Forum Forum pracyDokumenty

Pisanie listu motywacyjnego - praktyczne wskazówki

Pisanie listu motywacyjnego - praktyczne wskazówki

skomentuj
Wyświetlaj:
kiwi / 195.205.193.* / 2012-02-23 13:41
Stwierdzam, że to pisanie listów motywacyjnych to największa głupota wymyślona przez znudzonych HRowców, pytam się jaki jest sens wyboru potencjalnego pracownika na podstawie kilku wymyślonych przez niego dyrdymałów? Przecież pisać i gadać może on świetnie. Są tacy przecież, którzy leją wodę jak z rękawa, zarówno na papierze jak i w bezpośredniej rozmowie....Cudowny kandydat, elokwenty, przeciez powiedział nam to co chieliśmy usłyszeć! Rekrutujmy go, UPSSSS...ale zapomniał dodać, że poza gadaniem to on niewiele potrafi i na niewiele ma ochotę w pracy.

Ps. zaraz HRowcy sie odezwą, że przecież oni są od tego, żeby go prześwietlić !
Może i tak....ale prześwietlając listy motywacyjne pominęli zaprosić na rozmowę, kogoś kto niekoniecznie ma ochotę prześcigać się w kreowaniu jakiegoś dziwnego wizerunku własnej osoby, którą tak naprawdę nigdy nie był, nie jest i nie będzie, i choc uważa się za sumiennego pracownika, i mógłby przynieść korzyść potencjalnemu pracodawcy to..... niestety jego LM banalne i pospolite przepadnie w morzu cudownych dyrdymałów.
Ot co chciałam napisać odnośnie tak ważnego dokumentu jakim jest list motywacyjny, pozdrawiam wszystkich zwolenników tego śmieciowego papierka.
bajk / 2012-02-23 13:49 / Bywalec forum
najlepsze są ogłoszenia, gdzie nie ma podanej nazwy firmy, a żądają napisania listu motywacyjnego, śmieszne po prostu, śmieszne
Pal wrotki / 62.21.39.* / 2015-02-06 00:59
zgadzam się z przedmówcą - załącz LM do pracodawcy, którego obsługuje pośrednik HR'owski, powinszować!
Eryk22 / 2012-02-23 14:48 / Bywalec forum
Zawsze się przydadzą takie rady... teraz żeby dostać posadę trzeba naprawdę się postarać podczas pisania CV i listu motywacyjnego!!
JerzyK12 / 2011-04-08 21:07
Zanim przejdziemy do pisania listu motywacyjnego będącego odpowiedzią na konkretne ogłoszenie o pracę, przeczytajmy uważnie tę ofertę pracy i zróbmy listę tych swoich umiejętności nabytych podczas poprzednich doświadczeń zawodowych, jak i związanych z otrzymanym wykształceniem, które bezpośrednio nawiązują do wymagań stawianych przez pracodawcę. List motywacyjny w centralnej części powinien odnosić się do tych umiejętności oraz do wynikających z nich korzyści dla pracodawcy. Dobrze jest wymieniać konkretne zdarzenia, kiedy z powodzeniem wykorzystaliśmy swoje określone umiejętności w poprzedniej pracy – warto zwrócić uwagę, że kandydaci dość rzadko opisują swoje konkretne osiągnięcia w dokumentach aplikacyjnych. Za: www.praca5.pl - Porady dla poszukujących pracy
skomentuj

Najnowsze wpisy