Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS: Zbliża się największy przekręt po '89 roku

PiS: Zbliża się największy przekręt po '89 roku

Wyświetlaj:
Ela_1 / 79.186.61.* / 2008-05-12 08:58
Szpitale mozna uratować bez prywatyzacji ........... wystarczy zlikwidować NFZ, któr zżerają 2/3 składki zdrowotnej. Przekazywaniem składek zdrowotynych do szpitali niech zajmą się firmy typu OFE, jak Amplico, Comercial itp. To jedyne rozizanie!!!!!!!!!!!!!! A PRYWATYZACJIA? No chyba że dla Tuska jego rodziny i jego kolegów , bo przeciętnego Polaka nie stać na prywatny szpital!!!!!!!!!! Tusk chyba zapomniał ile zarabia netto przeciętny Polak ..... pani w supermarkecie, pracownik produkcyjny, szwaczka , ............... a chyba takich ludzi zawodowo jest najwiecej ....... fizycznych, którzy zarabiają netto 1 300 zł, mają zapłacić czynsz za media, które ciągle drożeją, mieć na żywnosć, ubrania, przedszkola dla dzieci I JESZCZE NA PRYWATNY SZPITAL ............. HA HA HA HA.
man13 / 2008-05-12 11:06 / Tysiącznik na forum
Ciekawy pomysł. Wart wprowadzenia na Kubie.
niezadowlny / 83.29.164.* / 2008-05-11 18:38
a kiedy będzie sprywatyzowany Sejm ,senat itd ?
to skandal że Polacy muszą Utrzymywać tyle Pogłowia paraosłow !
wkurzona / 79.185.160.* / 2008-05-11 08:55
Elendir napisał :
Panie Kaczyński, nie po raz pierwszy słychać z Pańskich ust o największym przekręcie

Ja dodam, że podobna (?) zasada dotyczy cudów rządu Tuska, tzn. ciągle slyszę: "to pierwszy cud PO", ale nie wiem czy ktoś je liczy.
Forumowicz podpisujący się tu jako: "Prawda taka jest" pokusił się o ripostę (chyba na zaczepkę "sv")i wymienił w punktach realizację obietnic wyborczych PO. Nieźle mu to
poszło.
andowc / 83.30.112.* / 2008-05-10 16:02
Przekręcił się "dziadek" w grobie, bo mu było "niewygadnie".
Elendir / 2008-05-10 11:11 / Łowca czarownic
Panie Kaczyński, nie po raz pierwszy słychać z Pańskich ust o największym przekręcie. Czy mógłby Pan sprecyzować co Pan rozumie przez najgorszy typ kapitału?
anikaa / 83.13.69.* / 2008-05-10 08:31
Nie jestem za całkowitą prywatyzacją, bo to nie w szpitalach tkwi problem a w podejściu lekarzy. Rozumiem, że ludzie pełniący tak odpowiedzialny zawód jednocześnie ukierunkowany na dobro pacjenta itd powinni być dobrze opłacani. Ale aby mieć pensje jak na zachodzie trzeba czuć się odpowiedzialnym, a nie gadać o odpowiedzialności. Nie żyję złudzeniem, że gdy lekarze dostaną więcej kasy będę lepiej obsłużona. Zważcie na to, że to Ci sami ludzie!. Leczenie prywatne dla wielu oznacza lepsze?. Rany Boskie!- a widziecie co się teraz dzieje w prywatnych klinikach ?. Kolejki...kolejki tyle, że już nie za darmo. Lekarze wcale nie są życzliwsi niż w państwowych przychodniach. Prywatyzacja jedynie na poczatku będzie obiecywać niskie ceny, które potem będą wzrastać. Obecny boom ma na celu przekonać Polaków do "lepszej służby zdrowia". Ja tam pamiętam prywatyzacje TPSA - gdzie potem internetu bez telefonu nie dało się mieć. Ja tego nie chcę! a wy?
Papik / 194.116.134.* / 2008-05-09 23:18
NIe widzę problemu, żeby sprzedawać te szpitale na wolnym rynku. Moze uda się z nich wyciągnąć więcej niż
te 10 mld ??? Wówczas prywatne szpitale będą działać
o 50 % taniej oferując lepsze warunki pracy dla personelu,
który przestanie wyjeżdżać za granicę. A pacjenci będą
lepiej obsłużeni. Skończy się pretrzymywanie pacjentów
przez tydzień zanim zrobi mu się potrzebne badania.
Średni czas pobytu znacznie się skróci do niezbędnego
minimum, co przełoży się na większą efektywność a co
za tym idzie na niższe ceny leczenia. Czyżbyśmy nie chcieli
być lepiej i taniej leczeni ? Czy nadal musimy marnować
nasze pieniądzę ? Dziwię się postawie prof. Religi, który
boi się pełnej prywatyzacji. Mamy 50 takich szpitali a z ich
funkcjonowania zadowolone są wszystkie samorządy.
Na co więc czekamy ?
man13 / 2008-05-12 11:21 / Tysiącznik na forum
Na wolnym rynku takiej liczby szpitali nikt nie kupi.To po pierwsze. Sam proces prywatyzacji powinien zawieraćconajmniej jeszcze jeden element - zabezpieczenie funkcjonowania opieki medycznej na czas prywatyzacji.
a kaczorek ma motorek / 79.184.51.* / 2008-05-09 18:50
Jak już będą prywatne szpitale i zdarzy się Wam lub Waszym bliskim [ np. Waszemu dziecku zachorować] to okaże się że świadczenie usług medycznych jest w Waszym przypadku niemożliwe ponieważ limit finansów z NFZ został już wyczerpany lub obejmuje niewielki zakres usług medycznych Obecnie NFZ finansuje nasze leczenie w prywatnych poradniach specjalistycznych Czy uważacie że długi czas oczekiwania na przyjęcie nasze przez specjalistę jest spowodowany brakiem specjalistów ?czy limitem finansowym?
Prywatne Szpitale-to dobry pomysł dla bogatych Państw u nas też takie mogą być tyle że trzeba sobie takie wybudować i wyposażyć je w sprzęt Jeżeli ktoś ma tyle pieniążków to niech je wybuduje i robi biznes
Zamiana Państwowych Szpitali na prywatne w stylu słynnych prywatyzacji za Lewandowskiego jest rzeczywiście wałkiem i przekrętem
Dbrowski Kazimierz / 80.54.10.* / 2009-10-10 20:29
Mamy co mamy ,Ale Prezydent powinien rząd odwołać Tuska pod Sąd i nowe wybory Pozdrawiam
a kaczorek ma motorek / 79.184.34.* / 2008-05-10 09:41
Ludzie szokujecie mnie swoją naiwnością do Rządów PO i nie słusznie mnie posądzacie o tak zwana tęsknotę do minionego socjalizmu jak poniższy komentarz Pana Bies2 „ Przeraża mnie ten populizm. Wszyscy w tym
kraju myślą tylko o rencistach, emerytach i młodzieży ze
środowisk popegeerowskich.” Panie Bies2 popegeerowska młodzież to slogan z tamtych odległych czasów ta młodzież o której Pan piszę jest obecnie jakieś 20-25 lat starsza[ to już nie młodzież] Dodam jeszcze że rencistą ,emerytom ,i ludziom pracującym fizycznie od czasów rządów PO żyję się średnio o 20% gorzej ponieważ dochody tej grupy ludzi nie wzrosły wcale a wzrost cen nastąpił gwałtownie
Proszę mi tu napisać konkretnie!!! Co rząd PO zrobił do tej pory ? którą zrealizował obietnice [jest ich 73]
Teraz ci ludzie mają jeszcze być pozbawieni prawa do leczenia. W praktyce ta grupa społeczna zawszę będzie skazana na to co sfinansuje NFZ i zawszę się będzie spotykać z takimi zjawiskami jak „limit z NFZ został już przekroczony” „ usługa medyczna nie objęta z NFZ „ . Czy jesteśmy w 100% pewni że NFZ w rękach prywatnych szpitali da się kontrolować .To co pisze w swym komentarzu Pan Papik jest piękne ale tylko teoretyczne
Co stoi na przeszkodzie prywatnym inwestorom pobudować sobie nowe piękne tanie szpitale?
Bardzo bym chciał dostać w przyszłości taką „ala książeczkę czekową „ z NFZ która by mnie uprawniała do korzystania z usług medycznych w każdej placówce na terenie całego naszego kraju. To by było uczciwe prawo rynku prawo rynku
Bies2 / 2008-05-10 19:31 / Bywalec forum
Bezpłatna służba zdrowia, szkolnictwo wyższe, zasiłki dla bezrobotnych i równoległa praca na czarno, kiedy skończy się zasiłek ubezpieczenie do darmowej służby zdrowia pozostaje, wszyscy renty i emerytury milicyjne tj po 20 latach pracy, renty po 10 latach pracy. Proszę Pana to nie jest wymysł kapitalistów ale nasz narodowy i socjalistyczny. Ci , których Pan bronisz najgłośniej krzyczeli precz z komuną. Ja nie zaliczam się do tych. Niech się skończy budowanie systemu socjalistycznego wreszcie. PO nie ma tu znaczenia, może robić to lewica. PIS chce narodowego-socjalizmu, to takie samo" byleco" czego zbudować się nie da. Co miała znów dać PO, coś z socjalu. Ma budować zręby zdrowej gospodarki a nie socjalizm.
Bies2 / 2008-05-09 21:24 / Bywalec forum
Nie rozumiem tej tęsknoty za socjalistyczną służbą zdrowia. Uważam, mimo lewicowych przekonań, że należy skończyć z tym reliktem socjalistycznym. Decentralizacja państwa to także władza małych środowisk nap. gmin czy powiatów, nad służbą zdrowia. Przeraża mnie ten populizm. Wszyscy w tym kraju myślą tylko o rencistach, emerytach i młodzieży ze środowisk popegeerowskich. A w państwowej służbie zdrowia, jeśli nie pójdziesz na wizytę prywatną do ordynatora to do szpitala nie trafisz, choć byś miał skonać. Dosyć pieprzenia panowie Brudziński, Kaczyński i reszta . Chwyty na socjalizm są tylko socjotechniką ale rzeczywistość przemawia za racją PO. Przekręt narodowo-socjalistyczny skończył się w czasie ostatnich wyborów.
Gęsiński / 89.25.142.* / 2008-05-09 18:32
Dobrze , ze już Kaczyński się do rządzenia nie zbliża! Bo to by było katastrofą !
zróbkomuśloda! / 213.158.196.* / 2008-05-10 22:00
Sawicka daj spokój, "przekręty przecież idą"!
Zygbunt / 83.1.81.* / 2008-05-09 17:07
Majątek szpitali już dawno nie powinien do nich należeć bo wszystkie są grubo zadłużone a sprzęt mają przestarzały więc niech ktoś mi pokaże lepsze rozwiązanie!!! :P
~Kris / 2008-05-09 16:47 / Tysiącznik na forum)
Wczoraj Gosiewski nazwał obecny rząd 'frontem obrony przestępców' i powiedział, że wypuszczają mafiozów z więzień...

PIS zwalcząc PO uderza w najsłabsze miejsca, ale nie PO, tylko państwa. Reakcja rządu PO jest naturalna - broniąc swojego wizerunku przed atakami demagogów, ucieka od zasadniczych reform.
Jakie to smutne.
wkurzona / 79.185.184.* / 2008-05-18 10:51
~Kris, masz dopisek "bywalec forum", a ja czytam pierwszą Twoją wypowiedź.
Nie chcę Ci nieczego wytykać, tylko...proszę o więcej
maa / 2008-05-09 15:39 / Tysiącznik na forum
Myślę, że nie przekręt a ludobójstwo!
Polskich Polaków ubijać w szpitalach będą!
Prywatni rzeźnicy już wykupują szpitale! Parówki zrobią z Prawdziwych Polaków i sprzedadzą w niemieckich supermarketach!

Łolaboga!!!
Maksymilian 123 / 83.27.48.* / 2008-05-09 23:14
Człowieku, zanim coś napiszesz pomyśl chwilkę.
sv / 2008-05-09 13:29 / Bywalec forum
Coś wam się chłopaki po..... to MAOTSETUSK chce rozdawac darmowe zupki i komputery oj ta zawodówka
gandzia / 217.153.30.* / 2008-05-09 13:28
Na wszystkie polskie bolączki jest moim zdaniem tylko jedna rada.

Pracownicy, do reki powinni otrzymywać swoją pensję brutto a wszelkie podatki, zusy, podatek zdrowotny powinni odprowadzać co miesiąc (albo jeszcze lepiej raz w roku) osobiście.

Gdyby ludzie zobaczyli ile im pieniędzy ucieka na "darmową" tzw. służbę zdrowia, ile zabiera przeklęty zus i ile topimy pieniędzy w podatkach w ciągu paru miesięcy całe to socjalistyczne tałatajstwo poszło by z torbami na emigrację albo do kryminału za okradanie obywateli.
Zrembacz / 83.1.81.* / 2008-05-09 17:12
Nareszcie coś mądrego ktoś powiedział. Każdy zdrowy na umyśle wie że przez przykładowe 35-40 lat pracy podatnika można uzbierać kupę kasy z tego co oddaje do zus i na podatki zdrowotne a jakby to na jakąś lokatę wrzucić to spokojnie można się leczyć i operować :)
leiho / 2008-05-09 14:48 / "Tu Ne Cede Malis"
DOKLADNIE!!!!! Popieram w 100 %. jakby taki jasiek czy Józek zobaczyli, ze zarabiająde facto 5000 jako robol, a zostaje im 3000 po odliczeniach - to moze zrozumieliby na czym polega socjalizm jaki mamy.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-05-09 13:22

zbliża się wielki, największy w dziejach po 89 roku przekręt.

PiS nacjonalizuje szpitale, przychodnie i stomatologów-kułaków. Wolno bedzie działć tyko kręgarzom-rzemieślnikom.
Skończy się na przymusowych dostawach żywności (kontyngetach) i przymusowych wycieczkach na filmy przedstawiające historię WPPiS (Wszechpolskiej Partii Prawo i Sprawiedliwość).
laseczkaa / 83.9.193.* / 2010-02-12 21:37
89 to dopiero przekret;] nic sie nie zmienilo;p
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy