głupa Rżniesz???
tesa1959 / 2011-04-22 09:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wyraźnej różnicy nie ma
, a gdzie dwóch się bije, tam SLD korzysta.
niezrzeszony / 2011-04-22 10:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i wszystko byloby ok.. ale niechby ludzie poszli do urn i zaglosowali na takich, co nie niszcza nam gospodarki.. Dosc by bylo POPisu z przylepionym PSL i krazacym nad nimi sępem SLD..
Ukrocic im kadencje, zabrac miejsca na wygodnych rzadowych stolkach, to moze nastepni wezma sie do roboty..
tesa1959 / 2011-04-22 11:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co, może UPRi i Mikke?:)
niezrzeszony / 2011-04-22 11:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a wlasciwie to czemu by nie? Nie zdobeda na tyle duzego poparcia, zeby miec jakas realna wladze, a moze wniosa cos nowego na arene polityczna.
Protest poprzez nie glosowanie wydaje mi sie znacznie gorszy, bo glowne partie i tak znajda na tyle glosow, zeby obsadzic swoimi ludzmi najwazniejsze stanowiska.
tesa1959 / 2011-04-22 12:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mam nic przeciw temu, aby weszli do Sejmu, ale nie daj Boże, aby wygrali wybory kiedykolwiek.
sceptyk / 2011-04-22 14:03 / Tysiącznik na forum
A dlaczego boisz się wygranej UPR?
Bo zlikwiduje tobie i tobie podobnym POdatkowe koryto, z którego żresz bez opamiętania, ponieważ ci, którzy to koryto, wbrew własnej woli, MUSZĄ napełniać ze swoich POdatków, nie mają szans na żaden protest?
Tego się naprawdę boicie lewacy - że zostanie wam zlikwidowane KORYTO, przy którym się zmieniacie co parę lat, niby to spierając się, kto lepiej kradnie.
marynarz098 / 2011-04-22 13:57 / Tysiącznik na forum
.
........i wszystko byloby ok.. ale niechby ludzie poszli do urn i zaglosowali na takich, co nie
niszcza nam gospodarki.. .


A jak ocenic przed wyborami i zanim doszli do wladzy czy sobie beda radzic z gospodarka czy nie???
tesa1959 / 2011-04-22 14:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie jest łatwe, bo oceniamy po tym co mówią, jeśli wcześniej nie dadzą się poznać w samorządach. Tylko istnieje niebezpieczeństwo, że w samorządzie ok, a potem - różnie. Na szczęście ja się nie sparzyłam, a za pierwszym razem uwierzyłam na słowo. Nie zawsze się to sprawdza, co zresztą widać po poczynaniach naszych rządzących (mówię nie tylko o rządzie, ale o Sejmie i Senacie).
sceptyk / 2011-04-22 14:21 / Tysiącznik na forum
Cztery lata (nie)rządów bandy rudego sterowanej przez starszych i mądrzejszych pokazały co to hucpiarstwo POtrafi. Jeżeli otwarcie piszesz, że się NIE sparzyłaś na rządach tej hołoty, to znaczy, że jesteś jej częścią i uzyskujesz korzyści z przynależności do tej bandy złodziei.
To już nie jest zatem wykształciuchowa naiwność. To czynny udział w rozboju!
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 10:24

ale niechby ludzie poszli do urn i zaglosowali na takich,
co nie niszcza nam gospodarki.

Ale takich ludzi nie ma. Oni istnieją tylko w wyobraźni wielu.
tesa1959 / 2011-04-22 11:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale są bardziej i mniej niszczący gospodarkę. Mój kandydat do parlamentu stara się budować społeczność lokalną poprzez różne działania i nieźle mu idzie. Pewnie, nie wszystko może "załatwić", bo ustawy są jakie są, ale stara się wyciągnąć coś pozytywnego dla regionu.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 11:17

Mój kandydat do parlamentu
stara się

Tego akurat nie kwestionuję.
i nieźle mu
idzie.

Teraz z pewnością tak. Potem jak już będzie posłem, jego projekty będą wetować jego przeciwnicy. ale jemu wcale nie będzie to przeszkadzało, będzie miał kupę kasy, będzie miał immunitet itd. A Ty jak wiążesz koniec z końcem, tak dalej będziesz wiązać, a te wszystkie obrośnięte łojem wieprze (włącznie z Twoim kandydatem, który osiągnie sukces) ukradną Ci z tego, co zwiążesz i będą za to sobie robić biesiady i będzie im ciekł smalec po ich napasionych ryjach. Ale skoro świadomie godzisz się na ten stan rzeczy, to Twoja sprawa.
tesa1959 / 2011-04-22 12:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mylisz się i to bardzo. Mój kandydat jest posłem od wielu kadencji (chyba czwarta) i nie należy do rządzącej partii, a mimo to działa skutecznie w regionie... w regionie, bo nie wiem jak mu idzie w Sejmie (nie mam czasu ani ochoty tego śledzić). Nie jest obrośnięty łojem, ale przystojnym , niezarozumiałym mężczyzną. Osobiście nie potrzebowałam jego pomocy, ale wiem, że nie ignoruje żadnej prośby. Jeden przykład jego działania dotyczy mnie osobiście, chociaż nie zabiegałam o to. Kiedyś pisałam, że mój syn razem z trójką innych wygrali ogólnopolski konkurs z j. polskiego i zostali posłami na jeden dzień 1 czerwca (tak jest co roku). Poseł ten załatwił im konferencję prasową i miejsca w hotelu poselskim na czas obrad młodzieżowego sejmu. Do mojej szkoły postarał się też o komputery (miała je jako pierwsza w gminie), działa na rzecz niepełnosprawnych bardzo czynnie. I nie z wdzięczności za "promocję" sukcesu mojego syna na niego głosuję, bo to było 4 lata temu, a głosuję na niego od początku i będę głosować, dopóki on będzie startował lub dopóki nie obrośnie łojem:)
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:20

Mój kandydat jest posłem od wielu kadencji
(chyba czwarta) i nie należy do rządzącej partii, a mimo to działa
skutecznie w regionie...

A ja nie oddam na niego głosu, bo to co on robi dla Twego regionu, to pewnie za pieniądze, które pierwotnie zostały przeznaczone dla mojego regionu. A może on je sprzątnął naszym sprzed nosa, bo miał lepsze dojścia?:)

Nie jest
obrośnięty łojem, ale przystojnym , niezarozumiałym mężczyzną.

Teraz zaczynam rozumieć, dlaczego w starożytnej Grecji kobietom niewolno było głosować. :)))
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:26

Teraz zaczynam rozumieć, dlaczego w starożytnej Grecji kobietom
niewolno było głosować. :)))

ani kandydowac :)))
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:35
Otóż to! I to wcale nie jest śmieszne. Gdyby nie imperializm Rzymu, Grecja zapewne przetrwałaby...
marynarz098 / 2011-04-22 14:02 / Tysiącznik na forum
A gdyby nie zajadlosc barbarzyncow, Rzymskie imperium istnialo by do dzis???

Nie sadze.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 09:14

czemu ludzie mieliby częściej głosować na jedną z nich?

Ludzie nie zastanawiają się dlaczego głosują. Jedni głosują by ostentacyjnie zamanifestować swoje poparcie dla jakiejś partii, drudzy zaś, bo tak trzeba, bo ksiądz kazał, bo bedzie lepiej, itp
tesa1959 / 2011-04-22 09:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie wszyscy ździchu, nie wszyscy.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 10:01

Nie wszyscy ździchu, nie wszyscy.

Racja. Zapomniałem o tej najliczniejszej grupie. Oni idą do urn, bo inni idą.
tesa1959 / 2011-04-22 10:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To też nie wszyscy. Ja wiem dlaczego głosuję i znam takich, co też wiedzą, chociaż niekoniecznie głosują tak jak ja.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 10:21

Ja wiem dlaczego głosuję

Mówiłaś kiedyś. Bo obowiązek. Jak to jest, ze WSZYSCY ludzie wychodząc na miasto, myślą o tym, by nie zapomnieć PORTFELA w domu, a jednocześnie skądinąd MĄDRZY ludzie wychodząc do lokali wyborczych, świadomie, celowo i skrupulatnie dbają o to, by na tę jedną chwilę zostawić w domu ROZUM i nie zabierać go ze sobą? Dla mnie to jest fenomen socjologiczny. Ja to muszę kiedyś zbadać to zjawisko.
tesa1959 / 2011-04-22 11:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie tylko obowiązek, ale i świadomość, że ode mnie coś może zależeć.
MĄDRZY ludzie wychodząc do lokali wyborczych, świadomie, celowo
i skrupulatnie dbają o to, by na tę jedną chwilę zostawić w domu ROZUM i
nie zabierać go ze sobą?

dlatego, że są mądrzy?:). Swoją drogą, sama jestem ciekawa wyników Twoich badań.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 11:27

świadomość, że ode mnie coś może zależeć.

Od Ciebie w tej sytuacj zależy jedynie tyle, ze wyjdzie ktoś albo z PiSu albo z PO. Jakakolwiek inna możliwość nie zaistnieje. Nie może zaistnieć.
dlatego, że są mądrzy?

Nie. Dlatego, ze powtarzają w kółko jak mantrę słowo: "Obowiązek" świadomie unikając analizowania, co to słowo może oznaczać w tym konkretnym kontekście i świadomie unikając używania w tym momencie rozumu, by ten NIE PRZESZKADZAŁ w podjęciu "właściwej" decyzji.
Swoją drogą, sama jestem ciekawa wyników
Twoich badań.

Miałem na myśli to, ze zainteresuję się literaturą na te tematy (wywieranie wpływu na ludzi, manipulacja itp.) Ostatnio w ręce wpadła mi taka pozycja "Freakonomia" Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner, dopiero zacząłem, ale to te "klimaty"...
tesa1959 / 2011-04-22 12:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

świadomie unikając
używania w tym momencie rozumu, by ten NIE PRZESZKADZAŁ w
podjęciu "właściwej" decyzji.

a gdyby każdy używał rozumu wg Twojej sugestii, to jakie byłyby konsekwencje tego? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić.

Miałem na myśli to, ze zainteresuję się literaturą na te tematy

Ja też, bo nie sądziłam ani przez moment, że zabierzesz się badań laboratoryjnych, gdyż to nie chemia ani inna ścisła nauka.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:27

a gdyby każdy używał rozumu wg Twojej sugestii, to jakie byłyby
konsekwencje tego?

Szedłby w niedzielę na spacer do lasu, a od poniedziałku do ciężkiej i uczciwej pracy, ze świadomością, ze jego los jest PRZEWAŻNIE w jego rękach, a nie w rekach kogoś, komu naiwnie zaufał.
tesa1959 / 2011-04-22 12:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A, już wiem z innego postu - mielibyśmy KRÓLA!!!
niezrzeszony / 2011-04-22 11:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Nie tylko obowiązek, ale i świadomość, że ode mnie coś może zależeć.

No wez.. przeciez to iluzja.. Zalezec od nas to by moglo, jakbysmy np kontrolowali wyplaty dla politykow w zaleznosci od rezultatow.. gdybysmy mieli nad nimi jakakolwiek kontrole. Ale nawet jesli zaglosujesz i uda Ci sie przepchnac swojego kandydata, to przeciez on zagra jak mu partia kaze.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 11:29
@niezrzeszony
W realu postawię Ci wódkę. Ja też uwazam tak jak tu piszesz.
tesa1959 / 2011-04-22 12:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W takim razie przedstawcie wizję naszego kraju po całkowitym bojkocie wyborów. Jestem tego bardzo ciekawa.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:22

przedstawcie wizję naszego kraju po całkowitym
bojkocie wyborów.

Nastanie monarchia dynastyczna. Znam osobiście pewnego gościa o nazwisku Jagiełło. Ma syna. :)
sceptyk / 2011-04-22 14:33 / Tysiącznik na forum
Taaa....
A Wałęsa to ma nawet chyba 4 synów. Jednego z POmrocznością jasną, a drugiego to nawet już POkarierowicza. I córkę celebrytkę na wydaniu, do której nawet by dopłacił, byle ktoś wziął. Ale jaki facet weźmie dziewuchę z trzeciej albo i czwartej ręki (chłe chłe chłe - "ręki", jakby tu o rękę chodziło)?
tesa1959 / 2011-04-22 12:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
|I pewnie rozum odziedziczył po swoim praprzodku Władysławie? A do jakiej frakcji należy? A w jaki sposób ma powstać ta dynastia skoro wszyscy będą bojkotować wybory (jakiekolwiek).
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:53

A w jaki sposób ma powstać ta dynastia skoro wszyscy będą bojkotować wybory (jakiekolwiek).

Bardzo prosty.
Sejm ma prawo zmienic konstytucje majac odpowiednia wiekszosc.
Wystarczy ze w nowej konstytucji zapisze zmiane ustroju Polski na monarchie dynastyczna.
Od tego momentu wybory juz nie beda potrzebne wystarczy doswiadczona akuszerka.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:37
Prosiłaś o wizję. Nic nie wspomniałaś o tym, ze ma być realistyczna:)
tesa1959 / 2011-04-22 12:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ździchu!!! Wróciłeś!!! Już myślałam, że dopadła Cię jakaś depresja.:)
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:52
Ależ skąd. Pomarzyć każdemu wolno. Mnie, że będzie król i będę miał fory u niego. Tobie, ze Twój kandydat sprawi, ze Polska będzie lepsza.
tesa1959 / 2011-04-22 13:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mój kandydat nie sprawi, że Polska jako całość będzie lepsza, le sprawia, że część, z której startuje staje się lepsza. Na więcej nie mam wpływu.
Ależ skąd.

Nie wróciłeś, czy nie dopadła Cię depresja?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:29

Znam osobiście pewnego gościa o nazwisku Jagiełło. Ma syna. :)

a mial pra,pra,pra,pra...pradziadka ktory byl krolem?
Jesli tak to sie nadaje.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 12:41

a mial pra,pra,pra,pra...pradziadka ktory byl krolem?

A myślisz, ze gdybyś go o to zapytał, to on by zaprzeczył?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:55
Badania genetyczne wystarcza.
tesa1959 / 2011-04-22 12:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko samo pochodzenie wystarczy?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 12:50

Tylko samo pochodzenie wystarczy?

Przeciez na takiez zasadzie dziala dynastia.
tesa1959 / 2011-04-22 13:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko, że w rozwój i umiejętność kierowania krajem przez następców wkładano wiele wysiłku. A co sobą reprezentuje jakiś tam pociotek króla?
niezrzeszony / 2011-04-22 13:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To samo co kazdy 'polityk' z wyksztalcenia/zamilowania/zawodu.
To o czym mowisz jest istotne - np co nam da minister finansow, ktory o ekonomii najwyzej czytal w ksiazkach, a i tego nie mozna byc pewnym? Naprawde dobrze by bylo, jakby w rzadzie zasiadali niezalezni eksperci, a nie liderzy najwiekszej partii politycznej. Mniej polityki, wiecej dzialania. Przemyslanego dzialania.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 13:09

A co sobą reprezentuje jakiś tam pociotek króla?

Jak go Pani pozna to sie dowie.
tesa1959 / 2011-04-22 13:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeśli będę miała taką możliwość. Swego czasu o mało prezydentem nie został Tymiński, bo miał dobrych PRowców.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-22 14:56

...bo miał dobrych PRowców

Tych samych ma dzisiaj Tusk ale PR-owcami bym ich nie nazwal, raczej oficerami prowadzacymi.
niezrzeszony / 2011-04-22 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzieki, pewnie nie kazdy chcialby sie napic z mlodym, wyksztalconym z wielkiego miasta, co nie ma TVNu ani TVTrwam i nie chce glosowac ani na PO, ani na PiS ;)

Juz myslalem ze zbyt cynicznie podchodze do sprawy.. ale chyba w Polsce zacznie byc lepiej dopiero po tym, jak siegniemy dna..
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 11:52

Juz myslalem ze zbyt cynicznie podchodze do sprawy.

To nie jest cynizm. Po prostu widzisz to, co jest.
chyba w Polsce zacznie byc lepiej dopiero po tym, jak
siegniemy dna..

Którego dna? Bo z tego co ja widzę, to już ze trzy, ze cztery przebiliśmy.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz / 89.25.186.* / 2011-04-22 11:36
ździcho czy jak ja tez mądrze napisze ze wszystko jest szare, bure, be i w ogole do dupy, to tez dostane flaszkę? :P
ździcho / 77.254.238.* / 2011-04-22 11:48
Ty nie. Wiesz dlaczego? Bo wcale wszystko nie jest szare, bure, be i w ogóle do dupy, jeżeli weźmie się sprawy w swoje ręce a nie pozostawi swój los w łapach tych świń. Od tego mamy prawo i konstytucję (jakie one są, takie są), by nie dac się skrzywdzić. Ja osobiście cieszę się życiem, bo uczciwie pracuję na swój standard życiowy (do pierwszego wystarcza) i umiem sie bronić.

Najnowsze wpisy