Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS, RP i SLD za odrzuceniem ustawy o kopalinach

PiS, RP i SLD za odrzuceniem ustawy o kopalinach

Wyświetlaj:
Pyclik / 2012-01-29 13:49 / Tysiącznik na forum
Ten post robi wrażenie i chyba o to właśnie chodziło, aby - stwarzając pozory wysokiej kompetencji – większość wprowadzić w błąd. Ten przytoczony w poście cytat jest prawdziwy, bowiem kopaliny – w liczącej się większości wg ich rodzajów i wartości – są własnością Skarbu Państwa, a więc całego społeczeństwa.
Szczegóły:
Wg obowiązujących przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2005 r. Nr 228, poz. 1947, z późn. zm.) - zwanej prawem geologicznym, złoża kopalin niestanowiące części składowych nieruchomości gruntowej są własnością Skarbu Państwa. O tym zaś, co jest częścią składową nieruchomości gruntowej, rozstrzyga art. 47 § 2 k.c.
Rozwinięcie powyższego można łatwo znaleźć , także w sieci, z komentarzami dowolnej szczegółowości.
Pyclik / 2012-01-29 22:33 / Tysiącznik na forum
Dla pełnej jasności;
tekst ten jest odpowiedzią na post Bożydar / 95.49.183.* / 2012-01-27 23:29
Bożydar / 95.49.183.* / 2012-01-27 23:29

Maciej Grabowski przedstawiając rządowy projekt ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin.
Jak zauważył, kopaliny są własnością Skarbu Państwa, a to uzasadnia nałożenie na przedsiębiorców dodatkowych podatków lub opłat.

Art.143 k.c. (Dz.U.64.16.93 Dział II Treśc i wykonywanie własności) "W granicach określonych przez społeczno-gospodarcze przeznaczenie gruntu własność gruntu rozciąga się na przestrzeń nad i pod jego powierzchnią. Przepis ten nie uchybia przepisom regulującym prawa do wód."
Art.140k.c.”W granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego właściciel może, z wyłączeniem innych osób, korzystać z rzeczy zgodnie ze społeczno - gospodarczym przeznaczeniem swego prawa, w szczególności może pobierać pożytki i inne dochody z rzeczy. W tych samych granicach może rozporządzać rzeczą."

Aby nie było konfliktów własnościowych na linii właściciel - Państwo należy przywrócić prawu jego pierwotny kształt zmieniony w wyniku działania powojennego komunizmu i obecnej ekipy postkomunistycznej premiera Tuska.
Jeśli tego się nie ustali w tym prawa geologicznego, przedsiębiorca nie będzie miał jasnej postawy do rozpoczęcia działalności, przeciwnie rozwija się korupcja skutkiem której SP stracił 100mld na darmowych koncesjach badawczych łupków, a inwestorzy zagraniczni uciekają z Polski. Jeśli jest to planowe działanie rządu Tuska -trudno założyć głupotę- to korzysta z tego Rosja ze swoimi 7 krotnie wyższymi cenami gazu który szantażem wcisnęła Polsce.
iks0 / 193.203.56.* / 2012-01-27 20:47
Myślę że Ci posłowie powinni się sami opodatkować....Matki do ubranek dzieci mogą dopłacać a panowie związkowcy,górnicy dalej na garnuszku państwa.Bogatsze Czechy -górnicy pracują do 65 lat w tych samych warunkach,urzędnicy mają średnią o 100 e niższą.My urządzimy referendum jak długo pracować....
DeBLAN / 213.238.88.* / 2012-01-27 14:19
...za "zabicie" KGHM? Tak to zaczyna wyglądać! Przecież rząd nie może być aż tak głupi "sam z siebie".?
jan1944 / 2012-01-27 15:03
.....może , może, ale to nie wyklucza wersji łapówkowej. J
jan1944 / 2012-01-27 13:15
Tumor mózgu ! Jak można zarzynać kurę.... To za czyna być groźna sprawa , bo w imię niby "dobra wspólnego" broni się własnych nieudaczników , którzy wygenerowali dramatyczne zwiększenie długu przez ostatnie prawie 5 lat rządów - nierządów. To przypomina trochę epokę Gierka, a trochę obronę stołków partyjnego establishmentu i "socjalizmu" jak niepodległości." Swojego" Rostowskiego , "swojej" Kopacz nie damy ruszyć choćby rozpi... oba resorty i wpędzili ludzi w skrajną nędzę i skrajne kłopoty zdrowotne. Ale w obu wspomnianych wyżej przypadkach historia zweryfikowała błędy tamtych ekip. Tylko po co czekać tak długo? A urzędnicza hydra kolesiów partyjnych za POPSL rozrosła się do granic absurdu! Doszło do tego , że wewnętrzni kontrolerzy kontrolują zewnętrznych , którzy mieli kontrolować wewnętrznych pierwszej instancji. Wszyscy powołani oczywiście przez klikę trzymającą władzę czyli Tuskowo - Pawlakową POPSL. I to wszystko w majestacie prawa. I dla "naszych" urzędasów są etaty i miliardy ( w skali kraju). Z poważaniem niezbyt zdrowy emeryt - balast, ekonomiczny państwa kolesiów-urzędników od premiera Tuska do młodszego referenta w gminie. Howgh. PS. Niedługo starych i chorych będzie się się stącało w przepaść ,jak w starodawnej, demokratycznej przecież Sparcie, oczywiście nowoczesnymi metodami odcinania od możliwości efektywnego leczenia, a Kopacz (pseudonim marszałek Sejmu) do spółki z Tuskiem (pseudonim premier ) wmówi przekonującym głosem narodow , że tak trzeba i że to dla ich dobra muszą wypełniać swoje tak ważne funkcje dożywotnio, bo inaczej sptka ic katastrofa w postaci rządów kogoś innego np. tego strsznego mefisto Kaczyńskiego !!! ha, ha, ha!
Pyclik / 2012-01-28 00:28 / Tysiącznik na forum
To absolutnie nie na temat jak napisano w tytule, to jest podatków od kopalin, podatku bardzo słusznym, do czego doszła chyba większość państw na świecie .
Ale Ty chcesz dyskutować o czymś innym, a konkretnie o tym, że :
- nie chcesz rządów PO- PSL,
- akceptujesz fakt , iż rządy „mefisto Kaczyńskiego” ( wg mnie Leśnego Dziadka , który do niczego się nie nadaje) sa nie do przyjęcia,
ale gdzie jakiś program pozytywny?
Kto będzie rządzić, może Jan1944?
jan1944 / 2012-01-28 03:11
Na pewno nie byłoby gorzej niż teraz, za kliki POPSL. A o ile mnie pamięć nie myli to spółki wydobywające kopaliny zostały sprywatyzowane i to na określonych warunkach. Państwo zachowało tylko część, ok. 20 - 30 % własności. i tyle mu się dotąd należało dywidend z zysku, ale "ekonomiczny geniusz Europy środkowej" , pseudonim "minister" Rostowski stwierdził , że na tyle zadłużył Polskę , iż trzeba odebrać większą część zysków spółkom i nie dzielić się z milionami akcjonariuszy. Dotyczy to głównie KGHM, ale nie tylko. To pogwałcenie praw nabytych akcjonariuszy, którzy nabywali akcje w określonych realiach prawnych. Podobnie z lekami refundowanymi , czego nie chce mi się już wywodzić. Wiadomo , że najłatwiej zebrać brakujące w budżecie miliardy od milionów szarych obywateli, a żeby się, nie daj Boże, nie burzyli władować część tych miliardów w pilnujących ich urzędników, służby i aparat nadzoru. To tyle niezbyt roztropny Pycliku. A swoją drogą , gdyby miały rządzić Pycliki, to naprawdę pora umierać!!! PS. Pozytywny program to już był właśnie za tego strasznego Leśnego Dziadka , którego ekipa przynajmniej nie okradała tak jawnie obywateli i to wmawiając im , że to dla ich dobra. Eh lemingi !
Pyclik / 2012-01-28 03:24 / Tysiącznik na forum
"Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum."
Pyclik / 2012-01-29 02:56 / Tysiącznik na forum
Ciekaw bardzo jestem, jakiegoż to złamania regulaminu forum się dopuściłem?
Pyclik / 2012-01-28 03:31 / Tysiącznik na forum
Ten program pozytywny to zapewne IV RP, na którą nie dałem się nabrać, nie tylko ja, ale z mądrzejszą większością Polaków.
Pyclik / 2012-01-28 19:25 / Tysiącznik na forum
Na temat praw nabytych w sytuacjach,o których piszesz,zapytaj dowolnego prawnika, to Ci wytłumaczy. Na wszelki wypadek pytaj pod przykrywką, abyś nie nasłuchał się o idiotach prawnych, którzy takie imbecylne teorie głoszą!
A imbecyl z Ciebie niewąski(czyżby tumor?), bo nie wiadomo skąd Ci się wzięło, iż jestem jakoby entuzjastą rządu PO.
Nie jestem, tak samo jak i rządów PIS, jak i PO - PIS, wart Pac pałaca i pałac Paca.
Mnie nikt nie wychędoży, bo nikomu z nich nie wierzę i na żadnego z nich nie liczę.
Mam nadzieję, iż w przyszłości, której ja zapewne nie doczekam, cała tzw klasa polityczna pójdzie do politycznego śmietnika, nastąpi era demokracji bezpośredniej, na nadejście której trzeba jednak czasu - aby dojrzeli ludzie oraz informatyka.
Jak więc widzisz Twoje hipotezy nt mej osoby są chybione - kula w płot, wnioski odnośnie swego stanu umysłu spróbuj wyciągnąć sam!
jan1944 / 2012-01-28 20:40
Właśnie o to chodzi , że myślisz tak jak myślisz. Że jak nikomu nie wierzysz i śnisz na jawie o demokracji bezpośredniej, to cię nikt nie wychędoży. Właśnie już cię chędoży aż furczy!!! Czy ty tego ni widzisz? Nie dość , że niekumaty to jeszcze ślepy. A z wieloma prawnikami na wspomniany temat rozmawiałem i nie darmo ustawa o kopalinach może być skierowana do TK. Co do Paca i pałaca, to przyznasz chyba, że za PIS-u nie było tylu afer korupcyjnych, jak za żulio-mafii POPSL-u - od wycinki (po znajomości) hektarów lasu w Parku Narodowym pod wyciągi Sobiesiaka poprzez wziątkę Karnowskiego do afery informatycznej w MSWIA. Jeśli nie to trudno - jesteś niereformowalnym bęcwałem.
Pyclik / 2012-01-29 01:20 / Tysiącznik na forum
Chcesz koniecznie palancie rozmawiać o cechach osobistych autorów, a nie o meritum spraw ( patrz tytuł), to proszę bardzo, ale na pewno nie ze mną.
Do tego forum nie służy.
A odnośnie Twoich afer jako dobry obywatel zgłoś to wszystko do właściwych miejsc - zrobią Ci darmowe badania psychiatryczne, będziesz może miał ocenę stanu swego tumora,może nawet Ci go wychędożą.
jan1944 / 2012-01-30 00:39
Koniec. Nawet nie wiesz co znaczy słowo wychędożyć. Nie będę kopać się z miernotą.
Pyclik / 2012-01-30 02:35 / Tysiącznik na forum
Spieprzaj dziadu - najlepiej do swojego protektora i autora; ten tumor cię jeszcze napędza, ale już niedługo sądząc po miernym stanie umysłu.
jan1944 / 2012-01-30 18:58
Wyjątkowy walec, a właściwie wał forum
Pyclik / 2012-01-31 02:12 / Tysiącznik na forum
Chętnie powtórzę, prawie na specjalne życzenie:
Spieprzaj dziadu - c.d. znasz!

Najnowsze wpisy