Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS ma nowego aniołka. Zamiast Ziobry

PiS ma nowego aniołka. Zamiast Ziobry

Money.pl / 2011-11-07 07:06
Komentarze do wiadomości: PiS ma nowego aniołka. Zamiast Ziobry.
Wyświetlaj:
tytek nie log / 91.196.9.* / 2011-11-08 03:43
co to za tekst, co to ma być - to jest dziennikarstwo czy plotkarstwo ?
Żałosne
Retyw. / 217.97.193.* / 2011-11-07 13:08
Macius co Ty tak późno wyskakujesz z Pis-em?. Temat juz zostal ograny, kto mial zarobic juz zarobił. Daj na tapetę POdatki,POdwyżki,zniesienie ulg itp.-katalog otwarty.
prezydęt / 77.255.120.* / 2011-11-07 20:53
żydzi mają to do siebie że są kąsekwentni
rembert2 / 2011-11-07 12:12 / Tysiącznik na forum
No niestety,byla minister ma nie tylko trudnosci w wyslawianiu sie to w szkole manier dla urzednikow tez pewnie nie byla.PIS zamyka sie coraz bardziej jakby mial 60 proc poparcia i nie potrzebowal wsparcia.Wiesc niesie ze Ziobro dogada sie z Jurkiem i bylym ZCHn-jesli to prawda to marny los prawicy,okres sredniowiecza juz minal
pomo dore / 2011-11-07 13:03 / Tysiącznik na forum
orłem faktycznie zdaje się nie być ale jak jest naprawdę trudno powiedzieć- w mediach puszcza sie tylko wypowiedzi niefortunne, trudno orzec czy nie wycięte w kontekstu, fotki obowiązkowo osmieszające- dziwne miny, grymasy na twarzy itp. Problem w tym ze taką fotę można strzelić każdemu-wystarczy zrobić zdjęcia seryjne i wybrać te np z połprzymknietymi powiekami. Każdemu ale nie Tuskowi- nasze obiektywne media zawsze okraszają artykuły o Wodzu zdjęciami na których wygląda jak młody bóg, samiec alfa itp. Co do gaf- miała ich troche ale równiez Komorowski tez ich miał co jednak nie było tak miesiącami ekspoatowane w mediach a wręcz błyskawicznie wyciszane. Ogólnie problemem jest to że my jako społeczeństwo wiedzę o Polsce i świecie współczesnym czerpiemy tylko z TV, internetu i prasy- kto ma w ręku te media ma wpływ na to co (wydaje sie nam że ) wiemy i jakie mamy poglądy. Dlatego tak ważne jest wg mnie równowaga mediów prorządowych i opozycyjnych( o prawdziwie obiektywnych mediach nawet nie śmiem marzyć) a teraz ta równowaga została zachwiana.
tylko_nie_fotyga / 83.29.31.* / 2011-11-07 23:17
Guzik prawda. Widzieliście choćby jedno sensowne wystąpienie Fotygi, w którym by się nie zbłaźniła? U innych zdarzają się gafy, ale również normalne, poprawnie merytorycznie wystąpienia. U Fotygi takich po prostu nie ma!
mj4 / 153.19.49.* / 2011-11-07 09:32
A dlaczego prawie nigdzie nie można przeczytać, że wkrótce zostanie otwarta granica z Kaliningradem, czyli zagłębiem największej ruskiej mafii? Mało ci wybitni dziennikarze piszą też o sprzedawaniu cichaczem przez państwo obszarów, z których można wydobywać gaz ziemny. Nie warto tez wspominać o nasyłaniu przez Tuska CBA na ludzi Schetyny? (Państwo policyjne? totalitaryzm?). A zbliżająca się wojna Izraelsko-Iranska? Niestety pański artykuł sięga tego samego poziomu co zdecydowana większość polskich dziennikarzy - czyli dna.
zcz2 / 2011-11-14 13:06
Czy można się dziwić jak kieyś oni byli Taksówkarzami albo kelnerami.?Tak piszą bo Tusk dał furtkę do łatwego zarobku.
nn3 / 87.205.173.* / 2011-11-07 11:07
za wojne Izraelsko-Iranska tez bedzie odpowiedzialny Tusk, Pan Macius i dziennikarze:)?
mj4 / 153.19.49.* / 2011-11-07 11:19
Nie, ale jeżeli jest się rzetelnym dziennikarzem to warto o takich szczegółach czasem wspomnieć, zamiast nieustannie pluć na opozycję (tak jak dziś - pan Maciuś).

Wypowiedz Fotygi zacytowana przez Maciusia jest oczywiście niepełna (rzeczywistość trzeba tak manipulować, żeby pasowała do stawianej tezy) - zabrakło dość kluczowego fragmentu:

"Proszę państwa, ja całe przedpołudnie siedziałam i analizowałam sytuację międzynarodową, w tym sytuację Polski. Naprawdę dotychczasowy porządek światowy się sypie, a państwo mnie pytacie o Zbigniewa Ziobrę"
mniej_glupoty_wiecej_madrosci / 83.29.31.* / 2011-11-07 23:22
Na litość, oczywiście że są inne ważniejsze sprawy, ale czy to znaczy że o mniej ważnych nie można zapytać, porozmawiać przez 5 minut? A cóż takiego Fotyga zaradziła na światowy kryzys, cóż takiego wywnioskowała z tej swojej analizy, że nie może łaskawie na chwilę przełączyć się na inny, akurat w tym momencie gorący temat? no ale pewnie tego nigdy się nie dowiemy, bo również w tych tematach Fotyga ma niewiele do powiedzenia.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 11:47
a co to w ogóle za obiekcje? Niech każdy sobie pisze o czym chce, a ty sobie czytaj co chcesz. Czy dziennikarze mówią ci nad czym masz w danej chwili pracować? Nie, więc dlaczego ty chciałbyć im dyktować co mają robić?
I o co ci chodzi z tą rzetelnością w tym kontekście? Bo wychodzi na to, że uwarzasz, że rzetelnym jest ten co piszę o wszystkim. A to jest co najmniej śmieszne
mj4 / 153.19.49.* / 2011-11-07 12:06
Jasne:). Niech dziennikarze piszą o wszystkim, tylko nie o sprawach kluczowych dla naszego państwa. Odwrócić uwagę takich bystrzaków jak Ty to nie problem. Czytaj dalej o dopalaczach, kastracji pedofili i wojnie z kibolami:).
pomo dore / 2011-11-07 12:39 / Tysiącznik na forum
co z ZUS?
co z KRUS?
co z reformą emerytur?
co z FRD?
co z OFE?
co za służbą zdrowia?
co z budżetem?
co z koalicją?
co z "ofensywą legislacyjną"?
itp itd
a pismaki na smyczy PO piery dolą ciągle o PIS-ie jakby to on rządził
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 12:30
widzę, że kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. A zatem może jeszcze raz. Chodzi o to, że dziennikarze mogą sobie pisać o czym chcą, jeden niech sobie pisze o sporcie, inny o PO a inny o PISie itd. Więc na pewno forumowicz nie będzie i nie ma prawa dyktować dziennikarzowi co ma pisać. I jeszcze raz pytanie może je teraz zobaczysz, czy dziennikarze mówią ci nad czym masz w danej chwili pracować?
mj4 / 153.19.49.* / 2011-11-07 12:59
Odp na pytanie: dziennikarze nie mówią nad czym mam w danej chwili pracować.

Nie uważasz, że jest to trochę dziwne kiedy 90% mediów skupia się na problemach opozycji, zamiast skupiać się na REALNYCH problemach Polaków? Kiedy Fotyga mówi, że mamy rząd na uchodźstwie, który w czasach ogromnych zmian w UE nie robi NIC, media zamiast zwracać na to uwagę (i wiele innych istotnych spraw), robią medialny spektakl pt."Ziobryści".

Rozumiem kolego Ekonomisto brak demokratycznej intuicji (zależność: społeczeństwo-władza-media). Demokracja w Polsce jest jeszcze młoda a tak na dobrą sprawę prawdziwej demokracji w Polsce jeszcze nie było.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 13:21

Kiedy Fotyga mówi, że
mamy rząd na uchodźstwie, który w czasach
ogromnych zmian w UE nie robi NIC, media
zamiast zwracać na to uwagę

sorry ale na takie teksty nawet nie ma co zwracać uwagi. Każdy sobie może powiedzieć ten czy tamten nie zrobił NIC. Tak samo ja mogę napisać, że Fotyga nie zrobiła NIC dobrego będąc ministrem.
Aktualnie temat Ziobrystów jest na topie owszem i nie widzę przeszkód, żeby nie mógłby być w mediach.
A co do innych tematów dotyczących kraju to ja akurat widzę je mediach.
pomo dore / 2011-11-07 12:35 / Tysiącznik na forum

Więc na pewno forumowicz
nie będzie i nie ma prawa dyktować
dziennikarzowi co ma pisać.

forumowicz nie ma prawa. Miśkiewicz wytyczne dostaje z innej strony
pomo dore / 2011-11-07 11:57 / Tysiącznik na forum

Naprawdę dotychczasowy porządek światowy się
sypie

w tym kontekście wycięcie tego fragmentu wypowiedzi jest nierzetelnością dziennikarską bo ten fragment wypowiedzi zmienia trochę kontekst "obsobaczenia pismackiej braci przez wyraźnie oburzoną panią minister"
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 12:36
poczytaj jeszcze raz do czego się odniosłem:
nn3 - za wojne Izraelsko-Iranska tez bedzie odpowiedzialny Tusk,
Pan Macius i dziennikarze:)?
na to odp.
mj4 - Nie, ale jeżeli jest się rzetelnym dziennikarzem to warto
o takich szczegółach czasem wspomnieć, zamiast
nieustannie pluć na opozycję.

Czyli rzetelnym (według autora) jest się wtedy kiedy wspomina się między innymi o wojnie Izraelsko - Irańskiej, ruskiej mafi CBA itd.
pomo dore / 2011-11-07 12:46 / Tysiącznik na forum
wiesz- w zasadzie tzw 4 władza powinna patrzeć trzem pozostałym na ręce, pełnić funkcję niejako kontrolną, informować społeczeństwo o otaczającej nas rzeczywistości itp. Miśkiewicz w swoich felietonach skupia sie w zasadzie tylko na dopier..... partii opozycyjnej ( od 4 lat w opozycji), cała reszta świata go nie obchodzi. Czy to jest rzetelne dziennikarstwo czy raczej etat w wydziale propagandy PO?
anty_glupota / 83.29.31.* / 2011-11-07 23:32
Bo może taką czuje misję??? Inny napisze artykuł sportowy i też go zrugacie, bo są ważniejsze sprawy niż jakiś kolejny durny mecz piłki nożnej? Czytajcie innych, nie tylko jedynego p. Macieja. Może wtedy trochę Wam się poszerzy światopogląd. Nie ma takiego obowiązku, aby każdy redaktor pisał o wszystkich ważnych sprawach, więc każdy pisze to co mu leży na sercu. Jak się komuś nie podoba, niech nie czyta i niech szuka artykułów, które go usatysfakcjonują. Proste, czy za bardzo skomplikowane?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 12:56
a mnie dziwi to, że jak ktoś napisze coś złego na PIS to już się go od razu obraża, zarzuca masę rzeczy itd., natomiast w artykułach, które są na niekorzyść PO jakoś nie słychać głosów o nierzetelności dziennikarzy, dlaczego?
Co do Miśkiewicza to nie wiem jak jest, może faktycznie koncentruje się na PISie. Ale z kolei ktoś inny napisze coś negatywnego na PO.
Także jeśli jakiś rodzaj krytyki jest uzasadniony to należy się ona zarówno stronie rządzącej jak i opozycji.
I podkreślam, że jeden dziennikarz może pisać tylko o PO inny tylko o PISie, inny o piłce nożnej a inny o koszykówce. Tak więc jeśli ktoś koncentruje się na piłce nożnej i nic nie pisze o koszykówce nie znaczy, że jest nierzetelny.
mj4 / 153.19.49.* / 2011-11-07 13:14
Niestety w polskim społeczeństwie przeważa liczba ogłupionych ludzi, takich jak Ty. Władza okrada nas na każdym kroku, buduje stadiony 4 razy droższe niż np. w Niemczech, wyciąga kasę z OFE, z rezerwy emerytalnej, zadłuża państwo na 300mld w 4 lata, podpisuje skandaliczna umowę gazową, która będzie nas kosztowac miliardy, podobnież pakiet klimatyczno energetyczny.

Ale nienawiść społeczeństwa jest sukcesywnie kierowana w kierunku opozycji jak za dawnych dobrych czasów - głębokiej komuny, towarzyszu Ekonomisto.
tylko_nie_pis / 83.29.31.* / 2011-11-07 23:36
Ale masz chłopie wyprany mózg. Może kiedyś zmądrzejesz, tego Ci życzymy. Póki co przeczytaj poprzedni post ekonomisty i potem swój tak z 10 razy. Może coś zauważysz...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 13:28

Niestety w polskim społeczeństwie
przeważa liczba ogłupionych ludzi,
takich jak Ty

kończę już z tobą dyskusję skoro nie potrafisz dyskutować bez obrażania innych, nie będę się zniżał do twojego poziomu. I kto tu nienawiść sieje...
pomo dore / 2011-11-07 13:07 / Tysiącznik na forum
prawdę piszesz ale zwróć uwagę ile jest artykułów na niekorzyśc PIS a ile na niekorzyśc PO. Oj nie rozkłada sie to 50/50. A to przecież PO rządzi nami już od 5 lat i to na nią powinna być zwrócona uwaga mediów a nie na coraz bardziej marginalna partie opozycyjną.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 13:36
jak to się rozkłada nie wiem, ale istotne jest też jeszcze jak często swoimi czynami partie się do tego przyczyniają.
I jeszcze nawiązując do twojego postu trochę wyżej gdzie pytałeś co z OFE, emeryturami itd. To uważam, że wielokrotnie mówiło się o tym w mediach, wiadomo co dziennie nie da się tego wałkować, ale nie powiesz mi, że nie miałeś info w mediach o OFE, reformach emerytur, KRUS, służbie zdrowia czy budżecie itd.
pomo dore / 2011-11-07 14:19 / Tysiącznik na forum

wiadomo co
dziennie nie da się tego wałkować

więc dlaczego codziennie wałkuje sie temat partii opozycyjnej????? sorry ale dla mnie to jest mydlenie oczy i odwracanie uwagi społeczeństwa od problemów rządzących. mamy lawinowo rosnący dług mimo prywatyzacji resztek majątku i ciągłego deficytu budżetowego- powiedz mi na co ida te pieniądze????
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-11-07 14:41
o sprawie z Ziobrzystami mówi się wiecej jakiś tydzień, także to nie jest nie wiadomo jak dużo.
A dług rośnie owszem, rósł w trakcie hossy gospodarczej więc tym bardziej rośnie on w okresach bessy. Były i są wprowadzane elementy, które mają to przyhamować. Były także sytuacje niekorzystne, które tenże dług powiększają.
Ale jeszcze kwestia "mydlenia oczu" dlaczego włodarze np. Money mieliby to robić? Jaką mieliby w tym korzyść?
Benek11 / 2011-11-07 14:36 / Bywalec forum
CIekawa jestem czy wcześniej tez były zgrzyty na linii Kaczyński -ZIobro
StaryPiSoubek / 193.25.0.* / 2011-11-07 07:39
Amerykanie nie lubią ludzi, którzy wchodzą w d... - ale widać ona postępowała i postępuje tak samo wobec wszystkich jak wobec jarka krętacza.
pomo dore / 2011-11-07 09:29 / Tysiącznik na forum
deba- znowu zmieniłes nicka??? napisz cos może o twardej, konsekwentnej, długofalowej polityce zagranicznej Tuska wobec Ameryki.

Najnowsze wpisy