Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS postawi na młodych? Partia szykuje ofensywę

PiS postawi na młodych? Partia szykuje ofensywę

Wyświetlaj:
mimin / 89.79.1.* / 2010-12-28 20:44
Retoryka szwadronów Maxa z nutą martyrologiczno-ekshumacyjną - czy to pociągnie młodzież? No , no , no!
Sostofer / 80.48.115.* / 2010-12-28 18:30
Chyba tylko po to, by Polska gospodarka zaspokajała potrzeby Kościoła katolickiego bardziej, niż to czyniła do tej pory. Trzeba sporej selekcji naszej młodzieży, by wyłuskać te "perełki" adorujące ołtarz i chcące sprzedać ojczyznę Watykańczykom.
Sostofer / 80.48.115.* / 2010-12-28 18:30
Chyba tylko po to, by Polska gospodarka zaspokajała potrzeby Kościoła katolickiego bardziej, niż to czyniła do tej pory. Trzeba sporej selekcji naszej młodzieży, by wyłuskać te "perełki" adorujące ołtarz i chcące sprzedać ojczyznę Watykańczykom.
Sostofer / 80.48.115.* / 2010-12-28 18:30
Chyba tylko po to, by Polska gospodarka zaspokajała potrzeby Kościoła katolickiego bardziej, niż to czyniła do tej pory. Trzeba sporej selekcji naszej młodzieży, by wyłuskać te "perełki" adorujące ołtarz i chcące sprzedać ojczyznę Watykańczykom.
sarmacki wernyhora / 83.30.142.* / 2010-12-28 18:11
chyba na młodych zombi, w beretach;-)
matros61 / 217.113.229.* / 2010-12-28 16:53
Pomarzyć dobra rzecz
~Kris / 2010-12-28 14:57 / Tysiącznik na forum)
Nie zadziałał Kaczyński mówiący ludzkim głosem, to może zadziałają dwudziestoletnie pacynki mówiące głosem Kaczyńskiego...
zbyszek52 / 94.254.183.* / 2010-12-28 15:28
Ale chyba nie zapomną o Kempie i Rokicie?
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.8.* / 2010-12-28 14:15
WyszkOOlone LEMINGI - ale sie POrobiło, Prezydent kohabituje z moherami a PiS uwodzi młodych, ale nie tych co głosowali na Tuska, bo to też już zdziadowane mohery chociaż jeszcze w stringach
pajacdokwadratu / 109.95.233.* / 2010-12-28 14:09
Panie, po jakiego grzyba chcesz pan wygrywać wybory?! Przecież do "dziadowskie" Państwo, no nie?
antoni19 / 188.146.255.* / 2010-12-28 13:40
niedoczekanie wasze,zresztą jaki uczciwy człowiek postawi na waszą hołotę, która w hołociarski sposób obraża ludzi.
Możecie liczyć tylko na sektę rydzyka ale ta na szczęście jest w mniejszości.
jt / 78.8.228.* / 2010-12-28 14:43
Odezwał się ten co nie obraża ludzi?.No chyba że nazwanie kogoś hołotą czy sektą to w Twoim środowisku normalka.
ma_lu / 195.42.249.* / 2010-12-28 14:04

"Chcemy te wybory wygrać. Jesteśmy w stanie to zrobić. Będziemy robić wszystko, żeby tak się stało"


Tak naprawdę, to chodzi jedynie o wygranie wyborów, bo wtedy będą stołki dla "naszych". Każda partia polityczna tak postępuje (również ta obecnie rządząca, na którą głosowałem). Czowiek idzie do urny wyborczej i wie, że tylko wybiera mniejsze zło. Niestety, wybór jak pomiędzy dżumą, a cholerą. Program? Potrzebny jest tylko po to, żeby wygrac wybory, nie po to, żeby go realizować. Realizowac można juz dowolne projekty, bo państwowej kasy jest pod dostatkiem. Jak się skończy, to można wyemitowac obligacje, pogłębić dług publiczny.

I kto mówi, że "Polska jest najważniejsza"?
Przecież najewazniejsze są STOŁKI... :(
tade / 83.2.33.* / 2010-12-28 14:03

Możecie liczyć tylko na sektę rydzyka

faktycznie to młodzież większość po 60 - tce
Chęci dużo lecz możliwości już nie za wiele.
Pogadać i powspominać
taka będzie wzmożona aktywność PiS - u

Tych co chcieli coś zrobić to prezes już wywalił.
A skąd nowych "janczarów" zaciągnie??
adlez / 2010-12-28 14:58

Tych co chcieli coś zrobić to prezes już wywalił.

Co oni zrobią? Wielką kupę. Smród już jest
wiejskiberet / 79.187.21.* / 2010-12-28 13:21
i głupich, chcących ich poierać, czyli twn. wiejską młodzież
Floyd / 2010-12-28 14:15 / Tysiącznik na forum
Te, miastowy popraw se portki i marsz na stadion, tam twoje miejsce wymachiwać kijem.
jt / 78.8.228.* / 2010-12-28 14:32
A jaki on miastowy?, toż to przecież "wiejskiberet".
Floyd / 2010-12-28 20:19 / Tysiącznik na forum
Ale przynajmniej tak mu się wydaje. :)
mmar / 149.156.205.* / 2010-12-28 13:04
jakos trudno uwierzyc zeby mlodym zalezalo na polityce trumnowej i walce pod krzyzem w Warszawie, a pis tylko tyle umie
każdy by się czieszył / 87.118.126.* / 2010-12-28 13:17
a polityka lustracyjna towarzyszu? Źródło wzruszeń wszelakich u umacniaczy ludowej demokracji. Fakt, że młodych się już nie werbuje z takim zapałem na TW, a starzy TW, no cóż, prędzej czy później zaliczą trumienkę i to jest pocieszające.
konserwa / 2010-12-28 13:00 / Tysiącznik na forum
Niestety jedni są drugich warci. Ci z PO mówili o aktywności legislacyjnej jesienią (no może poza budżetem nic się nie zdarzyło), drudzy mają podsuwać pomysły, których mieli pełne szuflady (jakoś nie widzę tych pomysłów) i nie widzę specjalistów ekonomicznych w partii przecież Gilowska na ćwierć etatu nie wystarczy. Niestety blado widzę naszą ekonomiczną przyszłość.
zbyszek52 / 94.254.183.* / 2010-12-28 15:35
Zdażylosię więcej ale nie obserwujesz uważnie. Tylko czy to trzeba się modlić o nowe ustawy w kraju w którym już wszystko jest uregulowane tak, że ruszyć się trudno?
adlez / 2010-12-28 14:54
"drudzy mają podsuwać pomysły, których mieli pełne szuflady"
Trzeba wziąć coś na poprawienie pamięci - szuflady pełne ustaw miała mieć opozycja w czasach rządów PiS (jak mówiła o sobie - "gabinet cieni" a Marcinkiewicz o nich - "cieniasy" i miał rację ;-) ). Uchwalenie budżetu świadczy o aktywności legislacyjnej? Toż to podstawowy obowiązek, którego niespełnienie wywraca rząd.
tesa1959 / 2010-12-28 13:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

drudzy mają podsuwać pomysły, których mieli pełne szuflady (jakoś
nie widzę tych pomysłów) i nie widzę specjalistów ekonomicznych

też chciałabym zobaczyć te pomysły w Sejmie. Jak dotąd to także opozycja nie dba o gospodarkę, tylko krytykuje rząd. Skoro mają propozycje, to nie powinni czekać do wygranych przez siebie wyborów za pomocą krytyki i bazowania na emocjach związanych z katastrofą smoleńską. Prawdziwi patrioci nie pozwalają na zadłużanie kraju, tylko dbają o ten kraj przedstawiając swoje projekty nawet będąc w opozycji. Moim zdaniem rola opozycji jest właśnie taka, a nie ograniczająca się tylko do krytyki.
michacel2 / 2010-12-29 13:40 / Tysiącznik na forum
tesal opozycja robi co moze i co do niej nalezy, tylko zamrazarka mPOmarszalka od dawna blokuje wszystko ale Tusk twierdzil, ze to profesor Lech Kaczynski vetuje i blokuje. teraz nie vetuje Bronek i co?
yazzik / 89.72.162.* / 2010-12-28 23:28
A PO niestety zadłuża kraj coraz bardziej ,a do tego morduje gospodarkę podwyżkami podatków Prawdziwi
patrioci nie pozwalają na zadłużanie kraju
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-28 14:46
Niech Pani sobie przyponi 17 inicjatyw ustawodawczych poprzedniego prezydenta ktore utknely w szufladzie owczesnego Marszalka Sejmu a dzisiejszego Prezydenta Komorowskiego.
jt / 78.8.228.* / 2010-12-28 14:30
Tesa1959,ubawiłaś mnie swoim wpisem.Jak Ty mało wiesz o tym co się w Polsce dzieje.Nie wiem czy jesteś tak naiwna czy zaślepiona czy jeszcze coś innego?.
Co opozycja ma do gadania w obecnym układzie parlamentarnym?,nic.A to że opozycja krytykuje rząd to normalka w demokracji.
Prawdziwi
patrioci nie pozwalają na zadłużanie kraju,
A więc wg Ciebie obecny rząd to nie patrioci?.
PiS wcale się nie ogranicza tylko do krytyki.Tu podaję przedruk z "interii",zresztą było o tym głośno w mediach,dziwne że o tym nie pamiętasz?.
"Posłowie PiS zanieśli premierowi 64 projekty ustaw
Środa, 6 października (16:14) Aktualizacja: Środa, 6 października (17:00)
Posłowie PiS zanieśli do sejmowego gabinetu Donalda Tuska 64 klubowe projekty ustaw. Nie zostali jednak przyjęci przez samego szefa rządu. - To pierwszy test dla premiera, który mówił, że spotka się z każdym posłem - podkreślali posłowie PiS."
Więcej na ten temat:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/poslowie-pis-zaniesli-premierowi-64-projekty-ustaw,1541232
Proponuję żebyś następnym razem jak masz coś napisać to wpierw poczytaj trochę na dany temat,bo obecnie jak z Tobą polemizować jak nie znasz podstawowych spraw?.
tesa1959 / 2010-12-28 17:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Samo stwierdzenie, że posłowie PiS zanieśli 64 projekty ustaw nic dla mnie nie mówi. Chciałabym wiedzieć co w tych projektach proponują i o tym pisałam w poprzednim poście trochę na skróty. J. Kaczyński mówił wielokrotnie o tych projektach, ale nigdy nie słyszałam ani od niego, ani od innych członków PiS czego dotyczą, jakie zmiany proponują.
A więc wg Ciebie obecny rząd to nie patrioci?.
tego nie powiedziałam, a była to tylko ironia w związku z jedną stroną sejmową, która uważa się za prawdziwych Polaków i patriotów.
. Wśród ustaw, o przyjęcie których zabiega PiS, są m.in. projekty pozwalające na otwarcie zawodów prawniczych, na konfiskatę majątku przestępców, przewidujące likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach i w samorządzie, wprowadzające 49-procentowe ulgi na przejazdy dla studentów czy zakładające wprowadzenie podatku bankowego zamiast podwyżki VAT. PiS chce też, aby Sejm zajął się m.in. projektem ustawy o Funduszu Pomocy Ofiarom Katastrof.
Przecież ulgi dla studentów będą obowiązywać od 1 stycznia - to jest już zatwierdzone, o podatku bankowym była dyskusja. Nie wprowadzono go, ale nie wiem czy to dobrze czy źle, bo nie jestem specjalistą w tym zakresie. Jeżeli chodzi o Fundusz Pomocy Ofiarom Katastrof, to gdyby nie Smoleńsk, nigdy PiS nie zgłosiło takiego projektu. Za rządów PiS była katastrofa naszego autokaru we Francji i dlaczego wtedy nie stworzono takiego funduszu? Odpowiedź - nic na tym nie dałoby się ugrać, a na Smoleńsku można wygrać nawet wybory.
Nie jestem ani naiwna ani zaślepiona. Żadna opcja polityczna nie odpowiada mi do końca, ale wszystkie inicjatywy dotyczące rozwoju - niezależni9e od kogo pochodzą- mają moją aprobatę.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-28 19:08

Chciałabym wiedzieć co w tych projektach proponują...

http://sejmometr.pl/ustawy?autor=PiS
tesa1959 / 2010-12-28 22:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję Ci za ten link. Pomógł mi zmienić trochę mój pogląd na PiS, chociaż i tak im nie ufam - mieli swoje 5 minut i poza zmianami ministrów niewiele zrobili, jak wszyscy zresztą.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-28 23:56
Pozwole sobie zwrocic Pani uwage na statystyke ktora mozna sobie wyliczyc na podstawie informacji zawartej na tej stronie.
Niech Pani zauwazy ile z tych 155 projektow ustaw doczekalo sie gloswania i ile z nich przepadlo w tym glosowaniu. Znaczna ich liczba przepadla juz w pierwszym czytaniu.

chociaż i tak im nie ufam

Kiedys pisala Pani ze nie ma Pani preferencji a tu jednak daje nam Pani do zrozumienia ze jednak jakies sa. Nie pisze tego zeby krytykowac bo kazdy ma prawo do swoich upodoban.

...poza zmianami ministrów niewiele zrobili...

Troche Pani przesadza.
W innym poscie pisze Pani:

Okazuje się, że ma projekty, tylko dlaczego nie są one przez nich nagłaśniane w środkach masowego przekazu

Czy czyta Pani gazety ktore sa przychylne PiS?
Czy spodziewa sie Pani ze media ktore juz oficjalnie sa tuba propagandowa PO beda naglasniac inicjatywy ustawodawcze PiS-u?
Sugeruje zajzec do zrodla:
http://www.kppis.pl/projekty_ustaw,m3,1.html
tesa1959 / 2010-12-29 11:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mam preferencji i to jest prawda. To, że nie ufam PiS nie oznacza, że ufam PO.
Pisząc o zmianie ministrów nie twierdzę, że kompletnie nic nie zrobili, ale to najlepiej tamtemu rządowi wychodziło. Trochę przesadziłam, ale świadomie, bo to mnie w ówczesnym czasie bardzo denerwowało. Rząd przetrwał tylko 2 lata - tak J. Kaczyński podał rząd do dymisji i chwała mu za to, że miał odwagę przyznać się, że nie nadaje się do rządzenia (inni nie mają tyle odwagi).

Czy czyta Pani gazety ktore sa przychylne PiS?

A są takie gazety poza "Naszym Dziennikiem"? Są takie stacje TV poza Trwam i Radio Maryja? Tych mediów nie czytam i nie słucham ponieważ są jeszcze mniej obiektywne od innych. Słuchałam kiedyś audycji "Rozmowy niedokończone" i nie dałam rady wysłuchać do końca, tyle było w niej podżegania i nienawiści, bo jak inaczej można nazwać wyzwiska od masonów, żydów, komuchów, wrogów narodu? O wrogach narodu nie można mówić w stosunku do żadnej opcji politycznej w Polsce. Można jedynie mówić o przeciwnikach politycznych.
Dziękuję za następne źródło - zajrzę później.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-29 14:14

Rząd przetrwał tylko 2 lata - tak J. Kaczyński podał rząd do dymisji i chwała mu za to, że miał odwagę przyznać się, że nie nadaje się do rządzenia (inni nie mają tyle odwagi).

Obawiam sie ze Panie zupelnie nie rozumiala tego co sie dzialo kiedy PiS rzadzil.
Ministrowie sie zmieniali poniewaz albo wykazali sie niekompetencja albo mieli zarzuty korupcyjne.
W przypadku rzadu PO takie zachowanie obecnych ministrow jest nagradzane przez Premiera. Czy Pani sie to podoba?
JK podal rzad do dymisji nie dlatego ze uwazal ze nie nadaje sie do rzadzenia ale dlatego ze rzad mniejszosciowy nie mial szans na skuteczne rzadzenie.
W przeciwienstwie do Pani, on uwazal ze w rzadzie nie powinni sie znajdowac ludzie z zarzutami prokutoratorskimi zawlaszcza na stanowisku wicepremiera.

Tych mediów nie czytam i nie słucham...

No i to niestety widac w Pani jednostronnych wpisach na tym forum.

...bo jak inaczej można nazwać wyzwiska od masonów, żydów, komuchów, wrogów narodu?

Tym wpisem dala Pani dowod ze jedyne co Pani wie o tych mediach pochodzi ze zrodel zblizonych do GWyborczego. Niestety.
Zapewne nie przeszkadza Pani nazywanie zwolennikow PiS bydlem, mocherem, oszolomem czy watacha ktora trzeba dorznac. Nazywanie Prezydenta chorym umyslowo, pijakiem, czy durniem tez Pani nie przeszkadza.
Te epitety Pani nie przeszkadzaja bo gdyby przeszkadzaly nie musialaby Pani placic abonamentu i wydawac pieniedzy na gazety bo tak jak, Pani napisala ze, Tych mediów nie czytam i nie słucham tak i tych drugich tez by Pani nie sluchala i czytala.
tesa1959 / 2010-12-30 13:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ministrowie sie zmieniali poniewaz albo wykazali sie
niekompetencja albo mieli zarzuty korupcyjne.

Tak, tylko to J. Kaczyński powoływał tych ministrów, których potem zmieniał. Może należało się najpierw zastanowić kto jest godny na to stanowisko.
W przypadku rzadu PO takie zachowanie obecnych ministrow jest
nagradzane przez Premiera. Czy Pani sie to podoba

Nie , nie podoba mi się i wielokrotnie mówiłam, że nie mam zaufania do żadnej opcji politycznej.
W przeciwienstwie do Pani, on uwazal ze w rzadzie nie powinni
sie znajdowac ludzie z zarzutami prokutoratorskimi zawlaszcza
na stanowisku wicepremiera.

A kiedy powiedziałam, że ktoś z zarzutami powinien znajdować się w rządzie?
Zapewne nie przeszkadza Pani nazywanie zwolennikow PiS bydlem,
mocherem, oszolomem czy watacha ktora trzeba dorznac. Nazywanie
Prezydenta chorym umyslowo, pijakiem, czy durniem tez Pani nie
przeszkadza.

Nie zauważyłeś, że krytykowałam swego czasu takie wpisy? Zgłaszałam je nawet do usunięcia.

No i to niestety widac w Pani jednostronnych wpisach na tym
forum.

...bo jak inaczej można nazwać wyzwiska od masonów, żydów,
komuchów, wrogów narodu?

Tym wpisem dala Pani dowod ze jedyne co Pani wie o tych mediach
pochodzi ze zrodel zblizonych do GWyborczego. Niestety.

A tu się bardzo mylisz. Swego czasu czytałam gazety katolickie i poza "Przewodnikiem Katolickim" wszystkie były nieobiektywne. "Przewodnik Katolicki" podaje fakty nie komentując niezgodnie z Katolicką Nauką Społeczną. To czasopismo jest rzeczywiście katolickie i realizujące naukę Chrystusa. Nie wiem czy pamiętasz, ale swego czasu napisałam, że jestem osobą wierzącą i posiadam wyższe wykształcenie teologiczne. Nigdy nie zgodzę się na traktowanie ludzi o innych poglądach jak wrogów, trędowatych, wyrzutków społeczeństwa. Niestety Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik odbiega znacząco od nauczania Kościoła i nie słucham tego, aby nie poddać się tej fali. I nie broń tych mediów, bo nawet hierarchowie Kościoła w większości są przeciw (teraz trochę ojciec dyrektor ucichł i nie sprzedaje już cegiełek na ratowanie stoczni).
Te epitety Pani nie przeszkadzaja bo gdyby przeszkadzaly nie
musialaby Pani placic abonamentu i wydawac pieniedzy na gazety
bo tak jak, Pani napisala ze, Tych mediów nie czytam i nie
słucham tak i tych drugich tez by Pani nie sluchala i czytala

Czytam i oglądam różne źródła i staram się nie poddawać ich sugestii - może nie zawsze się to udaje, ale staram się myśleć samodzielnie - dlatego też poprosiłam Cię o podanie linków do tematów, których nie znam. Już tak mam, że na słowo wierzę tylko tym, których znam osobiście i którzy są tego godni, a tak muszę wszystko sprawdzić i przemyśleć sama.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-30 13:42

Tak, tylko to J. Kaczyński powoływał tych ministrów, których potem zmieniał.

Wolalaby Pani zeby ich nie zmienial pomimo ze okazali sie niekompetentni?
Argument ze to JK ich powolal a potem wyrzucil jest troche smieszny bo jak pracodawca zatrudni pracownika ktory okaze sie niekompetentny to wg tej Pani teorii powinien siebie samego zwolnic bo on jest winien tego ze zatrudnil niekompetentnego pracowanika.
Badzmy powazni.

...wielokrotnie mówiłam, że nie mam zaufania do żadnej opcji politycznej.

Tylko nie widac tego w Pani wpisach.
Pisanie ze sie komus nie ufa nie idzie u Pani w parze z krytykowaniem jego poczynan.

Czytam i oglądam różne źródła...

Dopiero co napisala Pani ze Tych mediów nie czytam i nie słucham...
I podala Pani nawet powod (epitety i nienawisc).

Nie zauważyłeś, że krytykowałam swego czasu takie wpisy?

Nie zauwazyla Pani ze ja nie pisalem o wpisach na tym forum tylko o mediach?
Epitety i nienawisc w mediach popierajacych PO nie wywoluja w Pani podobnej reakcji.
Nadal Pani je czyta i oglada.
Brak konsekwencji widze u Pani.

Niestety Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik odbiega znacząco od nauczania Kościoła, ...

Jakies przyklady tego "odbiegania" by sie przydaly.

...nie słucham tego, aby nie poddać się tej fali.

Nie przeszkadza Pani jednak podawanie sie fali nienawisci plynacej z mediow popierajacych PO. Nadal je Pani oglada i slucha.

Nigdy nie zgodzę się na traktowanie ludzi o innych poglądach jak wrogów, trędowatych, wyrzutków społeczeństwa.

A jak Pani traktuje ludzi ktorzy na Pani oczach morduja, oszukuja, okradaja i manipuluja ludzmi?
Nadstawia Pani drugi policzek zeby byc w zgodzie z nauczaniem kosciola?
tesa1959 / 2010-12-30 21:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wolalaby Pani zeby ich nie zmienial pomimo ze okazali
sie niekompetentni?

Nie wolałabym, tylko wydaje mi się, że jeśli kogoś mianuje się ministrem, to na się jego kompetencje. To nie jest tak jak z przyjęciem do pracy pracownika, którego zna się tylko z CV. Parlamentarzyści znają się ze sobą i premier nie powinien mylić się tak bardzo i co chwilę.
Tylko nie widac tego w Pani wpisach.
Pisanie ze sie komus nie ufa nie idzie u Pani w parze z
krytykowaniem jego poczynan.

Ponieważ wypowiadam swoje zdanie na konkretny temat. Nie będę krytykowała PSL, SLD czy jakiejś innej opcji, jeśli dyskusja toczy się na inny temat. Rządy PO nie podobają mi się: nie podoba mi się ustawa o emeryturach, o podwyżce VAT, propozycja płatnych studiów na uczelniach państwowych (i tak nie są całkowicie bezpłatne) i wiele innych rzeczy, ale temat artykułu jest o PiS.
Nie zauwazyla Pani ze ja nie pisalem o wpisach na tym
forum tylko o mediach?

Nie pisałeś o wpisach, ale pisałeś, że mam jakieś preferencje, więc ja nawiązałam do swoich wpisów, w których nie zgadzałam się na chamskie epitety w stosunku do PiS i jej zwolenników.
Niestety Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik odbiega
znacząco od nauczania Kościoła, ...

Jakies przyklady tego "odbiegania" by sie przydaly.

Specjalnie dla Ciebie zmuszę się i obejrzę wiadomości w Trwam i wysłucham audycji w Radio Maryja. Nie obiecuję jednak, że będzie to dzisiaj.W tej chwili nie mogę podać Ci żadnych konkretów, bo nie słucham ich, aby nie denerwować się niepotrzebnie - wystarczą mi tv, internet i radio. Napiszesz pewnie, że skoro nie słucham i nie oglądam, to nie wiem, że coś tam się zmieniło. Otóż nie jest tak, bo mam w bardzo bliskiej rodzinie osoby, które tylko tych mediów słuchają i mówią w dyskusjach takim samym językiem, jaki słyszałam w tych mediach swego czasu. To wystarcza mi, aby nie słuchać. Zresztą napisałam, że jedynie zgodny z nauczaniem, Kościoła jest "Przewodnik Katolicki" wydawany przez Kurię Poznańską. Nie ma tam żadnych sugestii do nienawiści w jakimkolwiek kierunku, podawane są fakty i ewentualnie analizowane na podstawie Biblii bez chwalenia czy nienawistnej krytyki.

A jak Pani traktuje ludzi ktorzy na Pani oczach morduja,
oszukuja, okradaja i manipuluja ludzmi?

Nie byłam nigdy świadkiem morderstwa i daleka jestem od stawiania sądów natychmiast po takim fakcie, jak to miało miejsce np.w Łodzi - od razu było wiadomo kto za tym stoi, bez dochodzenia, bez prokuratora.
Nadstawia Pani drugi policzek zeby byc w zgodzie z
nauczaniem kosciola?

Uważam, że każde zło powinno być osądzone, ale nie znaczy że ja mam od razu nienawidzić. Potępiam czyny, ale nigdy człowieka jako takiego, staram się zrozumieć motywy. Uważam, że powinien ponieść karę za swoje czyny, ale jestem zdecydowanie przeciwna karze śmierci, bo Panem życia i śmierci jest tylko Bóg.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-31 00:40

Specjalnie dla Ciebie zmuszę się i obejrzę wiadomości w Trwam i wysłucham audycji w Radio Maryja.

Nie rozumiem dlaczego ma Pani ich sluchac teraz.
Przeciez Pani napisala ze Pani juz wie ze te audycje odbiegaja od nauki kosciola.
Nie powinno wiec Pani sprawic klopotu zacytowanie jakiegos przykladu tego "odbiegania"

...mam w bardzo bliskiej rodzinie osoby, które tylko tych mediów słuchają i mówią w dyskusjach takim samym językiem, jaki słyszałam w tych mediach swego czasu.

Bardzo Pani wspolczuje takich czlonkow rodziny ale na Pani miejscu nie podejmowalbym decyzji o sluchaniu badz nie jakiejs audycji tylko dlatego ze jakis jej sluchacz uzywa slow ktorych Pani nie lubi.
To jest troche niepowazne.

Skomentowalem tylko to bo w przypadku reszty nie mam ochoty sie powtarzac. Najwyrazniej pisze niewyraznie bo Pani nierozumie moich tekstow.
jt / 78.8.228.* / 2010-12-28 22:55
Coś tesa1959 się nie odzywa.Może czyta projekty ustaw?,przecież tak bardzo ją interesowały.
Pewnie zejdzie jej do rana.
tesa1959 / 2010-12-28 23:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Twoje zachowanie jest nie na miejscu, chyba że uważasz się za wszystkowiedzącego. Nie siedzę ciągle w internecie i dlatego długo nie odpisywałam. Maz rację, czytałam skróty projektów ustaw przekazanych przez PiS i jestem za to wdzięczna @@@. On nie czepia się, jeśli czegoś nie wiem (kto z was wie wszytko?), tylko jeśli zna odpowiedź na moje pytanie (a takie zadałam) podrzuca mi odpowiedni link. Nie jestem omnibusem i uważam, że to forum jest po to, aby dyskutować, podpowiadać sobie nawzajem, wymieniać poglądy bez wycieczek osobistych, jak Ty to robisz.
tesa1959 / 2010-12-28 17:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Od :Wśród ustaw, o przyjęcie których ..." do "Funduszu Pomocy Ofiarom Katastrof" jest cytatem z linku, który podałeś.
jt / 87.105.51.* / 2010-12-28 18:56
No więc jak?.PiS tylko krytykuje czy jednak ma gotowe projekty ustaw?.Najpierw piszesz że nie mają projektów,tylko krytykują.Jak Ci udowodniłem że są projekty,to piszesz coś takiego:

Chciałabym wiedzieć co w tych projektach proponują
Ale sama już na to sobie odpowiedziałaś.


Wśród ustaw, o przyjęcie których zabiega PiS, są m.in. projekty pozwalające na
otwarcie zawodów prawniczych, na konfiskatę majątku przestępców, przewidujące
likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach i w samorządzie,
wprowadzające 49-procentowe ulgi na przejazdy dla studentów czy zakładające
wprowadzenie podatku bankowego zamiast podwyżki VAT. PiS chce też, aby Sejm
zajął się m.in. projektem ustawy o Funduszu Pomocy Ofiarom Katastrof.
Jak to dla Ciebie to mało,to poszukaj w internecie,albo popytaj w najbliższym biurze PiS-u.



na Smoleńsku można wygrać nawet wybory.
Czy naprawdę tak myślisz?.Jak by tak było,to PO by już nie istniała w samorządach.
Nie chcę wchodzić w dyskusję o Smoleńsku,bo dużo już na ten temat tu było mowy,zresztą nie o tym jest omawiany artykuł.Po prostu napisałaś brednie,a teraz nie chcesz się do tego przyznać,i wymyślasz coraz to nowe "argumenty",np.
"była to tylko ironia w związku z jedną stroną
sejmową, która uważa się za prawdziwych Polaków i patriotów."

Gdzie i kiedy ktoś z PiS-u tak powiedział.Więc nie pisz że nie jesteś zaślepiona,już masz swoją ocenę danej partii.To Ty jesteś nie w porządku,przypisując komuś złe intencje,że niby się czują lepszymi od innych,a tak nie jest.
tesa1959 / 2010-12-29 11:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

No więc jak?.PiS tylko krytykuje czy jednak ma gotowe projekty
ustaw?.Najpierw piszesz że nie mają projektów,tylko krytykują.Jak Ci
udowodniłem że są projekty,to piszesz coś takiego:

Nie zrozumiałeś - napisałam "chciałabym widzieć te projekty", bo w wystąpieniach J. Kaczyńskiego tylko słyszałam krytykę i stwierdzenia, że PiS ma program, ale nie mówił o konkretach. Analogicznie - każdy może powiedzieć, że ma program i co z tego. O tych programach słyszałam dawno, a do Sejmu złożyli niedawno - o czym nie wiedziałam i nie wstydzę się przyznać do tego. Uważam forum za źródło nie tylko dyskusji, ale także dzielenia się wiedzą. Nie Ty mi udowodniłeś, tylko @@@ podał mi link, w którym uzupełniłam swoją wiedzę (chociaż nie do końca - nie jestem Alfą i Omegą).
ikwidację gabinetów politycznych w ministerstwach i w samorządzie,

co do tego projektu, to oczywiście jest słuszny, ale to za rządów PiS powstawały nowe ministerstwa, dzielono istniejące na dwa i administracja rządowa była bardzo rozrośnięta. Następny rząd zlikwidował niepotrzebne ministerstwa, co nie oznacza, że nie zatrudniał potem w istniejących niepotrzebną ilość ludzi.
tesa1959 / 2010-12-28 22:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Okazuje się, że ma projekty, tylko dlaczego nie są one przez nich nagłaśniane w środkach masowego przekazu. Ilekroć słuchałam wypowiedzi J. Kaczyńskiego i innych, słyszałam tylko, że wszystko co rząd robi jest do niczego, a oni mają program. nigdy nie powiedzieli czego ten program dotyczy. Czytam dużo na tematy rządowe i sejmowych ustaw, ale nie jestem w stanie posiąść wszystkich informacji choćby z braku czasu i dlatego jestem wdzięczna @@@, że podał mi po prostu link, gdzie mogłam zapoznać się z tymi projektami. Ty natomiast zarzuciłeś mnie jedynie pretensjami i zrównałeś z błotem. Nie piszę postów dla samego krytykowania i nie uzurpuję sobie prawa do jedynie słusznego sądu. Piszę, bo wiele rzeczy chcę zrozumieć, wiele wydaje mi się, że rozumiem i jestem wdzięczna za podpowiedź, ale konkretnie, podając mi źródło. Sama potrafię myśleć i nie bardzo ufam czyjejś interpretacji.
Co do ostatniego akapitu, odpiszę jutro, bo muszę pogrzebać w internecie.
jt / 78.8.56.* / 2010-12-29 08:12
Przepraszam jeśli Cię uraziłem,nie było to moim zamiarem.Gdzie to niby zrównałem Cię z błotem?.Dla mnie dziwnym jest niewiedza że PiS zgłosił dużo gotowych projektów ustaw,a Ty w pierwszym wpisie stwierdzasz że takich ustaw nie ma,a więc piszesz bzdury.Potem twierdzisz że tylko oni się uważają za prawdziwych Polaków i patriotów,następna bzdura.
Nie robię ,jak to określasz wycieczek osobistych.Uważam Ciebie za osobę bardzo kulturalną,i to doceniam.Natomiast jak uważam że ktoś pisze brednie,to mu to mówię,i uzasadniam dlaczego ta twierdzę.
tesa1959 / 2010-12-29 11:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dla mnie dziwnym jest niewiedza że
PiS zgłosił dużo gotowych projektów ustaw,a Ty w pierwszym wpisie
stwierdzasz że takich ustaw nie ma,a więc piszesz bzdury

Ja pytałam o projekty ustaw przyznając się do niewiedzy. Nie siedzę w internecie całymi dniami, a przez ten czas, który poświęcam na to nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać, a tym bardziej wyciągnąć wnioski. Nie jestem Alfą i Omegą i nie uzurpuję sobie prawa do jedynie słusznych poglądów - dlatego piszę na forum , dyskutuję i pytam. Nikogo staram się nie czepiać, chyba, że ktoś pisze w chamski sposób, ale wtedy ignoruję takie posty.
jt / 78.8.232.* / 2010-12-29 11:58
Nie tesa,nie pytałaś o projekty ustaw,tylko twierdziłaś że opozycja nie przedstawia gotowych ustaw pod obrady Sejmu,tylko czeka aż sama wygra wybory,a obecnie tylko krytykuje rząd.

chciałabym zobaczyć te pomysły w Sejmie. Jak dotąd to także opozycja nie dba o
gospodarkę, tylko krytykuje rząd. Skoro mają propozycje, to nie powinni czekać do
wygranych przez siebie wyborów


Prawdziwi patrioci nie pozwalają na zadłużanie kraju, tylko
dbają o ten kraj przedstawiając swoje projekty nawet będąc w opozycji. Moim zdaniem
rola opozycji jest właśnie taka, a nie ograniczająca się tylko do krytyki.
tesa1959 / 2010-12-30 13:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

chciałabym zobaczyć te pomysły w Sejmie. Jak dotąd to także
opozycja nie dba o
gospodarkę, tylko krytykuje rząd. Skoro mają propozycje, to
nie powinni czekać do
wygranych przez siebie wyborów

Fakt, to nie było pytanie bezpośrednie, ale też nie kategoryczne stwierdzenie, że nie ma projektów. @@@ zrozumiał to właściwie i podał mi link.
yazzik / 89.72.162.* / 2010-12-28 23:43
Nie są nagłaśniane bo największe media znajdują sie w rękach PO... G.wybiórcza , czy TVN nigdy nie powiedzą dobrze o PISie za to ze Kaczynski chciał się dobrać do tyłka ubekom którzy zasiadają w ich redakcjach

-1
2010-12-28 22:57:05 | tesa1959 [ Bywalec forum ]
Okazuje się, że ma projekty, tylko dlaczego nie są one przez nich nagłaśniane w
środkach masowego przekazu.
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.8.* / 2010-12-28 12:53
WyszkOOlone LEMINGI - uwielbiają Tuska, tak jak rosyjskie uwielbiają Putina, bo Tusk z Putinem się też uwielbiają. Chociaż ostatnio Putin mniej uwielbia Tuska, ale to tylko wzmocni PO a nie PiS, bo tylko PO potrafi budować mosty, autostrady i drogi do dobrobytu.
yazzik / 89.72.162.* / 2010-12-28 23:57
jeśli chodzi o drogi i autostrady to powoli sie z tej obietnicy wyborczej wycofują,podatki też mieli obniżyć ,a podwyższyli ,mieli ułatwiać otwieranie nowych i prowadzenie istniejących firm,a zamiast tego utrudniają i nawet odliczenia za paliwo itp pozabierali,za ich rządów ta zielona wyspa tonie jak Titanic,wolno do dna .Polacy zakładają coraz mniej firm, coraz więcej nie wytrzymuje obciążeń podatkowych i bankrutuje,bo jak długo można ratować finanse państwa podnosząć podatki? To jest naj prostrza metoda do samo zatopienia...
Szybki_bil / 89.25.186.* / 2010-12-28 13:25
Wejdziesz między wrony zaczniesz krakać tak jak one.
Nic nie da werbowanie pojedynczych mlodych przyszlych polityków, tu trzeba zrobić wymiankę, jak w wojsku. starsze kalesony na szmaty. Młody gdy tylko dostanie szanse wczesniej czy pozniej bedzie poddany praniu mózgu czy to przez PIZ czy PO. To jest tzw toksyczna polityka.
dddddddddddd / 89.174.48.* / 2010-12-28 16:43
Czy pis nie docenia elektoratu wielomilionowego, Myślę o emerytach, dla których tak wiele zrobił.

Najnowsze wpisy